10 nápadov na použitie pastelových odtieňov v moderných interiéroch

Preklad populárneho amerického dekoru

Všimli ste si niekedy, že v mäkkej hre s pastelovými odtieňmi je niečo upokojujúce, vďaka čomu sa môžete cítiť ako doma v akomkoľvek prostredí? V priebehu rokov sa zmenili farebné preferencie interiéru. Ale v ére historických 50. rokov a vo svetlých, odvážnych 80. rokoch sme radi sledovali, ako mäkké pastely vytvárajú útulnú a známu atmosféru v našom dome. Myšlienka zdobiť pastelovými farbami musela ísť k úplnému uznaniu. Akonáhle sa pastel používal len na výzdobu detských izieb. Dnes sú dizajnéri ochotní aplikovať mäkké rozostrenie farieb v interiéroch všetkých priestorov, čím dodajú vašej domácnosti atmosféru pokoja. V tomto článku Vám ponúkame 10 zaujímavých tipov, ako zladiť pastelové farebné riešenia v modernom interiéri.

1. Objavte atraktívnu silu pastelových odtieňov.

Boli časy, kedy boli jediné farebné pastelové farby na zdobenie priestorov (hlavne detské izby) ružové pre dievčatá a svetlomodré pre chlapcov. Pastel, ktorý bol dlhé roky spájaný iba s ženskosťou a malými deťmi, sa verejne deklaroval v 50. - 60. rokoch a objavil sa v interiéri v kombinácii s výraznými čiernymi geometrickými líniami a šokujúcimi kontrastnými farbami. Dnešná móda uprednostňuje pastelové odtiene. A ak premýšľate nad vykonávaním opráv, alebo ste sa práve rozhodli dať interiéru nové diela pomocou domácich textílií, pastel by bol skvelým riešením.


2. Triumfálny návrat kuchynských spotrebičov v pastelových farbách

Farebná paleta kuchynského vybavenia má dlhú cestu, ktorá sa mení zo skromnej bielej a béžovej na luxusnú čiernu. Dnes si môžete vybrať chladničku, sporák alebo rúru na akúkoľvek farbu dúhy a pre takéto malé kuchynské spotrebiče ako mixéry a mixéry je ešte viac farieb. Či už sa rozhodnete pre ružové kuchynské zariadenia (ktoré chcú prispieť k podpore prevencie rakoviny prsníka, ako to robia mnohé značky), alebo uprednostniť špičkový profesionálny plynový sporák - celý sortiment je k dispozícii v krásnych pastelových farbách. Od vodnej a svetlej fialovej až po ružovú a olejovú žltú. Pastelové farby sú skvelým spôsobom, ako premeniť nudný a nudný interiér na inšpirujúcu kuchyňu.

3. Relaxačné interiéry sú ideálne pre použitie v pastelových farbách.

Svetlé odtiene palety farieb sú tak relaxačné, že sa v nich chcete skryť z celého sveta. Kúpeľne, spálne a obývacie izby sú ideálne pre použitie dekoratívnych predmetov alebo bytového textilu v jemných pastelových farbách. Ak chcete, aby sa izba prísnejšie, mužský, zvážte možnosť maľby pevných povrchov - podlahy, dlaždice alebo dosky - v tmavej farbe. Takáto zmes odtieňov vytvorí dokonalú rovnováhu farebného spektra.


4. Vytvorenie interiéru v štýle „krajiny“ pomocou pastelových odtieňov

Či už dávate prednosť tichému vzhľadu interiérov v štýle „otrhaného šik“ alebo sa vám páči pastoračný vzhľad klasického štýlu, pastelové farby môžu byť vítaným doplnkom v oboch prípadoch. Začnite s nábytkom, vyberte čalúnenie v jasných kvetinových farbách, alebo použite obyčajné tkaniny, alebo môžete kombinovať oboje. Použite pastelové odtiene - biele, žlté, ružové, zelené, modré farby dodajú miestnosti prirodzenosť a prirodzenosť. Vyblednuté, umelo starnúce drevo, starožitnosti, pastely výzdoby vytvárajú ohromujúci interiér v štýle "krajiny".

5. Pri ťahaní nábytku používajte čalúnené pastelové tóny

Mnohí ľudia sa vyhýbajú pastelovým odtieňom zo strachu, že dom bude vyzerať príliš prostý a bledý. Nebojte sa o farbu. Stačí vyzdvihnúť nové čalúnenie pre známy nábytok. Vaša obľúbená pohovka, „oblečená“ v látke z pastelových odtieňov v kvetinových, pruhovaných alebo dokonca hráškových farbách, urobí nový interiér známym a intímnym.


6. Výber správneho odtieňa dreva dáva pastelovému interiéru hotový vzhľad.

Krása pastelov spočíva v jeho úžasnej vlastnosti, aby sa harmonicky zladili so všetkými prírodnými materiálmi. Drevené stenové panely a podlahy, ratan, morské riasy a iné dokončovacie materiály dokonale zapadnú do pastelového interiéru. Použite ľahké drevo (biely dub, bambus, svetlý javor), aby ste zvýraznili svoj pastelový dekor a dekor. Ak chcete dodať interiéru kontrast, vyberte si svetlé čerešňové drevo, ktoré vyzerá luxusne na pozadí ružových alebo broskyňových odtieňov. Experimentujte s mahagónom alebo skúste kombináciu tmavohnedých škvŕn s pastelovo žltými, modrými alebo zelenými odtieňmi.


7. Zvýraznite pastelové farby vášho interiéru s projektmi do-it-yourself.

Môžete využiť návrhy hotových návrhov alebo realizovať vlastné nápady. V tejto oblasti existuje nekonečné množstvo nápadov inšpirovaných kúzlom pasteliek - od gradientového sfarbenia (od svetlej po tmavú) až po jednoduchú maľbu stoličiek náhlavnej súpravy do vašej obľúbenej pastelovej farby. V každom prípade, ťahy jeho vlastné bude vyzerať skvele. Prezrite si svoj domov a rozhodnite sa, čo možno namaľovať v jemnej pastelovej farbe.


8. Zbavte sa myšlienky, že pastelové odtiene sú vhodné len pre jeden typ štýlu.

Použitie pastelových farieb nie je obmedzené na dekoráciu detských izieb alebo budoárov mladých žien. Napríklad kombinácia tmavomodrých, tyrkysových a svetlomodrých odtieňov v sade posteľnej bielizne oživí spálňu aj toho najbrutálnejšieho muža. Pamätajte si, že pastelové farby v kombinácii s jasnými vzormi a bohatými farbami dokážu vytvoriť skutočnú priestorovú hĺbku. Pastel používajte s inými dominantnými odtieňmi ako prízvuk alebo ako hlavný tón.


9. Objavte novú paletu tlmených pastelových farieb.

Keď už hovoríme o pastelových odtieňoch, máme na mysli iba 7-8 základných farieb dúhy, len v jemných, rozmazaných farbách. Prečo nie objaviť celý svet stlmených odtieňov, pridať trochu šedej na všetky farby? Skúste vyhľadať na internete paletu farieb, ktorá obsahuje rôzne odtiene sýtosti. Tu nájdete tlmené pastelové odtiene každej farby dúhy. Napríklad tmavo fialová farba sa stáva lila. Ale najzaujímavejšie je, že po nariedení pastelovej verzie farby svetlošedou vytvoríme nový odtieň, ktorý je uvedený na fotografii nižšie.


10. Prebuďte svoju kreativitu s pastelovými farbami.

Všetci čerpáme inšpiráciu z rôznych zdrojov. Navštívte miestnu cukráreň, prejdite sa po trhu, choďte na prechádzku do botanickej záhrady. Budete prekvapení množstvom pastelových odtieňov v našom každodennom živote. A pochopíte, akú farbu by ste chceli zachytiť vo vašej domácnosti. A potom nechajte svoju fantáziu voľne bežať, nechajte svoju kreativitu nezastaviteľnú!


Loading...