Výber nepremokavého laminátu do kuchyne

Či chcete alebo nechcete laminovať v kuchyni? A ako správne vybrať materiál? Odpovede v článku.Tradičné dlaždice v našich zemepisných šírkach, kde sa počasie nedá nazvať teplým aspoň šesť mesiacov, budú vyžadovať inštaláciu podlahového vykurovania, najmä ak deti alebo starší ľudia žijú v byte, pre ktorý je kontakt so studenou keramikou vysoko nežiaduci. Áno, a správna inštalácia - proces je veľmi časovo náročný a vyžaduje špeciálne zručnosti a znalosti. Moderné linoleum, aj keď nás poteší rôznymi textúrami, farbami a typmi, môže byť tiež odmietnuté z rôznych dôvodov.
Laminát ako podlaha, ako je veľa, ale on sa bojí vody, av kuchyni kontakt s vlhkosťou je nevyhnutné. V súčasnosti mnoho výrobcov laminátov (napríklad Pergo, Parador, Alloc, Witex, atď.) Vyrába kolekcie, ktoré sú umiestnené ako vodotesné.

Takže je možné položiť laminátové podlahy do kuchyne? A aký druh vodotesného laminátu je to?

Aký je rozdiel medzi vodotesným laminátom a obyčajným laminátom?


Laminát má zvyčajne štvor- alebo päťvrstvovú štruktúru:

 • Prvá vrstva (horný, ten, ktorý umývame, čistíme a samozrejme šliapame) je silný ochranný film. Minimalizuje porušenie integrity povlaku, výskyt statickej elektriny, blednutie na slnku, odolnosť voči tepelným a niektorým chemickým účinkom. Definuje triedu odolnosti proti opotrebeniu, od odolnosti laminátu voči oderu. Elastické a odolné, tiež napodobňuje textúru nasledujúcej vrstvy.
 • Ďalej je dekoratívna vrstva z papiera impregnovaného špeciálnou zlúčeninou. Práve ona dáva laminátu presne vzhľad a textúru, ktorá nás priťahuje.
 • Hlavná vrstva je lisovaný pod vysokým tlakom a impregnovaný živicami, drevenou doskou veľmi vysokej hustoty - HDF alebo MDF. Vďaka výrobnej technológii dosky je laminát veľmi odolný. toto stredná vrstva do značnej miery určuje vlastnosti výrobku.
 • Spodná vrstva, sa nazýva stabilizácia a plní niekoľko funkcií: odolnosť voči vlhkosti, zabraňuje deformácii a zvukovej izolácii. Na zaistenie väčšieho ticha je náter často vybavený dodatočnou zvukovo izolačnou vrstvou.

Má vodotesný laminát:

 • trieda odolnosti proti opotrebeniu - 32, 33 alebo 34;
 • hlavná vrstva - HDF - doska s vysokou hustotou (od 850 kg / m3 do 900 kg / m3). Tento materiál môže zostať vo vode dlhú dobu, bez napučania a straty jeho vlastností;
 • vodotesné laminátové zámky sú ošetrené vodoodpudivými látkami;
 • Mnoho výrobcov tiež pridáva vodu odpudzujúce látky na samotnú HDF platňu počas výroby. Takéto dosky môžu byť natreté do zelenkastej farby (analogicky so sadrokartónom odolným voči vlhkosti);
 • Okrem toho je vodotesný laminát ošetrený antibakteriálnymi a antifungálnymi činidlami.

Pri výbere materiálu berte do úvahy, že iba hrany dosky je možné opracovať vodoodpudivosťou a možno celú dosku.
Rada. Aby sa predĺžila životnosť laminátu, výrobcovia aj skúsení opravári vyzývajú spotrebiteľov, aby používali tesniace hmoty pre spoje.

Laminát v kuchyni - klady a zápory

Kvalitný vodotesný laminát je možné použiť do kuchyne. Súdiac podľa početných recenzií, nikto nemá problémy s vykorisťovaním.


Tu je niekoľko typických spätných väzieb z fór:

„Máme Egger, odolnosť voči vlhkosti, trieda 32, už dva roky. Zatiaľ nie sú žiadne problémy. “(Sage, forum.littleone.ru)
„V kuchyni je laminát na 3 roky. Rúry netekajú, pretože kontrola bola vykonaná počas opravy a laminát sa nebojí pohára vody. Žiadne sťažnosti. Ak sa niečo stane, je ľahké ho nahradiť. “(Barrick, forum.ixbt.com)
„Na podlahe v mojom byte ležal Norlocian Alloc ... Už 4 roky ležal. Dve malé deti doma ... Žiadny problém. Vrátane kuchyne. Môj úplne pokojný ... Pravidelne vylieval niečo na podlahu. Akonáhle susedia zaplavili ... ani pľuzgiere, žiadne poklesy “(Martyshev, www.forumhouse.ru)

Výhody laminátu

 • udržiava bez straty kvality aj veľmi silné krátkodobé povodne;
 • ľahko odstrániť škvrny rôzneho pôvodu;
 • veľký výber farieb a textúr. Laminát odolný voči vlhkosti dokonale napodobňuje všetky druhy dreva a teraz aj keramické dlaždice, kameň alebo takmer akýkoľvek iný materiál;
 • pokrmy sa nerozpadnú, keď spadne, a ak dieťa narazí, nebude tvrdo zasiahnuté.

Kedy vznikajú problémy?

Recenzie o vynikajúcom servise laminátu v kuchyni sa týkajú hlavne kvalitných výrobkov značkových výrobcov. A cena takéhoto pokrytia je pomerne vysoká - väčšinou od 1 000 do 2 000 rubľov za meter štvorcový. meter.
Nebezpečenstvo pre vysoko kvalitné laminát v kuchyni nie je vlhkosť, ale padlých nožov a riadu (ak to ešte bije). V tomto prípade môžu byť na podlahe škrabance.

rada. Prekrytie škrabancov na lamináte môže byť pomocou nábytkovej ceruzky.

Laminát odolný voči vlhkosti neznamená, že sa mu nič nestane, ak zostane vo vode niekoľko hodín. Povlak sa môže zhoršiť, ak voda zostane na lamináte dlhý čas. Napríklad pôjdete na dovolenku a vaši susedia vás zaplavia. Alebo vypnite svetlo - a chladnička bude prúdiť a kaluže budú na zemi niekoľko dní. Alebo zlomiť potrubie. Niekoľko dní vo vode nemôže stáť ani vysoko kvalitný náter. A ak sa laminát dramaticky zväčší, nebude mať svoju pôvodnú podobu. To je dôvod, prečo tento materiál nie je uvedený v kúpeľni. Tam je náter pravidelne vystavený vlhkosti a nemali by ste očakávať dlhú životnosť.


Položte alebo nechcete, aby laminát v kuchyni?

Z dostupných informácií o vodotesnom lamináte môžeme vyvodiť niekoľko záverov:

 • Ak chcete, aby podlaha trvala tak dlho, ako je to možné, potom si musíte vybrať vysoko kvalitný produkt.
 • Často odchádzate na dlhú dobu? Potom laminát nie je najlepšou voľbou pre vašu kuchyňu. Alebo si objednajte, aby niekto pravidelne navštevoval byt vo vašej neprítomnosti;
 • Dobrým riešením by bolo kombinovať laminát a dlaždice - v pracovnej oblasti, v blízkosti umývadla, v oblasti umývačky riadu, položiť dlaždice na dlaždice. K dnešnému dňu nebude kresba a textúra ťažké zachytiť a prechod môže byť uzavretý spojovacím profilom.
 • Aby sa predĺžila životnosť laminátu, musí sa používať opatrne, chráni ho pred zbytočným poškriabaním a údermi ostrých predmetov. V každom prípade sa odporúča presné a starostlivé zaobchádzanie s akoukoľvek podlahovou krytinou.Samozrejme, konečná voľba. Prajeme Vám úspešnú opravu!

Loading...