Najužitočnejšie inovácie v odšťavovačoch

Najzaujímavejšie pre "šťavnaté" život!

"Mobilný" únik zo šťavy

Teraz, aby celá rodina vypila šťavu, nie je potrebné čakať na naplnenie kanvice a postupne naliať nápoj do pohárov, Otočte nos odšťavovač 120 stupňov umožňuje konzistentne vyplniť poháre jeden po druhom. Štýlový, prísny, mierne futuristický dizajn moderného vybavenia je vhodný pre akékoľvek stolovanie. Vďaka pohodlnému otočnému výtoku sa šťava ľahko naleje do hrnčekov pre hostí a členov rodiny. S výškou skla alebo šálky nie sú žiadne problémy, dizajn sa nielen ľahko otáča, ale je tiež výškovo nastaviteľný, čo poskytuje dodatočný komfort pri používaní.


Viacrýchlostná regulácia

Náročnosť výberu odšťavovačov bola vždy rovnaká: tá, ktorá robí šťavu dobre z bobúľ, nezvláda tvrdé ovocie a naopak. Vzhľad domácich spotrebičov až deväť pracovných rýchlostí úplne vyriešil tento problém. Teraz môže užívateľ sám nastaviť silu produktu a získať šťavu buď z hustých stoniek zeleru, alebo z ponuky plodov švestky.


Dvojzávitovkový mechanizmus

Od super rýchlych univerzálnych odšťavovačov sa dôraz na výrobu posunul na pomalšie skrutkové náprotivky. Ale rozhodli sa neobmedzovať sa na to - v skutočnosti, aj keď je koláč získaný v produktoch šneka, je takmer suchý, môžete dosiahnuť ešte lepšie výsledky. Ak jednoduchý šnekový odšťavovač pracoval ako mlynček na mäso, potom dvojzávitovkový mechanizmus viac ako mlynský kameň. Zelenina, ovocie, stonky, listy sú pri práci odšťavňovačov tak pevne sploštené, že všetky šťavy sú z nich vytlačené naozaj suché. Nápoj je hustý, s veľmi bohatou chuťou, o niečo menej transparentný ako obvykle. V tom istom čase sa v ňom úplne zachovávajú všetky vitamíny, preto je účinnosť takejto techniky považovaná za najväčšiu zo všetkých existujúcich návrhov. Mimochodom, na taký odšťavovač môžete dokonca urobiť šťavu z ihličia alebo oleja z ľanových semien!


Regulátor jedla

Pokusy o kontrolu uvoľňovania olejového koláča sa robili už dlhú dobu, ale neprekročili sa iba výmenné trysky, až kým výstup pákového regulátora z koláča, Teraz, len s jedným pohybom otočného gombíka, môžete ľahko pohybovať silikónovou zátkou a meniť veľkosť otvoru na základe typu suroviny. Čím nižšia je zostávajúca medzera, tým silnejší je návrat šťavy počas prevádzky skrutkového mechanizmu. Viac šťavy - viac dobré!


Funkcia proti odkvapkávaniu

Napriek tomu, že "Antikaplya" Vo funkčnosti odšťavovačov sa objavuje už dlhý čas, tento problém bol naozaj vyriešený len tento rok. V dôsledku rastúceho dizajnu výtoku sa vo vnútornom priestore výrobku vytvára odtok prebytočnej šťavy. Žiadne kvapky na stôl alebo kŕčovitá výmena okuliarov! Mierne zvýšený nos rieši všetky problémy s nedbalými kvapkami a kvapkajúcou šťavou.


Zamerajte sa na multifunkčnosť

Všetky ženy v domácnosti snívajú o jednom kuchynskom prístroji, ktorý by rezal, stláčal, drvil, brúsil a v ideálnom prípade by bol stále horúci, dusený a opekaný. Nový typ odšťavovačov s mnohými prílohami nás postupne približuje k realizácii takéhoto sna. Dnes existujú produkty, ktoré nielen starostlivo stláčajú šťavu z ovocia, zeleniny a zelenín, ale aj:

  • šľahať detskú krémovú polievku;
  • výroba koktailov;
  • mixované dezerty alebo horúce omáčky;
  • tučná káva, orechy alebo korenie;
  • nakrájame šalátové výrobky.

Novinka bude zároveň potešená úhľadnými rozmermi a atraktívnym dizajnom. Takmer kuchynský robot, ale stále odšťavovač!


Širší a širší

Ergonómia kuchynského zariadenia na výrobu šťavy priamo súvisí s veľkosťou a tvarom nakladacieho otvoru. Koniec koncov, chcete len hodiť ovocie a zeleninu do odšťavovača, a nie ich rozdrviť pod oválne alebo polkruhové ústa akejkoľvek veľkosti. Dnes sa šampióni na šírku usadili na veľkosti 85 mm, a pokiaľ ide o tvar, guľaté konfigurácie stále prevládajú ako optimálne pre ovocie a zeleninu. Niektorí výrobcovia používajú vlastný štítok - XXL na označenie obrovskej veľkosti nakladacieho otvoru.


Viac šťavy!

Pri výbere odšťavovača, zvyčajne narazíte na formuláciu suché alebo non-suché jedlo. Na parafrázovanie tohto parametra to bude znieť - veľký alebo malý objem hotovej šťavy. Vytlačiť najviac z ovocia a zeleniny je úlohou všetkých výrobcov. Všetko ostatné sú len prvky ergonómie a jednoduchosť používania domácich spotrebičov. Podľa najnovších údajov sa mnohým podarilo zvýšiť produktivitu o zmena konfigurácie filtra filtra, Zmenila sa štruktúra a umiestnenie dier kvôli tomu, čo sa stalo dosiahnutím zvýšenia objemu hotovej šťavy o 30%.


Loading...