Najužitočnejšie novinky v zásobníkoch

Vykurovacie molekuly, čistenie baktériami a "inteligentný" kotol

Odmietnutie odporových vykurovacích telies

ISI Technology už preukázala svoj okamžitý ohrievač vody s novou technológiou av roku 2015 sľubuje, že poskytne kumulatívny. V týchto elektrických kotloch boli opustené odporové ohrievače a priamo ovplyvňujú molekulárnu štruktúru vody s využitím know-how vyvinutého spoločnosťou. Účinnosť takéhoto ohrievača vody je stanovená na 99%. Podľa spoločnosti tento prístup umožní:

  • znížiť počet porúch;
  • zjednodušiť vykonávanie dodatočných funkcií;
  • znížiť spotrebu energie o 40%;
  • aby dizajn ohrievača vody bol elegantnejší.

Nový kotol bude vybavený moderným riadiacim systémom s možnosťou ovládania práce cez bezdrôtové siete pomocou smartfónu alebo tabletu.


Elektronické systémy na zmäkčovanie vody

Veľkým problémom pre moderné kotly je tvrdá voda, ktorá vytvára stupnice na vykurovacích prvkoch a povrchoch nádrže. Systémy na úpravu vody sa prakticky nepoužívajú na boj proti nej, pretože konvenčné katiónové a dokonca progresívne membrány sú pomerne drahé a zaberajú veľa miesta a tiež znižujú účinnosť ohrievača vody. Novo vytvorený startup Okeanos Technologies spolu s University of Texas Technology navrhol nový prístup. Sľubuje v roku 2015 vytvoriť systém s veľkosťou dvojlitrovej fľaše, ktorá nielenže odstráni vápenaté a horečnaté soli, ktoré sú príčinou vodného kameňa, ale aj odsolia morskú vodu. Jadrom tohto systému je čip, vytvorený technológiou polovodičových zariadení. Keď je aplikované napätie, je v ňom vytvorený dvojitý kanál, v jednej z vetiev, z ktorých je vytvorená iónová oblasť, kde sa soli ponáhľajú. Aj keď je systém primárne určený na odsoľovanie, mnohí výrobcovia vykurovacích zariadení prejavili záujem o jeho použitie vo svojich zariadeniach, kotloch a ohrievačoch vody.


Rekuperácia tepla

Tento systém už ruské spoločnosti ponúkajú svojim zákazníkom. Jeho podstata spočíva v tom, že prebytočné teplo vznikajúce v chladiacom zariadení je odvádzané do zásobníka ohrievača vody a slúži na dodávku teplej vody. V súčasnosti takéto zariadenia viac požadujú výrobcovia alebo obchodné organizácie. Ale hneď z niekoľkých spoločností sa objavili vyhlásenia, že tento rok budú ponúkať podobné systémy pre domáce potreby, integrované predovšetkým s klimatizačnými systémami. Prebytočná kvapalina použitá na chladenie miestnosti sa teda použije na vykurovanie. Objem takýchto zásobníkov na ohrev vody bude malý a bude sa používať hlavne na získanie malého množstva teplej vody.


Biologická metóda odstraňovania okovín

Doteraz sa na čistenie povrchov nádrží na skladovanie vody použila buď mechanická metóda alebo chemické činidlá. V novembri minulého roka, spoločnosť Krasnodar NanoServ oznámila novú metódu - používanie mikroorganizmov. Po genetickej modifikácii baktérií kyseliny mliečnej sa „dohodli“ na konzumácii potravy. Na rozdiel od iných metód odstraňovania zubného povlaku nám tento prístup neumožňuje starať sa o stav tesnení a polymérnych komponentov kotla, ktoré boli ľahko poškodené alebo rozpustené inými čistiacimi metódami. Teraz bude možné obnoviť stav zásobníka bez zapojenia špecialistov. Spoločnosť plánuje v roku 2015 vstúpiť na ruský trh s touto technológiou a neskôr v zahraničí.


Integrácia úložných kotlov do inteligentného domáceho systému

Riadenie ohrievačov vody pomocou mobilných zariadení sa používa už niekoľko rokov. Táto funkcia je však zvyčajne implementovaná individuálne pre každé jednotlivé zariadenie. Bosch k tejto otázke pristupoval dôkladnejšie, vyvíja systém Home Connect, ktorý prepojí všetky domáce spotrebiče od akumulačného kotla alebo práčky k mixéru do jednej siete. To výrazne zjednoduší prácu a priblíži koncept „inteligentného domova“. A to nie je len prognóza, systém už funguje. V novembri 2014 boli uvoľnené aplikácie pre mobilné zariadenia na iOS a na jar roku 2015 sa očakáva, že program sa objaví aj na bežnejšej platforme Android. Už nemusíte hľadať samostatné programy pre kotol alebo chladničku v menu smartfónu alebo tabletu, môžete okamžite po naprogramovaní kávovaru urobiť šálku kávy do 7 hodín, jednoducho prepnúť na zásobník ohrievača vody a priradiť ho na prípravu teplej vody pre sprchu o 15 minút skôr.


Loading...