Prečo hovoríme o farbách pre blondínky oddelene od ostatných?

Tipy pre majiteľov blond vlasov

Štruktúra vlasov všetkých ľudí je rovnaká:


Vonku sú vlasy pokryté kutikulou - ochranné "šupiny". Ich stav určuje vzhľad vlasov. Keď váhy ležia, vlasy dobre odrážajú svetlo a lesknú sa. Váhy sú prvé, ktoré trpia, keď sú vystavené škodlivým faktorom (napríklad farby). Vrstva šupín je zlomená - vlasy sa stávajú matnými a krehkými.

V strede vlasov je mäkké jadro nekeratinizovaných buniek a objem - až 85% - je obsadený keratínovými vláknami (tvrdá škrupina, kôra). Vo vlasoch sú častice látok, ktoré dodávajú farbu vlasov. Dva prírodné pigmenty - eumelanín a feomelanín. Keď je vo vlasoch málo pigmentu a prevláda feomelanín, vidíme blondínku. Pri farbení rezistentnými farbami preniká farbivo do vlasového drieku a mení sa farba. Pri bielení prírodné pigmenty sú zničené a farba zmizne. To sa deje u všetkých ľudí, bez ohľadu na farbu vlasov. Ale je tu rozdiel.

Prírodné blond vlasy, najčastejšie, mäkké a tenké, Je ich veľa. Blond vlasy majú malú cibuľu. Sú ľahšie ako tmavé vlasy, poškodené priamym slnečným svetlomviac náchylné vypadávaniemôže kúpiť žltý odtieň, Pri farbení blond vlasov sa získa ich tón jasnejšie ako vzor v katalógu.

Bielené vlasy so zmenenými pigmentmi sú citlivé nielen na slnečné svetlo, ale aj na nečistoty vo vode. Napríklad pri vysokom obsahu chlóru sa môžu stať nazelenalými (preto sa pred kúpaním v bazéne alebo v aquaparku odporúča namočiť vlasy čistou vodou). Bielené vlasy stať sa „prázdnym“ krehký, suchý a bez starostlivosti vyzerať zle. Stáva sa, že blond vlasy nedrží farbu dobre a majú častejšie odtieň. Ostré zosvetlenie (viac ako 2 farby) je veľmi škodlivé pre vlasy.

Preto svetlé vlasy potrebujú špeciálnu starostlivosť - a špeciálne farbivá

Odporúča sa farbivo na blond vlasy. bez amoniaku, Takéto farby poškodzujú vlasy menej, môžu sa používať častejšie. Dávajú dobrý výsledok na bielené vlasy (s riadnym výberom). Farby bez amoniaku nezosvetľujú vlasy, nedávajú žltý odtieň na blond vlasy, výsledkom je „tón na tón“, ale potrebujeme to! Ak nemáte sivé vlasy, ktoré musia byť natreté, potom vyberte farbu s najmenším percentom peroxidu vo vývojke.

Pozor, sú kontraindikácie, je nutná konzultácia s odborníkom.

Loading...