15 možností osvetlenia kúpeľne

Kúpeľňa osvetlenie je hra s farbou a svetlom.S riadnym usporiadaním kúpeľne je možné z neho urobiť skvelé miesto na relaxáciu a rekreáciu. Jednou z najdôležitejších podmienok je správne organizované osvetlenie. Ak v strede stropu používate iba jednu žiarivku, nie je vždy možné dosiahnuť pozoruhodný efekt. Na druhej strane, iba osvetlenie by nemalo byť obmedzené - pri čistení, umývaní alebo v dopoludňajších hodinách pri umývaní potrebujete všeobecné svetlo. Preto je lepšie v kúpeľni kombinovať rôzne typy osvetlenia, ktoré vytvoria požadovaný komfort a pohodlie.
Umiestnenie svetelných akcentov nie je také jednoduché, ako sa zdá. Ľahké steny z keramických obkladačiek, fajánsových inštalatérov a zrkadiel premieňajú a lámu umelé svetlo, vytvárajú oslnenie, namáhavé a dráždivé oči. Avšak, so správnym dizajnom kúpeľne to možno vyhnúť.

lustre


Luster v kúpeľni slúži na všeobecné osvetlenie. Je lepšie umiestniť ho tak, aby priame svetlo „nezasahovalo“ do očí, aj keď sa odráža od zrkadlových povrchov. Je tiež dôležité zvoliť správnu montážnu výšku a umiestnenie lustra, pretože vyhrievané lampy môžu prasknúť pri vniknutí kvapôčok vody, ktorým sa pri vodných postupoch dá vyhnúť.

šikovnosť


Inštalácia klasických svietidiel dodá kúpeľni romantiku. Odtiene rozptýlených bielych žiaroviek pomáhajú zjemniť svetlo. Je však potrebné poskytnúť ďalší zdroj svetla v miestnosti, aby sa zabezpečilo dostatočné osvetlenie pre starostlivosť a aplikáciu make-upu.
Sconces poskytujú rozptýlené svetlo, ktoré nevrhá tiene, mäkšie a vytvára príjemnú atmosféru. Najlepšie je usporiadať lampy na oboch stranách zrkadla pre rovnomerný odraz svetla. Tým sa úplne odstráni oslnenie a tiene na povrchu zrkadla.

Bodové stropné svetlá


Reflektory sa často používajú na smerové alebo všeobecné osvetlenie určitých častí kúpeľne. Integrované osvetlenie je zvyčajne normálne. Ak, okrem lustra, nainštalujete bodové stropné svietidlá po obvode miestnosti, potom vizuálne veľkosť kúpeľne sa zdajú byť väčšie.Takéto svietidlá môžu byť inštalované do stropu, na steny, zapustené do nábytku.

Stropné stropné svietidlá


Stropné svetlá sú perfektným riešením pre problematiku osvetlenia kúpeľní. Sú ľahko ovládateľné, hospodárne, ľahko sa montujú na akýkoľvek strop. Tieto lampy môžu vytvoriť príjemné prostredie pre kozmetické a vodné procedúry. Sú chránené pred prachom a vlhkosťou odtieňmi, ktoré zabraňujú vniknutiu mokrej pary a sprchových sprejov. Inštaláciou stropných svietidiel vo vašej kúpeľni si môžete nekonečne vychutnať žiarivé a teplé svetlo.

Závesné svietidlá (plafonds) t


Stropné svietidlá sú ideálne pre základné osvetlenie kúpeľne. Sú namontované na vrchu steny alebo stropu. Z množstva je určená oblasť miestnosti, ak je malá miestnosť, potom jeden silný lampa bude stačiť. Môžete tiež nainštalovať viac svietidiel na strop alebo steny.

Smerové svetlo a podsvietenie


Aby bolo možné relaxovať a odísť do kúpeľa, musí byť aspoň podmienečne oddelený roh od ostatných inštalatérov. Existujú modely kúpeľov, ktoré sú vybavené autonómnym osvetlením - krásny výhľad, ale nie každý si to môže dovoliť.Cenovo dostupnejšou možnosťou je vybrať kúpeľňové zóny so smerovým svetlom, ponoriť zvyšok miestnosti do súmraku. Tento efekt je možné dosiahnuť použitím farebného skleneného tienidla alebo svietidla.

Zrkadlové svetlo


Existuje niekoľko možností osvetlenia zrkadiel. Keď je na jednej strane svetlo, malo by naplniť celú miestnosť čo najviac. V kúpeľni zrkadlo osvetlenie je lepšie robiť rozptýlené svetlo. V ostatných prípadoch musíte urobiť symetrické osvetlenie, aby sa minimalizovalo riziko oslnenia a tieňov.Toto je prídavný zdroj svetla, ktorý sa dá použiť aj samostatne. Umožňujú vám príjemné tlmené osvetlenie a vyzdobiť kúpeľňu.

Zapustené zapustené svietidlá


Tieto lampy sú veľmi dobrou voľbou pre dizajn kúpeľne, ako aj pre úsporu energie. Sú založené na meničoch nízkeho napätia alebo halogénových ventiloch. Pri pridávaní stmievača je možné nastaviť osvetlenie v kúpeľni. Spravidla sú inštalované v stropoch, ale ak je kúpeľňa malá, potom ich inštalácia bude problematická.

Prirodzené svetlo


Prirodzené svetlo je najlacnejšie a najzdravšie. Nie všetky kúpeľne sú však vybavené oknom. A ak inštalácia okenného otvoru nie je možná, existuje vynikajúce riešenie spočívajúce v usporiadaní lúmenu. Prostredníctvom takýchto medzier v miestnosti preniká prirodzené svetlo. Lumen tunela je možné použiť aj v noci a večer, pričom do rámu je nainštalovaný špeciálny iluminátor.

Územné osvetlenie


Kúpeľne s veľkými plochami umožňujú robiť zónovanie priestorov pomocou svietidiel. V podstate existujú zóny umývadla a zrkadla (kde sa majitelia postavili do poriadku), ako aj zóna kúpeľa (kde sa umývajú). V tomto prípade sa svetlo môže rozsvietiť v zóne, kde sa osoba práve nachádza. Miestnosť môžete rozdeliť do zón pomocou rôznych zdrojov osvetlenia, ako sú lampy, lokálne zdroje, lustre, LED svetlá atď. Tu je všetko obmedzené iba fantáziou majiteľa.

Farebná voda


V súčasnosti si každý môže vo svojej kúpeľni zariadiť skutočnú aqua show a nezabudnuteľnú relaxáciu. To je možné pri použití trysiek na sprchu, vodovodných kohútikov, dýz LED, farebných pások atď. Takéto zariadenia vám umožnia ozdobiť miestnosť novými farbami, čím sa atmosféra spríjemní a spríjemní.
Tieto svetlá môžu mať viac farieb, inštalácia je veľmi jednoduchá a rýchla. Okrem toho, tieto zariadenia môžu mať tiež veľa užitočných a zaujímavých funkcií, ktoré vám umožnia, aby ošetrenie vody bolo ešte príjemnejšie.

Svietidlá na osvetlenie vody


Zvýraznenie vody pomáha tajomnej, romantickej a nezvyčajnej atmosfére kúpeľne. Samozrejme, môžete to urobiť pomocou špeciálnych príloh, zariadení a iných zariadení, ale nie každý si to môže dovoliť. Ale môžete robiť s lampami. Môžu byť umiestnené a inštalované dokonale na všetkých miestach tak, aby prúd vody spadal pod svetelný lúč.

Zapustené svetlá


Tieto lampy sú vhodnejšie pre zavesené stropy. To však nie je najlepšia voľba pre kúpeľňu, pretože lúč svetla zo svietidiel, ktoré sú zabudované do stropu, je nasmerovaný nadol, bez rozptylu. Najvhodnejším riešením je použitie svietidiel s nastaviteľným uhlom natočenia.

Nábytkové osvetlenie


Kúpeľňa sa jednoducho neobjaví bez rôznych políc, políc, zásuviek a skrine, kde môžete uložiť umývacie zariadenia, župany, uteráky a ďalšie potrebné veci a veci. Kúpeľňový nábytok môže byť vybavený osvetlením svojich spotových vstavaných svietidiel, ktoré vám umožnia rýchlo a ľahko nájsť potrebné veci.Okrem toho použitie týchto miniatúrnych zdrojov dodá kúpeľni ďalšie kúzlo.

Farebné osvetlenie niektorých oblastí


Ak chcete dať do kúpeľne individualitu a spríjemniť si miestnosť, dovoľuje to farebné osvetlenie zón. V kúpeľni si môžete vyhradiť výklenky a výklenky. Svetlé farebné akcenty možno umiestniť do výklenkov, ktoré slúžia na umiestnenie rôznych nádob a dekoru. Môžete urobiť niekoľko prízvukov s rôznymi farbami. Takéto riešenia určite oslovia mnohých.
Môžete robiť svietidlá, kohútiky, nábytok atď. Aj v malej kúpeľni môže farebné osvetlenie zohrať významnú úlohu pri jeho premene. Okrem vonkajšieho vzhľadu miestnosti, takéto riešenia urobia kúpeľňu pohodlnou. Môžete vytvoriť množstvo efektov a vytvoriť svoju fantáziu realitou.

A konečne ...

Výkon a veľkosť svetelných zdrojov priamo závisí od ich počtu. Čím viac svietidiel, tým menšie by mali byť. Ak budete postupovať podľa tohto pravidla, je možné dosiahnuť rovnomerné osvetlenie v kúpeľni.
Hra so svetlom je tak vzrušujúca, že niekedy môžeme zabudnúť na najjednoduchšie pravidlá bezpečnosti. A táto zábudlivosť môže viesť k smutným následkom, najmä pokiaľ ide o osvetlenie kúpeľní. Je potrebné mať na pamäti, že je nevyhnutné chrániť svetelné zdroje pred priamym vniknutím vlhkosti a zapojenie by mal vykonávať odborný majster v súlade so všetkými pravidlami.

Loading...