5 modelov chladničiek, ktoré vám zakážete kúpiť

Úprimne neúspešné chladničky slávnych značiek

Domáca chladnička je v kuchyni veľmi dôležitá a nenahraditeľná vec. Sotva je to tajomstvo jeho úspešnej voľby v spontánnosti. Nedôveryhodná je aj dôvera v atraktívnosť a hodnotné vlastnosti. Nie je možné považovať za absolútnu záruku vysokej kvality, spoľahlivosti a pohodlnej práce, dokonca aj slávu značky alebo slušnú cenu chladničky. Nie je nutné slepo veriť odporúčaniam predávajúcich, ktorí niekedy kvôli svojmu prospechu môžu dôrazne odporúčať úprimne nie najlepšiu možnú možnosť. Skúsenosti existujúcich alebo bývalých vlastníkov, najmä negatívnych, však nebudú brať do úvahy. To je základom nášho anti-ratingu pre najhoršie modely chladničiek, ktoré sú v súčasnosti široko zastúpené na trhu.

Zanussi ZBB 47460 DA


Len v prípade, keď navonok a „na papieri“ všetko vyzerá veľmi slušne a cenovka (približne 160-170 tisíc rubľov) je taká, ktorá prináša myšlienky o prémiovom výkone, a teda spoľahlivosť. Vlastnosti tejto vstavanej chladničky Side By Side sú naozaj impozantné. Vnútri všetko vyzerá veľmi dôstojne, funkčnosť je na vrchole.

Ak sa však odvolávate na recenzie tých, ktorí sa už stali jeho „šťastným“ majiteľom, obraz sa už nezdá tak ružový. Všetky výhody sú ľahko prekonané nevýhodami typickými pre tento model:

 • Ťažké dvere nie sú vybavené dvierkami bližšie a stále „slam“;
 • Veľmi nespoľahlivé pánty (8 ks.), Ktoré sa musia neustále meniť a vôbec nie sú lacné;
 • Výška políc sa nemení;
 • Hlavným problémom je mraznička. Výparník je zarastený ľadom, zamrzne cez odtok, zabudovaný ohrievač sa nedokáže vyrovnať. V dôsledku toho sa kamera No Frost stane horšou, než je obvyklé, a pre manuálne rozmrazovanie a čistenie je potrebné odstrániť vstavanú chladničku z výklenku. Inak rozbitie.
 • Oprava je úplne nerentabilná a motivuje ku kúpe novej chladničky a striktne odlišného modelu.

Liebherr CBNesf 3913


Drahé (asi 65 tisíc rubľov.), Pohodlné, priestranná chladnička s vynikajúcou funkčnosťou. Práce Liebherr CBNesf 3913 je veľmi tichý, skvelé jedlo konzervy. Zdá sa, že tu je nemecká kvalita.

Iba táto idyla trvá asi 3-4 roky alebo ešte menej, a potom sa zrazu chladničky nepodarí a nedá sa opraviť. Diagnóza je rovnakého typu - blokovanie alebo znižovanie tlaku v trubkách a úniku chladiva.

Existuje pretrvávajúci pocit, že chladnička bola pôvodne „naprogramovaná“ na rozbitie. To je len sotva niekto chce zmeniť drahé chladničky každých pár rokov alebo opraviť za slušné množstvo.

Gorenje NRK 61 JSY2B


Táto čierna a nie najlacnejšie chladničky (asi 33 tisíc rubľov), na prvý pohľad sa zdá veľmi vážne a štýlové. Okrem externých údajov je možné zaznamenať pohodlné elektronické riadenie, dobrú kapacitu a vynikajúcu energetickú účinnosť (trieda A +). Áno, a zóna čerstvosti v chladničke. Krása!

Bohužiaľ, všetky tieto výhody sa rozpadajú na kúsky o krutej realite, vyjadrenej v nasledujúcich bodoch:

 • Veľmi hlasné a podivné zvuky v procese. Zvučnosť nie je obmedzená na kuchyňu a rozširuje sa na celý byt, ale v noci sa môže nielen prebudiť, ale aj vystrašiť (najmä deti). Odborníci na služby to považujú za normu;
 • Chladnička je nespoľahlivá. Tento model zvyčajne nefunguje dlho: dobre, ak sa tiahne 3-4 roky, a ak je dlhší alebo zlomený v rámci záruky, je to šťastie. Oprava je spravidla nerentabilná alebo nemožná.

Indesit DF 5180 W


Chladnička s automatickým mraziacim systémom No Frost. Na tomto zozname výhod možno ukončiť, pretože nevýhody sú výraznejšie. Lipetsk chladničky, všeobecne, sú "slávny" pre neúspešné modely. Nízka kvalita, lacný pachový plast, hlučné so silnými kliknutiami alebo havárie, časté poruchy - to je druh vizitky značky ako celku. V priemere takéto chladničky pracujú 3-4 roky a potom buď drahé opravy, alebo na skládku. Hoci existujú výnimky.

Ak v dôsledku nedostatku finančných prostriedkov výber stále pripadá na Indesit, je lepšie sa tomuto modelu vyhnúť. Niekto môže mať šťastie, ale stojí za to hádať. Ale vo všeobecnosti, keď si kúpite akýkoľvek Indesit, má zmysel pozrieť sa a vybrať si konkrétnu inštanciu, pretože niekedy sa stávajú šťastné udalosti a továreň môže dodať dosť slušný kompresor, a nie niečo, čo je lacnejšie.

Hotpoint-Ariston HBM 1201.4


Relatívne rozpočtové chladničky (asi 22 tisíc rubľov) s odkvapkávacím systémom rozmrazovania v chladiacej komore a manuálne v mrazničke. A zdá sa, že sa predpokladá, že takáto stavba je jednoduchšia, a teda spoľahlivejšia ako populárna No Frost. Ale závod Lipetsk chladničiek, vďaka tradičnému používaniu lacných komponentov a priemernej kvalite stavby, ľahko dosiahol opačný efekt.

Nespokojnosť používateľov je spôsobená mnohými nedostatkami:

 • Hlasný hluk, podivné hlasné zvuky;
 • Ostrá chemická vôňa plastu v novom produkte, ktorý sa veľmi dlho neporušuje a zdieľa svoju „vôňu“ s výrobkami;
 • Popraskanie plastov v chladiacej komore, krehké viečka zásuviek v mrazničke, zlé tesnenie dverí;
 • Hlavným negatívnym znakom modelu je slabá spoľahlivosť celej chladničky a hrozná služba od výrobcu.

Na záver

Nepochybne, pre každý z týchto modelov možno nájsť vrátane pozitívnych recenzií. A je to celkom prirodzené. Otázkou je - ste pripravení hrať takúto lotériu, kde cena je vaše peniaze, a zvyčajne je to výhra len pre výrobcu a obchod?

Loading...