10 najtypickejších recenzií hliníkových radiátorov

Stanovisko spotrebiteľov: povesti a špekulácie o hliníkových radiátoroch s ich následným vystavením

Ostatné časti:
1. Vyberte hliníkový chladič
2. Prečo hliníkový radiátor?
3. 8 najlepších hliníkových vykurovacích telies
4. 10 najtypickejších recenzií hliníkových radiátorov
5. Inštalácia a pripojenie hliníkového chladiča

Mnoho recenzií nájdete na fórach sú povesti, Ľudia, ktorí si kúpia radiátory, sa navzájom zastrašujú:

  1. Časti sú veľmi horúce a znižujú vlhkosť v miestnosti. Počul som, že vzduch je nasýtený pozitívnymi iónmi z prehriateho povrchu batérie, čo je veľmi škodlivé pre zdravie. Tmavé stopy sa vytvárajú na stenách nad horúcou batériou.
  2. Hliník je neuveriteľne aktívny kov chemicky. Pri kontakte s vodou sa „hydrogenujú“ časti. Plyn uvoľnený v tomto procese môže viesť k netesnostiam a dokonca prasknutiu chladiča. V žiadnom prípade nemôžete nechať batériu naplnenú vodou v "uzamknutej" forme na leto. Jeho tenké steny môžu napučať a prasknú.
  3. Hliníkové batérie sa správajú veľmi rozmarne, keď sú pripojené k našim ruským sieťam. Ak sa pH vody aspoň mierne líši od 7, potom okamžite dochádza ku korózii. A ak je hliníkový radiátor pripojený k medeným rúrkam alebo k medi s výmenníkom tepla z medi, vytvorí sa „galvanický pár“ medi / hliníka, čo vedie k elektrokoróze. Pri kontakte s meďou cez vodu sa hliník doslova rozpadne, vrstva po vrstve, na biely prášok.

V negatívnych posudkoch sú odkazy na nadmernú pružnosť a tenkosť stien, a preto radiátory ľahko tvoria zárezy. Nešťastný kontakt s ostrými rohmi nábytku môže skončiť pre krehkú hliníkovú časť a je celkom smutný.

Používatelia sami pomerne dosť a primerane odmietajú takéto recenzie:

  1. Nemôžem povedať nič zlého na hliníku. Nepovažujem sa za bohatých ľudí. Urobil som opravu pred 5 rokmi a nebolo veľa peňazí. Dajte hliníkové radiátory a celkom šťastné. Zatiaľ nie sú žiadne problémy. Spíme s otvoreným panelom. Vyzerajú veľmi esteticky a štýlovo.
  2. Neporovnávajte ALLOY, z ktorých je vyrobený moderný vysokotlaký chladič (od 16 atm.) A obvyklý hliníkový hrebeň. Toto sú zásadne odlišné materiály. Zliatina obsahuje titán a ďalšie moderné materiály, ktoré nie sú typické pre koróziu. Normálni výrobcovia chránia vnútorné kanály špeciálnym povlakom.
  3. Liatina je inštalovaná v jednej budove a sekčnom hliníku v ostatných ... Žiadny rozdiel! A tam a tam žiadny propalin! Nepozerám sa príliš na teplotu, to sa deje a varí sa, keď sa začne vyjednávanie ... Odporúčam vám, aby ste používali vykurovacie zariadenia pre svoj účel a nainštalovali podľa technológie a všetko bude typu top!
  4. Pred rokom a pol som našiel únik medzi sekciami v továrni. Odviňte, vyčistite, vložte nové podložky - a všetky. Podruhé spláchli vodu niekoľko mesiacov v lete a tesnenia boli suché pod futorki. Tiež rozobrať, zmeniť a bod.
  5. Vzhľadom na skromný rozpočet sme sa rozhodli vziať šancu a dať Číňanom. Čo môžem povedať? Prvý mesiac zúril, potom sa vzduch znížil trikrát, teplo je vynikajúce, vyzerajú normálne a sú lacné. Kto nemá peniaze navyše, môže sa pokojne postaviť.
  6. Keď si musím vybrať z hliníkových radiátorov, vyberám si Nova Florida. Už viac ako 8 rokov neexistujú žiadne sťažnosti klientov o prítomnosti vzduchu (vodíka) v radiátoroch.
  7. Faktom je, že vo vzduchu, v ktorom, ako viete, kyslík je o niečo viac ako 20%, hliník okamžite reaguje na vytvorenie ochranného filmu. Tento film je veľmi tenký - len niekoľko molekulových vrstiev. Vzhľadom k svojej intermolekulovej štruktúre je oxid hlinitý jednou z najinertnejších (chemicky neaktívnych) látok na Zemi. Samozrejme, ak sa vo vašej vode vznášajú nečistoty, niečo môže poškriabať alebo odtrhnúť film a potom sa nedá vyhnúť korózii. Tak nainštalujte filtre do systému a pokojne spajte.

V súhrne môžeme konštatovať, že pri starostlivom prístupe k výberu a pri správnej inštalácii v súlade so všetkými pravidlami a normami budú hliníkové radiátory trvať dlho a úspešne.
Ostatné časti:
1. Vyberte hliníkový chladič
2. Prečo hliníkový radiátor?
3. 10 najlepších hliníkových vykurovacích telies
4. 10 najtypickejších recenzií hliníkových radiátorov
5. Inštalácia a pripojenie hliníkového chladiča

Loading...