Výber kompetentných tabliet

Pochopenie, ako si vybrať dobrú, kvalitnú a lacnú tabletu

Obchody so spotrebnou elektronikou nahromadené vysoko s rôznymi tabletami. Spočiatku sa zdá, že všetky sa líšia len veľkosťou a cenou. Dokonca aj zariadenia vyzerajú veľmi podobne! Ako si vybrať vhodný model? Odpoveď je jednoduchá - prečítajte si tento článok. Sľubujeme, že po prečítaní materiálu si môžete ľahko vybrať najvhodnejšiu tabletu.

Niekedy sa spotrebiteľ pri výbere tablety zameriava na sekundárne parametre. Prajeme vám, aby ste sa týmto chybám vyhli. Niektoré vlastnosti nie sú uvedené v tomto článku z toho dôvodu, že by ste im nemali venovať pozornosť. Jedným slovom, budeme radi, ak vám táto príručka pomôže!

Výber operačného systému

Operačný systém je súbor pomôcok dostupných na akomkoľvek pomerne zložitom elektronickom zariadení. Jeho prítomnosť umožňuje "bežným" aplikáciám využívať hardvérové ​​funkcie modulu gadget, poskytuje interakciu používateľa atď. Moderné tablety sú vybavené jedným z troch populárnych operačných systémov: iOS, Android alebo Windows. A na pultoch obchodov sa nachádzajú "tablety", na ktorých je naraz nainštalovaných niekoľko operačných systémov. Ale toto je skôr výnimka z pravidla a týka sa kombinácie Android / Windows.

iOS

Najstabilnejší operačný systém je iOS. Je maximálne optimalizovaný, vďaka čomu nepotrebuje veľké množstvo pamäte RAM. Výberom tabletu na systéme iOS získate užívateľsky príjemné používateľské rozhranie a obrovské množstvo rôznych aplikácií. Ale buďte pripravení na to, že mnohí z nich budú zaplatení. Tento operačný systém je vlastníctvom spoločnosti Apple, takže je nainštalovaný iba na tabletoch iPadu, ktoré sú drahšie ako zariadenia s operačným systémom Android alebo Windows. Ale produkty Cupertins majú najdlhšiu technickú podporu, a dokonca aj výkon zastaraných generácií gadgets Apple nie je horší ako konkurenčné ponuky postavené na moderných hardvérových platformách. Obrovská výhoda celej rodiny zariadení na systéme iOS sa nazýva prítomnosť najvhodnejšieho ekosystému. Samozrejme, aby ste ho mohli používať úplne, musíte byť majiteľom viac ako jedného zariadenia s jablkom na veku. Zadná strana podobnosti iOS je obtiažnosť priameho výmeny užívateľských súborov a obmedzení pri prispôsobovaní rozhrania. No, nemožnosť rozšírenia dostupného množstva pamäte desí mnohých potenciálnych kupujúcich.

klady: ľahko ovládateľný, ľahko sa učí, má vyvinutý a pohodlný ekosystém.

nevýhody: platforma je uzavretá, pamäťové karty nie sú podporované, problémy s výmenou súborov tretích strán, nemožnosť prispôsobenia (inštalácia motívov a iných nástrojov, ktoré menia rozhranie).

robot

Operačný systém Android je otvorený a bezplatný, preto si ho väčšina výrobcov tabliet vyberá. Vyvinutý spoločnosťou Google. Systém je pravidelne aktualizovaný, ale nemusí cítiť majiteľov rozpočtových zariadení. Niektorí výrobcovia sú príliš leniví na zmenu firmvéru pre tie tabletové počítače, ktoré boli nahradené novými modelmi. Otvorenosť systému Android znamená, že používatelia môžu jednoducho nahradiť „štandardné“ aplikácie: prehrávač, prehliadač, klávesnicu, dialery atď. Ďalšia vec je, že zmena skutočne základných vecí predpokladá prítomnosť „priamych“ rúk a často znamená stratu záruky. Najnepríjemnejším rysom tohto operačného systému je zvýšenie chuti na systémové prostriedky a tendencia k znečisteniu digitálnym „nevyžiadaným“. Ak sa pred niekoľkými generáciami Androidu uvažovalo o dostatočnej pamäti RAM všetko gigabyte, potom v roku 2018 asi 2 Gb už bolo povedané iba, Pokiaľ ide o "odpadky" - vložené nástroje pre operačný systém sa ešte nenaučili, ako sa s ním úspešne vyrovnať. V obzvlášť zanedbávaných prípadoch umožňuje pohodlná prevádzková rýchlosť, aby zariadenie vrátilo len úplný reset so stratou všetkých užívateľských dát. Našťastie je takáto radikálna metóda mimoriadne zriedkavá.

klady: bohatá funkčnosť, schopnosť zmeniť rozhranie na vlastnú päsť, veľké množstvo bezplatných aplikácií.

nevýhody: zriedkavé aktualizácie systému na tabletoch rozpočtu, zvýšené požiadavky na zdroje pre stabilnú prevádzku.

windows

Tabletové počítače s operačným systémom Windows na palube existujú už dlho. Ale len pred niekoľkými rokmi sa začali zbavovať fanúšikov a procesorov, ktoré silne spotrebúvajú batériu. S vydaním desiatej verzie tohto operačného systému sa rozhranie takýchto zariadení stalo užívateľsky prívetivejším. Na jednej strane programátori spoločnosti Microsoft kreatívne prispôsobili mnohé potrebné veci, napríklad rýchle zobrazenie aktívnych aplikácií, implementovali tlačidlo Späť a notifikačné centrum. Na druhej strane sa systém Windows 10 naučil automaticky prepínať na pohodlnejší režim pri práci s klávesnicou a nakonfiguruje sa príslušný algoritmus. V porovnaní s Androidom je tento systém lepšie optimalizovaný pre nízkoenergetické hardvérové ​​platformy. Ale ten istý rys to bol nepriamy dôvod, že súčasné Windows-založené tablety sú buď vysoko výkonné riešenia, alebo úprimne slabé, ale s klávesnicou. Hlavnou výhodou operačného systému Microsoftu je schopnosť používať takmer všetky aplikácie pre dospelých. Niektoré z nich aj bez klávesnice, ak je povolená iba sila naplnenia.

klady: Najpohodlnejšie prostredie pre plnohodnotnú prácu s množstvom obsahu, podpora pre periférie tretích strán.

nevýhody: extrémne obmedzený počet ponúk s priemernou úrovňou výkonnosti.

Pochopte, akú veľkosť si tabletu vyberiete


7-8 palcov

Prenosné tablety sú vhodné na použitie doma iv práci alebo v škole. Toto je uľahčené ich minimálnymi rozmermi a hmotnosťou. Prostredníctvom takýchto „piluliek“ ľudia čítajú knihy, počúvajú hudbu, sledujú filmy alebo hrajú na ceste. Kompaktné tablety sú vhodné ako automobilové navigátory, ako aj nástroje pre mobilné surfovanie. Nakoniec ide o optimálnu veľkosť pre ruky detí.

klady: kompaktná veľkosť, minimálna hmotnosť, nízke náklady.

nevýhody: často sa ukáže, že rozlíšenie je nízke a náplň nie je dostatočne silná.

10 palcov

Najlepšie tablet voľba pre domáce použitie. Súčasne sa moderné tabletové modely stali tak tenkými a ľahkými, že pri ich preprave nevznikajú žiadne ťažkosti. Veľká veľkosť umožňuje umiestniť v prípade takéhoto zariadenia lepší systém reproduktorov a batériu s vyššou kapacitou. Mnohí výrobcovia sa však domnievajú, že taká veľká tableta je konverzačný GSM modul na čokoľvek, aj keď návrh obvodu poskytuje podporu pre technológiu 3G.

klady: Veľkosť displeja je vhodná na riešenie veľkého množstva úloh. V mobilných aj stacionárnych scenároch.

nevýhody: Rozpočtové modely majú výraznú zrnitosť z dôvodu nedostatočného rozlíšenia obrazovky, mnohým tabletom chýba telefónny modul, zariadenia Windows sa nelíšia v produktívnom plnení.

Viac ako 10 palcov

V súčasnosti existujú väčšie tabletové počítače. Sú vybavené obrazovkou s uhlopriečkou 11 až 13 palcov. Zvyčajne sú to „tablety“ s nainštalovanými iOS alebo Windows, podobne veľké zariadenia so systémom Android sú vyrábané oveľa menej často. Je jasné, že mobilita takýchto zariadení nie je veľmi dobrá a spravidla sa zameriavajú na profesionálne použitie.

klady: Najlepšia veľkosť pre pohodlnú prácu s klávesnicou aj s dotykovým perom. Vhodné pre sledovanie filmov.

nevýhody: príliš veľké rozmery a hmotnosť.

Vyberte najlepší procesor pre tablet


Prísne vzaté, „motor“ väčšiny tabliet sa skladá z niekoľkých špecializovaných uzlov, technologicky integrovaných na jednom substráte a nazýva sa jednočipový systém (System-on-a-Chip alebo SoC). Jedinými výnimkami sú vysoko výkonné riešenia na profesionálnej úrovni postavené na procesoroch Intel Core M alebo ULV, ale neberieme do úvahy ich vlastnosti.

Počet jadier

Typické SoC teda obsahuje množstvo výpočtových blokov (jadier), ktoré majú architektúru ARM. Výnimkou sú opäť jednočipové systémy Intel Atom s inštrukciami x86 / x64. Jadrá možno kombinovať do tzv. klastrov, a to s cieľom optimalizovať spotrebu energie. Povedzme, že polovica z nich pracuje na vysokej frekvencii a zapína sa, ak je to potrebné, aby obsluhovala požiadavky na väčší výpočtový výkon. Druhý z nich „funguje“ zvyšok času a keďže jadrá v ňom sú relatívne nízkofrekvenčné, energia sa spotrebuje výrazne menej. Jednoznačné rady - koľko jadier v danom prípade nie je možné poskytnúť. Napríklad 6-žilový čip A11 Bionic (od spoločnosti Apple) roztrhne najnovší 8-jadrový Helio P40 (vyrobený firmou Mediatek), ktorý sa nazýva na kúsky. Maximálne, čo tu môžeme odporučiť - venujte pozornosť "čerstvosti" jadier. Pri výbere procesora pre tablet je najlepšie zamerať sa na tvorbu Cortex A55 / A75 alebo aspoň na zväzok A53 / A73 (energeticky účinný / rýchly, resp.), Ako aj na ich vlastné verzie.

Video podsystém

Druhou zložkou mobilného procesora je akcelerátor - druh integrovanej grafickej karty. Ak sa tablet nemá používať na hry alebo pracovať s komplexnou grafikou, nemôžete venovať osobitnú pozornosť výkonu tohto uzla. V opačnom prípade musíte vziať do úvahy rýchlosť, s akou je akcelerátor videa schopný vykonávať operácie s plávajúcou desatinnou čiarkou (Flops). Okrem toho je tu rozlíšenie obrazovky. Myšlienka pohodlnej miery aktualizácie je odlišná pre všetkých, ako aj požiadavky na nastavenia kvality grafiky. Napriek tomu by sme sa odvážili povedať, že tablety s SoC s približne 100 GFlops majú dostatočný výkon.

SoC a ich výrobcovia

Architektúra ARM bola vyvinutá spoločnosťou rovnakého mena, ktorá každému poskytovala svoje riešenia. V súčasnosti práva na toto duševné vlastníctvo získava japonská spoločnosť SoftBank Corporation. Celkovo približne 1 500 užívateľov licencie nás zaujíma o nasledujúce produkty:

APPLE sekera

Na základe licencie, Cupertino vyvíja svoju vlastnú verziu jadier. Imagination Technologies Akcelerátory PowerVR sa používajú ako grafický podsystém. Jednočipový systém A11 Bionic už má svoj vlastný GPU, ale tablety na tomto SoC ešte nie sú uvoľnené. Veľmi výkonné čipy v každom zmysle, dokonca zastarané A9. Jadrá sú menšie, frekvencie sú nižšie a robia všetkých konkurentov.

klady: Tablety Apple majú naozaj vysoký herný a celkový výkon a tiež podporujú všetky najmodernejšie funkcie.

nevýhody: predražené.

Exynos

Spoločnosť Samsung tiež uprednostňuje rafináciu zásobných jadier. Momentálne sú jeho SoC série 7870, 7880, 7885 a všetkých osem tisícin. Na spracovanie grafiky používajú urýchľovače Mali vyšších verzií (T830, T880, G71). Čo môžem povedať - výkon takéhoto systému je dostatočný pre všetky potreby tabletu a jeho majiteľa. V prípade potreby juhokórejčania vložili svoje zariadenia a SoC tretej strany.

klady: Tablety Samsung sa vyznačujú vynikajúcim výkonom a prítomnosťou všetkých moderných "ozdôbok".

nevýhody: cena, niekedy nie optimalizovaný firmvér.

INTEL ATOM

Čipom tohto jednočipového systému je extrémne nízka spotreba energie. Spoločnosti sa podarilo „vytlačiť“ termo balenie na pár wattov, a teraz Intel nechce zmeniť túto pozíciu. Preto ani nehovoríme o žiadnych záznamoch o výkonnosti. Nanešťastie, low-cost Windows tablety sú založené práve na platforme Atom.

klady: Tablety na čipoch Intel Atom sa vyznačujú dostupnou cenou a slušnou autonómiou.

nevýhody: výkonný jednočipový systém stačí na vykonanie jednoduchých úloh.

KIRIN

Táto rodina SoC vyrába dcérsku spoločnosť Huawei pre časť mobilného zariadenia materskej značky. Číňania sa neobťažujú s modernizáciou jadier ARM, takže ich jednočipové systémy zvyčajne pracujú o niečo pomalšie ako ich spolužiaci. Rovnako ako v Exynos, v Kirin žetónoch sú Mali grafické akcelerátory. Problémom je, že inžinieri (alebo manažéri) spoločnosti HiSilicon radi šetria. Tam, kde Samsung SoC používa 12-jadrovú verziu Mali, mobilné procesory Huawei často stoja 4 jadrá. So všetkými dôsledkami.

klady: značka s veľmi slušnými vlajkovými loďami.

nevýhody: priemerné jednočipové systémy majú dobrý celkový výkon a priemerné hry.

MediaTek

Značka rovnakého mena je viac zastúpená v segmente nízkonákladových riešení. Spoločnosť využíva hotové jadrá a grafiku (PowerVR a Mali). Neoptimalizuje, nemá vlastnú produkciu a finančné zdroje neumožňujú investovať do partnerov. Výsledkom je, že jednočipové systémy MediaTek zaostávajú za alternatívnymi ponukami v rozsahu, v akom sú vyrábané podľa zastaraných technologických noriem. Na papieri, tieto SoCs môžu byť krásne, ale v reálnom živote, nie toľko. Ale čipy spoločnosti fungujú perfektne s GPS.

klady: obrovský rozsah jednočipových systémov primárnej a sekundárnej úrovne.

nevýhody: výrazne nižší ako vedúci, aby technologicky rástli.

papuľka

Najobľúbenejšie a najmasívnejšie jednočipové systémy. Vyvinuté spoločnosťou Qualcomm na základe hlboko spracovaných licencovaných jadier a vlastných urýchľovačov Adreno. Takéto SoC sa vyznačujú vynikajúcim celkovým výkonom a herným výkonom, dobrou energetickou účinnosťou a ďalšími "buchty". Hlavnou nevýhodou sú zvýšené náklady.

klady: Čipy Snapdragon vytvárajú vynikajúce tablety rôznych úrovní.

nevýhody: relatívne drahé, cenovo najdostupnejšie riešenia pre ich priamych konkurentov na iných platformách sú nižšie.

Rockchip,Spreadtrum Communications a podobne

Špecializujeme sa na ultrabudgetary riešenia. Jadrá a urýchľovače, „najhrubšie“ technologické štandardy, ktoré sú možné v čase výroby, sa nedajú očakávať od takýchto jednočipových systémov.

klady: zodpovedajúce tablety majú lákavé cenovky.

nevýhody: vhodné pre najnáročnejších užívateľov. Spravidla majú zastaraný súbor bezdrôtových rozhraní, nie sú vôbec impozantné s autonómiou.

Technologický proces

Tento termín sme už niekoľkokrát spomenuli, je potrebné objasniť, aké sú normy používané pri vytváraní SoC. Je to veľmi jednoduché, čím jemnejšia je topológia čipu, tým vyššie sú prevádzkové frekvencie (výkon) a nižšia spotreba energie. Najmodernejšie mobilné kryštály sú teraz vyrábané v štandardoch 10 nm. Technický proces 14-16 nm je tiež pomerne moderný.

pamäť s priamym prístupom


Je to pamäťové zariadenie s rýchlym prístupom k obsahu, ktoré vyžaduje neustálu „údržbu“ uložených informácií. Keď je napájanie vypnuté, tento jednoducho zmizne. V procese tabletu, jadro operačného systému, rôzne služby, bežiace aplikácie, rovnako ako väčšina dát, ktoré používajú, sú v RAM. Ak nie je dostatok miesta pre prioritnú úlohu, časť užívateľských programov spustených na pozadí môže byť zastavená a presunutá do tzv. Cache. S tuhším variantom tam ostávajú len dôležité údaje a samotné aplikácie sú úplne „vyložené“.Zlá vec je, že podstatný nedostatok „operatívneho“ vedie nielen k spomaleniu zariadenia, ale aj k aktívnemu využitiu vnútornej pamäte, t. jeho zrýchlené opotrebenie. Čím viac aplikácií chcete používať súčasne (napríklad klient sociálnej siete, instant messenger, hudobný prehrávač, hra), tým pôsobivejšie by mal byť tablet podľa tejto charakteristiky. Odporúčame harkordovým hráčom zamerať sa na množstvo pamäte s „extra“ gigabajtom. Jasné prekročenie tohto zdroja zároveň znamená zvýšenú spotrebu batérie.

1 GB

Kritické minimum, dostatočné pre systém a jednu alebo dve jednoduché užívateľské aplikácie. Nízkoenergetické zariadenia majú v zásade taký objem, nie je vhodné nič iné. Najlepšie zo všetkého je, ak bude mať tabletový operačný systém tejto triedy ľahký užívateľský shell. V ideálnom prípade - "nahý" Android.

klady: rozumnú cenu.

nevýhody: prísne obmedzenia počtu programov pracujúcich na pozadí.

2 GB

Normálne množstvo pamäte pre väčšinu aplikácií s miernym "apetítom" pre systémové zdroje. Stačí len niekoľko aplikácií na pozadí, päty alebo dve otvorené karty v prehliadači a zobrazenie obrazu na obrazovke s rozlíšením nie vyšším ako Full HD. "Heavy" hry pôjdu, ale takmer všetky ostatné úlohy budú musieť byť zastavené. To platí pre Android a Windows. Operačný systém iOS nebude mať žiadne problémy s pamäťou 2 GB.

klady: nedostatok RAM sa takmer nikdy necítil.

nevýhody: nedostatočný objem pre obzvlášť náročné hry a rozlíšenie vyššie ako Full HD.

3 GB

Pohodlné množstvo pamäte RAM pre väčšinu situácií a scenárov používania tabletu. Zaisťuje stabilitu systému v prítomnosti obrazovky s rozlíšením 2K. Citlivé oneskorenia možno pozorovať len pri paralelnom spustení dvoch náročných aplikácií.

klady: vždy bude dostatok pamäte, okrem špecifických prípadov.

nevýhody: prakticky nie.

4 GB a viac

Viac ako tri gigabajty RAM sa nachádza v tabletách je stále relatívne zriedkavé. Takýto zväzok žiadnym spôsobom neobmedzuje používateľa, bude stačiť pre ľubovoľný počet aplikácií a všetky trojrozmerné hry.

klady: nedostatok obmedzení.

nevýhody: vysoké náklady.

Ďalšie funkcie


Slot pre pamäťovú kartu

Akýkoľvek tabletový počítač má toto alebo také množstvo energeticky nezávislej pamäte. Nazýva sa tiež permanentný. Ukladá operačný systém a užívateľské dáta (aplikácie, hudbu, video, dokumenty a ďalšie súbory). Rozšírenie dostupného priestoru pomáha zásuvke na pamäťovú kartu microSD. Bohužiaľ, v produktoch Apple chýba, takže sa musíte rozhodnúť hneď, iPad s akým množstvom vnútornej pamäte kúpiť.

Wi-Fi, 3G alebo 4G

Pred zakúpením tabletu sa oboznámte s tým, aké moduly sa používajú na pripojenie k internetu. Rozpočtové zariadenia ponúkajú prenos údajov iba prostredníctvom siete Wi-Fi. Na trochu drahších zariadeniach je slot pre kartu SIM. V tomto prípade sa môžete pripojiť k sieťam 3G. Moderné modely sú schopné pracovať s mobilnými sieťami štvrtej generácie. Nebudete zbytoční objasniť, ktoré pásy LTE tablet podporuje. Domáci operátori si môžu vymieňať údaje o pásmach B3, B7, B20, B38 a B40. Medzi 4G tabletami však neexistuje žiadna osobitná rozmanitosť vo vysokorýchlostnom pripojení k internetu. Vraciame sa k Wi-Fi, pripomíname, že toto bezdrôtové rozhranie môže pracovať na 2,4 a 5 GHz. S častým používaním tabletu v bytovom dome alebo veľkom biznis centre stojí za to si vybrať v prospech dvojpásmového modelu.

GPS navigácia

Väčšina tabliet môže úspešne plniť funkcie navigátora, ale existujú samostatné modely vytvorené pomocou univerzálneho rádiového modulu. tj podporuje mobilné siete prístroja - je tu GPS. Ako príklad môžete volať "len" Wi-Fi a mobilné verzie iPadu.

kamera

Vo fotoaparáte pri výbere tabletu by ste mali venovať pozornosť najmenej. Teraz vzácny výrobca stavia slušnú optiku a senzor do „pilulky“. Rozlíšenie matice hlavného modulu sa často rovná päť alebo osem megapixelov. Kvalita fotografií nepresahuje úroveň získanú pri používaní smartfónu priemernej cenovej úrovne. O rozpočtu tablety a nič povedať - rozdávajú rozmazané alebo príliš hlučné obrázky.

Podpora klávesnice

Základné obmedzenia pre použitie v akejkoľvek tablete Bluetooth-všeobecne, nie. Mnohé modely s operačným systémom Windows majú plnohodnotné USB porty, čo umožňuje pripojenie manipulátora alebo vstupného zariadenia vzduchom cez príslušný adaptér. Zvláštnosťou týchto možností je, že takéto metódy nezaručujú stabilitu párovania a sú tiež sprevádzané zvýšenou spotrebou energie. Ak plánujete používať tablet na aktívnu prácu s textom, vyberte tablet s kompletnou alebo voliteľnou klávesnicou pripojenou prostredníctvom mechanického konektora.

Odporúčania na výber

Kresliace podložky


Výber tablety na kreslenie, v prvom rade venujeme pozornosť:

  • ihla - musí byť zahrnutý.
  • na displeji - Rozlíšenie a uhlopriečka by mali byť čo najvyššie.

Okrem toho sa pozrite na operačný systém. Pre Windows bol vytvorený veľký počet grafických editorov, ale nie každý tablet spustí aplikáciu Photoshop. Preto v niektorých prípadoch stojí za to pozrieť sa v smere Android, ktorý je oveľa lepšie optimalizovaný pre použitie na prenosnom zariadení. Profesionálne iOS modely sú ideálne pre digitálnu kreativitu, ale majú tiež zodpovedajúcu hodnotu.

Tabletový počítač pre internet


Ak je tablet kúpený predovšetkým na surfovanie po internete, pri výbere dbajte na:

  • na displeji - jeho uhlopriečka by mala byť dostatočne veľká, aby ľahko čítala jemnú tlač.
  • Podpora 3G alebo 4G - vďaka nej máte prístup k internetu cez mobilné siete.

Odporúča sa zoznámiť sa s množstvom pamäte RAM. Čím viac je - čím stabilnejší bude prehliadač, tým viac kariet môžete otvoriť. Najmenším záujmom je operačný systém. Surfovanie na internete je rovnaké pre iOS a pre Android alebo Windows.

Tabletový počítač pre hry


Ak si vyberiete tablet pre hry, venujte pozornosť:

  • procesor - je potrebné zamerať sa na model s výkonným grafickým subsystémom.
  • pamäť - Veľa moderných hier vyžaduje svoj objem, potrebujú aspoň 3 GB.

Okrem toho by ste mali byť oboznámení s kapacitou batérie. Ani tablet s pomerne pevnou batériou vám neumožní hrať viac ako štyri hodiny za sebou. Čo povedať o čínskych zariadeniach s malou batériou ...

Tabletový počítač pre dieťa


Ak chcete dieťaťu podať tabletu, venujte pozornosť:

  • detský režim - dieťa je na stránkach pre dospelých úplne zbytočné a používateľské rozhranie zariadenia by malo byť farebné a veľmi jednoduché.
  • príslušenstvo - zariadenie bude musieť odolať zvýšeným zaťaženiam, takže bude veľmi užitočný silný ochranný nárazník.

Venujte pozornosť možnosti "rastu" tablety spolu s vývojom dieťaťa. Špecializované modely sú dobré z hľadiska jednoduchosti prístupu k obsahu detí, ale nemajú veľký potenciál.

Majte dobré nákupy!

Loading...