Stretch stropy: od mýtov k realite

Populárne mylné predstavy o zavesených stropoch. Je čas ich rozptýliť!


Začínajúc opravovať a čeliť voľbe materiálov, mnohí bez toho, aby našli odpovede na otázky týkajúce sa strešných stropov, ich neškodnosti a neprítomnosti negatívnych negatívnych účinkov, zbavujú sa stelesnenia chuti, dokonalého vzhľadu, svetlej estetiky a ušľachtilého luxusu. Je čas rozptýliť všetky mýty a spoznať fakty. Odhaliť všetky skryté, vynašiel a povedať len pravdu.

Tak potom

Stretch stropy sú veľmi trvanlivé tkaniny alebo fólie natiahnuté na ráme (bageta) špeciálne namontované po obvode a vytvára ako výsledok dokonale rovnú plochu. Rozlišujte medzi textilnými a filmovými, bezšvovými a švovými strešnými stropmi. Pri výbere je samozrejme všetko dôležité: cena, výkon, vzhľad. Začnime však najdôležitejšou skutočnosťou - bezpečnosťou.

Mýtus: Stretch stropy doma nemožno inštalovať, sú škodlivé pre zdravie - je to PVC!

komentár:

To je najpopulárnejší misconception! Samozrejme, obavy spotrebiteľov sú opodstatnené: napínacie stropy, ako textílie, tak aj fólie, sú vyrobené zo syntetických materiálov a všetci žijeme v krajine, kde nikto nemôže byť dôveryhodný. To však nie je dôvod na dosiahnutie absurdity. Všimnite si prosím, že všade nás obklopujú syntetické materiály: domáce spotrebiče, linoleum, plastová obuv, nábytkové hrany, profily okien a dverí, oblečenie, doplnky, kompaktory v chladničkách, potravinársky plast, vybavenie v medicíne a prípadne aj detské hračky. a zubné kefky - všetko vyrobené z polyvinylchloridu (PVC). Rovnako ako natiahnuté stropy, ktoré sú mimochodom inštalované vo všetkých typoch domov a bytov, kancelárskych budov, vzdelávacích, zdravotníckych a zdravotníckych zariadení, vrátane centier na liečbu rakoviny, ako aj vo veľkých obchodných reťazcoch, fitness kluboch , bazény, autosalóny a výstavné sály.


Hlavnou vecou v tejto otázke bude chrániť sa pred falzifikátmi, ktoré si vyžadujú poskytnutie príslušných osvedčení. Stojí za to venovať pozornosť skutočnosti, že napríklad environmentálne právne predpisy a bezpečnostné normy v Európe sú oveľa prísnejšie ako v Číne, a že ruskí výrobcovia dostávajú hygienické epidemiologické nálezy a osvedčenia o požiarnej bezpečnosti.

Keď už hovoríme o bezpečnosti, stojí za zmienku ďalšie mylné predstavy spojené s výberom: látkou alebo filmom? Ak si myslíte, že tkaniny stropy sú vyrobené z prírodného materiálu, potom ste veľmi mýli. Sú vyrobené z polyesteru impregnovaného polyuretánom. A budú škodlivé, alebo nie, úplne závisí od výrobcu. Opäť platí, že rozlišovanie bezpečných materiálov je veľmi jednoduché vďaka dostupnosti certifikátov.

A na konci celej pravdy o bezpečnosti strečových stropov by som chcel povedať, že v tomto prípade môžeme vysledovať nejakú analógiu s plastovými oknami: ich výrobcovia museli tiež dokázať, že ich výrobky boli šetrné k životnému prostrediu, uspeli a teraz sa úspešne používajú.

Mýtus dva: Stretch stropy neumožňujú vzduch, ktorý vytvára skleníkový efekt.

komentár:
V tomto vyhlásení by ste mali okamžite zlikvidovať napnuté stropy. Látkové priesmyky!

PVC fólia, samozrejme, nie. Chcel by som však poznamenať nasledovné: podlahy z linolea ich tiež nenechávajú prejsť, ale doteraz sa nikto nesťažoval na nedostatok kyslíka. Okrem toho, na vetranie vonkajšej časti strešného stropu nie je potrebné vymýšľať nič - stačí otvoriť okná alebo okná, ktoré sú na to špeciálne určené. Pokiaľ ide o vnútorný povrch, pri inštalácii strešných stropov z ich PVC fólií sa plánuje vytvorenie špeciálnych ventilačných kanálov. Okrem toho, ak v bežných miestnostiach môžu ventilačné kanály slúžiť ako technologické medzery (ktoré sú uzavreté bagetou, stávajú sa neviditeľnými a nepokazia vzhľad interiéru), potom v kúpeľniach a kuchyniach je povinná prítomnosť takýchto kanálov na vytvorenie cirkulácie vzduchu. Nedôjde ku kondenzácii ani nepríjemným pachom (natiahnuté stropy z filmu ich vôbec neabsorbujú a sú odolné voči chemikáliám). Okrem toho sa ľahko čistia akýmkoľvek produktom určeným na umývanie okien (najlepšie na báze alkoholu).

Nie všetko je tak hladké v látkových zavesených podhľadoch, absorbujú pachy a usadzuje sa na nich prach. A čistenie v porovnaní s filmovou verziou je dosť ťažké. Z miestností, v ktorých môžete inštalovať takéto stropy, môžete okamžite odstrániť kuchyňu, ale na balkónoch a lodžiích je to najviac: strešné stropy z mrazuvzdornej tkaniny (na rozdiel od PVC strečových stropov, ktoré vydržia len -15 ° C).

Samostatne chcem povedať o plesni. Keďže sme sa dohodli na poctivosti, pleseň sa môže objaviť všade tam, kde nie je ventilácia a konštantná vlhkosť, a strešné stropy nie sú výnimkou. Ale na rozdiel od, napríklad, sádrokartónové konštrukcie, forma neruší film. Vo všeobecnosti sa takéto problémy raz a navždy riešia inštaláciou ventilátorov v kúpeľniach a kuchyniach.

Obráťte sa na osvedčené, renomované spoločnosti, v projektoch, kde bude okamžite zabezpečená inštalácia ventilačných kanálov a otázky týkajúce sa skleníkových efektov sa vyparia bez stopy!

Tretí mýtus: Stretch stropy vonia nepríjemne.

komentár:

Okamžite sme sa dohodli hovoriť iba pravdu. Preto povedať, že takéto vyhlásenie nemá dôvod byť nemožné. Pravdou je, že nepríjemný zápach možno určite cítiť, keď vstúpite do miestnosti bezprostredne po inštalácii. A tiež, že postupne zmizne navždy (zvyčajne do niekoľkých dní (maximálne po 2-3 týždňoch)).

Stojí za zmienku, že už nejaký čas cítia aj vinylovú tapetu, ktorá tiež obsahuje PVC fóliu, farbu a iné materiály používané v procese opravy.


V tomto bode chcem upozorniť na možný podvod. Faktom je, že vôňa zmizne len vo vysoko kvalitných materiáloch. Ak sa film alebo tkanina, kované, napríklad v Číne, vôňa zostane dlhú dobu (alebo navždy). Veľmi často predávajú "Nemecko", "Francúzsko", alebo "Belgicko", dať "Čína". Je to dlhotrvajúci zápach, ktorý umožňuje neinformovaným, prvýkrát vidieť úsek stropu, aby odhalil podvod. Okrem toho bude na čínskom filme viditeľná drsnosť, pruhy, rozvody a iné nezrozumiteľné inklúzie.

Štvrtý mýtus: Seam stretch strop vyzerá škaredo, to môže ľahko rozptýliť.

komentár:

To je všetko nepravdivé. Na rozptýlenie tohto mýtu by sme mali odpovedať na otázku: „Viete, ako sa vytvára šev?“ Mnohí ľudia často hovoria, čo nepoznajú alebo nepoznajú povrchne. V skutočnosti, zavesené stropy "šiť" na špeciálne zariadenia, keď sú vystavené vysokofrekvenčnému prúdu. Šev je rovnako silný ako samotný film. Okrem toho, to všetko je ľahké skontrolovať: skúste lámanie!

Pokiaľ ide o vzhľad, šev je hrubý len 0,2 mm! Kvalitatívne zvárané švy sú prakticky neviditeľné. Môžete ich zvážiť len v blízkosti, a dokonca potom v podmienkach prirodzeného osvetlenia, keď prídu slnečné lúče pod určitým uhlom. S umelým osvetlením nie sú vôbec viditeľné.


Obráťte sa na serióznu spoločnosť, ktorá vyrába stretch stropy s náležitým dôrazom na kvalitu, a potom sa určite nebudete musieť starať o viditeľnosť švu.

Piaty mýtus: Stretch stropy explodujú.

komentár:

Toto je skutočný mýtus. Samotné stropy, samozrejme, nemôžu explodovať. Faktom je, že teplovzdušné zbrane, potrebné na inštaláciu strešných stropov, bežia na skvapalnený plyn. Počas inštalácie sú preto prítomné plynové fľaše, ktoré sú z definície zdrojom potenciálneho nebezpečenstva. Hlavnou príčinou explózie nie je dodržiavanie prevádzkových predpisov, nedodržiavanie bezpečnostných predpisov a porúch zariadenia.

Vyberte si spoľahlivých montérov so spoľahlivým vybavením. Napríklad s výbušnými kompozitnými plynovými fľašami.

Navyše, mnohí ľudia sa obávajú, že vykurovacia pištoľ môže pokaziť nábytok. V praxi neexistujú žiadne takéto prípady. Samotné plátno podlieha kúreniu a teplota v miestnosti nestačí na to, aby poškodila majetok. Ak nie je potrebné znášať vnútorné kvety, pretože sú citlivé na teplotné extrémy.

Mýtus šesť: Stretch stropy okrem "povodne", usporiadané susedmi žijú vyššie.

komentár:

Toto nie je mýtus. To je pravda. Ale len pre strešné stropy z PVC fólií. Látkové stropy sú, samozrejme, trvanlivé, ale nepružné, a keď sa voda nahromadí nad stropom vo veľkých množstvách (najmä keď sa rýchlo dostane), takýto strop sa jednoducho vytratí z upevňovacieho profilu a všetka voda bude v miestnosti. Mimochodom, na rozdiel od filmových analógov, nie sú naťahované stropy tkaniny.

Mnohí preto pravdepodobne počuli príbehy o nepozorných susedoch, ktorí zorganizovali povodeň a ako ich chránili pred „záplavami“. Ide o PVC stropy. Sú vyrobené z veľmi odolného materiálu, ktorý bol špeciálne upravený, sú veľmi elastické a zároveň veľmi pevné.

Možno tomu nebudete ani veriť, ale strešné stropy môžu pojať asi 100 litrov na 1 meter štvorcový vo vnútri. Preto, ak vaša izba má 14 metrov štvorcových, potom úsek stropu vydrží asi 1400 litrov. Teraz je čas premýšľať o tom, čo sa stane so stropom. Je to jednoduché: pretiahne sa bez prasklín a poškodenia. Niekedy strechy môžu prepadnúť na podlahu a zachrániť dom pred utopením.


Po povodni musíte odstrániť vodu z napínacích stropov. Spravidla sa to robí cez otvor odstráneného lustra, pričom sa nahromadí nahromadená voda. Ďalej by mal byť film sušený tepelnou pištoľou, opäť bude dokonale hladký a budete aj naďalej obdivovať krásny a užitočný strop.

Odborníci však neodporúčajú robiť to sami, najmä preto, že je nepravdepodobné, že každý má na to potrebné vybavenie. Je lepšie, ak to robia odborníci, ktorí vedia, ako správne odstrániť vodu.

Mýtus Sedem: Stretch stropy sú ľahko poškoditeľné, kaziť neopatrný úder.

komentár:

V skutočnosti je také konštruktívne riešenie ako zavesený strop považované za odolné voči nárazom. Mýtus sa zrodil kvôli tomu, že film alebo tkanina je pod napätím. Takéto povrchy však vydržia nielen zátky, ktoré lietajú z fliaš šampanského, ale aj detské loptičky a akékoľvek tupé predmety.

Iba ostré veci sú nebezpečné. Áno, a potom môžeme povedať, že je to podmienené. Pri poškodení sa vytvorí len otvor, ale celý strop nie je vôbec poškodený. Okrem toho môžu byť ošetrené špeciálnou kompozíciou (na báze kyanoakrylátu) a zachytiť kúsok filmu farebne (v prípade výrazného rezu).

Treba poznamenať, že napínacie stropy sa vyznačujú tepelnou izoláciou a zvukovou pohltivosťou, neudržiavajú horenie (deformujú sa pri zapálení) a na rozdiel od iných stropných krytín nie sú nikdy pokryté trhlinami.

Mýtus: osem: Stretch stropy nevyhnutne poklesnúť.

komentár:

Do istej miery to je. Podľa SNIP pod jeho vlastnou hmotnosťou (čo je približne 200-300 gramov na meter štvorcový) je povolený priehyb 1 mm, čo je jednoducho nereálne, ak si ho treba všimnúť voľným okom.

V tejto otázke však existuje niekoľko odlišností. Príčinou priehybu by mohla byť napríklad nedostatočná tesnosť v oblasti nad filmom, ktorá vytvára tzv. „Únik vzduchu“ (vznikajú prievody, ktoré sa objavujú pri otváraní dverí, okien, vetracích otvorov, výfukov). Strop je ako nafúknutý ako plachta, alebo naopak je ťahaný nahor k základnému stropu. To všetko je opravené inštaláciou tzv. Difuzérov - ventilačných kanálov, ktoré, ako už bolo spomenuté, sú sotva pozorovateľné. Odborníci radia, že osobitná pozornosť by sa mala venovať inštalácii zavesených podhľadov v súkromných drevených domoch, lodžiích, podkrovných podlažiach a balkónoch.

Ďalším dôvodom by mohla byť nedostatočná profesionalita inštalatérov, ktorí neinštalujú deliace bagety na plochách viac ako 40 metrov štvorcových, ktoré pevne nezachytia profil alebo nesprávne zvolia zmršťovanie (pre PVC fólie).

Treba poznamenať, že maximálna životnosť stropov je 65 rokov, z čoho 10-15 výrobcov poskytuje záruku (ktorí by poskytli také dlhé záruky, ak by podhľady ustúpili). Preto môžeme vyvodiť nasledujúci záver: s vedomím vlastností uvedených vyššie by ste mali vážne zvážiť výber výrobcov materiálov a inštalačných organizácií.


Na konci chcem poznamenať a mýtus o vysokých nákladoch na zavesené stropy, Takáto formulácia vznikla v polovici 90-tych rokov, keď boli plátna a komponenty dovážané zo zahraničia a samozrejme boli veľmi drahé. Dnes je iná situácia. Stretch stropy sú stanovené za dostupnú cenu.

Napríklad, stretch stropy z tkaniny (sú bezšvíkové) kvalitnej textúry, vyrobené v Nemecku alebo vo Francúzsku, náklady od 600 rubľov na 1 meter štvorcový, plátna západných výrobcov od 550 rubľov na 1 štvorcový M.

Vysoko kvalitný francúzsky PVC film (považovaný za najlepší, pretože Francúzsko je zakladateľom tohto podniku) môže stáť 850-1200 rubľov za meter štvorcový, PVC z Nemecka - 700-1000 rubľov za "štvorcový", ruský film plátna 400-550 rubľov za meter štvorcový. m.

Upozorňujeme, že prijateľná cena neznamená lacné. Porovnajte s čínskymi cenami 200-300 rubľov! Výroba a montáž týchto vysoko kvalitných strešných stropov za také ceny nemôže byť rentabilná. Okrem toho lacné stropy nekvalitného, ​​zápachového materiálu predstavujú zdravotné riziko.

A ešte jedna užitočná rada: porovnanie cien strešných stropov rôznych spoločností, porovnanie konečných plných nákladov, ktoré zahŕňajú vykonanie všetkých prác a všetkých spotrebných materiálov. "Nenechajte sa zmiasť" za smiešne ceny typu 200-300 rubľov za meter štvorcový !!! Vidieť ich, veľa spech na objednávku bez premýšľania, a potom sa ukáže, že musíte zaplatiť za sprievodcov, inštaláciu, meranie, dodanie atď. A nakoniec dostanú strop nie za 200-300 rubľov na štvorcový, ale dvakrát drahší.


Len ak využijete skutočnosti a odhadzujete mýty, môžete sa vyhnúť chybám a oceniť výhody vysoko kvalitných strešných stropov: trvanlivosť, šetrnosť k životnému prostrediu, životnosť, schopnosť narušiť chyby návrhu stropu a komunikačné systémy, spoľahlivosť a samozrejme neporovnateľná, možno dokonca trojúrovňová, objemná , krásu a hip krásu!

Loading...