Najočakávanejšie inovácie vo zvlhčovačoch vzduchu

Zvlhčovanie bytu novým spôsobom

Ultrafialový zvlhčovač

Každý si zvykol na čističe ultrafialového vzduchu a teraz je na rade zvlhčovač. Vzhľad zariadenia sa príliš nelíši od modelov, ktoré už poznáme - celá podstata jeho prevádzky. Ako viete, zvlhčovače často vyvolávajú množenie baktérií v použitej vode. UV zvlhčovač využíva unikátny systém čistenia vody - dezinfikuje ho ultrafialovým žiarením, ktoré výrazne znižuje počet škodlivých baktérií. Podľa laboratórnych testov je po takejto liečbe zničených viac ako 99% škodlivých mikroorganizmov.

Prístroj, ktorý je už na dopravníku spoločnosti Dyson, tiež implementoval skvelý doplnok k základnej funkčnosti - v lete sa zvlhčovač mení na ventilátor bez ventilátora a spolu so zmenou vlhkosti vzdušných hmôt zabezpečuje ich pohyb. Je tiež schopný udržiavať normálnu úroveň vlhkosti vzduchu v závislosti od teploty po dobu až 18 hodín. Japonsko bude prvý, kto uvidí tento nový produkt a nebude k dispozícii obyvateľom iných krajín až do jesene 2015.


Adiabatické zvlhčovače pre domácnosť

Donedávna sa takýto zvlhčovací systém používal len v priemyselných zariadeniach. V súčasnosti sa však medzi bežnými spotrebiteľmi objaví možnosť kúpiť zariadenie so systémom, ktorý je rádovo úspornejší ako iné technológie striekania vlhkosti.

Princíp zvlhčovania vzduchu adiabatické modely založené na striekaní vody na jemné aerosóly. Malé častice kvapaliny sa zmiešajú so vzduchovými hmotami, čistia a zvlhčujú, ale nevytvárajú nadmernú vlhkosť.

Doteraz nie sú k dispozícii adiabatické zvlhčovače vzduchu pre domácnosti v komerčných sieťach (existujú len zariadenia pre veľké „domestikované“ miestnosti, ako sú skleníky), ale už v roku 2015 plánujú výrobcovia rozsiahle uvoľnenie týchto zariadení na trh.


Správa z mobilného telefónu

Toto je najnovší vývoj spoločnosti Redmond, ktorá sa snaží zapracovať všetky svoje technológie diaľkové ovládanie, Po nainštalovaní špeciálnej bezplatnej aplikácie na smartfóne (operačný systém iOS (7.0 a vyšší) alebo Android (4.3 Jelly Bean a vyššie) sa táto aplikácia zmení na diaľkové ovládanie, ktoré dokáže ovládať zvlhčovače značky Sky Home (spustenie ich sériovej produkcie je naplánované na január 2015). ako aj všetky ostatné domáce spotrebiče v tejto sérii, môžete nastaviť režim teploty a času prevádzky a aktivovať všetky ostatné funkcie zvlhčovača.


Duplexná para

Funkcia „teplá para“ je teraz prítomná v mnohých zariadeniach, ktoré sú zodpovedné za udržiavanie optimálnej vlhkosti. Bork urobil krok dopredu tým, že zabezpečil dve úrovne odparovania vlhkosti, Para vytvára špeciálnu membránu s povlakom z nitridu a titánu a technológia jemného filtru ju rovnomerne rozloží po celej miestnosti. Vďaka unikátnemu filtru nezanecháva odparovacia vlhkosť na nábytku charakteristický biely kvet. Model s dvojúrovňovým odparovaním vstúpil na ruský trh v decembri 2014.


Univerzálna nanotechnológia

V roku 2015 japonské spoločnosti uviedli na európsky trh niekoľko zvlhčovačov na čistenie vzduchu nanotechnológie, Nano-ióny sú záporne nabité ióny, ktoré sa vytvárajú z kvapaliny odparujúcej sa počas procesu zvlhčovania. Môžu blokovať pachy a chemické kontaminanty, vírusy a baktérie, alergény a produkty roztočov. Aj negatívny vplyv domácich spotrebičov môže neutralizovať. Navyše majú dobrý vplyv na ľudské vlasy a pokožku a výrazne znižujú možnosť prenosu respiračnej infekcie z jednej osoby na druhú. „Locomotive“ takýchto technológií je znepokojením spoločnosti Panasonic.


Membrána predlžujúca život

Špeciálny membránový povlak (zvyčajne ide o zlúčeniny titánu) patrí aj medzi nové technológie. Napríklad spoločnosť Plaston (obchodná značka Air-O-Swiss) v súčasných modeloch používa titánový povlak, vďaka ktorému membránový povrch získava „zlatú“ odtieň a odolnosť voči fyzikálnym a chemickým poškodeniam. To je veľmi dôležité, pretože práve táto časť je vystavená najväčšiemu zaťaženiu v ultrazvukových zvlhčovačoch. Modely využívajúce túto technológiu sa objavili na ruskom trhu koncom roka 2014 av roku 2015 sa zdajú byť veľmi populárne a budú prijaté nielen Švajčiarskom.


Vlhkosť s arómou

V roku 2015 sa pripravuje niekoľko modelov amerických a európskych výrobcov, ktoré boli výsledkom experimentov aromakapsulami, Ak chcete pridať ďalšie funkcie pre zvlhčovače, požičané od osviežovačov vzduchu, je teraz veľmi módne. Spolu s parou sa do ovzdušia uvoľňuje určitý podiel esenciálnych olejov, ktoré majú príjemnú vôňu. Rôzne prísady do zariadení vo forme príchutí umožňujú nielen vytvoriť príjemnú mikroklímu v interiéri, ale aj osviežiť ju novými voňavými odtieňmi. V roku 2015 bude v móde levanduľa, jalovec a najúžasnejšie zmesi.


Loading...