Ako si vyrobiť majonézu v mixéri?

Vyberte si mixér - a pripravte úžasnú domácu majonézu!


Príprava domácej majonézy v mixéri je veľmi jednoduchá. Čo je potrebné? Ponorný mixér a produkty: 200 g rastlinného oleja (slnečnice alebo olivy), ocot, 1-2 vajcia, soľ, korenie.

Mixér na majonézu

Ak chcete vyrobiť domáce majonézu ponorný mixér, Prečo je ponorka dôvod je jednoduchý. Stacionárne miešacie nože sú umiestnené v spodnej časti kanvice. Keď budete variť majonézu, potom rozbiť 1-2 vajcia do misky, pridajte lyžicu horčice, korenie ... A to všetko dohromady tvorí skôr tenkú vrstvu. Vo väčšine modelov s miskou (najmä s valcovým a nie s kužeľovitým) nože sú nad touto úrovňou.

Druhá podmienka je dobrá, ak existuje vysoké sklo v súprave. V plochej a širokej miske je majonéza zlá.
Zoberme si napríklad niekoľko veľmi vhodných modelov na výrobu majonézy (hoci v zásade bude fungovať akýkoľvek mixér na nohy). Napríklad mixér Philips HR 1634 (650 W) je dodávaný s 1 L vysokou pohárom s pohodlnou rukoväťou.


Ak má sklo veko - ako Bosch MSM 6B700 - môžete pripravenú majonézu vložiť priamo do tej istej nádoby v chladničke na skladovanie. Nevýhody modelu zahŕňajú len hluk pri práci a drahé komponenty.

Silnejší a multifunkčný model - Kenwood HB724 - má 5 rýchlostí s plynulým nastavením a niekoľko rôznych trysiek, vrátane - na prípravu zemiakovej kaše. Výhodou tohto modelu je, že sa nezohrieva, aj keď budete musieť dlho bičovať. Rukoväť je pogumovaná, takže je v ruke veľmi pohodlná.
Niektoré modely ponorných miešačov zahŕňajú špeciálne tryska pre majonézu, Príkladom je Moulinex DD868A. Kvalitný 700 W mixér, 20 rýchlostí s plynulým nastavením a turbo režimom. V režime turbo môže byť majonéza zmiešaná len za 10 sekúnd.

Ako si vyrobiť majonézu v mixéri?

Na prípravu majonézy v mixéri budete potrebovať:

  • 200 g oleja (slnečnice alebo olivy). Majte na pamäti - oliva dá horkú chuť.
  • 1-2 vajcia
  • 1 polievková lyžica citrónovej šťavy (môže byť nahradená octom alebo kyselinou citrónovou)
  • 1/4 lyžičky soli
  • 0,5-1 lyžička horčice (ak chcete "Provence")
  • štipkový cukor, korenie

Je to dôležité! Pre lepšie miešanie by všetky zložky mali mať rovnakú teplotu. Alebo, pred varením, dajte všetko do chladničky na pol hodiny, alebo držte všetky produkty vopred na kuchynskom stole.
Vajcia by mali byť rozdelené na vysoké, ale úzke sklo (s priemerom mierne širším ako hlava mixéra), pridajte citrónovú šťavu, soľ, cukor, korenie a horčicu a porazte. Použite mixér nebude fungovať - ​​mixér porazí vajcia do peny, a mixér - to sa mieša. Sada mixérov až na dno kapacity. Keď je hmota zmiešaná, pridajte olej - najprv veľmi pomaly, po kvapkách, potom - do lyžice, potom nalejte tenký prúd. Presuňte mixér hore a dole, aby ste riadili maslo. Ak sa majonéza ešte varí v stacionárnom miešači, olej sa naleje kvapkami alebo tenkým prúdom cez otvor vo veku zariadenia.

Ak majonéza vyšla veľmi silná - pridajte 1-2 polievkové lyžice teplej vody alebo mlieka a znovu porazte.
Ak je majonéza príliš tekutá - preneste hmotu do inej nádoby, znovu porazte vajce a postupne pridávajte tekutú majonézu, pokračujte v miešaní.
Existuje veľa receptov na domácu majonézu - do hmoty môžete pridať rôzne produkty - napríklad zelenú, cibuľu, nakladané uhorky. A na výrobu chudej majonézy sa vajcia nahrádzajú múkou alebo mletými vlašskými orechmi. Všetko záleží na vašej chuti a predstavivosti.
Bon appetit!
A nakoniec, video recept na majonézu v mixéri:

A ako si vyrobíte domácu majonézu?

Loading...