Výber mixéra pre domácnosť

Milovníci šišiek a koláčov venovaných, alebo ako kŕmiť rodinu a hostí, bez toho, aby narušili energetickú rovnováhuPočnúc prácou s cesto, budete neúmyselne premýšľať o tom, ako zjednodušiť proces miesenia, zbaviť sa múky lietajúce vo všetkých smeroch, čo je potom veľmi ťažké zbierať. A ak potrebujete cesto veľa a rýchlo, a okrem toho, hostia sú takmer na prahu? Pomoc v takejto situácii príde stroj na miešanie cesta pre domácnosť.
Všeobecne platí miešačky cesta vo výrobe - v kaviarňach, pekárňach, reštauráciách a iných prevádzkach, kde pečú buchty a chlieb vlastnej výroby.

Konštruktívne vlastnosti testomesov

Existuje niekoľko typov miesiacich strojov.

  • Špirálové miešačky cesta umožňujú miesenie droždia a cesta bez kvasiniek na chlieb, pizzu a lístkové pečivo vo veľmi vysokej kvalite. Pohyb špirály simuluje ručné hnetenie, takže cesto je nasýtené kyslíkom. Takéto stroje majú vysoký výkon.
  • Planetové miešačky cesta - v skutočnosti sú to mixéry určené na prácu s tekutým textom pri pečení cukroviniek a na výrobu majonézy, peny, atď. Často sú vybavené šľahačom na bitie, špachtľou a hnetacím hákom, čo robí agregáty tohto typu univerzálnejším, ale menej produktívnym.
  • Horizontálne miešačky cesta, t určené na miešanie strmého textu pre ravioly, knedle, atď.

Pracovná rýchlosť
Osobitná pozornosť pri výbere jednotky by sa mala venovať počtu rýchlostí vo vozidle. V moderných jednotkách sa ich počet pohybuje od jednej po desať.
Vlastnosti misy
Miska je vyrobená vo forme misy alebo žľabu. pre domáce miešačky cesta do domácnosti dostatočný je objem nádoby od 4,5 do 10 litrov. Kým je stroj v prevádzke, môže byť stacionárny (typický pre planétové modely) a rotujúci (ako pri špirálových agregátoch).
Bezpodmienečné ukazovatele kvality a rýchlej práce sú moc. V rôznych jednotkách sa tento parameter môže pohybovať od 300 do 2000 wattov.

Výber miešačky pre dom: sušienky, koláče alebo buchty?

Pri výbere asistenta, ktorý dokáže rýchlo a ľahko miesiť požadované množstvo cesta, musíte definovať niekoľko kritérií:

- Aký druh cesta sa najčastejšie musí vyrábať (chlieb, droždie, šluk).
- Charakteristiky šarže, prítomnosť dodatočných funkcií.
- Výkon (závisí od kapacity misy).

Výrobcovia a modely domácich batérií: kvalita, výkon a cena v jednej fľaši

Výber, ktorý z nich je potrebný mixér na cesto pre domácnosť, t Je potrebné určiť výrobcu a cenu.
Na dnešnom trhu je pomerne málo. hnetacie stroje Cena ktoré sa občas líšia. Niekoľko príkladov najpopulárnejších výrobcov a modelov:

Gastrorag miešačky cesta, vyrábané v Číne - jedna z najlacnejších. Cena planétových hnetacích strojov tejto značky začína od 200-300 dolárov.Pre minulé storočie, slávna americká značka KitchenAid dodáva na svetový trh domáce spotrebiče mixéry na miesenie cesta. Výrobky majú vynikajúce technické vlastnosti, ktoré umožňujú značke udržať si vedúcu pozíciu medzi najznámejšími výrobcami planetových miešačov. Pre domáce použitie je vhodný napríklad model KitchenAid 5KSM150PSE s objemom misy 4,8 litra. K stroju je možné dodatočne pripojiť 12 trysiek: odšťavovač, mlynček na mäso atď.


Taliansky planétový kombajn - "Olimpic multifunzione". Stroj s objemom nádoby 5 litrov a výkonom 1000 W je určený na rýchlu prípravu malých objemov rôznych typov textu. Jeho všestrannosť je impozantná - je schopná miesiť cesto aj na cestoviny, čím sa stáva elastickým a roztaveným v ústach. Cena modelu je asi 500 dolárov.Nemeckí výrobcovia predstavujú značku rozpočtových mixov pre test.Clatronic". S nie príliš veľkou kapacitou na miešanie a nízkou rýchlosťou spracovania je táto technika známa svojou elektronikou. Pre domáce cesto je skvelý model Clatronic KM 3323 s objemom 5 litrov a výkonom 1000 W, ktorého cena začína od 160 USD. Je potrebné len položiť všetky prvky do auta, na displeji nastaviť potrebné indikátory a po krátkom čase dostať hotový výrobok.

Malá rada. Pri nákupe mixéra dávajte pozor na prítomnosť časovača, s ktorým môžete presne nastaviť čas hnetenia a pokojne ísť o svojom podnikaní.

Loading...