Prečo hliníkový radiátor?

Zoznam výhod: budú mať hliníkové radiátory nejaké nevýhody?

Ostatné časti:
1. Vyberte hliníkový chladič
2. Prečo hliníkový radiátor?
3. 8 najlepších hliníkových vykurovacích telies
4. 10 najtypickejších recenzií hliníkových radiátorov
5. Inštalácia a pripojenie hliníkového chladiča

Hliník je pomerne bežný kov v zemskej kôre, ktorý umožňuje, aby výrobky z neho mali nízku cenu s vysokou "kozmickou" kvalitou. Okrem toho sa dá ľahko taviť a tvarovať.
Aké ďalšie výhody majú hliníkové radiátory a ako prekonávajú liatina, oceľ a Bimetallic? Uvádzame všetky nesporné výhody vykurovacích zariadení z hliníka:

  • nízka hmotnosť
  • jednoduchá inštalácia,
  • vysoký stupeň prenosu tepla,
  • účinnosť,
  • prijateľné ceny

Pozrime sa na niektoré z týchto bodov. Pokiaľ ide o nízku hmotnosť, znamená to, že jedna časť vysokokvalitného liateho radiátora by mala vážiť o niečo viac ako jeden kilogram. Štandardná sada 10 sekcií spolu so spojovacími prvkami bude vážiť približne 11 kg. Batérie vyrobené extrúziou sa ukážu ešte jednoduchšie.
Radiátory sa ľahko inštalujú na mieste so špeciálnymi montážnymi súpravami. Podrobnejšie sa o ňom hovorí v poslednej časti článku venovanej inštalácii a pripojeniu zariadenia. Jednoduchosť starostlivosti o hliníkové radiátory spočíva v tom, že tepelne odolný povlak sekcií a tvaroviek je nielen moderný a esteticky príjemný, ale v priebehu rokov tiež nie je naklonený zhoršovať jeho vzhľad. Nehromadí prach, nie je ťažké ho čistiť a umývať.

Vysoká úroveň prenosu tepla a hospodárnosti sú navzájom neoddeliteľné. Zvlášť dobre je toto spojenie viditeľné v súkromných chatkách. Vo vnútri hliníkového radiátora cirkuluje relatívne malé množstvo vody a aj keď nie je najvýkonnejší vykurovací kotol, komfort v miestnostiach sa dá ľahko dosiahnuť vďaka prenosu tepla. Okrem toho majú hliníkové radiátory nízku tepelnú zotrvačnosť. To znamená, že teplota v miestnostiach sa dá veľmi ľahko meniť pomocou termostatov.

Výber vykurovacích zariadení v byte, nezabudnite, že čistý hliník v jeho tepelnej vodivosti je horšie len striebro a meď. Zliatiny na báze hliníka, z ktorých sú vyrobené radiátory, majú rovnaké úžitkové vlastnosti. V dôsledku takzvaných "plutiev" - súboru tenkých rebier vo vnútri sekcií sa ďalej zvyšuje efektívna plocha odvodu tepla.

Oxidový film chráni vnútorný povrch zariadenia pred koróziou. Na zlepšenie antikoróznych vlastností sa dodatočne používa povlak vyrobený z polymérnych živíc. To umožňuje použitie hliníkových radiátorov v kontakte s chladivom, ktorého pH je v rozsahu 5 až 10 jednotiek pH. Hladký povrch častí po spracovaní má nízku hydrodynamickú odolnosť, takže znečistené chladivo nespôsobuje poškodenie.

Nevýhody hliníkových vykurovacích telies v porovnaní s bimetalmi zvyčajne zahŕňajú:

  • krehkosť,
  • rýchle opotrebovanie,
  • citlivosť na kvalitu chladiaceho média.

Najčastejšie sú chyby spôsobené zlou vierou výrobcu. Málo známe čínske modely sú vyrobené zo "sekundárnych" hliníkových zliatin. Tento produkt nie je získaný z rudných surovín, ale z priemyselného odpadu, hliníkového šrotu a šrotu jeho zliatin. Takéto zariadenie sa rýchlo rozpadá aj v prípadoch, keď počas inštalácie a prevádzky neboli povolené žiadne porušenia.

Všetky európske značky sú dôkladne testované. Mnohé z nich sú špeciálne prispôsobené náhlym poklesom tlaku a nízkej kvalite chladiva, ktoré sa nachádza v sieťach ruského ústredného kúrenia. Preto pri výbere chladiča z hliníka do bytu by ste mali zastaviť na odlievaných modeloch od známych výrobcov.

Ostatné časti:
1. Vyberte hliníkový chladič
2. Prečo hliníkový radiátor?
3. 10 najlepších hliníkových vykurovacích telies
4. 10 najtypickejších recenzií hliníkových radiátorov
5. Inštalácia a pripojenie hliníkového chladiča

Loading...