Ako si vybrať dobrú chladničku pre domácnosť?

Typické chyby ponáhľajúce kupujúcich

Oficiálne, prvá chladnička pre dom videl svetlo v roku 1911. Podnikateľská americká spoločnosť General Electric potom kúpila patent na dizajn jednotky od francúzskeho fyzika M. Odifrena. A okamžite spustený do výroby. Netreba dodávať, že inovatívne zariadenia, ktoré umožňujú dlhú dobu udržať potraviny čerstvé, okamžite získal popularitu vo všetkých kútoch krajiny?


Odvtedy prešlo celé storočie. Generácie sa zmenili, technický pokrok vstúpil do novej éry a chladnička je stále v čele kuchyne. Samozrejme, že sa už nepodobá jednotke pred sto rokmi - existujú stovky rôznych modelov od desiatok výrobcov pre každý vkus a peňaženku na trhu. Ale problémy sa zmenili: teraz už nestačí len kúpiť a kúpiť chladničku, je dôležité urobiť správnu voľbu.

Aký je rozdiel medzi chladničkami?

Čo je normálne, že v internetovom obchode najčastejšie dostanete rovnaký zoznam informácií o chladiacej jednotke. Tu je:

 • kategória: vstavaná alebo voľne stojaca (dvere sú umiestnené nad sebou alebo vedľa seba spôsobom šatníka);
 • počet komôr a ich účel (mrazenie a chladenie);
 • energetická trieda: B, A, A +, A ++, A +++ (čím skôr je písmeno v abecede, tým viac výhod, tým nižšia spotreba energie);
 • celkový objem;
 • veľkosť;
 • typ odmrazovania: manuálne alebo automatické (odkvapkávací systém alebo No Frost). Odkvapový systém - generátor "mokrého" chladu. Kondenzát prúdi cez steny chladničky v špeciálnej nádrži, kde sa odparuje a znova usadzuje. No Frost - zabudované ventilátory umožňujúce cirkuláciu studeného vzduchu v komore.

Často na samom konci anotácie je zmienka o prítomnosti špeciálnych charakteristík, ako napríklad:

 • antibakteriálny náter
 • dostupnosť systému núdzovej údržby teploty.

Prvý je navrhnutý tak, aby nahradil všetky druhy doplnkového príslušenstva použitého na neutralizáciu zápachu v chladničke. Druhý spôsob ušetrí výrobky v prípade krátkeho výpadku prúdu.

A to je všetko. Nie je príliš veľa bodov plus informácie, že absolútna väčšina domácich chladničiek je typu kompresora. V skutočnosti je to logické, pretože porovnávacia analýza ukazuje, že napriek rôznorodosti značiek sa technické vlastnosti chladničiek vo svojej triede navzájom veľmi nelíšia.

Akú značku chladničky venovať pozornosť?

Veľa chladničiek (napríklad Bosch), ktoré sa nachádzajú v obchodoch našej krajiny, sa montuje v Rusku alebo v zahraničí. Dovezené náhradné diely - domáca montáž, takže sa môžete dohadovať iba o kvalite komponentov, dôvere v jednu alebo inú značku - a potom s určitými výhradami. Ako si dnes vyberajú chladničky? Najčastejšie - korelácia finančných schopností s estetickými preferenciami.


Hovorenie o financiách. Domáce značky "Biryusa", "ZIL", "Saratov", "Smolensk" tradične zaberajú nižší cenový segment (až do 15.000 rubľov). Lídrom v segmente nízkonákladových chladničiek je bieloruský atlas.

Americký Viking, nemecký Liebherr, Gaggenau, Siemens a Miele pevne zabezpečili miesto v prémiovej triede (väčšina ich modelov stála od 45 000 rubľov).

Zvyšné značky - Bosch (Nemecko), LG a Samsung (Kórea), Electrolux (Švédsko), Panasonic a Sharp (Japonsko), Whirlpool (USA), Beko a Blomberg (Turecko) a ďalšie - boli rovnomerne rozdelené podľa cenového rozpätia a snažili sa pokryť kategórií spotrebiteľov.

Nie je ťažké odhadnúť, že najväčší výber chladničiek je v strednom cenovom segmente. A na koho leží duša viac - „Japoncom“, „Švédom“, „Nemcom“, „Kórejčanom“, „Američanom“ ...

Hlavné problémy pri výbere chladničky

Doteraz bol obrázok dosť ružový: kupujúci študuje malý zoznam parametrov, vyberá značku, riadi sa podľa osobných preferencií, zvolený model sa vzťahuje na voľné miesto pod chladničkou a platí za doručenie. Ale vyskytujú sa problémy a nie sú spojené ani s kvalitou zakúpeného tovaru, ako s pozornosťou kupujúceho.

Hlavné faktory, na ktoré by sa mal spotrebiteľ upozorniť pri výbere chladničky:

 • spoľahlivosť

Predné a novo prichádzajúce spoločnosti pre výrobu chladničiek si navzájom konkurujú v technických vlastnostiach navrhovaného výrobku, hľadajú nové dizajnové riešenia, pridávajú príslušenstvo a ďalšie tlačidlá na ovládacom paneli. Kupujúci má záujem, porovnáva, hľadá moderný model, krásne kombinovaný s kuchynským nábytkom. Zabúda tiež na konzultáciu s konzultantom o dostupnosti a parametroch špeciálnej ochrany chladničky pred preťažením v elektrickej sieti. A stálo by to za to. Šťastní majitelia týchto spotrebičov sa často vracajú z dovolenky do rozmaznaného jedla v mrazničke a zápachu v byte.


Dokonca aj v nových budovách, nehovoriac o dobre opotrebovaných budovách, niekedy sa vyskytujú poruchy: skoky alebo poklesy napätia. A ak sa takýto skok zhoduje s momentom zapnutia bezbranného kompresora - to je všetko, napíšte, že to bolo preč.

Ako sa tomu vyhnúť? V prvom rade konzultujte s konzultantom, či je v tomto konkrétnom modeli regulátor napätia. Ak je ochranný uzol prítomný v chladničke, opýtajte sa na jeho parametre. Európske rozdiely sa líšia od ruského rozsahu možných odchýlok napätia v sieti. Konkrétne: dovezené chladničky sú navrhnuté pre bezproblémovú prevádzku v rozsahu 198 ÷ 242 V, chladničky pre domácnosť - 187 3 253 V.

 • pohodlie

Ak sa pozriete na recenzie na Yandex.market, máte dojem, že hluk počas prevádzky chladničky pre mnohých sa stáva obrovským prekvapením. Samozrejme, v predajnej oblasti sa akýkoľvek model chová ticho (nie je pripojený - nefunguje), ale hodnota parametra úrovne šumu nie je vôbec tajná.


Okrem toho je tento dôležitý parameter priamo závislý na mnohých ďalších vlastnostiach, napríklad na počte kompresorov a ventilátorov No Frost, ich výkonu; prietokov chladiva atď. Porovnávacia analýza týchto parametrov pomôže identifikovať chladničku s najprijateľnejšou úrovňou ceny / hluku.

Čím nižší je počet v decibeloch, tým tichšia je chladnička. Normálne hodnoty sú hodnoty v rozsahu 25 - 50 dB. Súčasne je kategória prístrojov charakterizovaná nízkou hladinou hluku obmedzená na 34 dB.

 • jednoduché použitie

Domáce spotrebiče sa zvyčajne kupujú z praktických dôvodov, ale vyberajú sa podľa vzhľadu. Dobrá európska štandardná chladnička ("pod stropom") vyzerá pôsobivo a moderne v kuchyni. Nižšie je priestranná mraznička, na vrchu mrazničky - všetko je tak dlho, ako ste chceli. Ale to je smola - nie každý je spokojný s použitím techniky svojich snov. Hoci rebrík nahradí! A pokiaľ ide o deti v základných a stredných školách, nie je to vôbec možné.


Na prvý pohľad v tomto aspekte nie sú dôsledky nesprávnej voľby také výrazné. Ale vyplniť okraj bude denne. A to všetko preto, že kupujúci v obchode bol zasnežene pozeraný na chladničku a nepokúšal sa získať imaginárnu panvicu z hornej police.

Najprijateľnejšou možnosťou je chladiaca jednotka, ktorej užitočný objem možno použiť bez špeciálnych trikov.

 • ergonomika

Ako rastie úroveň technického pokroku, tak aj ľudské potreby. Ak sa v sovietskej minulosti chladničky s objemom viac ako 150 litrov zriedkakedy splnili, dnes sa za priemer považuje súhrn 250 až 300 litrov. Dobré jedlo nie je zakázané, takže priemerný spotrebiteľ potrebuje chladničku priestrannú, a teda širokú. Niektorí dokonca chcú super-široký.


Celková jednotka od dôveryhodného výrobcu môže splniť všetky požiadavky kupujúceho na vzhľad a funkčnosť. Ale prichádza k dodávke - a ... A chladnička neprechádza dverami.

Vinu, samozrejme, nie zariadenie. Ale kto si myslel, že je potrebné merať nielen voľné miesto v kuchyni, ale aj počítať s možnosťami, ako priviesť túto chladničku na miesto nasadenia?

Ako skontrolovať chladničku v obchode?

Ak sa kupujúci rozhodol pre konkrétny model chladničky, zostáva pre malé - na objednávku. V tomto prípade ani dôkladná prehliadka exponátu nezaručuje, že tovar dodaný do domu bude kvalitný a efektívny a iba jeden pohľad na obrázok v internetovom obchode a ešte viac.


Veľké domáce spotrebiče nekontrolujú v obchode, keď kupujúci, pretože je zvyčajne uložený vo vzdialených skladoch. Výrobná chyba môže byť identifikovaná len doma. Takže nenechajte sa ponáhľať pustiť z doručovacej služby, najprv skontrolujte najprv chladničku. Údržba by mala mať nasledujúce príznaky:

 • predná časť chladničky je dokonale plochá - nie sú tam žiadne jamky a omnoho menej škrabancov a prasklín;
 • tlačidlá na ovládacom paneli, ak nejaké existujú, sa dajú ľahko stlačiť;
 • dvere sa otvárajú rovnomerne, keď sa zatvárajú tesne k chladničke;
 • tesniace gumy na dverách sú rovnomerne farebné, nedeformované a dobre zapustené do puzdra;
 • vnútorný povrch je hladký a čistý;
 • zásuvky sa pohybujú dobre a pohybujú sa;
 • na policiach nie sú žiadne triesky a iné možné škody;
 • kompletná sada chladničky zodpovedá dokumentom.

Akákoľvek odchýlka od vyššie uvedených kritérií dáva kupujúcemu dôvod odmietnuť dodaný tovar. Ale vopred podpísané dokumenty uvoľňujú ruky doručovacej služby. Preto aj v prípade zistenia manželstva je možné, že budete musieť vrátiť chladničku späť do obchodu na vlastnú päsť.

V ktorom obchode je lepšie kúpiť chladničku?

Chladnička je lepšie kúpiť v spoľahlivom obchode. A ak je všetko jasné s malými kontrolovanými obchodmi „v blízkosti domu“, s obchodmi so sieťovými zariadeniami, ako aj ich internetovými inkarnáciami, potom s inými internetovými portálmi, niekedy ponúkajúcimi chladničky za atraktívnejšiu cenu, zostávajú otázky. A ten hlavný: ako skontrolovať serióznosť a spoľahlivosť predávajúceho?


 • Pozitívne hodnotenia

Veľké vyhľadávače majú svoje vlastné hodnotenie internetových obchodov na základe hodnotenia samotných kupujúcich. A aj keď by ste nemali úplne dôverovať výsledkom - niektoré z nich, s najväčšou pravdepodobnosťou zakúpené - samo o sebe, prítomnosť dobrého ratingu naznačuje, že projekt funguje.

 • Úplné informácie o online obchode na webe

Podrobná stránka o spoločnosti - fyzická, právna adresa, kontaktné čísla - umožňuje spotrebiteľovi kontrolovať správnosť poskytnutých informácií. Žiadna seriózna spoločnosť nezakrýva tieto údaje od potenciálnych kupujúcich.

 • Kvalitné webové stránky

Dobrá stránka je tvár spoločnosti. Ak manažment ľutoval 30.000 rubľov za obrázok, potom je pravdepodobné, že sa zachránil niekde inde - vôbec nie v prospech kupujúceho.

 • Dostupnosť odberných miest

Internetové obchody sa líšia vo veľkých aj malých predajniach. Tie, ktoré sú väčšie, sú už dlho vybavené miestami vyzdvihnutia, a preto obsahujú špeciálne vybavenie a personál pre danú problematiku. Ďalšie plus v prasiatko vážnosť organizácie.

Samozrejme, že internetový obchod spĺňa všetky uvedené kritériá 100% záruku dobrej viery predávajúceho. V každom prípade je dôležité si uvedomiť, že zákon je vždy na strane kupujúceho. Preto, ak z nejakého dôvodu nie je možné vyriešiť spornú otázku samostatne, riešenie nájde spoločnosť na ochranu spotrebiteľa.

Majte pekné nakupovanie!

Loading...