Všetko, čo ste chceli vedieť o vode "teplé podlahy"

Pozrime sa na všetky nuansy zariadenia ohrievanej podlahy s naším odborníkom. Otvorte ventily, nechajte teplo!

Pravdepodobne si spomeniete, ako ste v detstve mali v zime zakázané behať bez topánok, pretože „podlaha je studená“. Najteplejšie miesto v dome bolo v blízkosti batérie - to bolo tam, že vaša mačka vždy spala. A teraz, keď ráno vstávate z teplej postele, keď sú vaše nohy už v zime v očakávaní pančúch na ľade, budete sa nedobrovoľne zamyslieť - ak celé poschodie bolo ako batéria ...

Moderná technológia umožňuje, aby vaše nohy taký zázrak - teplá podlaha. V našom článku sa budeme zaoberať zariadením jedného z typov podlahového vykurovania - vodnej podlahy, ktorá pracuje podľa princípu konvenčnej batérie a je vykurovaná teplou vodou.

Stručne sa zoznámte so zariadením a procesom inštalácie podlahy s ohrevom vody pri pohľade na toto video:

Video popisuje proces inštalácie vodnej podlahy, ktorá bola zvolená ako alternatíva k bežným radiátorom: boli demontované a kompletne nahradené systémom podlahového vykurovania. Na konci pozemku je pohľad na vodnú podlahu.

Čo je systém podlahového vykurovania?

Prvky vodnej podlahy

Ako už názov napovedá, dodávateľom tepla do miestností v tomto prípade je voda. Podlaha vykurovaná vodou je "vrstvená torta", položená na strop medzi podlahami alebo priamo na vytvorenej hlinenej podlahe (ak sa práca vykonáva v prvom poschodí rodinného domu).


Fotografia jasne zobrazuje jednotlivé vrstvy systému vodnej podlahy:

 • spodná vrstva je tepelná a vodotesná;
 • ďalšia je vystužená sieťovina;
 • ešte vyššie sú potrubia, cez ktoré prúdi voda;
 • okolo siete, rúrok a cez rúry - betónový poter;
 • vrchná vrstva je zvolená podlaha (v tomto prípade dlažba).

Niektoré značkové sady vyhrievaných podláh zahŕňajú špeciálne dosky s výčnelkami (pozri foto nižšie), ktoré držia rúrky.


Nad doskou a rúrkami bude tiež betónový poter a podlahová krytina.

Podlahové krytiny pre vodnú podlahu

Takmer všetky typy podláh odolných voči teplu sú kompatibilné so systémom vodnej podlahy. Najlepšia podlaha pre podlahové vykurovanie - dlažba. Doska má vysoký koeficient prestupu tepla. To znamená, že aj studená (napríklad z betónovej podlahy) dobre drží. Preto nevyhrievané podlahy, kachľové, veľmi studené.

Na druhom mieste z hľadiska frekvencie použitia s podlahovým vykurovaním je laminátové podlahy, Vedie teplo dobre a hromadí ho.

Linoleum spolu s teplou podlahou sa používa zriedka, neodporúčame používať túto kombináciu v detských izbách - pri prehriatí môže linoleum uvoľniť škodlivé látky.

Parkety sa neodporúčajú používať spolu s vykurovacím systémom, pretože strom je veľmi náročný na teplotu a vlhkosť. V prípade porušenia prevádzkových podmienok môže tento drahý materiál úplne stratiť svoju vonkajšiu príťažlivosť (vyschne, praskne).

Výhodou teplej vody podlahy

V súkromných domoch (najmä na veľkých plochách) je najlepšie riešenie vodná podlaha. Vykurovací systém na báze vody spotrebuje menej elektrickej energie ako napríklad elektrické podlahové vykurovanie.

Vodná podlaha môže byť jediným zdrojom tepla v dome alebo kombinovaná s radiátorovým systémom. Radiátory sa pripájajú, ak teplota prudko klesne von a vodná podlaha sa nedokáže vyrovnať s vykurovaním domu. Skúsenosti s používaním vodných podláh v centrálnych oblastiach Ruskej federácie a na Sibíri pri teplotách -20 ° až -30 ° C so silným vetrom však ukázali, že správne zostavená podlaha sa dobre zohrieva a udržuje teplotu +25 ° - + 30 °.

Príklad zdieľania vyhrievaného podlahového vykurovania a radiátorov je uvedený v tomto videozáznamu:

Video zobrazuje namontovaný systém podlahového vykurovania v drevenom dome s rozlohou 50 m2. m.

Využíva podlahu vyhrievanú vodou:

 • jednotnosť podlahového vykurovania;
 • ziskovosť v procese používania;
 • možnosť vykurovania veľkej plochy domov bez použitia ďalších zdrojov tepla.

Hlavné nevýhody vodnej hladiny:

 • zložitosť inštalácie (zostaviť ju vlastnými rukami, musíte mať zručnosti inštalatérskych prác, aby ste mohli vyrovnať podlahu, urobiť poter - nehovoriac o dizajne!);
 • neschopnosť okamžite zmeniť teplotu podlahy.

Voda teplá podlaha v mestskom byte

Ak žijete v mestskom byte, s najväčšou pravdepodobnosťou nebudete môcť inštalovať vykurovanú podlahu. Vo výškovej budove musí byť k niečom pripojený systém vodnej podlahy. Nezávisle (bez súhlasu) je pripojenie akéhokoľvek zariadenia na prívod teplej vody alebo ústredné kúrenie zakázané zákonom.

Podlaha vody v jednom z apartmánov môže spôsobiť nepríjemnosti pre susedov: prechádzaním cez váš byt, voda vydáva viac tepla, než je zabezpečené návrhom vykurovacieho systému domu (v ktorom nebola zahrnutá teplá podlaha), čo znamená, že vaši susedia nedostanú toto teplo hlasitosti. Možný je aj pokles tlaku v stúpačke (najmä ak je podlaha nesprávne namontovaná, čerpadlo nepracuje správne alebo úplne chýba). Susedia zdola môžu byť nespokojní s hlukom vody v potrubiach nad ich hlavami (tam boli také sťažnosti).

Zariadenie vodnej podlahy v mestskom bytovom dome je spojené s veľkými ťažkosťami, vrátane administratívnych. Fáza koordinácie v tomto prípade je však absolútne nevyhnutná. Ak nie ste pripravení vyriešiť všetky tieto problémy alebo ste boli odmietnutí administratívou, elektrická podlahová vykurovacia sústava alebo ďalší radiátor je pre vás tou najlepšou voľbou.

Výnimočnou výnimkou sú niektoré domy modernej stavby, v ktorých je samostatná stúpačka na pripojenie vodnej podlahy. V nich môžete inštalovať také podlahy.

Účel prvkov systému podlahového vykurovania

Súčasťou základnej zostavy sú nasledujúce základné prvky pre položenie vodotesnej podlahy: t

Materiály pre teplú podlahu

vymenovanie

Polystyrén, polystyrénové dosky

Tepelná izolácia - zabránenie úniku tepla (do suterénu, spodnej miestnosti, podlahy)

Penofol, plastová fólia

Hydro- a parná bariéra, účinok dodatočných úspor energie. Film udržuje normálny obsah vlhkosti betónu (inak stratí pevnosť). Vrstva fólie odráža tepelné lúče späť do miestnosti, neumožňuje im klesať a tiež chráni vzduch pred parou z polystyrénu.

Oceľové výstužné pletivo

Posilňuje betónový poter, nedovoľuje betónu prasknúť pri teplotných zmenách. Slúži na upevnenie rúrok

Tlmiaca páska

Je vyrobený z penového polyetylénu. Chráni betónový poter a steny domu pred zničením pri tepelnej rozťažnosti. Zabraňuje tepelným stratám cez stenu.

skúmavky

Horúca voda sa privedie do miestnosti a ochladí

zberateľ

Udržiava nastavenú teplotu v cirkulačnom okruhu, reguluje prietok vody v závislosti od teploty okruhu. Rozdeľuje vodu medzi samostatné vykurovacie okruhy. Zahŕňa prívodné a vratné potrubie.

Automatický riadiaci systém

Pokladanie systémov ohrevom podlahy

Používajú sa tri základné usporiadania rúrok v systéme vodnej podlahy:


 • Slimák.
  Rúry sú usporiadané v špirále. Rúry vpred a vzad prebiehajú paralelne, čo zabezpečuje rovnomerné rozloženie tepla na všetkých častiach podlahy. Táto možnosť je vhodná pre miestnosti so zvýšenými požiadavkami na teplo. Pri tomto spôsobe položenia nemá obrys ostré ohyby a robí menej otáčok, takže môžete nastaviť minimálny odstup medzi čiarami a použiť pevnejšie rúry. Voda prúdi pozdĺž takéhoto okruhu ľahšie.
 • had.
  Najjednoduchšia možnosť inštalácie. Schéma ukazuje, že potrubie je najprv horúce a na konci studené. Ale v malej oblasti je kolísanie teploty minimálne.
 • Dvojitý had.
  Rovnomernejšie rozloženie tepla na veľkej ploche ako vo variante 2. Táto schéma podlahového vykurovania je vhodná pre veľké miestnosti s vysokým tepelným zaťažením.

Pre každý systém podlahového vykurovania môžete vypočítať maximálnu povolenú dĺžku kontúry. Ak sú rozmery miestnosti veľké, v tej istej miestnosti je umiestnených niekoľko samostatných obrysov (pozostávajúcich z jedného potrubného úseku bez spojov). Na línii oddeľovania kontúr sa nachádza páska klapky. Každý okruh je pripojený na kolektor.

10 najčastejších chýb, ktoré sa pri kladení podlahového vykurovania

 • Nedostatočné čistenie a príprava podkladu. Nechajte drsný hrubý ťah, stopy omietky, trosky v nádeji, že vrstvy izolácie skryjú všetko. Problém je však v tom, že polystyrén je hustý materiál a nemôže kompenzovať nedostatky povrchu.
 • Nedostatok tlmiacej pásky okolo okraja. V dôsledku roztiahnutia a zmrštenia betónu môžu zmeny teploty na poteroch bez izolácie od steny spôsobiť trhliny.
 • Nesprávna montáž pásky klapky (páska je zle pripevnená k stene alebo nie je vôbec upevnená).


  Existuje mylný názor, že na priliehavé uchytenie pásky klapky na stenu stačí stlačiť kravatu pri plnení podlahy. V tomto prípade však páska nebude schopná vykonávať svoje funkcie. Páska musí byť položená pevne, bez dutín.
 • Žiadne Layrofoam Layer Lay (alebo podobný materiál). Nedostatok izolácie, samozrejme, znižuje náklady na položenie vodnej podlahy, ale povedie k tepelným stratám. Nebudete mať podlahu teploty, o ktorej ste snívali.
 • Nesprávny výber materiálových parametrov pre izoláciu. Vrstva tepelnej izolácie príliš tenká vedie k tepelným stratám, nedostatočnému tepelnému výkonu.
 • Použitie lacných alebo nekvalitných rúr a tvaroviek znížiť náklady na projekt. Korodované kovové rúrky môžu unikať. Je nebezpečné používať v teplých podlahách a lacných falzifikátoch pre značkové plastové rúrky.
 • Pokládka rúr nie je podľa schémy, nerovnomerné, s porušením vypočítaného rozstupu medzi rúrkami


  Keď sú rúrky položené presne na značenie - nie je to len krásne. Zdá sa, že pod poterom nie je vidieť nič. Ak sa rúra pohybuje centimeter od značkovača - to nie je príliš desivé. Aj keď sa potrubia s presakovaním, uložené presne podľa schémy, je ľahšie nájsť.
  Ale ak máte na podlahe taký obraz ako na našej fotografii, viete - nebudete schopní nastaviť teplotu podlahy. Dostanete "pruhované" podlahy so striedajúcimi sa horúcimi a studenými pruhmi. Pri vstupe do miestnosti je viditeľné prehriatie povrchu.
 • Použitie ako súčasť poteru keramzit, Expandovaná hlinka sa často pridáva k podlahovému roztoku na prízemí ako účinný tepelný izolátor. Taký poter nad teplou podlahou ruší všetky vaše snahy.
 • Zlé riešenie odlievania podlahyabsencia zmäkčovadla v jeho zložení. To všetko znižuje pevnosť podlahy a jej tepelnú vodivosť.
 • Kúrenie príliš skoro - pred časom schnutia poteru vedie k porušeniu pevnosti a integrity podlahy.

Teraz, keď viete, ako to neurobiť, zoznámte sa s technológiou pokládky podlahového vykurovania.

Vodné podlahové vykurovanie si sami: inštalácia, pripojenie

Túto časť si prečítajte, ak chcete sami inštalovať podlahu vyhrievanú vodou. Ak je rozhodnuté pozvať montážnych pracovníkov, tiež študovať materiál - potom môžete proces kompetentne kontrolovať. Urobíte všetko efektívne a z nejakého dôvodu neberiete peniaze navyše.

Tento videoklip demonštruje inštaláciu vykurovacieho systému s „ohrievanou podlahou“ na príklade práce v obchodnom centre Petrohradu, v priestoroch ktorého nie je jediný radiátor. Všetky štádiá inštalácie vykurovanej podlahy, počnúc projektom, sú vizuálne zobrazené a komentované.


Štádium 1. Kreslenie.

Projekt vykurovanej podlahy zahrňuje usporiadanie vykurovacieho okruhu (potrubia), parametre potrubí (typ, priemer, celková dĺžka), miesta, kde sa nachádzajú ovládacie zariadenia a kolektory.

Plán ukladania rúrok je možné zostaviť pomocou počítačového programu alebo nakresliť na grafický papier. Hlavná vec - že bol. Voliteľne, návrh vodnej podlahy si objednáva profesionálny dizajnér a zvyšok práce sa vykonáva ručne podľa schváleného plánu.

Stupeň 2. Inštalácia kolektora.

Kolektor môže byť dodaný zmontovaný alebo demontovaný - potom musí byť zostavený do jednej jednotky podľa inštrukcií výrobcu. Zberná skriňa je určená na umiestnenie kolektorového bloku - je inštalovaná na stenu, v blízkosti podlahy, na mieste vyznačenom na diagrame.

Fáza 3. Analýza počiatočného stavu podlahy a jej zarovnanie, ak je to potrebné.

Je potrebné merať výškový rozdiel. Predpokladá sa, že je povolený rozdiel do 1 cm. Ak je rozdiel väčší, vyrovnajte podlahu. Na tento účel sa na celý povrch nanáša základný náter na betón (zlepšuje priľnavosť malty k podkladu). Pomocou úrovne lasera je na stenách vyznačená vopred určená výška budúcej podlahy. Najvýhodnejšie je zariadenie používať, ale môžete si vziať aj iné nástroje, napríklad označiť hladiny vody.

Z nivelačnej zmesi (napríklad peskopeton M-300) tvoria majáky - pásy, na ktorých sú umiestnené kovové pásy. Nastavením výšky lamiel nad podlahou (zatlačením do betónu) sa úroveň podlahovej roviny nastaví na všetky návestné pásy. Podľa týchto majákov ležiacich v rovnakej rovine sú orientované pri liatí. Stavebná zmes sa naleje medzi majáky a vyrovnáva sa. Po vysušení by ste mali dostať rovný povrch.

Ak sú chyby podlahy malé, drážky sa môžu vyrovnať rozliatím piesku.

Stupeň 4. Inštalácia tlmiacej pásky.

Po príprave podlahy je po obvode miestnosti položená klapka a pevne, bez medzier, je pripevnená k stene. Páska môže byť samolepiaca - potom je lepená.

Fáza 5. Položenie filmu.

Funkcia fólie je tepelná, parná a vodotesná. Je umiestnená pod tepelne izolačnými doskami a ako horná vrstva v závislosti od vlhkosti v danej miestnosti. Namiesto fólie je prípustné použiť iné izolačné materiály povolené na použitie v stavebníctve. Hrúbka filmu sa volí v súlade s regulačnou dokumentáciou (najčastejšie s hrúbkou filmu 100 mikrónov). Film sa opatrne rozprestrie na podlahu, jednotlivé pruhy sa musia prekrývať. Okraje fólie, uložené na vrchu platne, musia byť opatrne zastrčené pod polystyrén.

Stupeň 6. Pokládka izolácie.

Ako tepelná izolácia podlahy s ohrevom vody použite dosky z penového polystyrénu, penového polystyrénu alebo podobných materiálov. Hrúbka izolačnej vrstvy musí byť najmenej 5 cm, a ak máte prvé poschodie, umiestnené priamo na zemi (nie nad suterénom), potom najmenej 10 cm.

Stupeň 7. Pokládka výstužnej sieťoviny.

Odporúčané parametre mriežky sú 100x100 (alebo 150x150) mm, hrúbka tyče je 4-5 mm. V niektorých prípadoch sa používa dvojité vystuženie - mriežka je umiestnená nielen pod rúrkami, ale aj na vrchu (na zvýšenie pevnosti systému).

Stupeň 8. Pokládka rúrok na vodu podľa schémy.

Rúry sa predávajú vo zvitkoch. Zátoka je úhľadne odvinutá a rúra je položená na rošt podľa schémy opísanej v projekte.


Moderné rúry pre vodné podlahy sú veľmi flexibilné a trvanlivé, odolávajú ťažkým zaťaženiam pri zlomení. Preto profesionálni inštalatéri nepoužívajú pomocné nástroje na ohýbanie rúrok - robia to ručne. Začiatok a koniec potrubia sú vždy v blízkosti kolektora. Odporúčaná vzdialenosť medzi rúrkami v okruhu je 100-300 mm. V blízkosti studených stien je schodík menší ako na hlavnej ploche. Spôsob a krok inštalácie je špecifikovaný v náčrte vodnej podlahy. V jednom okruhu musí byť rúra integrálna. Rúry sú pripevnené k mriežke pomocou svoriek s rozstupom približne 30-35 cm.

Ak sa na upevnenie použijú špeciálne dosky z expandovaného polystyrénu s výčnelkami, rúra sa umiestni do drážok, ktoré sú pre ňu určené. Ako to urobiť je možné vidieť na nasledujúcom videu na príklade inštalácie podlahového vykurovacieho systému Valtec:

Krok 9. Pripojte potrubia ku kolektoru.

V blízkosti kolektora vychádzajú potrubia zo všetkých okruhov z betónového poteru. Na vyčnievajúce časti rúrok sa umiestňujú špeciálne kovové rohy, ktoré chránia rúry pred oderom. Konce rúr sú narezané na požadovanú dĺžku až po úplnom namontovaní kolektora (aby sa zabránilo chybám). Rezané potrubie by malo byť striktne kolmé na jeho povrch (iba v tomto prípade sa zabezpečí pevnosť a tesnosť spojenia). Rúra je pripojená k vývodom kolektorov pomocou prípojok. V blízkosti kolektora sa spája mnoho rúrok, takže časť z nich je ukrytá v ochrannej vlnitej rúre (na ochranu pred prehriatím). Aby bolo možné regulovať teplotu pomocou izbového termostatu, servopohony sú inštalované na potrubiach, ktoré sú pripojené ku konektorom komunikátora (zariadenie, ktoré riadi čerpadlo a zapína plnenie podlahy horúcou vodou).


Krok 10. Vyvažovanie kolektora.

Vyvažovaním sa rozumie nastavenie práce kolektora podľa dĺžky všetkých okruhov. Vyrovnávací stôl je pripojený k projektu podlahového vykurovania. Označuje polohu každého ventilu (počet otáčok).

Stupeň 11. Hydraulické skúšky.

Systém musí byť kontrolovaný na únik a prevádzku. Za týmto účelom je potrubie naplnené vodou pod tlakom. V zime je systém testovaný bez vody (stlačený vzduch). Počas nalievania poteru sa tlak v systéme udržuje po celú dobu.

Krok 12. Vyplňte poter.

Naplňte a vyrovnajte zmes, aby ste nepoškodili rúru. Odporúčaná hrúbka poteru je 5-10 cm od tepelnoizolačnej vrstvy. Príliš tenká vrstva je menej trvanlivá. Silnejšia vrstva zvyšuje tepelnú inertnosť podlahy (ohrieva sa pomalšie a ochladzuje sa pomalšie - je ťažké regulovať teplotu). Na liatie sa používajú špeciálne zmesi na teplé podlahy, ale možno použiť aj bežnú maltu na cementové piesky, ktorá sa používa na vyrovnávanie (M-300).

Stupeň 13. Sušenie poteru.

Optimálna doba schnutia je 28 dní.

Stupeň 14. Zarovnanie.

Opäť, ako na samom začiatku, zavreli malé praskliny a nepravidelnosti, odstránili kamienkové kamene, brúsili povrch pre lepšiu priľnavosť a nalili samonivelačnú zmes.

Stupeň 15. Inštalácia povrchovej úpravy

Pokládka dlaždíc, laminátu atď.

Prehľad hlavných dodávateľov komponentov pre podlahové vykurovanie

Najväčší výrobcovia podlahových vykurovacích systémov zásobujú náš trh všetkými prvkami potrebnými pre podlahové vykurovanie: rúry a izolačné rohože, armatúry a ovládacie zariadenia na ovládanie. Najlepšie výsledky dosiahnete, ak použijete všetky komponenty toho istého výrobcu. V tomto prípade je zaručené, že všetky časti budú navzájom kompatibilné. Ale môžete zbierať vodnú podlahu a z rôznych častí, ako dizajnér. Potom si vy alebo pán, ktorého si najmete, musíte starostlivo vybrať prvky systému, ktoré sa navzájom zhodujú.

Výrobca

Špecifikácie výrobcu

Teplé podlahy Uponor

Spoločnosť existuje od roku 1918, založená vo Fínsku. Dodáva zariadenia pre vykurovanie, vodovod, podlahové kúrenie.

Podlahové kúrenie Kermi

Jeden z najväčších a najznámejších výrobcov vykurovacích systémov v Európe.

Podlahové vykurovanie Oventrop

Spoločnosť bola založená v Nemecku v roku 1851. Vyrába a dodáva komponenty pre vykurovanie a podlahové vykurovanie.

Vyhrievané podlahy Rehau

Spoločnosť sa objavila v Nemecku v roku 1948. Vyrába rôzne tovary (najmä z polymérnych materiálov), a to aj v oblasti vykurovania a dodávky vody.

Vyhrievané podlahy SANEXT

Ruský developer a výrobca, dodávajúci na náš trh celú škálu zariadení pre podlahové vykurovanie, ako aj dodávky vody a kúrenia. Výrobky používané od roku 2005

Vyhrievané podlahy Thermotech

Ruskej spoločnosti. Na trhu viac ako 15 rokov. Rozsah služieb zahŕňa aj návrh, inštaláciu, servisné zariadenia.

Podlahové vykurovanie Watts

Veľký európsky záujem - výrobca a dodávateľ vykurovacích a vodovodných systémov

Podlahové kúrenie Valtec

Rusko-talianska obchodná značka, pod ktorou sa vyrábajú rôzne prvky inžinierskych inštalatérov, ktorá sa v roku 2002 objavila v Taliansku.

Vody ohrievané podlahy všetkých uvedených výrobcov sa vyznačujú vysokou kvalitou a sú široko používané v rôznych regiónoch Ruskej federácie. Rúry sú vybavené viacročnou zárukou (pre polyetylén - až 50 rokov, Rehau poskytuje záruku na životnosť svojich rúrok, dokonca až 100 rokov, za predpokladu, že teplota je udržiavaná v rozmedzí + 60 °).

Ktoré rúry sú vhodnejšie pre teplú vodu?

Porovnávame napríklad vlastnosti a ceny polyetylénových rúr pre teplú vodu od najlepších výrobných spoločností, ktoré sú populárne na našom trhu. Pre porovnanie, vybrané rúry s priemerom 16 mm.

Ceny rúr (polyetylén) pre systém podlahového vykurovania

názov

Materiál potrubia

Technické špecifikácie

Cena za 1 str. M.

Uponor PE-Xa
16x2 mm

zosieťovaný polyetylén PE-Xa

maximálne t chladiacej kvapaliny je 95 °, pracovný tlak je 6 barov, minimálny polomer ohybu je 5 priemerov rúry

83,00 rub.

Kermi PE-Xc 16x2 mm

PE-Xc

58,00 rub.

Oventrop Copex PE-Xc 16x2,0 mm

61,00 rub.

Rehau Rautherm S 17x2 mm

polyetylén RAU-PE-Xa + EVAL)

82,00 rub.

Pipe polotylén SANEXT 16x2 mm

Pex-b // EVOH // Pex-b

43,00 rub.

Watts INTERSOL 16x2 mm

PEXb

maximálne t chladiacej kvapaliny je 95 °, pracovný tlak je 10 bar, minimálny povolený polomer ohybu sú 3 priemery rúrok

39,00 rub.

Tabuľka ukazuje, že rúry pre vodnú podlahu od rôznych výrobcov majú podobné výkonové charakteristiky. Najznámejšie značky produkujú kvalitné výrobky.

Výber najlepšieho systému vykurovania podlahou, nezabudnite, že by ste nemali šetriť na materiáloch. Môžete inštalovať rúry neznámeho pôvodu do poteru, ale kto vás bude viniť, ak od vás behajú za rok? Oprava podláh bude oveľa vyššia ako počiatočná úspora materiálu.

zhrnutie

Ak ste sa rozhodli inštalovať podlahové vykurovanie vo Vašom dome a boli presvedčení, že je to technicky možné vo vašich podmienkach, pozve spoločnosť s dlhoročnou prácou na tomto trhu na inštaláciu systému. Prečítajte si recenzie, pozrite si príklady diel, ktoré už spravili majstri. Skontrolujte, či spoločnosť inštaluje zariadenie od renomovaného výrobcu a poskytuje záruku na jeho prácu Je žiaduce, aby sa rovnaká spoločnosť zaoberala údržbou vodných podláh.

Ak chcete zbierať vodu vyhrievanú podlahu vlastnými rukami, vyberte si vysokokvalitný systém (opäť od renomovaného výrobcu), pozorne sa pozrite na fázu dizajnu, striktne dodržiavajte technológiu - až potom sa vám podarí a vaše nohy už viac nezmrznú.

Loading...