Vyberieme vnútorné dvere. Aký materiál je lepší?

Ako si vybrať vnútorné dvere a či ušetriť pri nákupe? Názoroví odborníci.Zdá sa, že také ťažké - vybrať vnútorné dvere? Meral som vchod doma, rozhodol sa na šírku plátna (to je zvyčajne násobok 10 cm) a ísť do obchodu! Ale akonáhle sa ocitnete v ňom (najmä ak je to veľké špecializované nákupné centrum), výber dverí sa stáva veľmi ťažké.
Ako si vybrať správne vnútorné dvere a stojí za to ušetriť pri nákupe?
Cenové rozdiely pre interiérové ​​dvere (bez ohľadu na región Ruska, v ktorom žijete) sú zvyčajne zastúpené v týchto kategóriách:

 • Lacné dvere (takzvaná "rozpočtová možnosť", ktorej náklady sa pohybujú od 2 do 7-8 tisíc rubľov) z náhrad dreva (vrátane MDF) alebo pevných tyčí;
 • drahé drevené dvere (s plným povrchovým plášťom) - od 9-10 tisíc rubľov a viac;
 • elity dovážané krídla dverí, náklady, ktoré zvyčajne presahuje 30 tisíc rubľov.

V tomto prípade je hlavným rozdielom medzi lacnými a drahými vnútornými dverami materiál, z ktorého sú vyrobené, a teda aj spôsob výroby krídla dverí.

Výroba lacných dverných panelov

Dvere krídla patriace do „rozpočtového variantu“, napriek „drevnej“ farbe, sa neskladajú zo 100% čisto drevených prvkov. Výroba takýchto dverí je nasledovná: t

 • dosky s určitou hrúbkou a šírkou (zvyčajne borovica) sa umiestnia na tri týždne do špeciálne vybavenej tepelnej komory, v ktorej sa striedanie suší s navlhčením (čo umožňuje dosiahnuť rovnomerné sušenie obrobkov bez prasklín a deformácií);
 • potom sú vysušené dosky vystavené vonkajšiemu spracovaniu: povrchy sú leštené, uzly sú odstránené;
 • Takto pripravené drevo je potom narezané na malé kúsky, ktoré sa ... ... prilepia na novú dosku (po tejto „operácii“ prakticky prestane reagovať na účinky vody a teploty, to znamená, že sa pri ďalšej prevádzke nedeformuje);
 • v inej dielni (alebo v inej výrobe) sa drevná bielizeň vyrába z triesok impregnovaných lepidlom;
 • ďalšia etapa je montáž z lepených dosiek rámu krídla (rámu) dverí; závesy dverí, zámok a rukoväť budú k nemu pripojené v budúcnosti;
 • vnútorný priestor takého pásu je naplnený špeciálnou lepenkou, ktorá má voštinovú štruktúru, ktorá ju robí tuhšou;
 • potom sa z dvoch strán pripevnia k dvierkam pevné listy z drevených listov (napríklad MDF alebo HDF);
 • potom sa na obe strany plátna prilepí špeciálny film, ktorý napodobňuje štruktúru dreva (film môže byť buď na papieri alebo PVC);
 • ak je to potrebné, v strede otvorov pre obrobok (rôznych tvarov a veľkostí) pre sklo.


dôstojnosť možnosť voľby rozpočtu panelov dverí:

 • nízke náklady
 • nízka hmotnosť
 • v prítomnosti PVC obkladu sa krídlo brány stáva vodotesným (to znamená, že tieto dvere sú ideálne pre inštaláciu v kúpeľni),
 • rôznorodosť farieb a dizajnérskych riešení;
 • jednoduchosť údržby (v prípade kontaminácie by sa takéto dvere mali jednoducho utrieť vlhkou handričkou);
 • nepodliehajú deformácii v dôsledku náhlych zmien teploty.

nedostatky "Rozpočet":

 • slabé vlastnosti zachovania zvuku (voštinový obsah je dobrým vodičom zvuku);
 • použitie pre vložky obyčajného skla, ktoré zle odoláva nárazovým zaťaženiam a ľahko sa porazí.

Veľmi často sa namiesto fólie na čelný povrch krídla dverí používa namiesto fólie dyha - tenká vrstva dreva. Pretože samotná dyha je skôr krehký materiál, lepí sa na papierovú vrstvu predtým, ako sa použije pri výrobe dverí, čo umožňuje jej potrebnú pružnosť a pevnosť.
Dýha prilepená na dverách mierne zvyšuje náklady. Kvalitné dvere nie sú len dyhované, ale sú tiež dodatočne pokryté niekoľkými vrstvami laku.
Avšak, niektorí výrobcovia, ktorí sa snažia znížiť náklady na dvere, znížiť počet vrstiev laku na jeden alebo dva. V dôsledku toho, po roku alebo dvoch, takéto krídlo dverí začína strácať svoj pôvodný odtieň, ako keby vyhorel (aj bez toho, aby bol na slnku). Preto sa často predajcovia v obchodoch, ktorý vám ponúka rozpočet verzia dverí, lemované dyhou, sa odporúča ihneď po inštalácii v miestnosti, aby ho pokryli ďalšie vrstvy laku (aspoň dva) ručne (v prípade potreby môžete použiť odtieň laku).

Lacné dvere z MDF

Často v obchodoch môžete počuť, že tieto dvere sú vyrobené z MDF, Vo väčšine prípadov to znamená, že dvere (lacné, klasifikované ako „rozpočet“) majú drevený rám, obalené dvomi listami MDF a sú potiahnuté dyhou alebo fóliou.Niektorí výrobcovia rámu alebo vnútorného výplne krídla dverí sú tiež vyrobené z MDF tyčí, ktoré majú potrebnú hrúbku. Okrem toho k takýmto dverám v súprave patrí krabica a ozdoba z MDF. A pretože MDF bez hornej vrstvy sa bojí vody (napúča, keď zasiahne), je potrebné nejakým spôsobom chrániť otvorené časti prvkov (napríklad vrstvou tesniacej hmoty).

Dvere z barov

Úplná možnosť drevo Dvere (ale nemajú svoju hlavnú nevýhodu - vysoké náklady) sú krídlo dverí zlepené z oddelených roštov bez hornej vrstvy dýhového obkladu. Tieto dvere sa často predávajú na stavebných trhoch spolu s obyčajnými drevenými debnami a platňami.Výhody týchto dverí: prirodzenosť, šetrnosť k životnému prostrediu, dobré zvukové a tepelné izolačné vlastnosti, veľmi nízke náklady.
Hlavnou nevýhodou je nedostatok ochranného povlaku. Preto musí byť takéto krídlo dverí po inštalácii v otvore pokryté špeciálnym zložením na drevo (s antiseptickými, odpudzujúcimi a nečistotami odpudzujúcimi vlastnosťami), ako aj dvoma alebo tromi vrstvami laku. Bez takejto ochrany sa môže objaviť medzera v drevených dverách po krátkom čase medzi jednotlivými prvkami, ktoré sa dajú odstrániť len tmelom.
Niekedy sa takéto plne drevené dvere môžu pri maľovaní stať „škvrnitými“, pretože prvky, ktoré zmontujú, absorbujú farbiacu kompozíciu rôznymi spôsobmi (aby sa dosiahla viac alebo menej jednotná farba, odporúča sa aplikovať aspoň 2 vrstvy).

Drahé dvere

Vysoká cena ešte nie je indikátorom kvality (často predražená cena za dvere je výsledkom dlhšieho reťazca sprostredkovateľov medzi výrobcom a kupujúcim, ako aj prirážky za meno výrobcu). Hoci dvere, ktorých cena presahuje 10 tisíc rubľov, je najčastejšie ručne vyrábaný výrobok, vytvorený bez použitia materiálov nahrádzajúcich drevo. Výroba takýchto dverí zahŕňa nasledujúce kroky:

 • príprava polotovarov (z dubových, javorových, exotických a iných drevín) požadovanej veľkosti, vrátane ich sušenia v špeciálnej komore (táto časť procesu je rovnaká pre lacné aj drahé dverné panely), brúsenie a farbenie špeciálnymi kompozíciami;
 • manuálne zostavenie dverí zo samostatných prvkov, spojených dohromady kovovými spinkami (sklo je vložené do takýchto dverí v počiatočnom štádiu dverovej zostavy, zatiaľ čo je to ako stred pásu, okolo ktorého je výrobok vytvorený);
 • obloženie dýh;
 • farbenie (najmenej 6 vrstiev, vrátane povrchového laku).

Ručne vyrábané dvere majú zvyčajne komplexnejší dizajn a farbu, pretože krídlo dverí je často maľované ručne, čo umožňuje dodať mu extra objem tým, že porazí tmavé a ľahké prvky.dôstojnosť drahé dvere:

 • slušný vzhľad
 • dobrá zvuková izolácia - absencia vzduchovej medzery vo vnútri krídla dverí a prítomnosť pevných drevených prvkov namiesto toho výrazne znižuje úroveň hluku prechádzajúceho dverami;
 • trvanlivé sklenené vložky - pri výrobe drahých dverí sa zvyčajne používajú triplexy (dve vrstvy skla, „pečené“ v špeciálnej peci s transparentným polymérovým filmom položeným medzi nimi), ktoré vydržia aj úder kladivom;
 • rôznych konštrukčných riešení.

K nedostatky takéto dvere možno pripísať ich nákladom, značnej hmotnosti (často nie dve, ale tri alebo štyri závesy sú potrebné pre ich inštaláciu), ako aj strate zvukovo izolačných vlastností, ak krídlo dverí v krabici bolo inštalované bez tesnení.

Izolačné vlastnosti lacných a drahých dverí sú však často rovnaké, pretože vzduchová medzera, ako je masívne drevo, je zlým vodičom tepla. Nepripevňujte však tesnenie okolo celého obvodu zárubne (v dolnej časti pomerne jednoduchého prahu tvoreného tým istým boxom), inak sa pri zatvorení dverí plastové okná zatvoria a pocítite bavlnu a nepríjemné pocity pre ľudské telo.
Okrem toho sa dvere, ktoré sa skladajú z dreva, môžu mierne zmrštiť alebo sa medzi jednotlivými prvkami výrobku objavia tenké medzery, ak sú porušené odporúčané podmienky pre ich prevádzku (napríklad susedia vás zaplavili a dvere boli vo vlhkom prostredí po dlhú dobu atď.) , V takýchto prípadoch je lepšie obrátiť sa na spoločnosť, ktorá vám tieto dvere predala, a využiť pomoc svojich špecialistov na odstránenie vzniknutých chýb.

Dovážané dvere

Nie je veľmi výhodné, aby predajné spoločnosti prepravovali lacné dvere zo zahraničia, takže dovezené dvere zvyčajne patria do triedy elita, Na rozdiel od výrobkov ruských výrobcov (ako aj ukrajinských a bieloruských) sa takéto krídla dverí predávajú „v súprave“: samotné dvere (so sklom alebo bez skla), krabica na drevenej podložke s gumovým tesniacim materiálom, obruby na oboch stranách, prídavná doska (je určený na montáž dverí v hrubých stenách), uložených na univerzálnych slučkách (v ľubovoľnom smere otvárania), držadlá a zámky.V poslednej dobe sú najobľúbenejšie dvere vyrobené v Taliansku a Nemecku, ako aj na exkluzívnych projektoch dizajnu pre konkrétny interiér miestnosti.

Ktoré dvere si vybrať?

Ako vidíte, lacné aj drahé dvere majú svoje výhody a nevýhody. Preto je potrebné pristupovať k výberu krídla dverí nielen z hľadiska finančných nákladov na jeho nadobudnutie, ale aj dôkladnú analýzu toho, aké vlastnosti by mali mať dvere miestnosti.
Tak pre kúpeľňa (a kombinované hygienické zariadenia), dvere, ktoré budú podrobené skúške s vysokou vlhkosťou takmer denne, je lepšie si vybrať medzi dverovými panelmi chránenými polymérnymi filmami.
pre hala alebo obývacia izba vhodnejšie drahé dizajnérske dvere, vybrané pre interiér miestnosti.
Dvere jedlo by mali mať dobré zvukotesné vlastnosti v prípadoch, keď sa v tejto miestnosti často konajú hlučné stretnutia alebo stretnutia.Krídlo dverí pre spálne Taktiež sa odporúča vybrať si z niekoľkých drahých a úplne drevených výrobkov.
A tu sú dvere Detské izby by mali byť vyberané z lacných (a lepšie znejúcich) - bude ľahšie kontrolovať činnosť vášho dieťaťa, keď sa nachádzate v inej miestnosti alebo v kuchyni.
V každom prípade, výber dverí, nezabudnite na hlavné pravidlá dizajnu:

 • dvere sú nainštalované naposledy, keď je oprava dokončená. Zvýšená vlhkosť v miestnosti počas opravy (napríklad pri tapetovaní) hrozí, že dvere, najmä drevené, napučia a deformujú sa. Okrem toho sa dá ľahko opraviť beznádejne alebo poškodiť dvere počas opravy;
 • farba krídla dverí môže byť v harmónii (alebo tvorí kontrast) alebo s podlahou, alebo so stenami alebo vnútornými predmetmi umiestnenými v miestnosti;
 • Farbu dverí môžete „podporiť“ pomocou platní, soklov a nástenných panelov.

Loading...