Najužitočnejšie a najzaujímavejšie novinky v čističkách vzduchu

Filtrácia nanotechnológie, studená plazma a ďalšie

Umelá inteligencia vs. ťažké kovy

Nový rad čističiek vzduchu od obrie spoločnosti Panasonic prichádza v širokom predaji. Zariadenia radu VXK sú vyvinuté na základe vylepšenej inovatívnej technológie čistenia, dezodorizácie a zvlhčovania vzduchu. využívaním umelej inteligencie a nanotechnológie (Nano).

Vďaka svojim jedinečným vlastnostiam sú nové čističe vzduchu povinné používať v nich nanoiony: tieto častice úspešne vyhľadávajú a blokujú baktérie a vďaka svojej malej veľkosti ľahko prenikajú do hĺbky vlákien a bojujú proti hubám a takýmto spoločným alergénom ako kliešte, prach z kvetov a atď. Mimochodom, nanoiony robia vynikajúcu prácu s nepríjemnými zápachmi, čistením a osviežovaním vzduchu v miestnosti. Odstraňujú tiež častice ťažkých kovov.

Inteligentné čističe vzduchu budú skutočným nálezom pre alergikov, ľudí trpiacich sinusitídou, astmou, pľúcnymi ochoreniami a tými, ktorí majú deti v predškolskom a školskom veku v rodine.


Od smartfónov až po čističe vzduchu

Čínska značka Xiaomi je známa predovšetkým pre svoje smartfóny. Ale v roku 2015 sa výrobca rozhodol ísť do sveta a predstaviť svetu ... čistič vzduchu. A nie jednoduché, ale „plnené“ inováciami.

Unikátne čistiace systémy, po prvé, umožňujú zariadeniu spracovať a vyrobiť až 10 tisíc litrov čistého vzduchu za minútu (!), A po druhé, zničia 99% nebezpečných baktérií a zlúčenín. Samozrejme, spoločnosť špecializujúca sa na mobilné telefóny nemohla prísť o príležitosť prepojiť prácu vysávača so smartfónom, Súčasťou zariadenia bude aj mobilná aplikácia informujúca o stave čističa vzduchu, ktorý vám pripomína, že je potrebné vymeniť filtre atď.


Elektronický "nos"

Vývojári klimatických technológií prinášajú v známom výraze „držať nos všade“ nový význam - teraz to robia nielen ľudia, ale aj čističe vzduchu. Electrolux aktualizuje rad prístrojov vybavených týmto elektronickým „nose“ modelom s kľúčovým slovom Oxygen.

Podstatou novej funkcie je, že indikátor „zápachu“ zabudovaný v prístroji na čistenie vzduchu rozpoznáva cudzie „chute“ (kozmetika, kolínska voda, výfukové plyny, čistiace prostriedky, riedidlá atď.) av prípade potreby zlepšuje filtráciu vzduchu.

Nové čistiace prostriedky sú vhodné nielen pre obývaciu izbu alebo kuchyňu, ale nebudú rušiť majiteľov v spálni pri spaní - deklarovaný prah hluku je 27 dB, čo je porovnateľné so šepotom osoby vo vzdialenosti 2 - 3 metre. Aj v aktívnej fáze takéto zariadenia nebudú rušiť pohodlný spánok. Vďaka nízkej spotrebe energie je možné čistič vzduchu používať nepretržite.


Termodynamický sterilizačný systém

Nová moderná technológia čistenia vzduchu TSS si zaslúži veľkú pozornosť. Tento systém už bol patentovaný v Spojených štátoch a európskych krajinách av roku 2015 určite posilní jeho autoritu na ruskom trhu. Má na to všetky dôvody! Systém TSS ničí nebezpečné baktérie obsiahnuté vo vzduchu, vírusy, spóry plesní a ďalšie alergény, a to zvláda, aspoň nie horšie ako populárne filtre HEPA.

Technológia je založená na princípe prirodzeného spaľovania (oxidácie) organických látok, a teda nezahŕňa použitie chemických zlúčenín, elektromagnetického žiarenia a katalyzátorov. Podľa odborníkov TTS - najšetrnejšia technológia čistenia a dezinfekciu vzduchu.


Nové slovo v ionizácii

Samotný proces ionizácie vzduchu nie je dlhý čas nový, ale spôsob vytvárania aktívneho kyslíka pomocou studenej plazmy, ktorý sa v roku 2015 bude aktívne používať v niektorých modeloch čističov vzduchu, sa dá nazvať prielom. Nová technológia bola menovaná EcoTech a získala si vysoké známky od špecialistov.

Metóda studenej plazmy odlišuje sa od iných spôsobov získavania aktívneho kyslíka tým, že nevytvára škodlivé vedľajšie produkty (napríklad oxidy dusíka, ktoré sú karcinogénne) a je vhodný na použitie v obytných oblastiach.


Revolučný dizajn

Spoločnosť Rolsen ponúka zásadne nové konštrukčné riešenie pre milovníkov pohodlia a rafinovanosti. Najnovšia rada čističiek vzduchu / zvlhčovačov je vyrobená v jedinečnom štýle: nástroje tejto série sú skôr ako elegantné vázy ako tekuté postrekovače. Skutočnosť, že vzhľad čističa sa dá ľahko „prispôsobiť“ chutiam majiteľa a vnútorným vlastnostiam, sa nemôže len radovať: po prvé, môžete si vybrať farbu (biele alebo nádherné šampanské), po druhé, výšku zariadenia možno nastaviť pomocou komponentov.


Päť v jednom

Rýchlym pohybom zápästia sa zmení bežný zvlhčovač vzduchu časovač, dekoratívna lampa, aróma postrekovač a dokonca budík, Teraz, zvlhčovače vzduchu a čističe vzduchu vykonávať nielen ich okamžité funkcie, ale tiež získať mnoho ďalších užitočných "čipov".

Jedným z prvých, ktorí ponúkajú takúto škálu možností, je rovnaká spoločnosť Rolsen: zvlhčovač aromatických látok vybavený jedinečným systémom generovania ultrazvukových vodných pár s vstavaným budíkom a časovačom je možné zakúpiť za veľmi lojálnu cenu.


Loading...