Najužitočnejšie nové položky v kuchynskej váhe

Váhy sú výrazne múdrejší

Bezpečnosť kuchynských váh a ich užívateľov dosahuje novú úroveň vďaka použitiu bambusového dreva v dizajne. Bambus nie je len trvanlivý materiál; príroda ho obdarila antibakteriálnymi vlastnosťami. Výrobky z bambusového dreva majú dezinfekčné a dokonca dezodorizačné účinky, ktoré sa dokonale hodia na výrobu plošiny pre kuchynské váhy, ktorá je v kontakte s potravinami. Prvá spoločnosť, ktorá sa rozhodla použiť tento materiál v kuchynských spotrebičoch, bola Scarlett.


Ready For Sky (R4S) je nová technológia pre diaľkové ovládanie kuchynských váh pomocou smartfónu navrhnutého spoločnosťou Redmond. R4S je mobilná aplikácia, ktorá sa synchronizuje s váhami (ako aj s inými domácimi zariadeniami tejto linky). Intuitívne rozhranie bolo vyvinuté pre dve najpopulárnejšie platformy dnes, iOS (verzia 7.0 a vyššie) a Android (verzia 4.3 JellyBean a vyššie). Keď sa uvoľnia nové modely domácich spotrebičov, softvér ich pridá do všeobecného zoznamu - a dajú sa spravovať pomocou rovnakého programu.


Inovatívna platforma kuchynských váh od spoločnosti Scarlett pozostáva z dvoch úrovní: na vrchole je ultratenká vrstva skla a pod - takzvaný substrát z leštenej nehrdzavejúcej ocele. Tvrdené sklo, odolné voči mechanickému poškodeniu, v kombinácii s oceľovou vrstvou je unikátnou platformou. Má nielen zvýšenú pevnosť, ale má aj jedinečný dizajn: dvojvrstvový dizajn robí z kresby na skle trojrozmerný obraz.


Zariadenie, nazývané Gkilo, je založené na myšlienke multifunkčnosti v kombinácii so známym postulátom o jednoduchosti všetkého dômyselného. Gkilo vyzerá naozaj jednoduchšie - malá drevená hranolka. Avšak, v skutočnosti, tento drevený bar je high-tech gadget, ktorý kombinuje elektronické kuchynské váhy a hodinky. Aj keď je táto doska na jednej strane, LED displej zobrazuje hmotnosť výrobkov na jeho povrchu.

Zároveň môžete „povedať“ zariadeniu, čo váži (to sa robí prostredníctvom príslušnej mobilnej aplikácie), a potom gadget, ktorý kontroluje internet, vám povie, ako dlho budete musieť tento produkt pripraviť s prihliadnutím na hmotnosť. Ak zapnete Gkilo na druhú stranu, zariadenie vykoná funkcie hodín a zobrazí čas na tom istom LED displeji. Môžete povoliť / zakázať tento kus dreva, resetovať váhy a nastaviť čas „rýchlym pohybom zápästia“ - Gkilo má ovládanie gest. Okrem toho môže byť zariadenie použité ako regál alebo značkové ťažítko. Stále nie je v masovej výrobe, ale myšlienka dostala morálnu podporu veľkých spoločností.


SITU - tzv. Nie celkom obyčajné kuchynské váhy, schopné spočítať energetický obsah a množstvo živín (bielkovín, tukov, sacharidov). Model, ktorý bude určite rozšírený v roku 2015, je vybavený Bluetooth modulom, cez ktorý komunikuje s tabletom. A na druhej strane je nainštalovaná špeciálna aplikácia - „mozog“ SITU, ktorá má k dispozícii databázu o zložení výrobkov (možnosť samoobnovenia). To vám umožní ľahko vypočítať obsah kalórií hotových jedál. Na príklade typického sendviča to vyzerá takto: na šupiny sa vloží kúsok chleba, urobia svoju prácu a prenesú údaje o hmotnosti do tabletu. Potom by ste mali programu oznámiť, že chlieb je na váhách, a kliknúť na „Add to dish“. Potom je potrebné váhy znovu nastaviť tak, aby sa pri vážení iných zložiek neberie do úvahy hmotnosť chleba a celý algoritmus zopakujte s ostatnými zložkami sendviča. Aplikácia je tiež schopná ukladať údaje o všetkých jedlách, viesť štatistiky o kalóriách, podávať správy o prekročení normy tohto rovnakého kalorického obsahu pre jednotlivé jedlo alebo pre celú dennú stravu, poskytovať rady atď. Táto kombinácia stupníc a tabliet môže byť použitá pre športovcov, diabetikov a iných ľudí, ktorí starostlivo kontrolujú svoju stravu.


Funny retro

Model „Balance“, ktorý minulý rok predstavila dizajnérka Nadine Fumiko Schaub (av roku 2015 sa bude vyrábať v limitovanej sérii), je spojením nových technológií a klasického štýlu. Na výrobu váh sa používajú prírodné materiály - mosadz, drevo, porcelán, mramor. Konštrukcia predmetu umožňuje vnímať váhy nie ako módny doplnok, ktorý bude čoskoro chcieť nahradiť niečím relevantnejším, ale ako mechanizmus schopný slúžiť celé desaťročia bez toho, aby došlo k poruche jeho majiteľa. Úlohu protizávaží hrajú roztomilé porcelánové nádoby naplnené špeciálnymi granulami. Miska na sypké výrobky obsahuje asi kilogram múky - dizajnér verí, že pre domácu kuchyňu stačí tento objem.


Loading...