6 najviac "desivé" nevýhody televízora Samsung UE65JS9500T

Analyzujeme nedostatky najočakávanejšieho modelu roku 2015.

Pozor, názor autora sa nemusí zhodovať so stanoviskom redaktora "Expert Price"

Televízor Samsung UE65JS9500T sa stal jedným z najočakávanejších modelov roku 2015. Napriek tomu: existuje exkluzívna technológia SUHD, ktorá dáva lepší obraz, ako aj nedávno objavený Ultra HD. Je tu veľa chvály pre tento televízor. Ponúkame vám úprimnú kontrolu nedostatkov UE65JS9500T.

MINUSY O KTORÝCH POTREBUJÚ REVÍZIE A SKÚŠKY

Pravda o "zázračnom meradle"

Technológia SUHD Remastering Engine (škálovanie signálu na rozlíšenie Ultra HD) neodôvodňuje sľuby obchodníkov. V prehľade Portál Stereo & Video Priamo sa uvádza, že v prípade, že kvalita obrazu je spočiatku nízka, je málo v meradle. Terestriálna televízia - ani digitálny DVB-T2, ani viac obvyklá - nie je možné previesť na veľmi vysoké rozlíšenie v prijateľnej kvalite. Káblový analóg - tiež. Okrem toho, aj pri spracovaní signálu Full HD vznikajú problémy: Algoritmus SUHD Remastering Engine buď priťahuje obrysy objektov príliš veľa a naopak, rozmazáva sa tam, kde to nie je potrebné. Digitálny kábel alebo satelitný signál môžete sledovať viac-menej uspokojivo vo vzdialenosti najmenej tri metre od obrazovky. Technológia UHD, a ešte viac tak prvýkrát implementovaná Samsungom v konkrétnom HDR televízore (High Dynamic Range - „zvýšený rozsah jasu“, v obraze príliš svetlý a tmavé oblasti sú matné a zvýraznené) - zatiaľ čo budúce vlastnosti.

SMART TV Limited


Pre televízor s takou cenou sú možnosti používania internetových aplikácií viac ako skromné. Operačný systém Tizen OS, na ktorý sa pohybovala „staršia“ séria spoločnosti Samsung, nie je u vývojárov veľmi obľúbený. Podľa autora recenzie na Hi-Tech.Mail.Ru, nevyhrá nič, a často je to horšie ako rovnaký webOS od LG, Firefox od Panasotic a Android TV na Sony. Existuje veľmi málo aplikácií v ruskom jazyku (najmä v porovnaní s trhom Play), mnohé veľké služby zatiaľ nemali čas aktualizovať aplikácie v rámci Tizen. Vážne hry ako Minion Rush alebo Asphalt 8 sa hrajú len pri použití vnútornej pamäte a len 4 GB. Tu nainštalujete 2-3 aplikácie - a to je všetko, obmedzte svoje chute. Vďaka bohu, že služba YouTube funguje dobre.

Vysoká spotreba energie

Je jasné, že taká veľká televízia s takýmto vážnym súborom funkcií nemôže byť jednoducho úsporná. Avšak vo veku energeticky úsporných technológií platí len jeden a pol tisíc rubľov ročne za jeden Samsung UE65JS9500T, ako vyplýva z prehľadu ProductTest stránkymožno brutálna sila. Dôvod - spotreba energie pri vysokom jase. Test uskutočnený online publikáciou ukázal, že v režime Full HD pri jasnosti 200 cd / m2 po dobu 5 hodín bude televízor „jedený“ za rok nad 300 kWh. Ale kto sa pozerá na taký zázrak inžinierstva na 5 hodín? S víkendmi a sviatkami môžete bezpečne zvýšiť spotrebu o ďalších 30 percent.

Veľká závislosť na diaľkovom ovládaní


Jo, v prípade UE65JS9500T, diaľkové ovládanie je lepšie nestratiť a ešte viac, aby ste sa nezlomili. Bez neho je funkčnosť televízora výrazne obmedzená. Normálne pre joystick Samsung je na zadnej strane vpravo a používať, je nutné, takmer po jeho tvári na obrazovke, slepo hľadať potrebné položky v menu. Samozrejme, stále existuje riadenie gest a hlasu, ale ... Test na portáli Producttest Ukázalo sa, že s cieľom ovládať Samsung UE65JS9500T rukami, budete potrebovať dobré osvetlenie a určitú pozíciu presne oproti vstavanej kamere. Ak chcete ovládať svoj hlas, musíte sa naučiť, ako kričať.

MINUSY, KTORÉ SÚ PÍSANÉ V REVÍZIACH

Slabé zorné uhly

Táto sťažnosť vlastníkov je skôr nominálna, pretože pre televízor so zakriveným sledovaním obrazovky v silnom uhle je jednoducho fyzicky nemožné. Niektorí používatelia si však všimnú, že keď sa pozeráte na obrázok z okraja obrazovky, jeho výrazné zvýraznenie je zreteľné.

Farebné skreslenie v režime Sport

Ako vyplýva z recenzií, príliš vysoký kontrast v tomto režime a umelé pridanie jasu do jednotlivých farieb premieňa obraz na trochu grotesknú. Autori prieskumu na portáli súhlasia s užívateľmi. Stereo a videokde bol futbal v športovom móde porovnaný s pohybmi 8-bitových hrdinov hry Mario.

Je to všetko tak zlé?


Samozrejme, že Samsung UE65JS9500T nie je len nevýhodou. S kvalitným signálom (napríklad modro-ray disky alebo obsah nasnímaný fotoaparátom, ktorý podporuje rozlíšenie 4K) bude obraz fantastický. Obrovské množstvo funkcií a nastavení robí sledovanie televízie pohodlným a príjemným. UE65JS9500T - jeden z prvých televízorov, ktorý implementoval technológiu HDR. Operačný systém je dostatočne rýchly a takmer bez závesov. Dizajn je skvelý. Výhody televízora môžu byť uvedené na dlhú dobu. Jediná škoda je, že ho nemôžeme plne oceniť: všetko rovnaké, UE65JS9500T je model budúcnosti, prostredníctvom úsilia obchodníkov, je o čosi predbiehajúci a vďaka tomu dáva výrobcovi dobrý zisk vďaka nerealizovaným očakávaniam zákazníkov.

Odkazy na recenzie uvedené v texte:

  • Stereo a video: //stereo.ru/to/dwb10test-suhd-televizora-samsung-ue65js9500t-tamgde-svet-vstretil-tsvet
  • Producttest: //product-test.ru/televizory/samsung-ue65js9500t
  • Hi-Tech.Mail.Ru: //hi-tech.mail.ru/review/Samsung_JS9500-rev/

Loading...