Tajomstvo nákupu dobré pevné dosky

Nakupovať ako dovolenka!

Je veľmi jednoduché urobiť chybu pri nízkej kvalite pevnej dosky, ak sa zameriavate len na cenu a vzhľad. Zoznámenie s niektorými faktormi voľby pomôže kúpiť najlepšiu masívnu dosku zo všetkých ponúkaných na stavebnom trhu.

Je potrebné venovať pozornosť niektorým aspektom, z ktorých hlavné sú:

  • Druhy dreva;
  • Hustota dreva;
  • Odroda alebo výber;
  • Povrchová úprava.

Po posúdení kľúčových bodov je výber výrobcu najoptimálnejším spôsobom - takmer eliminuje problém s položením materiálu a jeho následnej prevádzky.

Dub, smrekovec alebo merbau: najlepšie drevo na masívne drevo

Všetky drevené materiály sa líšia farbou, textúrou, odolnosťou voči vode a deformácii, ako aj hustotou a cenou. Päť lídrov vo všetkých týchto vlastnostiach je už dlho definovaných a takéto plemená sú:

  1. dub, Najhustší materiál zo všetkých, s bohatým výberom farieb a prírodných vzorov. Slúži po stáročia, časom získava ušľachtilý odtieň staroveku.
  2. kliešť, Výborná odolnosť voči rozkladu a vode. Pri vysokej vlhkosti nie je sčernať, takže vo svojej pôvodnej podobe má zlatohnedý tón masívnej dosky.
  3. smrekovec, Kombinuje vlastnosti dvoch predchádzajúcich kameňov: jedinečnú tvrdosť a úžasnú odolnosť voči vlhkosti. Masívna doska je vydávaná iba vo svetlých odtieňoch, ktoré pridávajú slnko a maľujú aj do najtmavšej miestnosti.
  4. Popol, Masívna doska popola je prakticky najľahšia zo všetkých. Materiál je pozoruhodný svojou neuveriteľnou tvrdosťou a elasticitou, ktorá umožňuje jeho ukladanie v miestnostiach s vysokou prevádzkou.
  5. merbau, Exotické druhy dreva, ktoré sa cítia prekvapivo pohodlne v vrtošivom ruskom podnebí. Je dostatočne odolný voči hnilobe a vlhkosti a vďaka povrchovej úprave olejom je takmer nemožné vyschnúť masívne drevo aj pri neúplnom vysušení dreva vo výrobe.

Tiež pri nákupe stojí za to pozrieť sa na masívne dosky z vlašského orecha, javora, borovice, wenge, s dobrou sadu vlastností pre dlhodobé použitie. Samostatnou kategóriou je masívna doska vyrobená z bambusu, ktorá síce nie je drevená, ale vďaka svojej sofistikovanej technológii prakticky dosiahla ideálne ukazovatele pre tento typ povrchových materiálov.

Hustota a výber: čo hľadať

Čím silnejšie je drevo, tým spoľahlivejšie je v prevádzke: nepraská, nie je deformovaná, ľahko prenáša aj silné mechanické zaťaženia. Rozhodujúcim ukazovateľom tvrdosti je hustota, takže ak si kupujúci zvolí podlahu „roky“, je lepšie zvoliť najhustší materiál.

Chov je v jednoduchých pojmoch ukazovateľom kvality dreva, ktorý je vyjadrený v neprítomnosti uzlov, beľového dreva, škvŕn a textúry. Pre pohodlie, výrobcovia každej kategórie dali svoje meno. Luxusné ponuky z masívneho dreva zahŕňajú kategórie Select, Lux, Elite a Radial; demokratickejší - Natur, Fayn, Premium; do triedy "ekonomika" - rustikálne.


Masívne spracovanie dosky

Tradične sa uvoľňovanie vykonáva v dvoch smeroch: doska je masívna, prírodná a lakovaná. Intenzívny vývoj technológií, ako aj vysoká citlivosť laku na mechanické zaťaženie viedli k objaveniu nových úprav pre dokončovacie materiály - oleje, vosky a ich kombinácie. Komplexné kombinácie spoľahlivo chránia povrch dreva, zachovávajúc pôvodný prirodzený vzor.

Použitie škvŕn a tonizačných kompozícií je skôr estetického charakteru, čo vám umožňuje účinne meniť vzhľad jedného druhu stromu na iný.

Ako si vybrať masívne dosky: odporúčania odborníkov

Je tak zistené, že cenovky v obchodoch obsahujú minimálne informácie o produkte, čo platí najmä pre segment stavebníctva. Všetky údaje na pevnej doske informujú výrobcu na obale av sprievodných dokumentoch. Ak je to žiaduce, informácie o požiadavkách kupujúceho poskytnú predávajúci. Preto, aby sme získali všetky potrebné informácie o hustote a kvalite materiálu, je veľmi ľahké s určitou opatrnosťou a pozornosťou.

Loading...