Ako si vybrať sprej na česanie vlasov

Otáčanie slamy do hodvábu: všetko o "postrekovačoch" na česanie vlasov

Rýchla a bezstarostná starostlivosť o vlasy doma - to sú spreje, ktoré nám umožňujú ľahké česanie. V skutočnosti, čo by mohlo byť jednoduchšie a príjemnejšie ako obliecť si kučery malého vzácneho elixíru, ktorý sa okamžite premení na zamotané, nezbedné, "vrtošivé" vlasy? Ale ako si vybrať medzi mnohými svetlé a atraktívne flakonchikov naozaj efektívny nástroj?

Kritériá pre výber dobrého spreja na vlasy

Ak chcete začať, rozhodnite sa, čo sľubuje tento produkt. Kvalitný sprej na vlasy kombinuje niekoľko dôležitých funkcií: t

  • pôsobí okamžite - vlasy bezprostredne po použití sa stávajú mäkšími a poslušnejšími, nevyťahujú sa, ideálne vyčesané od koreňa po špičku bez poškodenia a bez tvorby uzlíkov;
  • nerobí kučery ťažšie a nevyžaduje oplachovanie - vlasy zostávajú ľahké a čisté;
  • dodáva lesk a hydratuje;
  • má príjemnú nenápadnú vôňu;
  • vhodnejšie nastriekať (čím je sprej menší, tým lepšie).

Aké sú spreje pre ľahké česanie

Spreje na ľahké česanie môžu byť jednej fázy (homogénna konzistencia) a. t dvojfázová, Pri dvojfázových sprejoch tvoria ľahšie zložky oleja, ktoré stúpajú, samostatnú frakciu, preto sa musí prostriedok pred striekaním dobre pretrepať. Táto vlastnosť neovplyvňuje účinnosť výrobku: dobré spreje sa nachádzajú medzi jednofázovým aj dvojfázovým sprejom.

V závislosti na fantázii obchodníkov, spreje na česanie vlasov sa nazývajú: olej-sprej, ľahký olej, sprej-krém, sprej-starostlivosť, sérum, elixír, expresné kondicionér, a tak ďalej. Môžete sa naučiť veľa o „jedinečnosti“ určitého média z reklamných sloganov spoločností, ktoré ich vyrábajú. V skutočnosti je však všetko oveľa jednoduchšie a spreje sa od seba líšia iba inou kombináciou rovnakých hlavných zložiek: silikónov a olejov.

Zloženie: silikónové schopnosti

Bez ohľadu na meno, zloženie všetkých "metiel" pre ľahké česanie je približne rovnaké. Ich hlavnou časťou sú silikóny: cyklometikón, dimetikón, amodimetikón a všetky ostatné zložky, ktorých názvy končia v -kone, -siloxáne a -konole. Silikóny vytvárajú hladký film na povrchu vlasov, „zamknú“ vlhkosť vo vlasoch a vyhladia pokožku, vďaka čomu sa vlasy stávajú hladkými a lesklými, ľahko sa česajú a zachovávajú si farbu dlhšie, ak sú farebné. Okrem toho polymérny film slúži ako ochrana pred negatívnymi okolitými faktormi: trenie o oblečenie, teplo, slnečné svetlo, more a chlórovaná voda, a tiež lepí rozdelené konce, čo im bráni rozštiepeniu ešte viac. Samozrejme, všetky tieto účinky sú čisto vonkajšie a udržujú maximum až do ďalšieho šampónovania.

V kozmetickom priemysle sa používa veľa silikónov, ale najviac priaznivé pre vlasy sú:

  • Fenyltrimetikón (fenyltrimetikón) - dodáva vlasom silný lesk a mäkkosť, chráni ich pred tepelnými účinkami;
  • Cyklometikón (Cyclomethicone) a jeho náprotivky Cyklopentasiloxán, Cyklohexasiloxán - dodávajú hodvábnosť a podporujú vstrebávanie vlasových látok zo spreja;
  • Hydroxypropyltrimonium hydrolyzovaná pšeničná bielkovina - kombinácia silikónu a pšeničného proteínu, vyplňuje vlasové stopky keratínom, dobré pre ťažko poškodené vlasy;
  • Dimethicone (Dimethicone, tiež nazývaný Polydimetylsiloxane). Najobľúbenejšie silikónové spreje na česanie. Je široko používaný na dosiahnutie okamžitého efektu hodvábnych a dobre upravených vlasov a nachádza sa vo väčšine profesionálnych značkových sprejov. Viac "ťažký" na vlasoch ako prvé tri silikóny, preto vyžaduje opatrné a odmerané použitie.

Samozrejme, silikóny v spreji nie sú liečitelia na vlasy, ale výrazne zlepšujú ich vzhľad a uľahčujú česanie. Nadmerná „silikónová“ starostlivosť môže viesť k silnejším vlasom, otupenosti a dokonca krehkosti, preto by sa mal v primeraných množstvách používať aj najkvalitnejší a efektívny hrebeň na česanie.

Oleje, vitamíny, aminokyseliny v sprejoch na česanie: je ich použitie?

V zložení spreja pre ľahké česanie môžete vidieť pomocné látky: prírodné oleje, bielkoviny, vitamíny atď. Zvážte vplyv týchto zložiek na vlasy.

Prírodné oleje

Najčastejšie sa k sprejom pridávajú argan, avokádo, jojoba, kokos, ľan, kukurica, makadamové orechy atď. Oleje sú veľmi ťažké, najmä pre vlasy európskeho typu, ale ich duet so silikónmi vytvára veľmi pohodlnú, ľahkú a zároveň prospešnú látku pre stav vlasov. Oleje dodávajú lesk a pružnosť, „upokojujú“ neposlušné, pevné, suché vlasy a poskytujú ochranu pred UV žiarením a silikóny pomáhajú oleju preniknúť hlboko do vlasov. Najrozšírenejšie dnes - Argan strom olej - naozaj hodný chvály. Je ľahká, dobre sa vstrebáva, nestráca kučery ťažšie a dáva im živý lesk.

proteíny

Najčastejšie ide o keratín, hodvábne proteíny, bielkoviny pšenice a ryže. Ich použitie pri ošetrovaní sprejov na vlasy je opodstatnené. Proteíny zaplňujú poškodené oblasti vlasových kmeňov, vlasy sú pružnejšie a hustejšie, a tak pomáhajú hrebeňom kučier ľahko a bez poškodenia ich štruktúry.

Vitamíny, aminokyseliny, peptidy, arginín a ďalšie "užitočné" doplnky

Vlasy sú neživou hmotou, ktorú nemožno obohatiť, omladiť, obnoviť alebo vyživovať, preto sú tieto zložky, ktoré sú relevantné pre mnohé iné kozmetické prípravky, absolútne zbytočné na zlepšenie vzhľadu vlasov. Nemá zmysel očakávať od nich akýkoľvek účinok a preplatiť krásne sľuby.

Takže sprej s jednoduchým rozčesávaním už dávno prestal byť len prostriedkom na zamotané vlasy, čím sa stáva pohodlným, ekonomickým a bezpečným spôsobom, ako sa vaše vlasy dobre upravia a upravia. A "Expert Price" pomáha, ako vždy, vybrať to najlepšie.

Pozor, sú kontraindikácie, je nutná konzultácia s odborníkom.

Pozrite si video: ASMR-Parfumerie-zvuk spreje,šeptání,ťukání-Role play CZ Perfumery-tapping,whispering,spray sounds (Február 2020).

Loading...