15 malých nápadov na dizajn kúpeľne

Plánujete rekonštrukciu kúpeľne? Fotografie zaujímavých interiérov malých kúpeľní - a niekoľko užitočných tipov.Akú miestnosť používate každý deň napriek svojej malej veľkosti? Vpravo, v kúpeľni. Tu umývame, umývame a dokonca umývame.
Preto sa dizajn kúpeľne zvyčajne líši len v plnej praktickosti a určite nie v originalite a individualite. Dôvodom je veľmi malá oblasť, ktorú určili projektanti a stavitelia pre vodné postupy. Preto väčšina majiteľov bytov ani nemyslí, či je možné „pridať“ priestor, pohodlie a harmóniu do malej kúpeľne?
Ale premeniť túto miestnosť na skutočné majstrovské dielo dizajnu je celkom jednoduché.

steny

Každý vie, že svetlé odtiene vizuálne „oddeľujú“ priestor (vrátane tých, ktorí nemajú nič spoločné s dizajnom interiéru). Ale ak sa nachádzate v malej kúpeľni, položte steny čisto bieleho obkladu, výsledok vás nebude potešiť (pokiaľ nie ste fanúšikom nemocničných liečebných miestností).
Preto návrhári odporúčajú priestor nielen na odľahčenie, ale aj na to, aby boli oddelené farebnými horizontálnymi, vertikálnymi alebo šikmými pruhmi. V tomto prípade možno dlaždicu tmavších odtieňov umiestniť jedným z nasledujúcich spôsobov:

 • iba pozdĺž dna kúpeľne, oddeľujúc ju od svetlejších odtieňov úzkymi dlaždicami - dlažba, ktorej druhý rad je lepšie položený jeden alebo dva dlaždice pod stropom;
 • na spodnej a hornej strane stien (tento variant je najvhodnejší pre malé kúpeľne s vysokými stropmi);
 • na jednej zo štyroch stien (alebo v jednom z rohov, napríklad tam, kde je inštalovaný sprchovací kút), „podopiera“ ho vertikálnymi pruhmi na ostatných troch;
 • vo forme zvislých šikmých pásov, ktoré zodpovedajú farbe podlahy v kúpeľni;
 • zarovnanie tmavších zvislých pruhov na jednej stene (napríklad v blízkosti kúpeľa) s horizontálnymi pruhmi rovnakej farby na druhej strane (v blízkosti zrkadla).


Ale odtiene použité v kúpeľni na keramické dlaždice, s ktorými sú steny lemované, dizajnéri takmer nikdy neobmedzujú:

 • Modrá farba (od modrej po fialovú). Je to odtieň neba a mora, spojené s pokojom a upokojením a pokojom, preto je vhodnejšie pre izby s kúpeľňami ako so sprchovacím kútom.
 • Zelená farba. Všetky jeho odtiene sú prepojené v našom podvedomí s krásou a mladosťou, takže sú veľmi často používané v dizajne malých kúpeľní, v ktorých chcete dať malej miestnosti preťaženej sanitárnou technikou veselejší dizajn. Okrem toho, zelená farba má jedinečnú dvojitú tvár: vedľa modrej farby to vyzerá "za studena", a spolu so žltou to vyzerá "teplý".
 • Oranžová farba je synonymom tepla a pohodlia. Najobľúbenejšou farbou je piesok, ale v malých kúpeľniach je lepšie používať jasnejšie a čistejšie odtiene, „riediť“ bielym stropom a pruhmi rovnakej farby na stenách.
 • Červená farba dodáva kúpeľni množstvo emócií v závislosti od jej farby: jemná ružová farba dodá kúpeľni ženskosť a tmavé hnedé farby dodajú mužskosti a sile.

strop

Najobľúbenejšia farba stropu je biela (môže byť nepriehľadná aj lesklá). Avšak, dizajnéri často používajú odtiene farieb používaných pri výbere keramických dlaždíc na obklady stien pre strop. V tomto prípade by mal byť odtieň stropu veľmi ľahký, vzdušný a jemný, inak môže byť pocit "tlaku".


Paul

Farba podlahy sa odporúča zvoliť v súlade s najtmavším odtieňom steny. Vzhľadom k tomu, že v malej kúpeľni je otvorená plocha podlahy zvyčajne bezvýznamná, nie je najlepšou voľbou použiť viacfarebné dlaždice alebo ju položiť do šachovnicového vzoru.
Farba škárovania medzi dlaždicami môže byť buď v súlade s odtieňom vyplnenia švov na stenách, alebo zodpovedajúca farbe samotnej dlaždice. Tu by sme sa mali zamerať nielen na estetické vnímanie výsledku, ale aj na praktickosť. Okrem toho je v kúpeľni obvyklé položiť rohože, ktoré takmer úplne pokrývajú voľnú časť podlahy.

Na úsporu miesta je možné pračku (predné nakladanie) čiastočne zatlačiť pod drez, mierne ju zdvihnúť vzhľadom k obvyklej výške. Ak používate vstavanú verziu stroja s malou hĺbkou, potom sa dá všeobecne nainštalovať pod drezom, ktorý sa skrýva v nočnom stolíku.


Ak je v kúpeľni vždy veľa bublín a flakonov, mali by ste sa starať o kúpu priestranných skríň (pod umývadlom, v blízkosti zrkadla, nad práčkou a tiež nainštalovaných nezávisle v rohu miestnosti).
A nezabudnite použiť priestor priamo pod kúpeľňou a premeniť ho na pôvodnú domácu skrinku, napríklad pre domáce chemikálie.
Renovácia vašej kúpeľne stojí za to začať nákupom inštalatérske práce. Presnejšie, s výberom jeho primárnej farby. Najjednoduchšia možnosť je biela. To vám umožní "hrať" s rôznymi odtieňmi, posilnenie a doplnenie je na stenách a strope, bez obmedzenia rozsahu farieb.
Ďalšia vec - farebné inštalatérske práce. Odporúča sa zakúpiť ho až po vytvorení kompletného projektu pre malú kúpeľňu. V opačnom prípade ste sami "dať rám" vo výbere odtieňov materiálu pre steny a stropy.


Vyhrievané vešiaky na uteráky a práčka musia byť zakúpené vopred, pričom si vyberú najkompaktnejší z nich. Ak je v kúpeľni okno, vyhrievaný vešiak na uteráky môže byť nahradený bežnou batériou.
A nezabudnite sa pozrieť na možnosti, ako napríklad:

 • inštalácia sprchovacieho kúta s rohovým podnosom namiesto objemnej dlhej vane;
 • obstaranie rohového umývadla;
 • zmena umiestnenia kúpeľa (nie pozdĺž, ale naprieč kúpeľňou), čo by znamenalo získanie malej vane, ale v miestnosti sa pridá voľný priestor;
 • Výmena pravidelného zrkadla (proste to nemôžete urobiť bez neho v kúpeľni) so sklopným zrkadlovým boxom.

Pre detské vodné hračky je lepšie zakúpiť si špeciálnu sieťovú tašku zavesenú na háku nad vaňou.

Loading...