Vyberte si mixér pre mliečne kokteily pre domácnosť

Mliečny koktail? Nič nie je jednoduchšie!

Určite sa všetci pokúsili o kokteil. Silný ako oblak, vzdušný a chladný, kokteil si vychutnávajú dospelí aj deti! Pripravuje sa pomocou špeciálnych miešačiek. Mixér na mliečne koktaily je viacúčelový. S ním môžete robiť smoothies, omáčky a peny. Niektoré modely môžu rozbiť ľad.

Domáce mixéry

Mixéry na mliečne koktaily sú určené hlavne pre bary a kaviarne. Ale sú tu aj lacné modely - aby ste si svoj obľúbený nápoj pripravili doma.
Domáca batéria sa vyznačuje kratšou dobou chodu, menšou veľkosťou a nižšou cenou. Cenové rozpätie je veľmi široké. Môžete si kúpiť model pre 1400 a 35.000 rubľov.

Mixér GASTRORAG W211. Náklady 1500-2000 rubľov.

Model Voronezh SzhN-1 (Bee). Cena - asi 5000 rubľov.

Mixér STARFOOD DM-A. Môžete si kúpiť za 4000 rubľov.
V cenovom rozpätí od 3,5 do 6 tisíc rubľov nájdete veľa modelov, ktoré sú vhodné pre domácnosť a pre malú kaviareň.

Ako si vybrať mixér na mliečne kokteily?

Pri výbere mixéra musíte zvážiť počet otáčok. Zariadenia od 8000 pripravujú naozaj hrubý koktail! Rovnako dôležitým parametrom je materiál prípadu. Modely pre bary a reštaurácie sú spravidla vyrobené z hliníka alebo nehrdzavejúcej ocele. Domáce pomocníci sú zvyčajne vyrobené z odolného plastu.
Materiál skiel sa tiež môže líšiť. Je vyrobená z transparentného alebo matného plastu, ako aj z kovu. Ak sa chystáte pripraviť koktaily vo veľkých objemoch, potom dávajte pozor na mixéry s množstvom misiek. Takéto zariadenia môžu súčasne pripraviť až tri koktaily.

Je vhodné zvážiť funkčnosť mixéra. Veľmi užitočná je schopnosť nastaviť rýchlosť. To vám umožní pripraviť rôzne nápoje a omáčky. Uistite sa, že premýšľať o tom, kde budete umiestniť mixér, zvážte veľkosť jednotky.
Niektoré modely sú vybavené špeciálnym držiakom, ktorý umožňuje umiestniť zariadenie na stenu. Ostatné zariadenia sú vybavené prísavkami, ktoré eliminujú kĺzanie na povrchu stola alebo tyče. Najmodernejšie modely majú ochranný mechanizmus. Nezapínajú sa bez riadne upevnenej nádoby. Konečnú cenu jednotky ovplyvňuje aj kvalita stavby.

Ako urobiť naozaj chutný koktail?

Koktaily, pomocou mixéra, pripravujú nielen rýchlo, ale aj jednoducho! Hlavná vec je nasledovať niekoľko pravidiel:
- Vyberte iba čerstvé mlieko, menej ako 3,2% tuku. Čím väčší je obsah tuku, tým horšia bude pena.
- Pred prípravou kokteilu je lepšie vychladnúť mlieko. Tým sa zlepší kvalita nápoja.
- Ak je v recepte ovocie, skúste ich vopred rozsekať.
- Vždy začnite biť tekutejšie zložky, postupne pridávajte prísady o niečo hrubšie.
- Kvapalinu nelejte nad maximálnu hladinu uvedenú na skle.
- Pred šľahaním premiešajte vanilku, škoricu a iné sypké prísady.

Loading...