Nepotrebné možnosti v moderných chladničkách alebo pre ktoré sme preplatili

Kto potrebuje chladné chladiče a prečo

Okrem hlavných funkcií - na chladenie a mrazenie potravín, výrobcovia chladničiek vybavia svojich „potomkov“ rôznymi možnosťami, ako sú osviežovače vzduchu, antibakteriálne povlaky, systémy cirkulácie vzduchu v komorách a nespočetné množstvo oddelení. V dôsledku toho čím viac ďalších možností, tým vyššie náklady na jednotku. Pozrime sa, či tieto „zvončeky a píšťalky“ sú potrebné pre priemerného kupujúceho, alebo je to múdry spôsob, ako ľudí platiť viac?

Systém bez mrazu

Pomerne veľký segment trhu moderných chladničiek (asi 40%) je obsadený modelmi s automatickým rozmrazovacím systémom. Žiadny mráz, Je to naozaj ťažké robiť bez neho v našej dobe?

Táto technológia sľubuje, že zachráni majiteľov chladničky pred potrebou rozmrazovania a niekoľkokrát ročne ju umyte. V komorách je inštalovaný ventilačný systém, vďaka čomu sa na stenách nehromadí námraza a ľad. Samozrejme, toto je sen každej hostesky, ale ukazuje sa, že táto technológia vyžaduje určité obete.

Po prvé, mnohí majitelia týchto chladničiek si všimnú, že výrobky v nich vysychajú rýchlejšie. Predpokladajme, že ide o kontroverznú otázku, pretože skladovanie potravín bez obalu nie je veľmi hygienické a ak ho zakryjete filmom, nevypchne. Existujú však aj ďalšie významné nevýhody: hladina hluku takejto chladničky je omnoho vyššia ako hladina podobnej chladničky s odkvapkávacím systémom na odmrazovanie a spotrebuje oveľa viac elektrickej energie. Okrem toho je ventilačný mechanizmus pomerne ťažkopádny a „žerie“ veľkú časť priestoru, ktorý by mohol byť použitý na osobné účely majiteľa.


Výrobcovia tvrdia, že vďaka Žiadny mráz teplota v chladničke potom, čo sa otvorí a zatvára obnovuje rýchlejšie, ale ak si myslíte, že logicky, potom to závisí z väčšej časti nie na ventilácii, ale na výkon kompresora.

Hlavnou výhodou tejto technológie - absencia potreby "rozmraziť" chladničku, možno tiež argumentovať. V skutočnosti by sa takáto chladnička mala vypnúť a umyť, aj keď oveľa menej často - raz alebo dvakrát ročne. Samozrejme, prítomnosť ventilácie ovplyvňuje cenu chladničky - je oveľa vyššia ako podobné, „odkvapové“ modely. Všeobecne platí, že je na vás, aby ste mali ventilátor v komore alebo jednoducho chladný.

Počet dverí a priehradiek

Špecifickým znakom ľudského vnímania je predpokladať, že ak je priestor rozdelený na veľký počet sektorov, potom je priestrannejší. V prípade chladničiek to určite nie je tento prípad! Pri kúpe trojdverového modelu treba mať na pamäti, že priečky medzi kamerami majú dosť miesta, ktoré by sa mohli použiť na iné účely. Takzvané Vedľa seba chladničky, ktoré majú dve vysoké dvere, ktoré sa otvárajú ako skrinka, tiež nemajú príliš veľa miesta vo vnútri. Hlavnou výhodou týchto originálnych a atraktívnych jednotiek je veľké množstvo možností, ako je mini-bar, výrobník ľadu, chladič, prístup na internet a ďalšie. Samozrejme, že pre zaujímavý dizajn a "pokročilé plnky", bude musieť zaplatiť vážne množstvo peňazí.


Pokiaľ ide o prítomnosť viacerých kontajnerov (Mrazuvzdorný, Hydro bezpečné, Suché), ako aj rôzne police na fľaše - často tieto praktické, na prvý pohľad sú doplnky nadbytočné. Ak je rodina veľká, potom najdôležitejšou vecou, ​​na ktorú treba dávať pozor pri kúpe chladničky, je užitočný priestor, v ktorom sa dajú umiestniť vysoké hrnce, veľké plechovky a tak ďalej. Extra veci, ako sú police, kontajnery a priečky často zasahujú do veľkých predmetov, a ak ich odstránite z chladničky, zaberajú priestor v kuchyni, každú chvíľu.

Ďalšie populárne funkcie

Široká antibakteriálna vrstva vnútorných stien chladničky «Antibakteriálne», Drahé modely majú v komore strieborné pokovovanie, ktoré vraj zabraňuje rastu baktérií a ničí nepríjemné pachy. Ale zdravý rozum naznačuje, že škodlivé mikroorganizmy, ktoré sú zdrojom nepríjemného zápachu, sa neobjavujú samy od seba, ale kvôli tomu, že proces rozkladu sa vyskytuje v produktoch. A aj keď zakryjete steny komory vrstvou striebra, nebude môcť zabrániť tomu, aby sa výrobky pokazili, keď príde čas.


To isté platí pre vstavané osviežovače vzduchu. Do určitej miery neutralizujú pachy, ale ak sa potraviny začnú zhoršovať, potom je celkom logické ich odhodiť a nezakryť pach pomocou prefíkaných zariadení. Ak sú akékoľvek špecifické pachy výrobkov, napríklad rýb alebo korenín, trápne, potom existuje praktickejší a lacnejší spôsob, ako tieto výrobky vložiť do vzduchotesných nádob.

Displej na vonkajšom paneli je na mnohých modeloch chladničky. S ním môžete nastaviť teplotu v určitom stupni. Ale, myslím: ako často je potrebné zmeniť teplotu v komore, najmä o jeden stupeň? Ak sa niečo musí ochladiť v „núdzovom“ režime, je oveľa jednoduchšie otáčať mechanickým spínačom a úroveň chladu prudko stúpa a potom s rovnakým jednoduchým pohybom sa vracia do predchádzajúceho režimu. Kupujúci sa navyše často sťažujú, že údaje na displeji nie sú vždy správne.

Vstavaný výrobník ľadu, s ktorým môžete naplniť pohár ľadom bez toho, aby ste otvorili chladničku, je opäť vhodnou vlastnosťou pre tých, ktorí nepotrebujú veľa miesta v mrazničke, pretože takéto zariadenie berie levý podiel priestoru. Je oveľa úspornejšie kúpiť ľadové formy, navyše môžete experimentovať s tvarom a veľkosťou kocky ľadu.

funkcie Vitamín plus, ktorý je prezentovaný v chladničkách LG, sľubuje kupujúcim, že zavlažujú svoje ovocie a zeleninu vitamínom C, čím si zachovajú svoju sviežosť dlhšie. Docela lákavé by malo stačiť iba zásobovanie kontajnerom s vitamínom na 7 rokov - to je deklarovaná životnosť samotnej chladničky. Pre vašu informáciu: väčšina modelov na trhu je odolnejšia.

výsledok

Nemá zmysel hádať sa s tými, ktorí sú naozaj dôležití na to, aby mali multifunkčnú, krásnu a "cool" vec - toto je pravdepodobne otázka obrazu. Ale ak zákazník, nákup chladničky, chce získať trvanlivé zariadenie s dvoma funkciami: chladenie a mrazenie výrobkov, potom by ste mali venovať pozornosť nie je počet možností, ale na silu modelu, jeho spoľahlivosť a požadovaný objem vnútorných priestorov. Jednoducho povedané, uprednostnite!

Loading...