5 spôsobov, ako narovnať vlasy: klady a zápory

Vyberte si najlepší spôsob, ako vaše vlasy hladké a hodvábne

Teraz kadernícke salóny, kozmetika a domáce spotrebiče obchody ponúkajú dostatok možností, ako urobiť vlasy hladké a hodvábne. Ktorý spôsob narovnávania vlasov je bezpečnejší? Aká reklama by nemala byť dôveryhodná? Tento článok chápeme.

Metóda 1. Narovnávanie pomocou žehlenia vlasov

Vzhľadom k tomu, vzhľad žehlička na vlasy (styler), nepochybne vedie medzi spôsoby, ako narovnať nepoddajné kadere.
Výhody tejto metódy sú zrejmé:

 • náklady na žehlenie sú relatívne malé, v priemere 2000 rubľov, a budete ho používať dlhšiu dobu;
 • môžete použiť usmerňovač, kedykoľvek budete chcieť, nemusíte bežať do salónu;
 • relatívne rýchle narovnávanie vlasov;
 • vysoko kvalitný styler nebude mať nepriaznivý vplyv na kučery.

Existujú však aj nevýhody:

 • použitie železa sa veľmi často neodporúča - nepriaznivo ovplyvňuje štruktúru vlasov;
 • účinok narovnávania žehličky nie je dlhodobý: dážď alebo jednoducho vysoká vlhkosť, umývanie vlasov vráti vlasy do pôvodného stavu;
 • príliš kučeravé vlasy na narovnanie s jedným železom je veľmi ťažké, budete musieť použiť aj kozmetické výrobky, z ktorých vaše vlasy môžu vyzerať neatraktívne;
 • neštandardné modely môžu zničiť vaše vlasy aj pod podmienkou zriedkavého používania.

Trichológovia (lekári, ktorí sa zaoberajú liečbou ochorení vlasov a vlasovej pokožky hlavy) odporúčajú, aby sa nešetrili pri kúpe kvalitného žehličky na vlasy:

 • Je potrebné zvoliť model s možnosťou regulácie teploty - a pokúsiť sa nastaviť teplotu na maximálne 180 stupňov. Čím vyššia je teplota - tým viac poškodené vlasy. Kúpte si lepšiu turmalín alebo teflónovo potiahnutú žehličku s funkciami zvlhčovania a ionizácie.
 • mokré vlasy nikdy nesušte.
 • používajte regeneračné a starostlivé vlasové prípravky.
 • varujú, že výrobky určené na ochranu vlasov pri narovnaní so železom neposkytujú 100% ochranu (aj keď pomáha chrániť vlasy). Spoľahnite sa na ne stále stojí za to.

Metóda 2. Chemické narovnanie vlasov


Táto metóda zahŕňa narovnávanie vlasov špeciálnym chemickým zložením, ktoré sa aplikuje na vlasy, potom sa opláchne, potom čo sa kučery ošetria špeciálnym fixačným roztokom a znova dôkladne premyjú.
Výhody postupu:

 • rovnanie je umiestnené ako trvalé, to znamená, že vlasy zostanú vždy rovné (s výnimkou rastúcich koreňov, samozrejme);
 • cena za získanie trvalo rovných vlasov je od 6 do 20 tisíc rubľov. v závislosti od dĺžky.

nevýhody:

 • postup má niekoľko kontraindikácií, napríklad, nemôže byť vykonaná tehotná av popôrodnom období, trpí hypertenziou, seborrhea, nesprávny metabolizmus, atď;
 • Táto metóda má obrovský negatívny vplyv na vlasy, pretože chemické zloženie obsahuje hydroxid sodný (silná alkalická látka) alebo hydroxid guanidínu (činidlo na sušenie vlasov) alebo tioglykolát amónny, ktorý tiež ničí vlasovú štruktúru;
 • Trvalý postup je relatívny, pretože vlasy rastú, čo znamená, že sa budú musieť znova a znova narovnávať.


Samostatne izolované rovnanie vlasov keratínom, ktorá je umiestnená ako opačná technológia chemického narovnávania. Výrobcovia a remeselníci tvrdia, že hlavným zložením usmerňovača je kvapalný keratín. Aplikuje sa na vlasy, vyplní poškodené a poranené miesta, zmení sa na ochrannú vrstvu a dodá vlasom hladkosť a lesk.
vlastne keratín nemôže narovnať vlasyPridáva sa do kozmetiky ako hydratačný krém. Hlavnými účinnými látkami sú tie isté aldehydy, hlavne formaldehyd, ktorý štiepi bisulfidové mostíky vo vlasoch a narovnáva ho. Namiesto keratínu, ktorý podľa výrobcov napĺňa poškodené oblasti vlasov, sa používa silikón, ktorý spôsobuje, že kučery sa vyrovnajú, pružnosť a lesk.
To znamená, "Keratín narovnávanie" je rovnaká chemikália, práve nazývaná inak. Chemická látka je a japonské rovnanie vlasov.
Všeobecne platí, že v prípade keratínu narovnávanie, ako na dlhšie obdobie, ste sľúbil, akčné prostriedky - častejšie, spravidla poškodzuje vlasy. Sparing prostriedky majú krátke trvanie (napríklad mesiac).
Najlepšie kozmetické značky "keratin" rovnanie: Brazílsky Blowout, Bombshell keratin, Cadiveu, Indola , Ak majster používa len lacné prostriedky (v Rusku najobľúbenejšie kokosCHOCO) - nedôveruj mu svojimi vlasmi.

Recenzie chemického narovnávania vlasov sú veľmi nejednoznačné. Prvý dojem na dievčatá a ženy (ak sa rovnanie vykonáva správne) je zvyčajne nadšený. Vlasy po zákroku vyzerajú úžasne. Sklamanie prichádza neskôr - keď sa zloženie vlasov začína umyť - a potom sa ukáže, že vlasy sú poškodené. V internete v anglickom jazyku je dosť desivých fotografií - čo môže byť touto metódou zneužité. Platí to najmä pre ženy s tmavou pokožkou - aby sa ich kučery narovnali, používajú obzvlášť silné prostriedky. Tu napríklad:


Preto, ak sa rozhodnete pre chemické (keratín, japonský, brazílsky, atď) rovnanie - byť pripravený, že postup bude musieť byť pravidelne opakovať - ​​čo vo všeobecnosti je docela pohodlné pre mnoho - alebo potom liečiť a obnoviť vlasy. Takže pre experiment si vyberte najškodlivejšie zloženie s malou stanovenou dobou platnosti - a overený skúsený sprievodca.

Niekoľko slov o výbere kaderníctva. Náklady na "keratín" rovnanie je pomerne vysoká a množstvo (niekoľko tisíc rubľov, v závislosti na zložení a dĺžke vlasov). Preto, majster kaderníci sú veľmi výnosné inzerovať tento postup - zarábajú dobré peniaze na to. Buďte pozorní pri výbere salónov - čítajte recenzie, spýtajte sa priateľov, nehľadajte lacnejšieho sprievodcu. Túžba ušetriť peniaze môže viesť k tomu, že neskúsený kaderník zničí vaše vlasy s nekvalitným zložením.

Metóda 3. Rovnanie vlasov s fénom a sušičom vlasov


Nie príliš kučeravé vlasy môžu byť dokonale hladké s fénom a hrebeňom alebo sušičom vlasov. Mokré vlasy by mali byť ošetrené penou alebo gélom, hrebeň jeden po druhom zhora nadol a tiež suché s fénom v režime studeného vzduchu. Je žiaduce, aby sušička mala funkciu ionizácie. Prúžky musia byť tenké, aby metóda fungovala.
klady:

 • relatívne neškodný postup, najmä ak sa vykonáva prúdom studeného vzduchu;
 • náklady na sušič vlasov sú malé, v priemere 1500 rubľov, pena alebo gél je tiež lacná;
 • toto narovnanie nemá žiadne kontraindikácie.

Nevýhody sú:

 • postup je pomerne dlhý;
 • účinok trvá len v suchom počasí, v daždi stratí váš štýl svoj vzhľad;
 • veľmi kučeravé vlasy takým spôsobom, aby sa nevyrovnávali, môžete dosiahnuť len svetelnú vlnu.

Ako kozmetický prípravok odporúčame používať krémovú penu. Gliss kur „Brilliant Chestnut. Reštaurovanie, lesk a starostlivosť “a pena Wellaflex pre stohovanie za tepla.

Metóda 4. Narovnávanie s kozmetikou

Šampóny, balzamy, masky, spreje, krémy môžu vlasy vytvárať aj na krátku dobu.

klady:

 • kozmetika nemení štruktúru vlasov;
 • sú ľahko aplikovateľné počas alebo po šampónovaní, nie je potrebné tráviť veľa času na procedúre.

nevýhody:

 • kozmetika sa nedokáže vyrovnať s veľmi kučeravými vlasmi;
 • niektoré výrobky narovnávajú vlasy kvôli prítomnosti silikónu v ich zložení, ktoré váži vlasy, čím ich narovnáva;
 • Priemerná cena kozmetiky - 500-700 rubľov. Napríklad jedna striekacia fľaša zvyčajne trvá približne mesiac;
 • Niektoré výrobky obsahujú aj látky, ktoré môžu poškodiť vlasy

Najlepšie kozmetika, podľa kupujúcich, sú šampóny a kondicionéry Toni & Guy Straight & Protect (200-400 rub.) Vyhladzujúce sérum Paul Mitchell Super Skinny sérum (1000 rub.) Čiara Redken Hladké (šampón, kondicionér, maska, ochrana).

Metóda 5. Ľudové prostriedky

Docela kontroverzným bodom je vyrovnávanie vlasov ľudových prostriedkov. Niektorí ľudia radia variť trochu sladený čaj (1 lyžičku cukru na 1 šálku čaju) a opláchnuť vlasy týmto roztokom. Iní odporúčajú použiť masky a zábaly na báze olejov: ricín, lopúch, olivový. Ešte iní odporúčajú vyschnúť vlasy nie sušičom vlasov, ale prirodzeným spôsobom.

Samozrejme, ak tieto metódy fungujú, ich účinok bude krátkodobý. Napríklad tí, ktorí majú veľmi kučeravé vlasy, sa nehodia prirodzenému sušeniu.

Aký je najlepší spôsob, ako narovnať vlasy?


Najlepší spôsob, ako narovnať vlasy, by mala každá žena vybrať svoje vlastné. Mnohí hovoria dobre o narovnávanie hrebeň a sušič vlasov s penou, iní chváliť žehlenie, a ešte iní sú potešení s chemickou metódou. V každom prípade by ste mali vždy kupovať iba kvalitné spotrebiče (žehličky, sušiče vlasov) a osvedčené kozmetické prípravky. Ak sa rozhodnete pre chemické rovnanie, uistite sa, že pán je profesionál a vo svojej práci využíva iba kvalitatívne prostriedky.

Pozor, sú kontraindikácie, je nutná konzultácia s odborníkom.

Loading...