Najužitočnejšie a najzaujímavejšie novinky v mixéroch

Nová technológia brúsenia

Kombinácia umývacích a brúsnych produktov

Pred vložením niektorých ingrediencií do mixéra (napríklad ovocia a zeleniny) sa musia prať. Ale, ako sa ukázalo, môžete sa zbaviť tejto operácie. A pomoc v tomto koncepcia duálneho mixu, realizované ázijskými inžiniermi je stále vo forme koncepcie, ale poprední výrobcovia už spustia mixéry s touto funkciou do sériovej výroby.

V takých zariadeniach bude špeciálny bubon uzavretý v puzdre (podobný dizajnu vertikálnych práčok v miniatúre). Dosť na naloženie výrobkov do mixéra a nalejte vodu. Potom sa aktivuje režim umývania, ktorý umožňuje šetrné umývanie ovocia a zeleniny alebo bobúľ ako pri tečúcej vode. Prostredníctvom špeciálneho otvoru sa voda vypustí (ak je to potrebné, môžete zopakovať operáciu prania) a začne sa brúsna dýza. Dual Mixe nielen skráti dobu varenia a zabezpečí vysoko kvalitné čistiace prostriedky, ale tiež šetrí vodu (umývanie pod kohútikom si vyžaduje oveľa väčšie množstvo).


Možnosť brúsenia výrobkov kocky

Každý je zvyknutý používať mixér, aby vytvoril homogénnu alebo takmer homogénnu zmes. Ale už sa objavil, av roku 2015, modely so špeciálnymi tryskami, ktoré umožňujú nakrájajte výrobky na kocky, Preto je príprava mnohých šalátov výrazne znížená, všetko môže byť rozdrvené a zmiešané v mixéri. Novinka poteší milovníkov varenia z mletého mäsa, ale z jemne nasekaného mäsa. Už dlhšiu dobu už nemusia niesť nôž, riskujú poranenie prstov.


Kombinácia s multicookerom

Objavil sa model iného univerzálneho spotrebiča, ktorý šetrí nielen čas, ale aj priestor v kuchyni. Myšlienka je jednoduchá: prečo používať dve elektrické zariadenia, aby sa pyré polievky, ak môžete kombinovať v jednom? Nie je to tak dávno, že výrobcovia nainštalovali mixér na veko supovarki (alebo naopak namontovali ohrievač do nádoby mixéra). Týmto spôsobom môžete variť polievky, nie znečistiť prebytočné pokrmy, a ak je to potrebné, bez funkcie polievkového variča, nakrájať alebo miešať produkty potrebné pre rôzne jedlá. Ďalší vývoj tohto systému, ktorý bude v roku 2015 veľmi rozšírený, je kombinácia s pomalým varičom, Najmä preto, že najnovšie modely tohto domáceho spotrebiča majú mixérové ​​zariadenie na miešanie potravín.


Technológia rýchleho dotyku

Obvykle je v miešačkách veľmi ťažké kontrolovať rýchlosť otáčania pracovného člena. Technológia rýchleho dotykuktorý bol už v roku 2014 implementovaný, ale v nadchádzajúcom roku bude plne rozvinutý, namiesto mechanických prepínačov, to znamená použitie iba jedného dotykového tlačidla. Intuitívne sa získava správna rýchlosť. Takýto prístup k riadeniu umožní ľahko rozdrviť alebo zmiešať rôzne produkty a úplne sa zbaviť postriekania, čo sa prejaví, ak sa pracovné telo otáča s veľkou rýchlosťou. Obzvlášť výhodné je použiť Speed ​​Touch v univerzálnych miešačkách s množstvom dýz, z ktorých každý potrebuje špeciálny režim prevádzky pohonu.


Chladiace mixéry

Táto inovácia má jedinečný charakter. Zariadenie Najlepší chladič, vytvoril amatér, bol rekordman pre získavanie finančných prostriedkov na mieste Kickstarter vo svojej histórii. Zahŕňa kombináciu chladiacej jednotky s rôznymi domácimi spotrebičmi - vrátane mixéra. Je potrebné poznamenať, že v origináli má stále zabudovaný bezdrôtový reproduktor a konektor na nabíjanie smartfónu. Ale v priemyselnom meradle (v jednom z ázijských podnikov) sa neočakáva, že by sa takéto zábavné centrá uvoľnili, ale skôr známe mixéry s miskou, v ktorej môžete chladiť produkty alebo ich úplne zmraziť. Je to kvôli rastúcej popularite molekulárnej kuchyne a takéto zariadenia sú pre ňu nevyhnutné.


Homogenizačné miešačky

mixéry s možnosťou absolútneho mletia a miešania produktov na úplne homogénnu hmotu(homogenizácia) existovala predtým - vo forme jednotlivých modelov. Na vykonanie tejto práce sa používajú špeciálne dýzy a nože, ktoré sa pohybujú vysokou rýchlosťou. Očakáva sa, že v roku 2015 sa ich podiel zvýši, čo je spôsobené tým, že výroba spoľahlivých výkonných a vysokorýchlostných elektromotorov potrebných pre tieto kuchynské spotrebiče sa stala jednoduchšou. Okrem toho, ako je uvedené vyššie, molekulárna kuchyňa získava popularitu a mnoho receptov na to vyžaduje určitý stupeň spracovania produktu, ktorý môže poskytnúť iba mixér-homogenizátor.


"Nový starý" dizajn

Klasický moderný dizajn už dlho nudia všetci - najmä preto, že nie vždy dobre zapadá do interiéru kuchyne. Väčšina pripravovaných mixérov v roku 2015 bude štylizované pre rôzne koncepcie dizajnu - napríklad „retro“. Existuje tiež tendencia vykonávať celé sady kuchynských spotrebičov (sporák, mixér, hriankovač, kávovar atď.) V jedinom dizajnovom riešení.


Loading...