Laminát v kúpeľni. Je to možné?

Nové technológie. Predstavujeme laminát, ktorý sa vôbec nebojí vody.

Ak dlaždice ako podlahová krytina v kúpeľni sa vám zdá príliš obyčajné, môžete hľadať alternatívu.
Napríklad, ak váš návrh projektu zahŕňa drevené podlahy, potom môžete teraz dať laminát v kúpeľni - ale nie obvyklé, ale absolútne vodotesný plast. Tento produkt bol vyvinutý nie je to tak dávno a je založený na PVC kompozitnom materiáli, ktorý nie je impregnovaný vlhko odolnou kompozíciou HDF. Vo svojom zložení sa povlak podobá na laminátové aj polymérne stenové panely.

Plast sa nebojí vody, takže PVC laminát môže naozaj ľahko dať do kúpeľne a kuchyne. Výrobcovia zaručujú absolútnu tesnosť zámkových spojov - takže voda pod podlahou tiež nespadne.

Vodotesný laminát vhodný do kúpeľne, vyrába niekoľko značiek:

  • Belgické spoločnosti: Parcolys (vyrába značku Aqua-Step) a Dumaplast (vyrába laminát značky Dumafloor vo Francúzsku);
  • Turecký Aqualam vyrába materiál rovnakej značky;
  • Nemecký laminát HDM - Aqua.

Laminátové podlahy týchto značiek môžu byť ľahko obložené kúpeľňami a kuchyňami. Dokonale sa kombinuje so systémom podlahového vykurovania, len umýva a absorbuje hluk o 30% viac ako je obvyklé. Podľa záruky výrobcu môže vodotesný laminát slúžiť bez výmeny v byte po dobu 15 až 20 rokov. Pri použití PVC - laminátu vo verejných priestoroch alebo vo výrobe sa životnosť znižuje úmerne k nákladu.
Vodotesný laminát je dostupný v rôznych prevedeniach - pod prírodným drevom, kameňom, dlažbou, tmavými aj svetlými farbami.
Je dutý, takže pohyblivý ťažký nábytok sa musí robiť opatrne - môžete ho tlačiť alebo poškriabať.

Preto výrobcovia, najmä belgický Dumafloor dôrazne odporúčajú chrániť podlahu, vybaviť nohy stoličiek, stolov a iného nábytku, ktorý bude stáť na podlahe so špeciálnymi plstenými podložkami na samolepiacom základe.

„Zdvihnite nábytok, keď ho pohnete. Nikdy ho nepretahujte cez podlahu, “odporúča výrobca. (Duma-floor.ru)

Na rozdiel od keramických dlaždíc, vodotesnosť sa ľahko inštaluje. Ale napriek zdanlivej atraktivite sú náklady na tento nový materiál vysoké. Jeden meter štvorcový vás bude stáť 2000 rubľov a viac.

Nový a drahý PVC laminát ešte nie je veľmi populárny a nie je používaný dlhú dobu, ale stále je možné si ho prečítať online.

Plastový laminát pre kúpeľňu - recenzie spotrebiteľov

„Prevádzková skúsenosť je malá - 3 mesiace. Čo môžem povedať? Voda a špina, naozaj sa nebojí, pretože je to len plast. Spoje so silikónovými tesneniami. Dobre sa umyje. Vzhľad je krásny - nevyzerá ako plast. Jednoducho sa hodí, ale potrebujete zariadenie na ukladanie laminátu ... "(Belmar, www.forumhouse.ru)

"Vo vani vypredal práčku, pretože na chodbe sa začali objavovať biele a biele pruhy “(o lamináte Aqua-Step, Michail, propoly.ru)

„Pocit PVC panelov je pocitom komerčného linolea alebo PVC obkladov. Komerčné linoleum je praktickejšie s rovnakým dizajnom ... Tak prečo? “(AndrI, www.mastercity.ru)

PVC laminát a poškodenie zdravia

Ak si kúpite plastový laminát známej značky a značky, potom by ste sa nemali starať o svoje zdravie, pretože všetky PVC v domácnosti v tichom stave nepredstavujú žiadne nebezpečenstvo. Pri požiari sa stane nebezpečným, pretože pri spaľovaní sa začnú uvoľňovať dioxíny, ktoré potláčajú imunitu a vyvolávajú výskyt rôznych ochorení vrátane onkologických.

K dnešnému dňu je bezpečné PVC aktívne používané nielen v každodennom živote, ale aj pri výrobe hračiek, riadu, obalov.

zistenie

Z dostupných informácií o vodotesnom lamináte môžeme vyvodiť niekoľko záverov:

  • Pred nákupom vodotesný laminát pre kúpeľňu, vyrobené na základe PVC, je najlepšie zvážiť to v obchode. Reklama nie vždy zodpovedá našim predstavám.
  • Ostré a ťažké predmety (nože, kľúče atď.) By nemali spadnúť na takú podlahu z veľkej výšky.
  • V oblasti práčky môže byť múdrejšie položiť dlaždice.
  • Starostlivosť by mala byť opatrná - netierajte tvrdou kefou, nepoužívajte jemné čistiace prostriedky. Okrem toho sa ľahko odstráni akákoľvek kontaminácia z PVC laminátu.
  • Nový materiál má tak nevýhody, ako aj nesporné výhody, ktoré sme sa snažili čo najobjektívnejšie zvážiť. A používať ju alebo nie pre vašu kúpeľňu - rozhodnete sa!

Loading...