7 najužitočnejších noviniek v kávovaroch a kávovaroch

Smart Wi-Fi, budík na kávu a chladnička na kávu

Chladnička kávovar

Spoločnosť GE oznámila nový model chladničky, ktorý je vybavený vstavaným kávovarom Keurig. Tento dizajn vám umožní ušetriť veľa miesta v kuchyni. Keurig používa kapsuly na prípravu čaju alebo kávy (v sortimente približne 400 položiek) a dáva vám možnosť vybrať si požadovaný objem výsledného nápoja. V samostatnom zásobníku kávovaru sa voda ohrieva na optimálnu teplotu (mimochodom, môže sa použiť aj na iné účely). Čaj alebo káva sa pripravuje do štyroch minút. Ak potrebujete ďalšiu porciu, mali by ste počkať asi pol minúty.

Kávovar (alebo skôr celá chladnička) podporuje diaľkové ovládanie zo smartfónu. Príslušenstvo na kávovary je vhodné na čistenie v umývačke riadu. Očakáva sa, že novinka bude k dispozícii v treťom štvrťroku 2015 a bude stáť okolo 3000 USD.


Prispôsobený pohár

V roku 2015 sa predávajú kávovary s funkciou MyBean Select® (vlastníkom technológie je spoločnosť Melitta). To znamená, že teraz môžete variť niekoľko šálok rôznych ochutených nápojov. Na realizáciu tejto funkcie je kávovar vybavený prídavnou nádobou na zrná a špeciálnou odmernou lyžičkou určenou na jednu porciu. Kávovar má malú veľkosť, takže to bude vhodné pre použitie v kuchyni, dokonca aj malej veľkosti.


Denný program

Iným variantom inovatívneho prístupu k procesu výroby kávy je zapamätanie si rôznych variantov kombinácií kávových nápojov. Ten istý výrobca ponúka v roku 2015 kávovar, ktorý vám umožní uložiť až 21 odrôd alebo kombinácií káv v pamäti. A potom (samozrejme, ak máte potrebné zrná v nádobách), napríklad 21 dní po sebe, môžete si ráno vychutnať osviežujúci nápoj rôznych chutí. Okrem tejto možnosti môže inteligentný kávovar zapamätať 8 ďalších receptov na kávu podľa vlastného výberu a každý z nich napísať pod svojím menom.

Inovácie Cappuccino

Inovatívny systém, ktorý predstavila spoločnosť De Longhi v roku 2014 a ktorý bol uvedený do sériovej výroby v roku 2015, vám umožňuje získať šálku aromatickej kávy s uzáverom z penového mlieka. Aby bol proces pod kontrolou, kávovar môže pracovať v manuálnom režime. Systém Crema je zodpovedný za kvalitu prípravy peny. Káva môže byť použitá ako vo fazuli, tak aj v prášku. Mlieko musí byť čerstvé.


Modul gadget Wi-Fi

Schopnosť ovládať domáce spotrebiče pomocou miniaplikácií sa stala súčasťou života mnohých ľudí. Bez toho, aby ste vstali z postele, môžete teraz zapnúť pomalý varič alebo spustiť práčku. Táto inovácia doteraz obišla stranu kávovaru. Avšak v roku 2015 prichádza na trh kávovar s možnosťou využitia Wi-Fi siete (vrátane ruskej). Tento kávovar (to sa nazýva múdrejší Wi-Fi kávovar) možno zapnúť pomocou smartfónu, okrem toho, že zaznamenáva čas, kedy človek zvyčajne používa svoje služby, a je schopný variť nápoj v pravý čas.

Návrhári tvrdia, že obsahuje možnosť vyhotovenia 6000 kombinácií kávy a 16 druhov nápojov. Môžete ovládať zariadenie z tabliet a smartfónov založených na iOS alebo Android. Okrem Wi-Fi, kávovar má tiež Bluetooth pre priame pripojenie.


Kávovar ... sa zmestí do vrecka

Vývojári domácich spotrebičov vytvorili mini kávovar, ktorý nepotrebuje batériu ani zástrčku. Káva sa pripravuje pomocou čerpacieho zariadenia. Je potrebné vziať granulovanú kávu a naliať horúcu vodu (asi 70 ml) do banky. Proces varenia prebieha rovnako ako v bežných kávovaroch, kde sa vytvára tlak. Na tento účel je v skrini integrovaný poloautomatický piest. Po prvé, malé množstvo vody sa vstrekne s ním, potom, po niekoľkých kohútikov, tlak potrebný na vytvorenie nápoja je vytvorený v kávovare. Typ kávy závisí od počtu kliknutí.

S 13 kliknutiami na piest sa získa malá časť kávy s 18 - espressom a 28 - dvojitým espressom. Kávovar má podlhovastý tvar s dĺžkou 25 cm, jeho hmotnosť je len 363 gramov. Súčasťou balenia je aj špeciálny pohár, takže nie sú potrebné žiadne ďalšie pokrmy. Po príprave každej dávky sa odporúča vypláchnuť adaptér a pohár. Sériová výroba tohto kávovaru by mala začať tento rok.


Alarm kávovar

V roku 2015, geniálny vynález britského návrhára Joshua Renouf ide do sériového predaja. Barisieur je alarm kávovar, ktorý vás najprv núti otvoriť oči pri zvuku vibračných oceľových guľôčok, a potom urobiť šálku čerstvej, aromatickej kávy. Je pravda, že na to sa budú musieť všetky ingrediencie požadovaného nápoja naložiť do zázračného stroja od večera. Ale určite neskoro. Áno, a chváliť sa priateľom bude niečo.


Loading...