8 najlepších oblekov pre lov, rybolov a turistiku

Kvalita, často nie drahá, ale s najlepším pomerom ceny a kvality

Vonkajšia rekreácia je obzvlášť dobrá, keď ju trávite pohodlne. Preto začiatočník aj skúsený lovec, rybár, turista potrebujú kvalitný, spoľahlivý a pohodlný oblek. Pri výbere vysoko kvalitného vybavenia sa niektorí spoliehajú na spätnú väzbu od priateľov a kolegov, pre iných je hlavným ukazovateľom cena a iní hľadajú štýlový vzhľad a rôzne „čipy“. Pokúsme sa zistiť, kde hľadať pravdu a čo hľadať pred zakúpením kostýmu na lov a rybolov.

Kritériá výberu

Kvalita tkaniny

Polyester sa často používa pre top tkaniny: oxford, taslan, taft atď. Aby sa zlepšili vlastnosti spotrebiteľov, výrobcovia ich pokrývajú rôznymi impregnáciami a polyuretánovým náterom. Tento materiál nie je zlý chráni pred vetrom a vlhkosťou, ale nie je príliš pohodlný na nosenie, zahrieva sa v chlade, akumuluje statickú elektrinu a zle prechádza vzduchom. Okrem toho, niektoré typy syntetických látok pri pohybe znateľne šustia. Oveľa lepšie v tvrdých ruských podmienkach sa osvedčilo membránového tkaniva, Jeho zvláštnosťou je, že takýto materiál je vodotesný a vetruodolný, ale zároveň umožňuje telu „dýchať“ a je prakticky tichý. Ide o dvojvrstvový materiál: pletený polyester na vonkajšej strane a špeciálny povlak s obruba. Membránový povlak je vystužený tkaninovou sieťovinou aplikovanou naň. Takáto kompozícia neumožňuje, aby voda a vietor prenikli dovnútra obleku a zároveň napomáhajú vnášať na povrch nadmernú vlhkosť. Farba tkaniny top tiež záleží, najmä ak je oblečenie určené pre lovca. Ale tu má každý svoje vlastné preferencie a závisí od sezóny, typu odpočinku a vkusu majiteľa kostýmu.

izolácia

Nemenej pozornosti pri kúpe demi-sezóny alebo zimného obleku by mali byť zaplatené vybrať ten správny. ohrievač, O takejto "starobylej" izolácii, ako je pálenie alebo ovčej kože, a nestojí za zmienku. Doteraz ich nahradili ľahké syntetické materiály, ktoré sa líšia svojou schopnosťou udržať teplo, hrúbku a samozrejme cenu. Demi-season obleky môžu byť doplnené o podšívku alebo odnímateľnú bundu z lacného fleece - mäkký a teplý syntetický materiál. Zimná izolácia je najlacnejšia syntetický zimič, Ak chcete vytvoriť naozaj teplý oblek, budete potrebovať aspoň 3 vrstvy polstrovanie polyesteru, ktorý robí oblek objemné a nie vždy pohodlné. Tento materiál zároveň plní funkciu tepelnej ochrany „pre trojku“. Modernejšia a efektívnejšia izolácia - holofiber, holofan, faybermaks - zvládajú svoju úlohu oveľa lepšie, ale ich náklady sú výrazne vyššie. Sú dobre priedušné a neabsorbujú vlhkosť. Nakoniec, najmodernejší a najpohodlnejší materiál - Thinsulate a jeho analógy. S malou hustotou a hrúbkou, tinsuleyt dobre zvláda aj pri silných mrazoch a hmotnosť a objem takého obleku je výrazne nižšia ako u lacnejších náprotivkov.

úplnosť

Oblek, ktorý sa skladá z bundy a semi-overaliek, skôr ako bundy a nohavíc, je vhodnejší na dlhý pobyt v mrazivom vzduchu alebo v podmienkach vysokej vlhkosti. Rozšírený set môže tiež zahŕňať vestu, nábojový pás, rukavice, klobúk, čo robí kostým viac funkčným, ale aj drahším.

Čo by som mal hľadať pri výbere obleku?

Venujte pozornosť prítomnosti teplej kapucne so širokou klapkou, zoštíhľujúcej šnúrky v bunde, nastaviteľných ventilov na rukávoch, spoľahlivých kovaní (gombíky, gombíky, samolepky, zipsy). Švy kostýmu zvnútra by mali byť prelepené, nie je však vždy možné skontrolovať. Vyhodnoťte materiál obloženia. Obyčajný klzký syntetický materiál nie je príliš pohodlný na nosenie a bavlna, napriek svojej hygiene a mäkkosti, rýchlo stráca svoj vzhľad a znečistí sa. Ideálna - fleecová podšívka, ktorá poskytuje pohodlie a extra teplo. A ak sa fleece tiež uvoľní, bude oveľa jednoduchšie čistiť a umývať taký oblek.

Hodnotenie najobľúbenejších kostýmov

Na základe predložených kritérií porovnávame niekoľko najobľúbenejších modelov kostýmov pre rybárstvo, poľovníctvo a cestovný ruch. Po tabuľke podrobne analyzujeme všetky výhody a možné nevýhody vybraných modelov.

Názov kostýmuOdhadovaná cenarysy

1. Letný oblek proti komárom a kliešťom (anti-encefalitída)

1990 rubľov

Cenovo dostupná cena

2. Kanadský Camper Forest Anorak Lovecký oblek (Fleece)

2100 rubľov

Vysoká úroveň pohodlia

3. Demi-season Hunter oblek vyrobený z aloof membránového tkaniva

3000 rubľov

Lacný a robustný oblek pre ťažké použitie.

4. Zimný oblek na rekreáciu a poľovníctvo

4500 rubľov

Robustná klasika

5. Oblek "Mont Blanc"

5100 rubľov

Zlepšený výkon

6. Pánsky zimný oblek FOX 8990 р.

9000 rubľov

Veľmi teplý a absolútne tichý oblek

7. Oblek Alaskan Polar +

10 000 rubľov

Ochrana proti vode a chladu

8. Hunter kostým JahtiJakt Premium Set

19300 rubľov

Vysoká kvalita a funkčnosť

1. Anti-encefalický oblekTento oblek je užitočný v lete av teple mimo sezóny všade tam, kde je vlhkosť a krv-sania hmyz. Skladá sa z nohavíc a bundy s kapucňou, ako aj súpravy karosérií (nohavice + košeľa + komár) z netkaného materiálu veľkého úpletu. Tkanina na vrchole je khaki-farebná stanová tkanina, ktorá je skôr odolná voči roztrhnutiu a dodatočne upravená vodoodpudivou impregnáciou. Toto je najlacnejšia letná možnosť pre outdoorové aktivity.

klady:

 • nízke náklady;
 • univerzálnosť.

nevýhody:

 • rýchlo zlyhá, prestávky, obrusy;
 • niekoľko vreciek;
 • vodoodpudivá impregnácia sa rýchlo vymyje.

Zákaznícke recenzie:

„Lacná voľba pre všetky príležitosti. Ale myslím, že profesionálni lovci uprednostnia niečo iné. Tento oblek je pravdepodobnejší pre hubárov. “

„Pre rekreáciu v prírode nie je oblek zlý, chráni dobre komáre a iné živé tvory. Na jednorazové lovecké a rybárske výlety sa tiež hodia. Stačí si kúpiť variant, v ktorom sú elastické vnútorné manžety. "

2. Kanadský Camper Forest Anorak Lovecký oblek


Skôr nezvyčajná verzia oblečenia pre lovcov a rybárskych nadšencov na jar a na jeseň. Skladá sa z bundy a nohavíc a je šitá z maskovacej fleece - mäkkej syntetickej tkaniny. Toto je najpohodlnejší oblek pre demi sezónu.

klady:

 • primeranú cenu;
 • neobmedzuje pohyby;
 • nie šustenie.

nevýhody:

 • nedostatočná ochrana pred vetrom a vlhkosťou;
 • rýchlo stráca dobrý vzhľad;
 • prestávky, prilepené na vetvy.

Zákaznícke recenzie:

„Vynikajúci rozpočet pre všetkých milovníkov outdoorových aktivít na jeseň alebo na jar. Veľmi teplý a útulný. “

„Oblek nie je zlý: pohodlný a ľahko umývateľný, ale chvíľu trvá. Fleece roliach, zbiera trny a úseky. Oblečenie je však pre tieto peniaze veľmi dobré. “

3. Alova membránový oblekSúčasťou kostýmu je skrátená bunda a nohavice. Alova tkanina je cenovo najdostupnejšou možnosťou spomedzi všetkých membrán. Existujú modely s odnímateľnou fleecovou podšívkou. Oblek je vhodný pre tých, ktorí potrebujú lacné a silné vybavenie pre náročné poveternostné podmienky a časté používanie.

klady:

 • nízka cena v porovnaní s analógmi;
 • malá hmotnosť;
 • voda a vetruvzdorné;
 • veľa vreciek.

nevýhody:

 • membránová vrstva sa ľahko zhoršuje, vyžaduje sa špeciálny režim prania;
 • v zime môže "tan";
 • tkanina vrchných prilepení, ale nie je roztrhaná;
 • nedostatočná výmena vzduchu.

Zákaznícke recenzie:

„Osobne som nemal tento kostým rád. Pocit, že ste oblečený v plátno. Ostatné kostýmy sú drahšie, ale lepšie. “
„Nosím druhú sezónu, všetko sa hodí: tichý, mäkký, odolný oblek. Pod membránovým oblekom potrebujete správne oblečenie, je potrebné 2 vrstvy termoprádla. A pri zvýšenej teplote by ste ho nemali nosiť - budete unavení. Toto sú membránové prvky. “

4. Rozsah obleku KMJedná sa o klasický výstroj pre zimný lov a rybolov do -20 stupňov. Vrchná tkanina zmiešaná, vysoká hustota. Izolácia - silikonizované vlákno. Oblek sa skladá z bundy a nohavíc s upevneným chrbtom a popruhmi. Zadná časť je zateplená fleecovou tkaninou vo vnútri. Skládka má najlepší pomer cena / výkon.

klady:

 • má vysoké izolačné vlastnosti;
 • málo náchylné k deformácii;
 • "Dýcha", hygienické a pohodlné na nosenie;
 • veľa vreciek;
 • rôznych farieb.

nevýhody:

 • Bunda nie je predĺžená, čo v kombinácii s nohavičkami neposkytuje dostatočnú ochranu pred vetrom a chladom
 • Vrchný materiál sa navlhčí.

Zákaznícke recenzie:

„Kúpil som si tento oblek vo farbe„ zimy “. Obliekam sa tak na prechádzkach, ako aj na dlhých kampaniach. Cool, ľahký, teplý! Spolu s termoprádlom chráni do -30 stupňov. Podľa môjho názoru existuje príliš veľa vreciek, ale toto je amatér. “
"23. decembra kúpil oblek" Polygon "farba" les ". Super !!! Išiel som k svojim príbuzným, položil si bundu priamo na bežné tričko. Pri - 18 stupňoch, je to pocit, že bunda je vetraná (dýcha), ale nie studená. Rozrušuje sa len tým, že sa látka navlhčí. “

5. Oblek Mont BlancVrchná látka - polyester ("Oxford") s polyuretánovým povlakom. Izolácia - holofiber. Veľmi teplý a ľahký oblek sa skladá z bundy a semi-overaly. To je najlepší oblek pre "sedavý" zábava (rybolov, čakanie v zálohe) v podmienkach chladu a vlhkosti. K dispozícii v dvoch farbách: modrá a kamufláž.

klady:

 • podprsenka s vysokým chrbtom;
 • vnútorné vetruvzdorné prvky;
 • vďaka polyuretánovému náteru odolnému všetkým poveternostným podmienkam;
 • vysoko kvalitná izolácia.

cons

 • špongia;
 • akumuluje statickú elektrinu.

Zákaznícke recenzie:

„Mám na sebe druhú sadu Mont Blanc, som veľmi rád, že som sa pozerala na niečo drahšie, cítila som všetko a prišla som kúpiť tretiu Mont Blanc. Oblek super.
„Dlho som sa na tento kostým pozrel, ale na obrázkoch to nie je veľmi dobré. A nedávno sa mi podarilo dotknúť sa a zmerať. Žiť je úplne iná vec, ale na dotyk vo všeobecnej triede, nie na handru, ale nie na kožuchu. Vyhlásil som -40, myslím si, že je to skutočné. No a hlavná vec: rozumná cena!

6. Fox V2 kostýmSkladá sa z bundy a polo-overaly. Horná tkanina zdriemnuť, izolácia - "Tinsuleyt", fleece podšívka. Vďaka vysoko kvalitným materiálom a špeciálnej pozornosti na nuansy týchto odevov možno nazvať najlepším poloprofesionálnym oblekom pre cestovný ruch, poľovníctvo a rybolov.

klady:

 • tichá tkanina;
 • nastaviteľná kapucňa s tvrdým zorníkom;
 • žiadna lepiaca páska;
 • podprsenka s výškovým vzadu a odnímateľným chrbtom;
 • elastické vložky v páse, mäkké manžety;
 • Protišmyková vrstva na ramenách na prenášanie zbrane a tašky.

nevýhody:

 • Oblek je určený pre teplotné podmienky od -20 do -40 stupňov, v teplejšom počasí to môže byť nepríjemné.

Zákaznícke recenzie:

„Na dotyk je veľmi tenký, neverí, že je tak teplý. Membrána funguje skvele: keď lyžujete, takmer sa nepotíte (v inom oblečení, pot vyteká v prúde), celý deň v lejakom daždi oblek zostal úplne suchý vo vnútri. Tkanina nie je vôbec fúkaná. “
„Foxovi sa to páčilo aj počas procesu montáže: posadil som sa ako rukavica, mal som pocit ľahkosti a pohodlia. Farba bola tiež podplácaná, je možné ísť do prírody a nie je škoda chodiť po meste. “

7. Oblek Alaskan Polar +


Tento obľúbený kostým sa skladá z bundy a semi-overaly. To môže byť považované za najlepší rybársky oblek. Vrchná tkanina - membrána AERO-TEX, priedušná a úplne nepriepustná. Izolácia Synthetic Down má veľmi nízku hmotnosť a vysokú tepelnú odolnosť. Je to solídny klasický rybársky oblek bez špeciálnych ozdôb.

klady:

 • podlhovastý plášť;
 • mnoho úprav;
 • Vodotesné zipsy a strieborné ventily;
 • výstuž v kolenách av zadnej časti semi-overaly.

nevýhody:

 • Vzhľadom k svojim vlastnostiam, kostým nie je vhodný pre poľovníkov a outdoorových nadšencov, len pre rybárov.

Zákaznícke recenzie:

„Oblek je skvelý. Pri termálnom prádle a správnej záťaži sa ospravedlňuje na 100. Samozrejme, že je určený na rybolov v chladných podmienkach, pri 0 a -5 bude v ňom horúci. Od -15-25 je to, čo potrebujete. “
„Úspešný model, látka je jednoducho fantastická, ale výkon nebol spokojný. Polovica suchého zipsu na nohaviciach a bunde prišla okamžite! Prsné vrecko v mojom obleku bolo bez dna, rádio sa "utopilo" v podšívke. Toto nie je kritické, všetko som opravila sama, ale za túto cenu by som chcela lepšiu kvalitu. “

8. Fínsky JahtiJakt Premium SetŠkandinávsky kostým sa od ostatných líši svojou výrobnosťou a cenou. Vysoká cena je vysvetlená nielen dokonalou kvalitou materiálov a krajčírstvom, ale aj impozantným zväzkom, ktorý okrem bundy a nohavíc zahŕňa: fleece rukavice, sieťku proti komárom, kapucňu, fleecovú bundu, termoprádlo prvej vrstvy, čiapku, podväzky na gombíkoch. Membránová tkanina AIR-TEX2 je jedinečná v tom, že membrána je nanesená na vonkajší povrch materiálu a laminovaná. Tento kostým je jednou z najlepších profesionálnych prevodových možností dostupných v Rusku.

klady:

 • najlepšia voľba pre lov s prenasledovaním a zo zálohy;
 • veľmi ľahké;
 • udržiava opakované premývanie;
 • vďaka špeciálnym materiálom je vhodný na použitie v každom ročnom období, vrátane mrazu do -25 stupňov;
 • tichá a priedušná tkanina odolná voči vode a nečistotám;
 • impregnácia, ktorá blokuje zápach osoby;

nevýhody:

 • relatívne vysokú cenu.

Zákaznícke recenzie:

„Je to veľmi ľahké, nebojí sa dažďa, vetranie obleku je vynikajúce, veľmi teplé so všetkými vetracími zipsami zatvorenými: v zime to bolo až -23 až 25 stupňov na lyžiach, pri nosení termoprádla a sveter. Vymazaný po každom love a má rád nové. “
„Najpohodlnejší oblek, aký som kedy stretol. Obzvlášť potešený membránou funguje bezchybne. A cena nie je taká „hrýzť“, keď uvážime, že okamžite zaplatíte za tucet potrebných a užitočných vecí. “

Existuje teda výrazné cenové rozpätie pre lovecké a rybárske kostýmy v závislosti od materiálov, modelov a vlastností každého výrobku. Zostáva len vybrať si zariadenie, ktoré najlepšie spĺňa ciele (lov, rybolov, turistika, jazda na snežnom skútri, atď.), Ktoré si môžete dovoliť a užívať si. Majte dobrú voľbu!

Loading...