Čo je lepšie - dvojitý kotol alebo pomalý varič?

Pochopte rozdiely medzi týmito zariadeniami a zistite, čo potrebujeteVzhľad na trhu technických výrobkov rôznych nových výrobkov nemožno prehliadnuť. To sa vzťahuje aj na multicookers a parníky. A pomerne často, veľa ľudí pri výbere týchto zariadení premýšľať o tom, čo je lepšie: pomalý varič alebo dvojitý kotol. Názvy týchto zariadení sú podobné, ale fungujú odlišne. Je potrebné pochopiť rozdiely medzi týmito zariadeniami a určiť, čo potrebujete.

parníky

Parník má pomerne jednoduchú štruktúru. Na jeho základni je nádoba, kde sa naleje voda. Po vriacej vode začne prúdiť para do nádob, kde sa nachádzajú výrobky s vopred položeným tovarom. Takže jedlo je dusené.Parník je nevyhnutný pre ľudí, ktorí dodržiavajú diétu. To vám umožní vyhnúť sa jesť tuky, a umožňuje variť chutné a zdravé jedlá pre celú rodinu.
Výhody parných kotlov

 • Pohodlné a efektívne naparovanie.
 • Umožňuje riešiť súčasne úlohy, ktoré nesúvisia s varením. Napríklad sterilizácia riadu alebo vyhrievaných jedál.
 • Možnosť simultánnej prípravy rôznych jedál, kvôli prítomnosti rôznych nádob a kontajnerov.
 • Konzervácia vitamínov v potravinách, príprava zdravých a zdravých potravín.

Nevýhody parníkov

 • Náročnosť varenia niektorých výrobkov, napríklad obilnín.

multivarki

Pomalý varič umožňuje variť širokú škálu jedál. Toto zariadenie je akýmsi modernizačným tlakovým varičom, varičom na ryžu, rúrou a parníkom. S ním môžete vyprážať, variť, piecť, dusiť a pariť, a pritom nestrácať čas a bez námahy.


Zariadenie tohto zariadenia sa skladá z varnej nádoby, elektrického vykurovacieho telesa, procesora, ktorý je zodpovedný za automatickú prevádzku, a parného systému.
Výhody multicookerov

 • Mnoho režimov varenia, ktoré umožňujú variť rôzne jedlá a dokonca piecť.
 • Existencia funkcie oneskoreného štartu a kúrenia, podpora riadu v teplom stave.
 • Prítomnosť veľkého množstva rôznych funkcií, ktoré robia zariadenie jednoduchým, pohodlným a pohodlným.

Nevýhody multicookerov

 • Varíme veľmi dlho v niektorých prípadoch v porovnaní s pravidelným varením na sporáku.
 • Problémy s pridaním ďalších produktov do zariadenia a zmena režimov.
 • Možnosť varenia len jednej misky naraz.

Aký je rozdiel medzi multicookers a parníkmi?

Metóda varenia, Toto je hlavný rozdiel medzi týmito jednotkami. Pomalý varič môže piecť, opekať, variť na grile a paru, variť a parný varič varí jedlá len s pomocou pary.
funkčnosť, Parník môže variť, rozmrazovať a ohrievať. Pomalý varič môže nahradiť panvicu, parník, rúru, hrniec, fritu a sporák.
Množstvo pripravených potravín, Kompletný s dvojitým kotlom môže byť niekoľko nádob rôzneho objemu, s pomalým varičom - len jedna nádoba s objemom 2,5-4,5 litra. To znamená, že v dvojitom kotle môžete variť niekoľko jedál naraz a v pomalom hrnci - jeden.
Rýchlosť varenia, V pomalom hrnci je varenie na rozdiel od parného kotla často veľmi pomalé. Existujú však aj modely multifunkčných varičov s funkciou naparovania, ktoré „vznášajú“ riad v rovnakom čase ako dvojitý kotol.
Užitočnosť riadu, Pre mnohé ženy v domácnosti je dôležitá užitočnosť jedla. V dvojitom kotle nie sú konkurenti: príprava všetkých výrobkov sa vykonáva na páre so zachovaním všetkých živín a vitamínov.
Náklady na, Multivarki sú drahšie, jednoduchý model s priemernými ukazovateľmi stojí takmer 3-krát drahší ako dvojitý kotol s rovnakými parametrami. Ale sú tu aj parníky, ktorých náklady zanechajú všetkých multicookerov. Náklady na zariadenia závisia od rýchlosti prípravy, počtu funkcií, objemu misiek a ďalších kritérií.

Multivarki s funkciou parného kotla

Chcete oboje? Niektoré modely multicookers majú funkciu parenie, čo je veľmi pohodlné. Ale také zariadenie je určené hlavne pre ľudí, ktorí nie sú neustále variť jedlo pre pár, pretože zariadenie je vybavené len malou kapacitou, ktorá neumožňuje varenie niekoľkých jedál naraz.Dobrá povesť medzi týmito zariadeniami zarobil multivarki Redmond RMC-M 70, vytvorený pre realizáciu kulinárskych talentov v plnom rozsahu a premenenie procesu varenia na príjemnú a dokonca obľúbenú činnosť. Prístroj má viac ako 30 programov, je doplnený miskou s nelepivým viacvrstvovým povlakom, fritovacím košom, nádobou s dvojitým parníkom, naberačkou, plochou lyžičkou a odmerkou.
Tiež stojí za to pozrieť Philips HD-3033kombinuje peknú cenu a skvelú funkčnosť. Podľa majiteľov, multicooker Philips HD3039 00 varí aj dobrý pár.
Obrovskou príležitosťou je kompaktné zariadenie Panasonic SR-TMH 18, ktorá implementuje všetky metódy varenia, ktoré sa používajú v zdravej výžive. Dusenie, dusenie, pečenie, vyprážanie - všetky sa zbierajú v jednom zariadení. Nielen uľahčuje proces varenia, ale umožňuje aj jeho plánovanie.
Takíto multicookers sú schopní nahradiť kachle v kuchyni. Budú výrazne šetriť čas a vážiť si silu žien v domácnosti.

Čo si vybrať - dvojitý kotol alebo pomalý varič?

Táto voľba závisí výlučne od potrieb kupujúceho. Ak sa staráte o svoje telo, zdravie, metabolizmus, potom by ste mali vybrať parník s rybami, zeleninou a duseným steakom. Parník je nevyhnutný pre ľudí, ktorí sú nútení držať sa diéty zo zdravotných dôvodov. Bude to užitočné pre rodiny s malými deťmi.
Ale ak sa nebojí tuku a karcinogénov, potom si môžete bezpečne kúpiť pomalý varič - s ním si môžete vyskúšať oveľa viac rôznych receptov.
Taktiež je potrebné určiť dôležitosť možnosti súčasného varenia viacerých jedál - zvládne to len dvojitý kotol.

Loading...