Najužitočnejšie a najzaujímavejšie nové položky v dvojitom kotle

Široké kroky k multifunkčnosti

Vývoj technológie MultiSteam

MultiSteam je najsľubnejšou technológiou v čase dodávania pary na varenie. Využíva nielen ohrev vody v panvici, ale využíva aj špeciálne parné generátory. Súčasne sa reguluje vlhkosť vo varnej komore. Para sa dodáva z niekoľkých miest v spodnej časti. Tento prístup nám umožňuje spružniť spracovanie výrobkov a znížiť spotrebu vody. Do konca roka 2015, vo svojich modeloch, výrobca (vlastník patentu pre MultiSteam je Miele) zvýši počet miest na výrobu pary a použije trysky na jej striekanie.

Na rovnomernejšie rozloženie prúdov v komore sa použijú aj mechanické ventilátory, podobné ventilátorom používaným v priemyselných zariadeniach na varenie potravín. Tento prístup umožní ešte viac znížiť spotrebu vody, a tým aj množstvo elektriny spotrebovanej na jej vykurovanie. Stojí za zmienku, že použitie dýz znamená prísnejšie požiadavky na kvalitu vody na výrobu pary, preto je možné, že do návrhu budú zahrnuté aj jednotky na úpravu vody.


Mikrovlnná rúra ako dvojitý kotol s novými funkciami

Kombinácia - rúra plus dvojitý kotol je už dlho známa, ale skôr pre modely plnej veľkosti (s výškou výklenku na zapustenie 60 cm) sa použilo jednoduché spracovanie pary. V roku 2015 si jedna z popredných spoločností uvedomila koncepciu rúry s plnou veľkosťou s parníkom v jednom zo svojich modelov.

Táto rúra má kremenný gril a je efektívnejšia ako bežné vykurovacie telesá. Kontrola vlhkosti v komore nových kuchynských strojov sa bude vykonávať pomocou špeciálne vyvinutého systému nazývaného „šiesty zmysel“. V procese varenia, podľa uloženého algoritmu a informácií zo senzorov, procesor upravuje vlhkosť.


Dotykový displej a operačný systém

Pri navrhovaní veľkých kuchynských spotrebičov (napríklad chladničky) sa dotykové obrazovky už pevne zadali. S narastajúcou zložitosťou navrhovania parných kotlov a zvyšovaním počtu režimov spracovania potravín v nich bolo potrebné zjednodušiť ich riadenie. V súčasnosti má mnoho kuchynských strojov dotykové klávesy, ktoré sú na rozdiel od mechanických spínačov spoľahlivejšie a neboja sa znečistenia, ktoré je pri varení nevyhnutné.

Existuje len jedna nevýhoda: sú umiestnené na stálych miestach a spravidla nie sú preprogramované. V roku 2015 tento veľký problém vyriešili dvaja významní výrobcovia použitím podobného operačného systému, aký sa používa v smartfónoch a počítačoch. S ním môžete jednoducho zmeniť pracovný program dvojitého kotla a aktualizovať ho. Tento prístup umožňuje každému optimalizovať riadenie parného kotla tak, aby zodpovedalo ich potrebám. Okrem toho bude možné zmeniť dizajn obrazovky a jeho šetrič obrazovky. Táto inovácia sa však bude realizovať len v dvojitom kotle v kombinácii s inými zariadeniami.


Výrobca jogurtu

Spoločnosť Philips pristúpila k procesu kombinovania rôznych techník netriviálnym spôsobom. Diary Maker HD9141, ktorý kombinoval parník a jogurt výrobcu, začal v Rusku. Navonok je to obvyklý dvojitý kotol. Má však šesť rôznych spôsobov varenia jogurtu, tvarohu, obilnín a tak ďalej. Rozdiel oproti bežnému výrobcovi jogurtov spočíva v tom, že zahrievanie sa vykonáva pomocou nádrže s vodou. Je základom dizajnérskeho modelu.


Z dvojitého kotla - na internet

Tento princíp je už rozšírený v multicookeroch a kachliach. V nasledujúcom roku sa bude realizovať v plnom rozsahu av dvojitých kotloch: prinajmenšom už bolo oznámené uvoľnenie modelov s takýmto inovatívnym prístupom. Majiteľ nebude musieť pri varení premýšľať, jeho úlohou bude len jednoduchá funkcia: priniesť výrobky a naložiť ich do auta. Po výbere požadovaného budete musieť vybrať recept, podľa ktorého parný hrniec pripraví pokrm, nájde potrebné funkcie, režimy, teplotu a čas spracovania. Okrem toho môže byť banka receptov uložených v pamäti neustále aktualizovaná, vrátane automaticky.


Ovládanie telefónu

Dnes je trendom, že smartphony sa stávajú všestrannejšími, používajú sa na platby, a tiež pomocou bluetouth alebo wi-fi sa používajú na ovládanie rôznych domácich spotrebičov. Doteraz tu však nebol jediný parník, ktorý by túto možnosť podporoval, hoci kombinované zariadenia, napríklad sporák s možnosťou varenia v pare, ho už majú. V roku 2015 sa očakáva vydanie prvého modelu dvojitého kotla, ktorý sa dá ovládať na diaľku pomocou aplikácií na mobilných zariadeniach.


Loading...