6 najviac "desivé" nevýhody Canon EOS 5DSR

Preskúmajme nedostatky najočakávanejšej kamery v roku 2015

Pozor, názor autora sa nemusí zhodovať so stanoviskom redaktora "Expert Price"

O výhodách tejto najočakávanejšej kamery v roku 2015 sa dozviete v oficiálnych recenziách a na zákazníckych testoch. A povieme vám o tom, čo výrobcovia fotoaparátu za 3700 dolárov neradi spomínajú: Canon EOS 5DSR bol umiestnený ako „nástupca“ legendárneho 5D Mark III, ale nedostatky nového modelu poslali všetky marketingové konštrukcie do koša.

Nevýhody, ktoré sú napísané v recenziách a testoch

Mierna fotosenzitivita

V oboch najzávažnejších a podrobných recenzií Canon EOS 5DSR (ProPhotos.ru a anglicky hovoriaci DpReview.com) Poznamenáva sa, že rozsah ISO (od 100 do 6400) sklama tých, ktorí by chceli používať EOS 5DSR pre reportážnu fotografiu. Vážne zvuky začínajú od hodnoty 1600 a do „stropu“ je výhoda nového fotoaparátu v detaile úplne vyrovnaná. V tomto ohľade spoločnosť Canon nekonkuruje ani všestrannému Markovi III, nehovoriac o konkurentoch na priamom trhu, ako sú Sony a7r I alebo II.

Iba drahé objektívy

Testy a recenzie (napríklad na. T Strobius) jasne dokazujú, že umiestnením bežného objektívu EF do fotoaparátu Canon EOS 5DSR získate vstupnú kameru. Zoznam odporúčaný výrobcom má lacné televízne zábery ako EF 85 mm f / 1,8 USM alebo EF 100 mm f / 2,8 Macro USM, avšak na získanie naozaj kvalitných fotografií odporúčajú odborníci iba objektívy série L, ktoré sa často približujú samotnému fotoaparátu za cenu, ako EF 200-400 mm f / 4L IS USM Extender 1.4x je všeobecne drahšie niekoľkokrát.

Nedostatok Wi-Fi

V hodnotení od Strobius Tento aspekt je zaznamenaný najmä: keďže kamera je určená predovšetkým pre štúdiovú prácu, je veľmi dôležité mať možnosť bezdrôtového prenosu obrázkov na pracovnú stanicu na prezeranie. Avšak, Wi-Fi modul, implementovaný v Canon EOS 6D, nebol prenesený do nového modelu, argumentujúc, že ​​je potrebné šetriť energiou. Teraz musia fotografi bežať s drôtmi. Mimochodom, rozhranie USB 3.0 tiež nie je príliš premyslené: pri použití kábla bez špeciálneho konektora hrozí nebezpečenstvo poškodenia hlavnej dosky fotoaparátu.


Nevýhody, ktoré zapisujú do recenzií

Slabá ostrosť pri snímaní s rukami

Toto je jedna z najbežnejších "sťažností" v používateľských recenziách. Nie je potrebné hovoriť o krivkách rúk: keď je rozlíšenie matice 50 megapixelov, obvyklé pravidlo pre fotografov pri nastavení expozície (jednotka pri ohniskovej vzdialenosti) nefunguje. To znamená, že je nepravdepodobné, že sa získajú normálne ručné snímky s rýchlosťou uzávierky 1/50 aj pri použití stabilizátora. Literatívni ľudia (najmä Stanislav Vasiljev vo svojom blogu) sa odporúča nastaviť rýchlosť uzávierky na 1-2 kroky kratšie ako klasické - potom bude zmysel. V rýchlo sa meniacej expozícii je kúzlenie s hodnotami expozície ešte rafinovanejšie. Jedným slovom, EOS 5DSR nie je fotoaparát, ktorý stojí za to na piknik strieľať zábavné spoločnosti.

Problémy s automatickým zaostrovaním v režime videa

V komentároch k of Yandex.Market Niektorí používatelia dokonca tvrdia, že Canon EOS 5DSR nemá automatické zaostrenie na videu vôbec. Nie je to tak, ide skôr o pomalé fungovanie tejto funkcie a veľký počet chýb. Zdá sa, že výrobca sa rozhodol, že pre prevažne štúdiová kamera by bol normálny video režim nepoužiteľný. Okrem toho, v porovnaní s Mark III, nový model tiež stratil audio výstup do slúchadiel.

Vysoké počítačové požiadavky na spracovanie fotografií

Štandardný súbor, ktorý sa získa pri snímaní pri maximálnom rozlíšení na fotoaparáte Canon EOS 5DSR, váži 65 MB (čo nie je prekvapujúce - s takou maticou!). Na spracovanie takéhoto stroja potrebujete veľmi pokročilú pracovnú stanicu. Pravidelné 4-jadrové procesory, spolu s 16 GB RAM, ťahajú tento popruh s veľkými ťažkosťami. Práca s vrstvami, uloženie filtrov, použitie určitých efektov, podľa recenzií niektorých majiteľov kamier, vstupujú do svojich počítačov do strnulosti. Preto, získanie EOS 5DSR, musíte ležať v rozpočte výdavkov a súvisiace účely.


Je to naozaj tak zlé?

Napriek tomu, na základe vyššie uvedeného, ​​Canon EOS 5DSR nemožno nazvať úplnou chybou. Ide o prvú zrkadlovku s rozlíšením 50 megapixelov so snímačom 24x36 mm. Predtým sa takéto rozlíšenie zistilo len v charakteristikách zariadenia so stredným formátom. Vďaka nemu môžete vytlačiť obrázok formátu A1 bez úpravy mierky pomocou tlače fotografií. Model okrem toho zaviedol niekoľko závažných technických inovácií (nový systém monitorovania vibrácií zrkadla, nový modul merania expozície, prispôsobiteľné menu rýchleho prístupu, integrovaný intervameter atď.).

EOS 5DSR má oveľa viac detailov ako jeho predchodcovia a vo všeobecnosti je kvalita obrazu pri snímaní statických objektov pri nízkych hodnotách ISO oveľa vyššia ako u oveľa všestrannejšej značky Mark III. Canon EOS 5DSR - dobrý výklenok pre špecifické úlohy.

Loading...