Najužitočnejšie a najzaujímavejšie novinky v mlynčekoch na kávu

Tichý, rýchly a bez hrudiek

Káva bez hrudiek

Pokračovať v zlepšovaní technológie Clump Crusher, ktorá odstraňuje hrudky v mletej káve. Znižuje na minimum (menej ako jeden gram) množstvo kávy, ktoré zostáva v systéme, a vstupuje do portafiltra s nasledujúcou dávkou. Tak budete vždy vychutnávať čerstvo zomletú voňavú kávu, skrátiť čas na čistenie mlynčeka a znížiť spotrebu kávových zŕn.

Clump Crusher je možné zakúpiť samostatne. Obzvlášť potešený, že sa výrobca postaral o spotrebiteľov a umožnil používanie týchto tipov na modeloch minulých rokov (v roku 2015 sa podobné tipy objavia na niekoľkých desiatkach kávových mlynčekov).


Úspora času

Ak si myslíte, že nie je možné ušetriť čas na brúsenie kávy, potom je čas, aby ste sa ubezpečili o opaku. Mahlkonig predstavil mlynček na kávu K30 Vario, ktorý bude k dispozícii na konci februára 2015. Tento štýlový mlynček na kávu je vybavený modernou elektronikou, ktorá skracuje čas na prípravu jednej dávky mletej kávy espresso (asi 7 gramov) na 1,9 sekundy. Predstavte si: pripravenú dávku čerstvo zomletej kávy za menej ako 2 sekundy! Čím menej kávy je vystavené vonkajším faktorom, tým prirodzenejšia a prirodzenejšia bude chuť hotového nápoja.


Udržiavanie teploty mlynských kameňov

Vplyv teploty mletej kávy na chuť hotového nápoja je ťažké preceňovať. Profesionálny barista experimenty každý deň a určiť veľmi ideálne teplo, pri ktorom ich nápoj prinesie skutočné potešenie milovníkom kávy. Po sérii experimentálnych testov a experimentov bol stanovený v rozmedzí 35 až 45 ° C.

Udržiavanie tejto teploty v kávových mlynoch rôznych výrobcov sa zaoberá rôznymi systémami. Brúsky Clima Pro sú vybavené vyhrievacím prvkom s pokrokovým snímačom, ktorý ohrieva a udržiava teplotu mlynských kameňov najmenej 35 stupňov. Táto teplota sa udržuje automaticky a dosiahne sa za približne 10 minút. Pri prekročení sa aktivuje automatické prúdenie vzduchu.

Niektorí iní výrobcovia v roku 2015 pridajú špeciálne brúsenie zubov z mlynského kameňa ako pasívneho chladiaceho systému, ktorý umožňuje čo najúčinnejšie brúsiť kávové zrná s minimálnym úsilím. To umožní, aby sa zmes kávy neprehrievala, dokonca ani v tých dňoch, keď sa brúska používa takmer nepretržite.

Iným inovatívnym riešením tohto problému je hliníkový chladič, ktorý je vybavený najnovšími modelmi kávových mlynčekov. Absorbuje a rozptyľuje teplo, ktoré mlynské brúsky vyžarujú počas prevádzky. Okrem toho je radiátor samostatným prvkom štýlového a neobvyklého dizajnu.


Jedna hlava je dobrá a dve lepšie.

Medzi nové produkty, ktoré spoločnosť Mahlkonig oznámila, patrí mlynček na kávu K30 Twin. Je vybavená modernou vysoko presnou elektronikou, ktorá umožňuje prípravu mletej kávy súčasne pre dva portafiltre. Mlynček na kávu je vybavený počítadlom porcií a ochranou pred neoprávneným prístupom k nastaveným nastaveniam (menu nastavení môžete chrániť heslom). A aby sa ušetrilo viac času, brúska sa zapne okamžite po upevnení portafilteru v držiaku - teraz nie je potrebné stlačiť ďalšie tlačidlá, čím sa plytvá drahocennými sekundami. Mimochodom, držiaky portových filtrov sú štandardné, takže K30 Twin je vhodný na brúsenie kávy pre akýkoľvek existujúci kávovar.


Mletá káva je jemná látka

Moderné mlynčeky na kávu berú do úvahy rozmanitosť chutí skutočných znalcov kávy, preto sú vybavené najnovšou a najpresnejšou elektronikou, ktorá vám umožní nastaviť stupeň brúsenia: od hrubých po veľké frakcie až po najmenšie častice podobné kávovému prachu. Jeden z nových produktov, ktorý vstúpi na trh v roku 2015, je vybavený váhou, na ktorej si môžete vybrať 19 rôznych stupňov brúsenia. A keďže je tu hladké nastavenie, môžete si vybrať ešte oveľa viac možností a nakoniec si vybrať tú, ktorá vám vyhovuje.


V dome by malo byť ticho

Výrobcovia akýchkoľvek domácich spotrebičov sa snažia znížiť hluk, ktorý produkujú počas prevádzky, a sotva dobývajú každý ďalší dB z výkonných motorov. Výrobcovia kávových mlynčekov nie sú výnimkou, pretože rituál pitia kávy je často spojený s tichom a pokojom pred hlučným a rušným pracovným dňom. S cieľom dosiahnuť najnižšiu úroveň hluku, experimentujú s motormi a izoláciou, vybavujú jednotky trvanlivými podporami absorbujúcimi vibrácie a ich experimenty prinášajú ovocie. Napríklad K30 Vario oznámilo v roku 2015 hluk pri 55 a 75 dB (pri voľnobehu a počas prevádzky). To je skutočný rekord pre plnohodnotný profesionálny mlynček na kávu tejto úrovne.


Loading...