Ako si vybrať dlaždice v kúpeľni?

Náš projektový expert Natalya Kaplunova odpovedá


Štruktúrou

Dlažby by mali mať hustejšiu štruktúru, vysokú pevnosť voči oderu a pôsobeniu agresívnych chemikálií. Predpokladom pre dlažbu pre kúpeľňu je nekĺzavý povrch. Pri dlažbe by mala byť úroveň nasiakavosti 6%.

Obklady obkladačiek môžu byť mäkšie v štruktúre, jemnejšie, čo uľahčí prácu s dlažbou. To je dôležité najmä pri montáži v rohoch a pri ohyboch, pretože je ľahšie rezať. Úroveň absorpcie vody môže dosiahnuť 20%.

Dizajn dlaždíc

Nemali by ste sa kúpať na dlaždice svetlé dráždivé farby, ktoré vám nedovolí relaxovať, takže je lepšie odmietnuť červené a oranžové odtiene v prospech odtieňov modrej, béžovej, ružovej a tiež imitácie prírodných materiálov, najmä kameňa, vrátane mramoru. Svetlé odtiene dodávajú sviežosť a vizuálne zväčšujú miestnosť. Neodporúča sa kombinovať viac ako tri farby, aby nedošlo k oroseniu očí.

Nie je to tak dávno, trojuholníkové, šesťuholníkové alebo kosoštvorcové dlaždice sa stali módne, čo robí kúpeľ neobvyklým. Tam je reliéf dlaždice. Aplikujú sa fotografie a dlaždice môžu byť dokonca na objednávku.

Podľa vlastností interiéru

Mali by ste postupovať podľa módy, ale nenechajte sa príliš uniesť, pretože móda je premenlivá a opravy sa často nerobia. Dlažba a / alebo obkladačky v kúpeľni by mali byť v súlade s ostatnými, s inými dokončovacími materiálmi as inštalatérskou technikou. Po prvé, odporúča sa vybrať dlaždice, a potom inštalatérske a príslušenstvo tak, že všetko dobre sedí.

Je vhodné zakúpiť si jednu kolekciu dlaždíc, ktorá zahŕňa dlažby a obklady, ako aj dekoratívne predmety. Potom bude garantovaný jeden predmet a bude prezentovaný jeden vzor. Farby môžu byť zvolené odlišne, až do možnosti vytvárania zón s rôznymi odtieňmi, ale motív alebo vzor bude rovnaký. Môžete však zvoliť jednotlivé modely.

Podľa kvality

Pri nákupe by ste mali venovať pozornosť rovnomernosti a hladkosti povrchu, neprítomnosti trhlín a triesok, výbežkov alebo konkáv. Kvalitné dlaždice majú precíznu geometriu, všetky dlaždice majú rovnakú veľkosť s hladkými hranami. Glazovaná dlažba sa tiež kontroluje, aby sa posúdila kvalita zafarbenia tak, aby nevznikali šmuhy a škvrny.
Je potrebné získať s rezervou, pretože pri výbere iného vzoru pokládky, pri orezaní kvôli veľkosti miestnosti, pri montáži vzoru, ako aj pri náhodnom poškodení počas prepravy, inštalácie a prevádzky, môže byť potrebných viac materiálu.
Získať lepšie dlaždice známych výrobcov, ktoré zaručujú kvalitu, odolnosť, odolnosť voči oderu. Okrem dôkladnej inštalácie je potrebné dbať na vysokú kvalitu injektáže, aby sa dosiahol dobrý trvanlivý výsledok.

Loading...