Nové technológie v klimatizačných zariadeniach

Pohybové senzory, ovládanie telefónu a ďalšie inovácie

Klimatizácia s funkciou Wi-Fi

Už stratený ovládací panel už nie je potrebný! Wi-Fi umožňuje ovládať klimatizáciu z diaľky - pomocou internetu. Teraz môžete ovládať zariadenie z notebookov, tabletov a smartfónov. Klimatizácia s takým diaľkovým ovládaním bola prvýkrát predstavená v roku 2012, ale s širokým využitím modelu Ovládanie Wi-Fi vstúpte práve teraz.

Takže teraz, zapnúť a vypnúť klimatizáciu, regulovať teplotu a režim prevádzky, a to nielen bez diaľkového ovládania, ale aj v značnej vzdialenosti od domu, potrebujete iba pripojenie na internet. A nezáleží na tom, kde ste: v práci, v škole, v metre alebo na letisku. Len si predstavte: na konci pracovného dňa, odchode z kancelárie, vo vašom smartfóne nastavíte požadované parametre vzduchu a po príchode je už v dome pohodlná teplota.

Aby ste klimatizačnú jednotku nenastavovali vždy manuálne, pomocou technológie Wi-Fi Smart, môžete nastaviť požadovaný program, pomocou ktorého bude klimatizácia fungovať, napríklad týždeň.

Ovládanie Wi-Fi v modeloch, ktoré podporujú túto funkciu, je v súčasnosti k dispozícii vlastníkom modulov gadget na platformách iOS a Android.


Zníženie hluku

Táto inovácia osloví najmä tých, ktorí ocenia ticho a nemôžu zaspať pri sprievode cudzích zvukov. Výrobcovia ponúkajú dve metódy. zníženie hluku počas práce kondicionéra. Po prvé: špeciálne navrhnutý vnútorný ventilátor pracuje pri nízkych otáčkach. Po druhé, vzdialenosť medzi vnútornou jednotkou a stenou je zmenšená a tým znižuje vibrácie. Ďalší zaujímavý spôsob, ako dosiahnuť tichú prevádzku: niektoré modely klimatizačných jednotiek "strácajú" prednú mriežku a vzduch bude oveľa tichší.

Špeciálna pozornosť je venovaná novej technológii Skew Fan: s jej pomocou je úroveň hluku znížená na 19 dB. Na lepšie pochopenie si predstavte: 36 dB - hladina hluku v tichej ulici, 25 dB - šepot vo vzdialenosti 3 metre a 21 dB - veľmi dobrý indikátor pre nové klimatizačné zariadenia. Tento úžasný výsledok sa dosahuje vďaka lopatkám ventilátora umiestneným v určitom uhle voči osi. Odpor vzduchu sa výrazne znižuje ... rovnako ako hluk.


Snímač pohybu

Vďaka tejto inovácii je klimatizácia schopná nezávisle určiť prítomnosť ľudí v miestnosti infračervený snímač pohybu, Infračervené lúče reagujú citlivo na akúkoľvek prítomnosť človeka a hneď ako niekto s teplotou vyššou ako v miestnosti vstúpi do dosahu senzora, okamžite analyzuje rozdiel medzi týmito teplotami a odošle signál na zapnutie klimatizácie. Pohodlné, však?

Detekčný mechanizmus ako celok funguje podľa princípu konvenčného infračerveného senzora, ale je vybavený Fresnelovou šošovkou (zaostruje lúče z celej miestnosti na senzor) a citlivým senzorom. To zase určuje dve veci: prítomnosť ľudí v miestnosti a stupeň ich činnosti.


Klimatizácia ako umelecké dielo

Po mnoho rokov výrobcovia zdokonaľovali špecifikácie a pracovali najmä na návrhu klimatických technológií. A potom prišiel okamih, kedy dizajn klimatizačných zariadení začali hrať úlohu prvého plánu. Skvelým príkladom je rad klimatizačných zariadení spoločnosti LG od spoločnosti ArtCool, ktoré už vstúpili na trh, vrátane galérie ArtCool s dekoratívnym panelom a schopnosti meniť obrázky na nej.

V roku 2015 sa klimatizačné zariadenia môžu stať plnohodnotnou súčasťou interiéru. Chcete reprodukciu Van Gogha nad posteľou? Prosím! A na to nemusíte odstraňovať klimatizáciu zo steny.


Starostlivosť o životné prostredie

Ľudia našťastie začali chápať, že je potrebné sa starať o životné prostredie, čo ovplyvnilo environmentálne štandardy využívania klimatických technológií, resp. Teraz v Európe dopyt po klimatizačných zariadeniach s prirodzenými a t bezpečné chladivá, Obyvatelia Starého sveta, ktorí už nainštalovali klimatické zariadenia s fluórovanými chladivami, sa ponáhľajú preniesť svoje zariadenia na prírodné.

Je ich dosť veľa: propán, bután, izobután, amoniak, oxid uhličitý a iné. Najsľubnejší a najbezpečnejší z nich je propán. Po prvé, nepoškodzuje ozónovú vrstvu, po druhé, potenciálne neovplyvňuje globálne otepľovanie.

V nadväznosti na Európu plánujú domáci výrobcovia prejsť na európske environmentálne normy av tomto zmysle môže byť rok 2015 míľnikom.


V podstate nové chladivo R32

Vedúci japonskí experti aktívne skúmajú trh s chladivami a ponúkajú nám niečo, čo nie je menej atraktívne ako propán. Chladivo, označené ako R32, sa môže pochváliť významnými výhodami. Po prvé, on, rovnako ako „bratia“, je pre životné prostredie takmer neškodný. Ďalšie plus: R32 je menej hustý a viskózny ako ostatné, čo znamená, že pri rovnakom výkone potrebuje o 30% menej. Úspory! Okrem toho rovnaká nízka viskozita minimalizuje tlakovú stratu, čím sa zvyšuje celková účinnosť klimatizácie.

Zjednodušene povedané, nové chladivo je bezpečnejšie, hospodárnejšie a efektívnejšie ako jeho konkurenti. To znamená, že klimatizačné zariadenia, ktoré sú na ňom spustené, spotrebujú menej elektrickej energie, menej nákladov a nepoškodzujú životné prostredie.


Loading...