6 spôsobov, ako znížiť zeleninu na kocky

Výber najlepšieho zariadenia na pomoc hostiteľke

V procese varenia niektorých jedál môže rezanie zeleniny na kocky trvať pomerne dlho. Ak máte radi šaláty, okroshka, boršč, zeleninové dusené mäso, pripravte sa na zimu - premýšľajte o kúpe rezačky zeleniny. Toto zariadenie urobí za pár minút prácu, na ktorú bude „v manuálnom režime“ trvať hodinu.


A ak boli predané iba strúhadlá a kuchynské procesory (prvé nie sú rezané s kockami a druhé sú dosť drahé), teraz výrobcovia ponúkajú rôzne jednotky, ktoré sa s touto úlohou vyrovnávajú.

Metóda 1. Ručné kosačky na zeleninu

Táto metóda môže byť správne položená na prvom mieste. Ľahko sa umyjú, rýchlo sa zmontujú a rozložia, majú ostré nože, sú bezpečné v prevádzke a zároveň krásne a elegantne rezané. Najznámejšie a najobľúbenejšie sú Nicer Dicer a Nicer Dicer Plus. Strúhadlá zaberajú málo miesta a sú lacné. Pravidelné Nicer Dicer možno zakúpiť za pouhých 10-15 dolárov.Vyrába manuálne rezačky zeleniny Moulinex. Náklady na 25-30 dolárov.


Ďalším populárnym ručným rezačom zeleniny je Alligator (Švédsko). Ľudia sú spokojní s kvalitou, ale cena tohto zariadenia - 150-180 dolárov - je veľmi vysoká.Na ručné rezačky zeleniny je potrebné prispôsobiť. Zariadenie neskúšajte ihneď na tuhých výrobkoch (napríklad mrkva alebo surová repa), cibule. Najprv skúste rezať zemiaky, uhorky alebo cuketu. Keď pochopíte, ako najlepšie dať výrobok do rezačky zeleniny, s tým, čo je potrebné tlačiť - môžete bezpečne kocky akúkoľvek zeleninu. Veci pre kuchyňu sú skutočne veľmi užitočné.

Metóda 2. Spracované spracované potraviny

Spracovatelia potravín - multifunkčné zariadenia. Okrem rezania zeleniny, môžu - poraziť cesto, pracovať s mixérom, niektoré modely majú funkciu mlynček na mäso, odšťavovač atď.Nedostatok spracovateľov potravín spočíva v tom, že si vyžadujú čas na montáž zariadenia - a po práci by sa mali rozobrať, umyť a zaviesť. Niekedy je rýchlejšie robiť niečo s rukami - než vytiahnuť jednotku. Ďalšou nevýhodou je vysoká cena.

Metóda 3. Mlynčeky na kocky

Francúzska značka Moulinex vyrobila prvý mlynček na mäso so schopnosťou nakrájať zeleninu na kocky.Model ME415 je hodným konkurentom Bosh! Jeho cena je oveľa nižšia (120-150 dolárov). Mäso, ktoré nakrája, má oveľa lepšiu kvalitu ako mixér v kombajne. Kombinácie sú však viac funkčné. Môžu napríklad miesiť cesto alebo urobiť kokteil. Táto mlynček na mäso má viac trysiek - strúhadlá a drviče na zeleninu. Podľa recenzií - prístroj dokonale dokonale nakrája surovú zeleninu, kocky uvarené v nej, pokrčený.

Metóda 4. Miešačky, umožňujúce narezanie na kocky

Na trhu existuje bezpodmienečný líder! Mixéry HR 1659 a HR 1669 sú novinkou, ktorá získala srdcia zákazníkov. S ním si môžete pripraviť zemiakovú kašu, rošt, nasekanú zeleninu, miesiť cesto a urobiť kokteil.Vzhľadom k veľkému množstvu funkcií môže byť právom nazývaný kombináciou. Zároveň zaberá veľmi málo miesta. Je ľahko ovládateľný, nie sú tam žiadne diely s komplexným držiakom. Umyté, podľa recenzií, je tiež jednoduché. Nevýhody: veľa plastových dielov, ktoré sa môžu zlomiť. V súprave je len jedna mriežka pre kocky - ďalšie je potrebné zakúpiť samostatne.
Náklady na zariadenie je 200-250 dolárov.
Ďalší mixér, rezacie kocky, vyrábané firmou VITEK. Náklady na zariadenie je 130-150 dolárov. Tiež to veľmi dobre odrezáva. Nevýhodou je opäť pravdepodobnosť poruchy, tentokrát prevodovky.


Metóda 5. Elektrické rezačky zeleniny

Niektorí výrobcovia sa snažili vytvoriť podobné jednotky. Ale nestali sa populárnymi. Po prvé, nie je možné si ich kúpiť v obchode, všetky predaje sa uskutočnili prostredníctvom televízie alebo internetu. Po druhé, cena takéhoto zariadenia bola o niečo nižšia ako cena mlynčeka na mäso Moulinex. Zariadenia sa ukázali ako neziskové a zatiaľ si nezískali dôveru kupujúcich. Možno sa v budúcnosti takéto zeleninové frézy upravia?


Metóda 6. Špeciálne tipy na domáce spotrebiče

Kenwood si vybral nezvyčajnú cestu. Vyrobili si kúsok MGX400, ktorý je vhodný pre mlynčeky na mäso a kombajny tejto značky. Dostane hostesku, ktorá má vo svojich arzenálových jednotkách Kenwood.Ako vidíme, trh sa v tomto smere rozvíja. Moderný kupujúci si však už má čo vybrať. Čo sa vám páči viac? Mlynček na mäso, kombajny, mixéry alebo špeciálne príslušenstvo? Možno si vyberiete mechanický strúhadlo? Vaša voľba by mala závisieť od vašich osobných potrieb! Hlavnou vecou je použitie niektorých pravidiel pri prevádzke zariadení:
- Po prvé, rezané mäkké potraviny, ako sú syry, vajcia, a potom - tvrdé.
- Mäso môže byť mierne zmrazené. Tým sa zlepší kvalita rezu.
- S drvičom zaobchádzajte veľmi opatrne! Sú neuveriteľne ostré, sú možné hlboké zárezy. Nikdy nedávajte deťom strúhadlá.

Loading...