Bambusová posteľná bielizeň: recenzie, klady a zápory

Drahý, ale zdravý spánok

Hľadáte posteľnú bielizeň, ktorá bude pre telo príjemná? Vyskúšajte bambusovú bielizeň: pomôže vám zdravý zdravý spánok!

Ako sa vyrába bambus?

Bambusová posteľná bielizeň sa objavila v Rusku pomerne nedávno, ale každý deň získava čoraz viac fanúšikov. Je vyrobený z bambusových vlákien. Existujú dva spôsoby, ako ho vyrobiť.

chemický

K bambusovým vláknam sa pridáva hydroxid sodný a sírouhlík. Hmota sa podobá želé, po jednom dni takého „štartéra“ sa sírovodík odparí a pridá sa hydroxid sodný. Potom sú všetky "neprirodzené" látky dôkladne vymyté a len potom je plátno tkané. Táto metóda je podobná výrobe viskózy.

mechanický

Vo vláknach sa pridávajú menej agresívne látky - enzýmy (proteínové látky rastlinných organizmov). Z tejto "zmesi" sa získava buničina, z ktorej sa vyčesávajú vlákna. Sú ošetrené parou, varom a tlakom - takto sa vytvárajú vlákna, z ktorých bude tkanina bambusu tkaná.

Prvý spôsob je lacnejší a cenovo výhodnejší. Druhý je šetrnejší k životnému prostrediu, ale takéto bambusové podstielky sú drahšie. Všetky výrobky vyrobené jedným alebo druhým spôsobom sú označené. Ak bola bielizeň vyrobená chemickými prostriedkami, potom bude štítok označený ako "bambusová viskóza". Ak je výrobná metóda mechanická, potom bude bielizeň označená ako "bambusová bielizeň".

Z recenzií: „Nikdy som nespal na bambusovom lôžku. Je to niečo ako bavlna, ale oveľa mäkšia. “


Výhody bambusových postelí

Existuje veľa pozitívnych vlastností bambusovej tkaniny.


1. Hygroskopickosť. Bambusové vlákna majú poréznu štruktúru, ktorá zabezpečuje cirkuláciu vzduchu. Takéto podstielky absorbujú vlhkosť a dobre sa odparujú - umožňujú pokožke dýchať. Okrem toho hygroskopickosť priamo ovplyvňuje termoreguláciu tela - jeden z najdôležitejších indikátorov zdravého zdravého spánku. V horúčave sa bambusová posteľná bielizeň dobre ochladzuje a zahrieva sa v chladnom počasí.

2. Hypoalergénny a antibakteriálny účinok. Až 80% patogénnych baktérií nie je schopných prežiť v bambusovom lôžku. Západní vedci veria, že tento druh spodnej bielizne prispieva k regenerácii kožných ochorení. Okrem toho bambus nespôsobuje alergie a je obzvlášť vhodný pre pacientov s bronchiálnou astmou.

3. Nedostatok statickej elektriny. Posteľná bielizeň z bambusu sa jednoducho nehromadí.

4. Odolnosť voči praciemu prášku. Na výrobu bambusových podstieliek je dobre farbené, ale po mnohých praniach dokonale zachováva pôvodný jas farby.

5. Vzhľad. Bambusová bielizeň sa na dotyk cíti trochu ako bavlna, ale je mäkšia a jemnejšia. Má špecifický "mäkký" lesk - nie tak studený ako umelý hodváb. Mimochodom, posteľná bielizeň je hodvábna, ale nie vôbec klzká.


Z recenzií: "Tkanina je tenká, trvanlivá, hladká ako hodváb - a zároveň nekĺzavá, dobre absorbuje vlhkosť, nevaľuje, nestráca vzhľad, udržuje farbu."

Nevýhody bambusových postelí

  • Hlavným nedostatkom bielizne z bambusu je, že je pokrčený. Najčastejšie sa záhyby vytvárajú na obliečka na vankúše. Dokonca ani pri starostlivom vysúšaní tkanín nie je možné sa vyhnúť. Ale v každom prípade musí byť posteľná bielizeň žehlená, takže nedostatok odpustenia.
  • Určité nepríjemnosti sú tiež spojené s potrebou dôsledne dodržiavať pravidlá fungovania bambusovej tkaniny.

Bambusová tkanina: ako sa starať?

Bambusová posteľná bielizeň je naozaj trvanlivá a trvanlivá, ale len ak je riadne umytá. S náležitou starostlivosťou nezmizne a nezmrští.

  • Prvé pravidlo: jemné pranie. Teplota nie je vyššia ako 30 stupňov.
  • Druhé pravidlo: Netreba a nevyschajte.
  • Tretie pravidlo: použite neutrálny prací prášok. Žiadne bielidlá a oplachy - takéto chemikálie môžu nielen pokaziť textílie, ale tiež porušiť všetky liečivé vlastnosti bambusu.
  • Štvrté pravidlo: Mal by sa žehliť na nízkej teplote a len na nesprávnej strane.

Recenzie bambusových postelí

Hľadali sme bambusové lôžkoviny hodnotenie hlavne na zahraničných stránkach (napríklad http://www.overstock.com/Bedding-Bath/Rayon-from-Bambus-Sheet-Set/3663206/customer-reviews.html) - je oveľa populárnejší v zahraničí ako v Rusku. Preskúmania sú pozitívne, z nedostatkov - ľudia hovoria, že bambusová posteľná bielizeň je veľmi vrásčitá, a niektoré ďalšie - v horúčave sa niektorí ľudia potia pod ňou.

Pozitívne hodnotenia

„Bambusová posteľná bielizeň je pre telo veľmi príjemná, je na dotyk trochu ako cyklistická plienka. Super mäkký a jemný, mierne šustivý. Zo všetkej posteľnej bielizne, ktorú máme, je to najlepšie. Umyté pri 40 stupňoch v písacom stroji, zostáva ako nové.

"Nazval by som ich dokonalými - ak by nemali takú cenu."

"Teraz, keď som spal na bambusu, nikdy sa nevrátim k tlieskam."

"Najprv som bol skeptický, ale rozhodol som sa kúpiť bambusové lôžkoviny kvôli veľkým hodnoteniam. Som rád, že som to urobil. Preskúmania mali úplnú pravdu. Toto je najjemnejšia, najhladšia posteľná bielizeň, na ktorej som kedy spala. Nezohrieva sa Nemyslím si, že sa niekedy vrátim k tlieskam. “

"Niekoľkokrát som ich umyla ... žiadne cievky. Stojí to za každý cent. Neuveriteľne jemná a ľahká a dýchajúca. Oni sa veľa zmršťujú, ale ak chcete luxusný nočný spánok ... Toto je vaša šanca!"

"Objednal som si túto posteľnú bielizeň, pretože mám bambusové spodné prádlo, ktoré nosím ako mäkký oblak. Posteľná bielizeň je rovnaká. Nie som sklamaná. Ak však záhyby a vrásky na bielizni vás obťažujú, táto posteľná bielizeň nie je pre teba. "

"Po prečítaní recenzie o bambusové lôžkoviny, som sa rozhodol vyskúšať na sebe. Je to skvelé! Dokonca aj môj manžel s tým súhlasí. Tak mäkké!"

Spätná väzba poukazuje na nevýhody

"Udržiava teplo a vlhkosť tak efektívne - je to pocit, že sa snažíte zaspať pod kus plastovej fólie."

"Bambusové listy sú pohodlné, ale rozpadajú sa ako nič, čo som kedy videl. Nemôžete si vyrobiť elegantnú posteľ s touto posteľnou bielizňou. Posteľ vyzerá hrozne."

"Bambusová posteľná bielizeň je veľmi pohodlná, ale až po 6 - 8 praniach bola na niekoľkých miestach zafarbená."

"Bambusová posteľná bielizeň je rozhodne mäkká, kvalitná. Stručne povedané, táto bielizeň ma z toho cítila horúca a spotená! Udržiava teplo a vlhkosť ako nylonový stan a veľa som sa zapotil aj v zime. Bambus neumožňuje odparovanie vlhkosti a neabsorbuje Je to ako bavlna. Tekutina sa doslova usadí na vrchu listu. Môj manžel však nemal tento problém, ale myslím, že záleží na osobe.

"Spánok trochu horúci, prebudil sa s nejakým potením. Dala súpravu svojmu synovi, ktorý potreboval nový set, a on ho miluje."

"Aj keď sa mi páči farba morského skla, bohužiaľ, je ľahko znečistená. Väčšina žien používa telové mlieko alebo mlieko na ruky pred spaním, a dokonca aj môj manželský krém na tvár absorbuje bambusová posteľná bielizeň. Obaly na vankúše stmavnú po jednej noci používania." V dôsledku toho bolo pre mňa ťažké udržať bambusovú posteľnú bielizeň čistú Mild = áno Praktické = Nie."

Bambusová posteľná bielizeň: stojí za to kúpiť?

Rozhodne stojí za to. Táto posteľná bielizeň je jedinečná vo väčšine svojich vlastností: odolná, pohodlná a krásna. Otázkou je cena: stojí oveľa viac ako „bežné“ súpravy - bavlna, hrubý kaliko, polysatín (ceny začínajú na 5000 rubľov).

Ale nezachráň na svojom zdraví: pre dobrý spánok, telo povie "ďakujem". Spanie a prebudenie na bambusové lôžkoviny je radosť!

Loading...