Ako vybaviť malú kúpeľňu

tak sa zdalo viac? 7 rýchlych tipov

Je vaša kúpeľňa malá a stiesnená? Chcete viac miesta? Ak chcete, aby vaša kúpeľňa viac, nie je nutné robiť prestavbu. Použite jednoduché techniky, ktoré vám pomôžu vybaviť vašu kúpeľňu, aby bolo priestrannejšie a pohodlné.
Tu je sedem jednoduchých tipov a trikov, aby kúpeľňa vyzerať viac, než je v skutočnosti.

1. Použite jasné farby steny

Snáď najdôležitejšou radou na vytvorenie ilúzie veľkej kúpeľne je vybrať správnu farbu farby. Pre dekoráciu malej kúpeľne vyberte materiály pastelových farieb a rôzne odtiene bielej - takéto farby odrážajú svetlo a zvyšujú jas miestnosti. Ak používate tapetu, uistite sa, že sú bez tmavého vzoru. To najlepšie z nich bude mať biele pozadie s tmavým vzorom.

2. Ozdobte miestnosť svetlom

Ďalšie osvetlenie môže pridať priestor do kúpeľne bez toho, aby zaberalo miesto. Veľmi dobré, ak je prirodzené svetlo cez veľké okná. Použite ďalšie lampy v tmavých rohoch a tiež si vyberte výkonné lampy. Jasne osvetlená kúpeľňa bude vizuálne vyzerať väčšia.

3. Pridajte zrkadlá

Jedným z najlepších spôsobov vizuálneho rozšírenia priestoru je inštalácia zrkadiel na steny. Zrkadlo umiestnené oproti oknu ho odrazí späť do miestnosti a svetlo z okna.

Široké zrkadlá opticky rozšíria priestor, zatiaľ čo vertikálne zrkadlá dodajú pocit vyšších stropov.

4. Vymeňte podlahové skrinky za nástenné

Jednoduchá a účinná myšlienka na usporiadanie malých kúpeľní je nahradiť objemné skladovacie skrine, ktoré uvoľnia viac miesta. Skrinky visiace na stene pomôžu oveľa viac priestoru. Ďalším spôsobom je použitie „plávajúcich políc“. Podperné police tohto dizajnu sú skryté a zdá sa, že police sú „plávajúce“ na stene.

Plávajúce poličky v sprche a okolo toalety sú skvelým miestom na uloženie šampónov, toaletných potrieb a ďalších drobných predmetov.

5. Dole s neporiadkom!

Neporiadok bude vaša kúpeľňa menšia, než v skutočnosti je. Pokúste sa odstrániť čo najviac neporiadku. Namiesto toho, aby ste si na nočnom stolíku uložili malé veci na vedenie krásy, držte ich v skrini. Snažte sa vidieť len potrebné predmety a jednoduché dekorácie. Pamätajte si, že čím menej, tým viac!

6. Vyberte si správne inštalačné potrubie

Ak máte o niečo viac peňazí do kúpeľne, kompletné prepracovanie kúpeľne môže výrazne zvýšiť priestor. Jednou z myšlienok je voľba zavesenej toalety, kde sú vodovodné komunikácie a odtoková nádrž šikovne skryté v dutine steny pomocou inštalačného systému.

Umývadlá na stenu sú ideálne pre malé kúpeľne, pretože vytvárajú ilúziu priestoru.

7. Použite dvierka

Priestor je možné ušetriť nahradením tradičných dverí v kúpeľni posuvnými dverami, ktoré sa skrývajú v stene.

Ďalším spôsobom je zavesiť vešiak na uteráky alebo malú skrinku na uloženie malých vecí na zadnú stenu dverí.
Dúfame, že Vám naše rady pomôžu pri zariaďovaní a zdobení vašej malej kúpeľne a pomôžu vám, aby bola o niečo priestrannejšia!

Článok použil materiály z lokality: www.caroma.com.au
Fotografie zo stránok: andal.ru, interior-71.ru, lubimyjdom.ru, golfstrim37.ru, static.victoriaplumb.com, cdn.decorpad.com, www.ljtbathrooms.com.au

Loading...