Všetko, čo ste chceli vedieť o filme "teplé pole"

... ale báli sa opýtať!

Infračervená filmová podlaha sa objavila na trhu nedávno, ale už má svojich fanúšikov a rýchlo sa rozvíja v distribúcii. Ako sa líši od iných typov podlahového kúrenia, s akou podlahou sa dá použiť, ako sa inštaluje - na tieto a mnohé ďalšie otázky odpovieme ďalej.

Čo je to infračervená filmová podlaha?

Podlaha infračerveného filmu je vykurovací systém, ktorý dostal tento názov vďaka tenkej uhlíkovej vykurovacej fólii. Práca z elektrickej siete a vyžarovanie dlhých infračervených lúčov a aniónov (záporne nabité ióny) ohrieva podlahovú krytinu, jej žiarenie sa často nazýva tepelné. Uhlíková pasta sa nanáša na fóliu v rovnomerných alebo špirálových pásoch, povlak je povolený v celej ploche fólie. Elektrina sa prenáša cez medené a strieborné vodiče. Elektromagnetické žiarenie z podlahy je menšie ako z domáceho spotrebiča. Žiarenie sa nerozpúšťa a neohrieva vzduch, ale je úplne prenášané na povrchy: podlaha, steny, predmety a telo. Zahrieva všetky nepriehľadné objekty a už z nich teplo vstupuje do vzduchu. Počas práce sa nevypúšťajú žiadne škodlivé látky, netvoria sa produkty spaľovania a kyslík nevyhorí.


Podlaha infračerveného filmu sa skladá z dvoch vrstiev hrubého polyesterového filmu, medzi ktorými sú spájané grafitové pásy, ktoré sú paralelne spájané postriebrenými medenými pneumatikami, vrstvy sú hermeticky zlepené. Spojenie podlahových prvkov s elektrickou sieťou prebieha prostredníctvom termostatu, prvky rovnomerne zahrejú podlahu. Dobre navrhnutý a navrhnutý systém ohrieva iba využiteľnú plochu, čím šetrí elektrinu. V prípade potreby môžete k stene a stropu pridať kúrenie. Zvláštnou výhodou je zvýšená požiarna bezpečnosť: fólia sa začne topiť len pri teplotách od 210 ° C.

Mýty o infračervenom filme podlahového vykurovania

 • Príprava podkladu a kravaty na položenie prvkov trvá dlho.

Podlaha fólie je položená pod akýmkoľvek povrchom, nevyžaduje poter. Výška podlahy zostáva na takmer rovnakej úrovni (+ 2-5 mm).

 • Moc drahé.

Nastavené náklady od 1500 rub. za meter štvorcový, ale nemusíte platiť za poter a vyrovnanie podlahy vo zvyšných miestnostiach bez teplej podlahy.

 • Dlho.

Všetky typy podlahového vykurovania, okrem filmu, vyžadujú prípravu poteru a jeho sušenie (v závislosti od hrúbky vrstvy a plochy náteru až do 28-30 dní). Kúrenie sa neodporúča zahrnúť skôr, aby nedošlo k praskaniu poteru a dlaždíc. Infračervená podlaha, inštalovaná suchou metódou, sa montuje za hodinu a dá sa použiť okamžite, namiesto čakania na vyschnutie betónu.

 • Konzumujte veľa elektriny.

Ak porovnáte s vykurovacími telesami alebo elektrickou podlahou, úspora energie bude 15-20%.

 • Škodlivé žiarenie.

Žiarenie z podlahy je "živé", vďaka svojmu spektru lieči telo. Podobné žiarenie sa používa v saunách a inkubátoroch pre predčasne narodené deti. Použitie takejto podlahy sa odporúča pre byty a chaty (vrátane drevených). Len krátkovlnné žiarenie môže byť nebezpečné, pretože môže prenikať do buniek vnútri tela a z filmu pochádzajú dlhé vlny a terrahertzové lúče. Maximálne prenikajú pokožkou a dráždia nervové zakončenia zodpovedné za pocit tepla.

 • Žiarenie neprechádza cez podlahovú krytinu.

Mylná predstava, ktorá je na fórach veľmi rozšírená, je, že k žiareniu nedochádza. Infračervené žiarenie nie je oneskorené podlahovými krytinami, rovnomerne vykuruje podlahu a okolité predmety a povrchy.

 • Nie je trvanlivý.

Pri kvalitnej inštalácii a správnej prevádzke môže filmová podlaha bez opravy fungovať približne 30 rokov. Možno sa sami rozhodnete zmeniť podlahu predtým, potom hlavná vec nie je poškodiť prvky. Výrobcovia poskytujú záruku na systémy do 15 rokov, film nie je poškodený sám a nie je náchylný na koróziu. Skutočne znížiť termín:

 1. Nízka kvalita drôteného materiálu
 2. Zaplavenie podlahy
 3. Nedodržiavanie alebo porušenie technológie inštalácie systému

Inštalácia infračervenej podlahy

Príprava na inštaláciu infračervenej podlahy

Všetky nečistoty a prach zo základne sa odstránia, je lepšie dodatočne prejsť pomocou výkonného vysávača. Skontroluje sa hladina povrchu, tolerancia odchýlky je 3 mm na meter. S väčším stromom je drevo cyklované a betón je brúsený na vodorovný, rovnomerný podklad. Na vyčistený povrch je umiestnená tepelná a hydroizolačná izolácia. Ak je zvolené linoleum alebo koberec, postačuje hrúbka materiálov pre izoláciu 3-5 mm. Izolácia je položená pokovenou vrstvou nahor, spoje dosiek sú upevnené hliníkovou páskou. Pod keramickou dlažbou bude dobrá tepelná izolácia 2 mm technický korok.
Pri dodávke a inštalácii chráňte fóliu pred mechanickým poškodením. Pred inštaláciou infračervenej podlahy musíte zvážiť, kde bude termostat umiestnený a nakresliť kompletný pôdorys. Schéma musí byť zachovaná, pretože po chvíli môžete zabudnúť na presné umiestnenie a pri pohybe ťažkého nábytku môžete poškodiť prvky. Fólia sa spočiatku montuje len na miesta bez vysokého bodového zaťaženia, aby sa zabránilo deformácii fólie, zapadá len na miesto, ktoré nie je obsadené vnútornými predmetmi (nábytok na nohách, domáce spotrebiče atď.).

Pokladanie fólií

Fólia je rezaná pozdĺž vyznačených čiar a umiestnená na podlahu podľa diagramu, s kontaktmi na stenu, na ktorej je umiestnený termostat, prvky sú umiestnené medenou stranou nadol. Na okrajoch medeného pásu sú inštalované kontaktné svorky a vodiče sú pripojené, všetky miesta, kde sa fólia odreže a spoje so svorkami sú opatrne izolované. Maximálna dĺžka jedného nenarezaného filmu je 7 metrov, materiál sa neprekrýva.
Snímač teploty je pripojený na spodnú stranu fólie, je tiež izolovaný. Po úplnom umiestnení prvkov na základni a pripojení vodičov a kontaktov je termostat nainštalovaný a test začína pripojením na sieť. Skúška prebieha striktne pred položením podlahy, aby sa v prípade potreby dala ľahko opraviť alebo vymeniť. Neprítomnosť iskier a rovnomerné ohrievanie filmu indikuje dobré spojenie, môžete položiť samotnú povrchovú vrstvu. Pre dodatočnú ochranu prvkov je vhodné použiť polyetylénový film.
Izolácia tepelných prvkov infračervenej podlahy pomocou ochrannej fólie (suchá inštalácia) alebo nalievaním cementového poteru (mokrá inštalácia). Po naplnení poterom je možné systém po úplnom vyschnutí poteru (cca 30 dní) zapnúť, aby sa zabránilo vzniku trhlín a celistvosti filmu a kontaktov. Pokládka fólie pod keramické dlaždice alebo porcelánové dlaždice na systém môže byť aplikovaný špeciálne lepidlo, a na vrchole podlahovej krytiny. Ak chcete nainštalovať podlahu filmu nevyžaduje povolenie, hlavná vec je priniesť samostatné elektrické vedenie.

Aké vrstvy budú blízko podlahy?

Pod dlaždice alebo porcelánu dlaždice: hydroizolačná a tepelná izolácia, infračervená fólia, polyetylénová fólia, sadrovláknité vlákno 10 mm a lepidlo na obklady a dlažby sa položia na podklad.
Pod laminátom: hydroizolačná a tepelná izolácia, infračervená fólia, polyetylénová fólia a náter sa ukladajú na podklad.Pri inštalácii infračervenej podlahy pod linoleum alebo koberec: Na podklad sa položí hydroizolačná a tepelná izolácia, infračervená fólia, polyetylénová fólia, sadrovec alebo 8 mm preglejka a povlak.


Rezné kusy zostali po položení, čo sa s nimi dá urobiť? Môžete sa pripojiť v jednom pruhu a používať ako prenosné kúrenie, napríklad koberec.
Pre montáž infračervenej podlahy to urobte sami Budete potrebovať nasledujúce nástroje: kliešte, skrutkovač, kliešte, nožnice a nástroj na krimpovanie drôtov. Pred prácou si pozorne prečítajte návod a dodržiavajte bezpečnostné opatrenia pri práci s elektrickým vedením.

Aké podlahové krytiny sa odporúčajú na inštaláciu na teplú podlahu?

Ak máte drevený alebo starý (starý) dom

Inštalácia filmových podláh je možná v drevených domoch a na drevenom povrchu bez poteru, toto riešenie šetrí čas a peniaze pri inštalácii. Z hornej strany môže byť podlaha pokrytá podlahovými krytinami: linoleum, koberec, vinyl, laminát. A uvedenie filmu tesne pod koberec môže byť použitý v chlade a čistiť systém pre letnú sezónu. V starých domoch, pre požiarnu bezpečnosť, je pre systém ťahaná samostatná linka elektrickej siete s prierezom 2,5 mm, kábel je pripojený k samostatnému automatu v merači s RCD.

dlaždice

Najbežnejší materiál - dlažba, trvanlivý, nebojí sa mechanického poškodenia náteru a nevyžaduje špeciálnu starostlivosť. Široká škála farieb, textúr, veľkosti a čo je najdôležitejšie náklady, umožňuje komukoľvek vybrať si možnosť, ktorá je vhodná pre interiér a dizajn. Teplá podlaha, zahrievanie, odstraňuje jej jedinú nevýhodu: vždy studené.

Porcelánový kameninový tovar

Vlastnosti porcelánu a prírodného kameňa sú rovnaké ako dlaždice, líšia sa len cenou za meter štvorcový. Rýchlo sa zahrejú a zadržia teplo, s takýmto povlakom a vysokým výkonom môžete použiť podlahu ako zdroj hlavného vykurovania. S kvalitnou izolačnou izbou.

Laminátové podlahy

Použitie infračervenej podlahy pod laminátom neumožní ohriať miestnosť, t. namiesto hlavného kúrenia nebude fungovať. Laminát a koberec udržujú teplo ešte lepšie, ale podklad pod laminátom by mal byť odolný voči teplu a mal malú hrúbku.

Parkety a parkety

Parkety a parketová doska sa môžu začať sušiť a prasknúť, keď je veľmi horúca a vyžaduje vlhkosť, lepiaca báza sa môže rozkladať a laky uvoľňujú škodlivé látky. Aby ste sa vyhli všetkým nevýhodám, musíte si kúpiť špecializované materiály, ktoré umožňujú inštaláciu vyhrievanej podlahy. Sú vyrábané podľa technológie s ochranou proti vysušeniu.

Prečo si vybrať filmovú podlahu?

výhody

Absolútne tichá prevádzka, odolnosť voči poškodeniu a korózii, ionizácia vzduchu, ako aj cenovo dostupný systém samonosnej montáže. Vykurovanie predmetov a podlahy prebieha rovnomerne, pretože vzdialenosť medzi vodičmi je asi 1 cm Na rozdiel od bežných vykurovacích telies s konvekciou, keď je vzduch najprv ohrievaný, a potom objekty. Teplota filmu pre domáce použitie nepresahuje 60 stupňov, takže môžete použiť akúkoľvek podlahovú krytinu, ktorá sa vám páči. Jednoduchá a rýchla inštalácia systému odlišuje podlahu filmu od ostatných teplých podláh, inštalácia trvá veľmi málo času.

Zlepšenie vlastností

Zahrievanie tela zlepšuje krvný obeh v kapilárach a periférnych oblastiach a znižuje sa zvýšený tlak. Pomáha zmierniť únavový syndróm uvoľnením svalov.

Výhody a nevýhody infračerveného podlahového vykurovania

"Plusy"

 • Najprogresívnejší spôsob vykurovania
 • Hospodárne vykurovanie
 • Podlahové kúrenie trvá 3-6 minút
 • Vhodné pre všetky typy izieb
 • To môže byť hlavné a ďalšie, rovnako ako stenu vykurovanie.
 • Môže inštalovať absolútne ktokoľvek, kto si prečíta návod.
 • V prípade potreby je možné filmy ľahko demontovať a prepraviť do inej oblasti.
 • Ekologický, bez hluku a vibrácií
 • Nezvyšuje výšku podlahy

"Nevýhody"

 • Ak budete vykurovať všetky izby v dome, to dopadá nie je príliš ekonomicky
 • Ak chcete použiť filmy v kancelárii alebo v práci, hasiči potrebujú povolenie.
 • Je ťažké usporiadať nábytok, vyhýbať sa vykurovacím zónam, a to buď bez preskupenia alebo opätovného vytvorenia podlahy. Pri podlahách s teplou vodou alebo káblom so spriahadlom sa tento problém nevyskytuje, cez spojovací systém nemôže byť poškodený nábytkom.

Inštalácia podláh ...

... v kúpeľni a kuchyni

V kúpeľni av kuchyni trávime ráno a večerné hodiny a mali by sme byť príjemní. Zvyčajne je v takýchto miestnostiach studená, ale je to dlaždica odolná voči vlhkosti a pare. Na vykurovanie bol do poteru umiestnený elektrický kábel, ale výška podlahy sa zväčšila a veľmi často nebolo veľa miesta. Film v prevádzke je o 20% výhodnejší ako káble. Inštalácia poteru nie je potrebná, čo znamená, že výška podlahy sa nezvýši a užitočná výška miestnosti sa nezníži. Vykurovacie pásy sú zapojené paralelne, keď zlyhá jeden pás, podlaha bude teplá, ale nerovnomerná, s vodou alebo elektrickým (káblovým) ohrevom celý systém zlyhá naraz.

... na lodžiiOhrievanie podlahy na lodžii alebo balkóne nie je jednoduché. Na váženie dosky s betónovým poterom alebo ťažkými rúrkami s vodou nestojí za to, že doska nemôže vydržať. A v starých a schátraných domoch o to viac. Podlahové vykurovanie môže byť hlavným zdrojom vykurovania pre takúto malú miestnosť. Vynikajúci spôsob, ako z tejto situácie by bolo nainštalovať podlahu filmu: to váži málo, film je tenký, poter nie je potrebné, len zásuvka je potreba. Inštalácia fólie sa vykonáva na rovnej podlahe (vyžaduje sa príprava, pretože je zvyčajne skosená smerom do ulice).

Koľko je sada infračerveného podlahového kúrenia?

Charakteristiky a náklady zoskupené podľa výrobcuPodlaha fólie pri nákladoch na meter nie je vôbec lacná, ale je potrebné zvážiť, že nevyžaduje poter a špeciálnu prípravu povrchu. Áno, a vykurovanie bude lacnejšie, takže pri výpočte je potrebné sa pozrieť nie za cenu bežiaceho metra, ale za celkové náklady na meter na kľúč plus koľko tepla bude stáť za mesiac.

Caleo

CALEO ponúka podlahové krytiny pre inštaláciu poteru a bez poteru. Tri súpravy bez kravaty: Caleo GOLD, Caleo GRID, Caleo LINE.
riadok GOLD s technológiou proti iskru: 170 W, šírka 0,5 m, oblasť pokrytia od 1 do 6 m2. cena za 1 m2. od 1597 rub.
riadok GRID má dva typy súprav: 150 W a 220 W, šírka 0,5 a 1, oblasť pokrytia je od 1 do 20 m2. cena za 1 m. od 1452 rub.
riadok LINE líši sa v jednoduchosti výroby: 130 W, šírka je 0,5 m, plocha je od 1,5 do 6 m2. cena za 1 m2. od 595 rubľov.
Inštalácia podlahového poteru CALEO s infračervenou tyčou umožňuje inštaláciu podlahy po obvode bez ohľadu na prítomnosť nábytku. Počas prevádzky sa neprehreje. Výkon závisí na oblasti pokrytia, minimálne náklady na súbor 2378 rubľov.


Teplofol

Teplofol ponúka vykurovaciu fóliu TEPLOFOL-nano s parametrami 140 W a šírkou pásu 0,54 m. cena za 1 m2. od 1281 rub.

Film XiCa (RexVa)

Spoločnosť XiCa Film (RexVa) ponúka rôzne zostavy s kapacitou 220 W a plochou vykurovania od 1 do 15 metrov štvorcových, náklady od 1200 rubľov. m²

Hot-Film-Kórea

Hot-Film-Korea ponúka zľavy na cenu za m2. pri nákupe set pre veľkú oblasť, cena 850 rubľov za meter štvorcový

HEAT-PLUS

HEAT-PLUS produkuje niekoľko typov filmov a môže tiež vykonať ľubovoľný výkon na meter štvorcový na objednávku. (80 až 450 W). Šírka je 1 m, hrúbka je od 0,4 do 0,8 mm, dĺžka kotúča je od 75 do 100 m. Pracovná teplota je od 40-50С (pre vykurovanie) do 70С (pre sauny). Náklady na 700 rubľov. m²

NanoThermal

Najlacnejšie ponuky spoločnosti NanoThermal: line COMFORT (160 W, od 611 rubľov na 1 m2 M.), pravítko PREMIUM (220 W, od 642 rubľov na 1 m2).

Čo je súčasťou sady teplej podlahy?


 1. Základom zostavy je kotúč vykurovacieho filmu.
 2. Konektory na pripojenie filmu k elektrickej sieti.
 3. Na izoláciu škár a rezov - izolačné pásky.
 4. Drôty z filmu do termostatu.
 5. Vlnitá trubica pre teplotný snímač pod podlahovou krytinou a fóliou.
 6. Návod na montáž a prevádzku a záručný list

dôležité Okrem vytvorenej súpravy je nutné zakúpiť termostat a tepelnú izoláciu (penový polyetylén 3-5 mm, chránený polymérnym filmom).
Pri správnej konfigurácii je spotreba systému pomerne hospodárna. Ovládanie systému pomocou nasledujúcich typov zariadení:

 • Termostaty (termostaty) t
 • Programovateľné zariadenia
 • Programovateľné zariadenia „samoštúdia“

Druhy infračervených podláh

Uhlíkové rohože

Tyče z uhlíkových vlákien sú paralelne prepojené drôtmi, pričom každá tyč je rúrka naplnená polymerizovaným grafitom. Rohože možno montovať do poteru, do lepidla na dlaždice a do zaplavených podláh. Každá tyč môže byť pripojená samostatne, takže môžete zakryť akúkoľvek oblasť geometrie. Výška výplne od 15 do 30 mm. Nábytok môže byť umiestnený na takýchto podlahách zhora - nebude to žiadne poškodenie a prehrievanie. Cena rohože od 1400 rubľov. za m2.

Mobilný film teplá podlaha

Mobilné infračervené podlahové vykurovanie je váš osobný kompaktný prenosný kúsok tepla pod nohami. Približné rozmery v rozšírenej forme od niektorých výrobcov (v cm): 50 * 80, 180 * 60, 200 * 140, 180 * 280. Môžete si dať pod akýkoľvek kryt, ktorý neizoluje teplo (pod prikrývkami, matracmi, nemôžete dať do postele). Môže byť použitý na akomkoľvek vhodnom mieste, kde je k dispozícii zásuvka. Nehorí pri dotyku, maximálna povrchová teplota je 55 ° C, nespaľuje kyslík. V prípade potreby sa rýchlo zloží a odnesie kdekoľvek, pretože pri zložení zaberá veľmi málo miesta a vôbec nič neváži.

Ako inak používa infračervené filmové zostavy?

Na stenu

V miestnostiach s veľkým množstvom nábytku alebo s vysokým konštantným bodovým zaťažením na podlahe sa odporúča inštalovať fóliu na steny. Je teda možné buď doplniť hlavné kúrenie, alebo vykonať dodatočné zónové vykurovanie.

K stropu

Inštalácia na strop je najčastejšie vykonávaná: v podkroví a na vykurovanie strechy (kladenie snehu), dodatočné vykurovanie v skleníkoch a skleníkoch, ako aj v hospodárskych a poľnohospodárskych priestoroch.

Ako sa inštaluje systém podlah fólie?

Výrobcovia vo svojich videoprezentáciách podrobne rozprávajú, ako pripraviť a inštalovať vykurovací systém s fóliovými prvkami krok za krokom. Detailne sa demonštrujú rôzne druhy prác: na značenie a rezanie prvkov, ako aj na následné pripojenie a izoláciu vodičov, proces inštalácie termostatu a nátery rôznych podlahových krytín.

Ako sa chcete dostať z postele a chodiť naboso na teplej a mäkkej podlahe na umývanie a raňajky. Je celkom možné so systémom filmových podláh s montážou pod koberec.

Podrobný návod na montáž infračervenej podlahy s keramickou dlažbou. Ako položiť a aké vrstvy, aké nástroje použiť pri pripojení k elektroinštalácii.

Ak sa rozhodnete inštalovať filmovú podlahu vlastnými rukami, odporúčame najprv sledovať video. V ňom nájdete podrobný popis jednotlivých krokov izolácie a pripojenia vodičov, pripojenie prvkov. Proces práce a vykurovania podlahy bude jasnejší. Pri práci s elektrickým prúdom dodržiavajte bezpečnostné opatrenia.

Recenzie infračerveného podlahového systému s teplým filmom

Pri pohľade na recenzie teplého filmu vykurovanie, budete dávať pozor na veľmi malý počet zlých alebo negatívnych recenzií. Po inštalácii je každý šťastný a šťastný. Existujú však aj kontroverzné neutrálne posudky o infračervenom poli:

 1. V rohu bytu pred inštaláciou bola vlhká, studená a vždy ľadová podlaha. Po objavení sa malých detí bolo rozhodnuté nainštalovať systém. Teraz byt nebol len teplý, ale dusno a horúce.
 2. Otepľujúce laminát a koberec, nie tak rýchlo ako ohrievacie dlaždice. Inštalácia systému v celom dome - v kúpeľni takmer okamžite po zapnutí tepla, a postupne v izbách.
 3. To zle ohrieva laminát, dali sadrokartónu medzi film a laminát, ukazuje sa, že to trvá všetko teplo na sebe.
 4. Urobil podlahu na lodžii, podlaha je teplá a steny sú studené. Teraz to chápem, zachránil som tepelnú izoláciu.

Súdiac podľa týchto hodnotení je jasné, že ľudia majú problémy s nesprávnym nastavením termostatu a porušením technológie pokládky vrstiev. Medzi filmom a hotovou podlahou by nemal byť žiadny vzdušný priestor.
Vo zvyšných hodnoteniach o infračervenom teplom poli všetci dôrazne chvália túto alebo túto značku a všetky podlahy sú inštalované v priestoroch rôznej veľkosti, s rôznymi podmienkami a tepelnou izoláciou.

 1. Inštalovaný v kúpeľni a kuchynskej vode, a potom sa rozhodol dať film v obývacej izbe. Neexistuje nič na porovnanie, veľmi príjemné teplo, je vhodné regulovať teplotu. Inštalácia sa uskutočnila sama, za dve miestnosti to trvalo len 4 hodiny. Rýchlo prišiel na návod - vôbec nie je ťažké.
 2. V chate nad pivnicou bola podlaha vždy chladnejšia, inštalácia infračervenej podlahy riešila problém. Teraz sme vždy teplí, a čo je najdôležitejšie, je ohňovzdorný.
 3. Stropy v byte sú nízke a nechceli znížiť výšku kvôli poteru, ako sme sa dozvedeli o filme, okamžite sme si ho objednali a nainštalovali. Remeselníci všetko pekne urobili, dokázali ho nainštalovať bez nečistôt a po nedávnych opravách.
 4. V drevenom dome bol dovážaný plyn dodatočne vykurovaný konvektormi, odporúčali sme filmovú podlahu. Vyrobený veľmi spokojný, vzduch nie je suchý, nie dusný. Spotreba elektrickej energie je omnoho nižšia.
 5. Spočiatku urobili len jeden priestor pre súd, žili na jeseň a na začiatku zimy. Teraz si objednáme zostavy vo zvyšných miestnostiach, aby sme mohli robiť podlahu.
 6. Vyskytol sa problém s ohrievačmi: bolo okolo nich teplé a na druhej strane zima. Izba je dlhá a úzka. Filmová podlaha vyriešila môj problém, teraz je teplá po celej miestnosti, konečne chodím po dome naboso, nie v ponožkách alebo papučiach ako predtým.

Ako je cena infračerveného podlahového vykurovania?

Infračervený film

Na začiatku sa počíta voľná podlahová plocha v miestnosti, ktorá bude pokrytá filmom. Nezabudnite, že film nemožno položiť pod nábytok a domáce spotrebiče. Vykreslí sa plán miestnosti s miestom pod fóliou, podľa ktorého sa zostaví usporiadanie plátien a segmentov vykurovacích prvkov. Maximálny rovný neoddeliteľný pásik môže dosiahnuť 7 metrov, minimálne pre každého výrobcu je to jeden prvok reznej čiary. Spoločná šírka plátna je 50 cm, poznáme cenu za meter štvorcový a môžeme ľahko zistiť cenu filmu potrebného na zakrytie miestnosti.

Tepelná izolácia

Okrem vykurovacieho filmu budeme potrebovať tepelnú izoláciu po celom obvode miestnosti. Ak sa izolácia rozprestiera len pod vykurovacími prvkami, bude zanedbateľná, ale šikmá. Laminát a parkety za takýchto podmienok môžu začať vrzať alebo prasknúť a koberec a laminát sa ohnú a môžu byť poškodené.

cedidlo

Ak sa fólia plánuje pod dlaždice alebo porcelánové kameniny pomocou poteru, pridajte náklady na poter. Podlaha fólie v poteri môže odolať ťažkým nákladom, takže je inštalovaná po celej ploche miestnosti.

termostat

Okrem podlahy, izolácie a suterénu budete potrebovať termostat. V závislosti od funkcií termostatu bude cena veľmi odlišná. Vyberte si, čo je pre vás to pravé. Bežný mechanický termostat sa vypne, keď dosiahne nastavenú teplotu, je spoľahlivý a najlacnejší. Elektronika môže mať snímač teploty vzduchu a teplotu podlahy, ľahko sa spravuje s priemernou cenou. Najviac multifunkčné sú programovateľné termostaty, pomocou tlačidiel alebo dotykového panela nastaví požadovanú teplotu na týždeň s uvedením času. Bezpochyby, s dôverou v spoľahlivosť výrobcu, takéto termostaty uľahčia a spríjemnia život. Ich jedinou nevýhodou sú vysoké náklady na druhej strane, nie každý deň, keď si ich kúpite.

Ďalšie komponenty

Okrem hlavných komponentov môže infračervená súprava podlahového vykurovania obsahovať: metalizovanú lepiacu pásku, vodiče spájajúce prvky navzájom a termostat, kontakty, drôty na pripojenie k elektrickej sieti, rúrku na pripojenie senzora od podlahy k termostatu. Návod na inštaláciu a certifikát pre výrobok musí byť od každého výrobcu.

V priemere v Moskovskej oblasti bude teplá podlaha na kľúč stáť od 1 700 do 3 000 rubľov na meter štvorcový.

Loading...