Najlepšie tkaniny na posteľnú bielizeň

Vyberte si dotyk noci na telo

Premýšľate o kúpe novej posteľnej bielizne, ale otázka o látke výrobku spôsobuje zmätok? Po prečítaní článku bude ľahké stať sa odborníkom v oblasti textilu!

Najlepšia tkanina pre posteľnú bielizeň: je na výber!

Existuje veľa požiadaviek na dobrú posteľnú bielizeň: tak, že tkanina nevybledne, nezanecháva škvrny (farba nevymývala), nevalievala sa, neznižovala sa veľkosť, po praní sa neroztrhala. Nezabudnite si vybrať posteľnú bielizeň, ktorej zloženie je čo najprirodzenejšie, to znamená, že 99,9% tvorí ľan alebo bavlna.

Ale čo sú látky vhodné pre posteľnú bielizeň a čo by som mal hľadať pri nákupe?

Hrubý kaliko - najobľúbenejšia tkanina pre posteľnú bielizeň

nebielené kaliko úplne prírodný (100% bavlna), ľahko umývateľný a zároveň prakticky nezvrásnený. Silný, odolný voči opotrebeniu a absolútne lacný. Dlhodobo zachováva pôvodný jas farieb. Antialergické, nespôsobuje podráždenie - dobre sa hodí na postieľku. Odporúča sa umyť posteľnú bielizeň na 40 stupňov a tkanina sa dokonale umyje aj bežnými práškami. Calico je jednoducho vytvorený tak, aby bol podstielkou!

Z recenzie o bielizeň z coarse calico: „Calico - to najviac. Všeobecne sa nezabije spodná bielizeň! ";

„Milujem kaliko - to nie je v poriadku, je to príjemné pre telo. Kúpim len takéto súpravy, obzvlášť ako tie svetlé. “

Satén - najelegantnejšia tkanina za málo peňazí

satén Je vyrobený z bavlnenej tkanej priadze s dvojitým tkaním. Čím väčšia je torzita závitu, tým jasnejší je lesk saténu. Je to ako hodváb, ale je to oveľa lacnejšie (ale drahšie ako kaliko a mnoho ďalších bavlnených tkanín). Posteľná bielizeň zo saténu prakticky nie je zmrštená. No udržuje až 300 umývaní, ale potom, bohužiaľ, rastie nudné. Elegantná tkanina a nízka cena.

Z recenzií o saténových posteľných bielizniach: “Iba plusy, žiadne minusy. Kúpim len satén za 15 rokov, tkanina je hustá, hladká, je to radosť spať. Posteľná bielizeň sa používa veľmi dlho a zostáva vysoko kvalitná. “

Ľan - najlepšia prírodná tkanina na posteľnú bielizeň

ľan - najviac to nie je klasická, časom overená tkanina na posteľnú bielizeň. Skutočný prirodzený „kondicionér“: v horúcom počasí ochladzuje ľan a pokožku v chladnom počasí zahrieva. Antialergický, má antiseptický účinok. Udržiava nekonečný počet umývaní. A čím viac praní, zapaľovač sa stáva ľanom. Tkanina je čo najbližšie k prírode - a pravdepodobne preto má také liečivé vlastnosti.

Z recenzií posteľnej bielizne: „Môj manžel a ja sme potešení! Materiál je vynikajúci, veľmi mäkký, príjemný. Dizajn dokonale zapadne do vnútra bielej spálne. Ľan je najlepší materiál na posteľnú bielizeň! “

Chintz je najlacnejšia, ale praktická látka.

Citec - jedna z najlacnejších tkanín na posteľnú bielizeň. Svojimi vlastnosťami sa podobá hrubému kaliku, ale chintz je tenší a v dôsledku toho sa opotrebováva rýchlejšie. Prakticky nie je pomačkaný. Vhodné pre každodenné použitie, ale bohužiaľ nie dlho - tkanina alebo silne tlmí alebo prestávky.

Z hodnotenia posteľnej bielizne Chintz: „Už viac ako 7 rokov nakupujem chintz bielizeň. Po umytí, nie je umývadlo, vzor nie je vymazaný, je jemný, to nie je pichnúť ako iné lacnejšie lôžkoviny. A drahé posteľné prádlo, určite to môže byť dobré, ale prečo preplatiť? “.

Percale - najodolnejšia tkanina na posteľnú bielizeň

percale - druh látky: cíti sa trochu ako zamat. Má pocit, že posteľná bielizeň porovnáva perkál s okvetným lístkom ruží. Je však veľmi hustá, trvanlivá, hypoalergénna. Jedinou nevýhodou je miláčik. Udržiava až 1000 praní. Táto textilná "pevnosť" - nenechajte si ujsť vankúše a periny.

Od hodnotenia posteľnej bielizne: „Tkanina je trvanlivá, hustá, nezmizne pri praní, nezmrští, nezmizne. Pohodlne spať. Je pravda, že je prítomný aj malý mínus - tieto súpravy na posteľnú bielizeň sa ťažko železia dokonca aj pomocou parného kotla, ale tento problém sa rieši pridaním kondicionéra-plákania. “.

Hodváb je najluxusnejšia tkanina

hodváb - naozaj "kráľovská" tkanina. Má hladký matný povrch a bude skutočnou ozdobou každej postele. Hodváb je nielen krásna posteľná bielizeň, ale aj liečebný: reumatické a kožné ochorenia sa hojia rýchlejšie, ak spíte na hodvábnom posteľnom prádle. Hypoalergénna a odolná voči škvrnám, dokonale reguluje telesnú teplotu. Docela trvanlivý, nestráca farbu, ale za takúto kvalitu sa musí zaplatiť pomerne veľké množstvo.

Od recenzie hodvábneho posteľného prádla: "Cloth nie je deformovaný, počas prania nevybledne, neotiera kresbu. Neviem, či sa krvný obeh zlepšuje, ale cítim sa pohodlne spať, vstávam ráno, odpočíva a vo veľkej nálade. Tkanina sa nezhromažďuje do záhybov, nelepí sa na telo, nebije prúdom a neiskrí. “

Poplin - najnáročnejšia tkanina

popelín - veľmi mäkká na dotyk. Cíti sa ako satén, ale nemá špecifický matný lesk. Vyzerá to veľmi výnosne v pestrých, jasných farbách. Najviac nenáročná tkanina - posteľná bielizeň sa dá prať pri 60 stupňoch a žehliť sa vôbec dá na 110 stupňov. Tkanina je trvanlivá a úplne nealergénna. Dobrá tkanina pre posteľnú bielizeň pre tých, ktorí nechcú obťažovať umývanie.

Z recenzie o lôžkoviny z poplin: "Páči sa mi poplínová posteľná bielizeň, je jemná a jemná na dotyk, príjemná k telu a skutočne udržuje farbu na dlhú dobu."

Žakár - najjemnejšia tkanina

jacquard - drahé a krásne tkaniny. Vďaka komplexnej technike tkania má živý reliéf. Žakár vyzerá luxusne a elegantne. Ale okrem žakarovej a veľmi jemnej tkaniny: umývanie je možné pri teplote maximálne 30 stupňov. V žiadnom prípade sa nesmie sušiť na priamom slnečnom svetle. Žehlenie žuvačky by malo byť len z nesprávnej strany.

Z recenzie o posteľnej bielizni z Jacquard: „Mám rád bavlny žakár najviac. Je veľmi dobré spať na ňom - ​​je príjemné pre telo. Posteľná bielizeň je žehlená (ak je žehlička). A vyzerá to krásne (aj keď nie žehlené). A odolnejšie ako satén. ".

Ranfors - najodolnejšia tkanina

Ranfors - drahé a odolné tkaniny. 100% bavlna. Technika tkania môže byť charakterizovaná frázou "tenší závit, hustejšie tkanie". Podľa „technických“ charakteristík je posteľná bielizeň z ranfors príjemne nápadná - umýva sa bez špeciálnych „skleníkových“ podmienok, je minimálne pokrčená. Plátno nestráca svoj pôvodný vzhľad už niekoľko rokov. Okrem toho sa dokonale prispôsobí telu - zohreje sa v chlade, ochladzuje v teple.

Z hodnotenia lôžok spoločnosti ranfors: „Posteľná bielizeň je už viac ako rok. Umývam dosť často pri 60 stupňoch a push-ups 1000 otáčok. Súprava sa nevyhadzovala, nerozťahovala sa a nesadla, farba zostala rovnaká. Spodná bielizeň je tak jemná, príjemná na dotyk, jemná, je príjemné zaspať. Cítiť pocit pohodlia.

Bamboo - Najlepšie Body Fabric

bambus objavil na domácom trhu tkanín relatívne nedávno, ale už si zaslúžil obrovskú armádu kupujúcich. A z dobrého dôvodu, pretože bambus je tkanina skutočne vytvorená pre telo. Hygroskopický, antibakteriálny a deodoračný - prispôsobuje sa potrebám tela a zabezpečuje zdravý spánok. Bambusová posteľná bielizeň je dobrou voľbou pre priaznivcov dobrého nočného odpočinku. Je šetrný k životnému prostrediu - odolný a ľahko umývateľný.

Z recenzie bambusových postelí: „Mám skvelé bambusové spodné prádlo, mäkké a jemné, akoby to bolo plyšové. To nie je zaseknutý, to nie je zlé a nie potíte pod ním.

Polycotton - najlepšia tkanina pre posteľnú bielizeň pre časté umývanie

polybavlna je tkanina z bavlny a polyesteru. Nielen posteľná bielizeň, ale aj stolové textílie sú vyrobené z polycottonu. Tkanina s minimálnym množstvom syntetických látok, ale pridáva sa za účelom zvýšenia odolnosti proti opotrebeniu a trvanlivosti polycottonu. Nie je pomačkaný, prakticky sa neznečistí, je ľahké ho zmyť - túto tkaninu uprednostňujú vlastníci reštaurácií a hotelov pre svoju hygienu. Umývateľný neutrálnym čistiacim prostriedkom pri teplote 40 stupňov.

Z recenzie policotton bedding: "Vzal som si posteľnú bielizeň z policottonu a bol som spokojný, už som sa umyl asi 8 krát, nenašli sme žiadne zmeny, nezmenil som farbu látky, nebol horúci spať, vzduch prešiel dobre."

Polyester - najrýchlejšia sušiaca tkanina

polyester nie len najrýchlejšie schnúcou tkaninou, ale aj malým uvoľňovaním a nemennou veľkosťou. Vyrába sa z látok obsiahnutých v petroleji a reakcia musí prebiehať za podmienok vysokej teploty a vákua. Polyester je ľahko umývateľný (aj v studenej vode), ale vyžaduje starostlivé žehlenie. Okrem posteľnej bielizne, topu a športového oblečenia, spodnej bielizne, záclon, závesov sú vyrobené z polyesteru.

Z polyesterových postelí: „Polyester je nová a módna tkanina! Dýchať. Regulácia teploty a udržanie tepla. To nie je deformovať, čo je veľmi dôležité a veľmi vhodné pre veľké veci. Nie je potrebné opatrne a často žehliť. “.

Tensel - najmodernejšia tkanina pre posteľnú bielizeň

Tenzor (tencel, tenzel, lyocell) - Tkanina je vyrobená pomocou najkomplexnejšej technológie dreva (najčastejšie je to eukalyptus). Tencel® (Tencel) je obchodný názov látky, ktorú vyrába spoločnosť Lenzing (USA). Lyocell pomohol textilnému priemyslu urobiť prielom. Vytvorenie tejto látky je považované za najužitočnejší objav za posledných 30 rokov. Je to ako bavlna na dotyk, vyzerá trochu ako hodváb, ale nekĺzne. Ťah je oveľa silnejší ako iné prírodné tkaniny. Nie je pokrčený a po dlhú dobu zachováva pôvodnú farbu. Reguluje telesnú teplotu a obmedzuje rast baktérií. A čo je najdôležitejšie - jeho výroba nepoškodzuje životné prostredie!

Z recenzie posteľnej bielizne z tenselu: „Po prvýkrát som si kúpil posteľnú bielizeň od spoločnosti tencel. Súhlasím s tým, že je to trochu drahé, ale je tak mäkké, husté, dokonca mierne ťažké. Na druhej strane - aj dobrá - posteľná bielizeň, nesúhlasím! “.

Tkanina na posteľnú bielizeň: ktorá z nich je vhodnejšia?

Výber najlepšej tkaniny pre posteľnú bielizeň by mal byť založený len na osobných pocitoch kupujúceho. Milovník mäkkej, teplej látky je nepravdepodobné, že ako dotyk studeného hodvábu, a milovník saténu nebude vždy ocenia reliéfnu štruktúru ľanu. Tiež by ste mali venovať pozornosť "prevádzkovým" vlastnostiam: odolnosť voči opotrebeniu, dlhodobé zachovanie pôvodnej veľkosti a farby, "neprispôsobivý" pri praní a žehlení. A samozrejme, koncovým bodom vo výbere budú náklady na súbor, ktorý sa vám páči.

V každom prípade, najdôležitejšia vec nie je názor outsiderov, ale osobné potešenie zo spania na vybranom lôžku!

Loading...