Ako si vybrať kúpeľňovú batériu?

Prinášame vodovodné batérie do čistej vody

Ako jednoduché to bolo počas sovietskej éry, keď v každom dome boli takmer identické dvoj ventilové vaňové batérie. Nechajte ich vyžadovať časté opravy a nelíšili sa v nádhernom dizajne, ale pri nákupe nevytvorili múku podľa výberu.

Dnes je situácia iná. Nielen, že výber sanitárnych výrobkov je obrovský, ale modifikácie produktov sa stávajú čoraz viac. Preto otázka ako si vybrať najlepšiu kúpeľňovú batériu neúmyselne stáva relevantným a veľmi zložitým.

Pri nákupe musíte brať do úvahy množstvo nuansy: od miesta inštalácie až po výrobcu. Pokúsme sa vyvinúť kompetentnú stratégiu pre výber vodovodného kohútika, aby ste si vybrali nielen najlepšiu kópiu, ale ideálne sa hodili presne do vašej kúpeľne. Ak chcete tak urobiť, dôsledne odpovedajte na otázky:

 • priradenie mixéra;
 • miesto a spôsob inštalácie;
 • typ úpravy;
 • zobraziť výtok;
 • materiál;
 • cena a výrobca;
 • farba a dizajn.

Typy kúpeľňových batérií: jemnosť výberu

V kúpeľni je možné inštalovať veľa mixérov:

 • pre sprchu;
 • pre umývadlo;
 • pre samotný kúpeľ;
 • pre bidet, ak je kúpeľňa spojená.

Každý typ má svoje špecifické vlastnosti, ktoré je potrebné zvážiť pri výbere. V sprche, a môže to byť kabína, box alebo len panel, najčastejšie mixér prichádza do súpravy. Ak nie, potom pri kúpe by ste mali dávať prednosť kompaktnej verzii alebo kúpiť špeciálnu úpravu bez výtoku, takže keď systém beží, voda bude prúdiť priamo do sprchovej hlavice.

Pre umývadlá Stále častejšie sa volia európske miešačky, ktorých model predpokladá prítomnosť špeciálneho spodného ventilu na nastavenie otvárania / zatvárania odtoku. Inštalácia takéhoto miešača je buď na stenu, alebo na samotný drez, v závislosti od typu inštalačného potrubia a inštalácie potrubia.

Hovoríme o mixéri pre kúpeľňuZvyčajne znamenajú výrobky, ktoré slúžia na úpravu a distribúciu vody do sprchy alebo batérie podľa výberu užívateľa. Takéto zariadenie je prezentované v širokom rozsahu a umožňuje splniť aj tie najnáročnejšie požiadavky zákazníkov.

Samostatne uvádzame univerzálny mixér, ktorý môže slúžiť na prívod vody do umývadla alebo do samotného kúpeľa. Sovietsky názov takého mixéra - "Goose" - Dostal ho vďaka pretiahnutému tvaru výtoku. Samotné zariadenie je inštalované nad kúpeľňou, ale vedľa umývadla a výtok je otočený z jednej sanitárnej keramiky na druhú. Teraz sa takéto štruktúry stávajú menej bežnými, pretože nie sú najvýraznejším dizajnom a vyžadujú tiež systematické opravy kvôli rýchlemu opotrebeniu gumového tesnenia.


Inštalácia zmiešavača: „potrebujete poznať miesta“

Spolu tri typy inštalácie Vaňové batérie. Tradičné (zapínanie na stenu) a moderné (na strane vane alebo na podlahe). Ak o montáži na stenu je všetko relatívne jasné, potom ďalšie dva typy vyžadujú určité vysvetlenie.

Inštalácia miešača na strane kúpeľa možné len v prípade dier pripravených výrobcom inštalatéra To znamená, že tento spôsob je rozhodne neprijateľný pre varianty z liatiny, ale je veľmi bežný v akrylových kúpeľoch a často sa nachádza v oceľových výrobkoch. Miesto inštalácie je určené výhradne konštrukciou inštalatéra.

Podlahové miešačky - zriedka nájdená možnosť, ich inštalácia sa vykonáva na špeciálnych stojanoch alebo pódiách. Sú drahé, ale vyzerajú veľmi štýlovo. V obvyklej kúpeľni štandardného apartmánu je pravdepodobnejšie, že spôsobia úsmev.


Väčšina vyrábaných batérií je určená na montáž na stenu, keď sa inštalácia vykonáva priamo na potrubiach teplej a studenej vody. Táto metóda sa vyznačuje spoľahlivosťou, pohodlnosťou pri opravách a údržbe, ako aj univerzálnosťou, pretože nezávisí od typu inštalačných a iných aspektov.

Voľba kúpeľňovej batérie na funkčnosť

Toto je snáď najdôležitejší bod všetkých úvah, pretože je to on, kto určuje použiteľnosť zariadenia, jeho estetiku a jeho súlad s rôznymi štýlmi dizajnu. Funkčnosť miešačov je rozdelená do štyroch typov.:

 • Dvojcestný alebo dvojpákový;
 • Jednodielne uchopovacie zariadenie (jednoduchá páka alebo "jednoručné");
 • termostatické;
 • Dotyk.

Dva ventilové ventily - klasická verzia, ktorej dizajn poskytuje pár nezávislých prvkov - ventily alebo páky, ktoré sú zodpovedné za dodávku a nastavenie tlaku teplej a studenej vody. Nie sú veľmi hospodárne, pretože vyžadujú určitý čas na nastavenie požadovanej teploty a neumožňujú rýchle nastavenie prietoku. Okrem toho sú dvoj ventilové miešačky vystavené častým opravám v dôsledku rýchlo opotrebovaného tesniaceho tesnenia. Ak sa tam podľa štýlu kúpeľne pýta klasická verzia batérie, potom by ste sa mali pozrieť na analógy - dvojpákové riešenia.

Líšia sa od modifikácie ventilov tým, že nastavenie vody sa vykonáva nie niekoľkonásobným otáčaním ventilu okolo jeho osi, ale zmenou uhla natočenia rukoväte o 90 alebo 180 stupňov. Namiesto tesniaceho gumového ventilu sú v prevedení inštalované keramické dierované dosky, ktoré sa vyznačujú dlhou životnosťou bez poškodenia a opotrebovania. Avšak dopyt po takýchto miešačkách, ako pri dvoj ventilových miešačkách, neustále klesá. Kupujúci sa odkláňajú od klasiky, pričom uprednostňujú inovatívne prístupy v dizajne miešačov.

Jediná snímka alebo jednopákové batérie - najobľúbenejšie možnosti pre dnešok. Ich hlavným charakteristickým znakom je prítomnosť jedného gombíka, ktorý na princípe horizontálneho joysticku umožňuje nastaviť teplotu a intenzitu prietoku vody. Jednoduché použitie, sú vhodné aj pre deti, u ktorých je veľmi ťažké „naladiť“ vodu otočením ventilov.


Veľké kúpeľňové riešenie - termostatické batérie, Ich zariadenie umožňuje konfiguráciu všetkých dôležitých parametrov pre úpravu vody, ktoré zostanú nezmenené pri každom ďalšom zahrnutí vody. Ideálne riešenie na ochranu užívateľov pred nestabilitou systému zásobovania vodou. Kupujúci potešili: "Thermomixer - ako chladné zahraničné auto, cestoval - a náš Zhiguli sa už zdráha ...

Dotknite sa vodovodných batérií nemajú v zásade rukoväť - zahrnutie citlivých senzorov. Voda sa zapne, keď sa ruka prinesie na kohútik a sama sa vypne, keď osoba prestane prať. Výrobky pracujú zo siete alebo batérií, ale spotrebúvajú málo energie, a preto sú považované za veľmi úsporné. Okrem toho používatelia zaznamenávajú ďalšiu výhodu: "Tak, aby si deti na zvyky s regulátormi vody nezvykli ..."

Vodopád v kúpeľni: typy batérií na type výtoku

V článku sa už spomínala husacia miešačka, takže sa k tomuto modelu nevrátime, ale zvážime ďalšie dve možnosti: skrátený výtok a zariadenie kaskádového typu.

Skrátený výtok - najznámejší a najpohodlnejší dizajn pre použitie vo vani. Mixer nie je moc vydaný pre úroveň boku, ale je vhodný na umývanie rúk a umývanie. V prípade potreby si môžete umývať aj vlasy pod ním.


Kaskádové miešačky - Nezvyčajná voľba pre naše kúpeľne, pretože výrobky v zásade nemajú výtok, a voda tečie priamo z tela širokého prúdu. Mnohé kaskádové mixéry pripomínajú miniatúrne vodopády, ale kupujúci ich jednoznačne hodnotia. Avšak toto vzrušenie prevláda: “Pozerám sa na padajúci vodopád v kúpeľni - a len bastard radosti!»

Mosadz, chróm alebo plast: čo je lepšie

Na jednej strane sa zdá, že pri výbere miešacieho materiálu nie je najdôležitejším bodom. Ale pretože sila prípadu, jeho šetrnosť k životnému prostrediu a odolnosť voči korózii sú určené práve v tomto momente, potom by ste mali vedieť, čo dávať prednosť v obchode. Výrobcovia najčastejšie ponúkajú riešenia od:

 • mosadz;
 • chrómu;
 • Plast.

Prvým a vedúcim miestom v tejto prvej trojke je, samozrejme, mosadz, pretože tento materiál spĺňa všetky základné požiadavky na vodovodné armatúry. Na druhom mieste - chróm s dobrými pevnostnými a hygienickými ukazovateľmi a plastický ponúka len nízku cenu a odolnosť voči korózii.

Všetky ostatné aspekty výberu: výrobca, farba a dizajn sú ponechané na užívateľovi. Hodnotenie najlepšie kohútiky pre kúpele pomôže určiť prvý bod, a zostávajúce parametre sú vybrané výlučne na individuálnom základe.

Loading...