Ako si vybrať mixér?

Ako si vybrať najvhodnejší mixér a nie preplatiť? Vyberte podľa parametrov.Ktorý mixér je lepšie kúpiť? - odpoveď na túto otázku sa môže zdať zložitá - existuje príliš veľa predajných nástrojov rôznych typov a modelov. Moderné jednotky majú veľa funkcií, ktoré môžete potrebovať - ​​alebo sa nikdy nemusia hodiť. Ale výber vhodného zariadenia v skutočnosti prichádza k rozhodnutiu, aké funkcie a výkon sú potrebné na prípravu riadu, pre ktorý chcete kúpiť mixér.

Povieme vám o rôznych typoch miešačov - takže si môžete vybrať, ktorý z nich je vhodnejší pre vašu kuchyňu. Detailne sa pokúsime odpovedať na nasledujúce otázky:

Na čo je mixér?

Mixér je potrebný na mletie, miešanie, šľahanie výrobkov.
Tieto zariadenia sú krížením medzi kuchynským robotom a mixérom. Dostali možnosť miešať sa z mixéra a nože na brúsenie z kuchynského robota.
Mixéry sú menšie a lacnejšie ako spracovatelia potravín - sú však určené pre malé množstvo potravín.

Čo robí mixér?

V porovnaní s miešačom môže miešač zvládnuť tvrdšie produkty a rozbiť ľad. Nemôže však poraziť cesto ani mixér.Mixéry sú jednoducho nevyhnutné v procese výroby detskej výživy. Toto zariadenie je jednoducho potrebné, keď je v rodine dieťa. Môžu rýchlo zmeniť obyčajné polievky na zemiakovú kašu, urobiť zemiakovú kašu pre dieťa.
Môžete ju tiež použiť na výrobu ovocných a ovocných nápojov, domácej majonézy, smoothies, zmrzlinových koktailov, premenia cibuľu na kašu - pre tých, ktorí nechcú, aby sa cibuľa plávala v polievke a robili viac chutných a zdravých vecí. Modely s vysokým výkonom sa používajú na sekanie ľadu a sekanie orechov.

Typy miešačov

Existujú dva typy mixérov - ponorné (manuálne) a stacionárne, A najpohodlnejšie je kombinovaný modely, ktoré kombinujú schopnosti tých a iných.

Ponorné miešačky (ručné) t

Tieto zariadenia sú určené na brúsenie drviny, varenej a surovej zeleniny a zelenín, prípravu omáčok a zemiakovej kaše, mäsa v malých množstvách. Ale ručný mixér nie je lepšie používať na rezanie zeleniny do šalátov, pretože výrobky sa zmenia na kašu.
Jedná sa o kovové alebo plastové puzdro s predĺženým tvarom, ku ktorému sú na jednom konci pripevnené 2-lopatkové čepele. Takýto mixér je ponorený do nádoby s výrobkami. Väčšina výrobcov je k dispozícii pre svoje modely rôznych prídavných trysiek, čo výrazne zvyšuje funkčnosť zariadenia.


dôstojnosť

- Možnosť nastavenia konzistencie misky - rovnomernosť konzistencie a veľkosť mletia závisí od trvania prevádzky zariadenia.
- Pohodlné varenie malých porcií.
- Počas práce a skladovania nie je dostatok miesta.
- Jednoduchá starostlivosť.

nedostatky

- Zle pripravené koktaily.
- Je ťažké rozdrviť orechy a ľad.
- Prístroj v procese práce sa musí držať v ruke, pričom stlačte tlačidlo. To môže byť ťažké a časovo náročné.
Mixéry nie sú určené na prácu s hustým cesta, len s tekutinou. Zariadenie nie je vybavené miešacími hákmi.

Stacionárne miešače

Alebo mixéry s miskou. Takéto zariadenia sú vhodné na prípravu zeleninových a ovocných pyré, cestíčka, vaječného bielok, smoothies, omáčok, krémov, polievok, zmesí koktailov, niektoré modely sa môžu vyrovnať so zadusením ľadu.
Predstavujú misu namontovanú na stojan, na ktorej spodnej strane sú nohy, ktoré jej dávajú stabilitu. Elektrická energia sa dodáva na stojan, na ňom sú ovládacie tlačidlá.


dôstojnosť

- Miska má výtok, ktorý vám umožní pohodlne naliať omáčku alebo koktaily.
- Nezávislá práca. Mixér je na stole, nemusíte ho držať v rukách. Stačí len stiahnuť produkty a vybrať požadovanú rýchlosť.

nedostatky

- Zlá zelenina.
- Je nepohodlné variť malé porcie - obsah je rozmazaný na stenách a nôž nedosiahne výrobky.
- Viac úložného priestoru.

Kombinované mixéry

Takéto miešačky sa tiež nazývajú mini-kombajny a kombinujú funkčnosť stacionárnych aj ponorných. Jedná sa o sadu ponorného mixéra, sekačky, odmerky, dýzy nožov v uzavretej nádobe, šľahača a ďalších trysiek. Niekedy je doplnená o dodatočnú kapacitu.
Kombinované miešačky majú všetky možnosti ponorenia (miešanie a mletie zeleniny, korenia, orechov, zemiakovej kaše). Ich funkčnosť je rozšírená vďaka prítomnosti tryskového šľahača: teraz môžete šľahať krémy, koktaily, vaječné bielky, polotekuté cesto. Prítomnosť veľkej misy a špeciálneho noža na sekanie ľadu vám umožňuje zmeniť zariadenie na stacionárny mixér, ktorý má všetky svoje funkcie.


Hlavným rozdielom od spracovateľov potravín je, že kombinované mixéry majú menej funkcií. Nemajú stlačiť šťavu - takéto trysky nie je k dispozícii, nemôžu variť plnku. Prístroj pracuje s malým množstvom výrobkov, preto neočakávajte od nich pomoc počas letného zberu. S pomocou nich je nemožné nakrájať zeleninu na šaláty, jednoducho ich nakrájať na kašu.
A hlavnou nevýhodou je cena. Takáto súprava bude, samozrejme, drahšia ako bežný mixér bez ďalších funkcií.

Ako si vybrať ten správny mixér? Študujeme vlastnosti

Venujte pozornosť parametrom, na ktorých záleží, či to bude pre vás vhodné variť niečo chutné.

materiál

Stacionárne miešacie misky sú zvyčajne vyrobené z plastu alebo skla. Sklo je šetrnejšie k životnému prostrediu, nebojí sa poškodenia pri spracovaní tuhých výrobkov, ale džbán sa môže pri páde rozbiť. Plast absorbuje pachy, môže sa časom zakaliť a poškriabať z častého umývania. Výrobcovia brali do úvahy nedostatky plastových misiek a začali používať vysokovýkonný plast, ktorý je vysoko odolný voči poškodeniu, nezanecháva škvrny a pri varení sa nezakalí. Prípad ponorných miešačov je spravidla vyrobený z kovu alebo plastu.
Trysky lepšie vybrať kov. Majú vyššiu pevnosť a prácu s horúcimi produktmi.

energie

Funkcia mixéra závisí od tohto parametra. Výkon sa v podstate pohybuje od 200 do 700 wattov. Čím vyšší výkon, tým viac možností má mixér. Nízkoenergetické zariadenie pracuje s mäkkou zeleninou a tekutinami, ale vyskytujú sa problémy s pevnými produktmi. Jednotka 600-700 W je schopná vyrovnať sa aj s lámaním ľadu.

Počet rýchlostí

Čím menší je výkon mixéra, tým pomalšia je jeho rýchlosť. Nízkonapäťové zariadenia sú vybavené 2 až 3 rýchlosťami, vysoko výkonné miešače majú 5-7 rýchlostí a niektoré modely môžu mať až 12-14. Rôzne produkty sa ľahšie brúsia rôznymi rýchlosťami
Okrem počtu rýchlostí, zariadenia poskytujú možnosti pre turbo režim, plynulé nastavenie rýchlosti a pulzný režim.
Turbo režim je práca mixéra pri maximálnom výkone. Keď stlačíte tlačidlo "turbo", zariadenie automaticky prepne na najvyšší výkon, aj keď predtým bolo na svojom minime. Možnosť je navrhnutá tak, aby poskytovala maximálne množstvo výrobkov na šľahanie.
V pulznom režime mixér pracuje s periodickým zastavením na kontrolu stavu výrobkov. Po dvoch alebo troch sekundách začne zariadenie znova pracovať. Pulzný režim môže predĺžiť životnosť mixéra - chráni motor pred prehriatím.

Objem misy

Kapacita misky je zvyčajne 1 - 2 litre. Vo výberovom procese je potrebné vziať do úvahy, že rozdiel medzi užitočným a celkovým objemom je približne 200 až 300 ml. Ak chcete používať zariadenie na prípravu nápojov a kokteilov alebo miešanie kokteilov, mali by ste zvoliť väčší objem. Na prípravu detskej výživy si môžete vybrať menej priestranných modelov 0,3-0,6 litra.

Starostlivosť o zariadenie

Je veľmi ľahké prístroj rozobrať, dá sa jednoducho a rýchlo umyť.
Niektoré stacionárne miešače sú vybavené samočistiacim zariadením. Na umývanie v miske sa naleje teplá voda a stlačí sa tlačidlo čistenia. Ak model túto funkciu neposkytuje, nebuďte rozrušený. Ponorné je možné spustiť do čistej vody a zapnúť na niekoľko sekúnd. Blender sa ľahko umyje, hlavná vec je byť opatrná, aby ste sa neublížili. A z bezpečnostných dôvodov by ste ho nemali dávať deťom - nože nástroja sú veľmi ostré.

bezpečnosť

Niektorí výrobcovia vybavia svoje spotrebiče špeciálnou možnosťou automatického vypnutia, ak mixér nie je správne zostavený. Táto funkcia pomáha predĺžiť životnosť mixéra a zabraňuje jeho poškodeniu.

Náklady na

Ponorné miešačky Sinbo, Scarlett, Supra, Maxwell atď náklady od 300 rubľov. Lacné modely nemajú prídavné zariadenia, ich výkon sa pohybuje od 170 do 250 wattov.
Najjednoduchšie stacionárne miešačky stoja od 500 rubľov.
Obľúbené modely značky Braun, Philips, Bosch, atď. náklady od 1700 do 5000 rubľov. Kombinované mixéry tejto cenovej kategórie sú pohodlnejšie a funkčnejšie, preto sú viac populárne.

Výber správnych trysiek

Zvláštnu pozornosť si zasluhujú miešače trysiek. Čím viac trysiek - tým viac možností má prístroj - ale model je tiež drahší. Preto predtým, než sa rozhodne o konečnom výbere, budú všetky trysky užitočné.Drvič s vekom.
Vhodné na krájanie a drvenie rôznych produktov, ako aj na varenie rýb alebo mletého hovädzieho mäsa.
Tryska na rezanie. Ľahko zvláda rezanie ovocia alebo tvrdej zeleniny, kusy kapusta, jemne plátky huby. S ním je vhodné nakrájať cibuľu - všetko sa robí tak rýchlo, že neexistuje žiadny špecifický zápach.
Miešač trysiek. Používa sa na výrobu omáčok a zemiakovej kaše, zvláda prípravu majonézy. Pomáha pri príprave čistých jedál pre deti z ovocia a zeleniny. Copes s sekanie zelenej a orechy, miešanie koktailov.
Metóda trysky. Mixér sa používa ako mixér - pomáha miesiť cesto, šľahačku alebo biele, je to vhodné v procese výroby rôznych dezertov.
Tryska na drvenie. Pomáha k drveniu, jemne rezanej mrkve, repy, jabĺk, kapusty a tvrdých odrôd syra.
Vákuový systém. Pomáha dlhodobo zachovať čerstvosť výrobkov alebo ich rýchlo marinovať. Pomocou vákuovej pumpy sa z nádoby odvádza vzduch, čím sa vytvára vákuum. Na marinovanie kebabu stačí naliať marinádu do nádoby, zakryť nádobu, vypustiť vzduch - a po 30-40 minútach môžete začať variť. Čerpadlo je tryska, ktorá pomáha vytvárať vákuum v špeciálnych nádobách, ktoré sú súčasťou súpravy. Kontajnery je možné zakúpiť samostatne. Môžete do nich vložiť akékoľvek produkty, pevne uzavrieť veko a pomocou čerpadla čerpať vzduch von z nádoby, čím sa vytvorí vákuový priestor. Niektoré nádoby na veku majú kalendár, na ktorom môžete označiť dátum zapečatenia výrobku. To vám umožňuje kontrolovať stupeň čerstvosti produktu.

Ktorý mixér je lepšie kúpiť? Rozhodneme sa

Pred rozhodnutím, ktorý mixér kúpiť, skúste odpovedať na otázku - prečo potrebujete mixér?
Ak sa rodina dieťa - vyberte ručný mixér. Jedlá pre bábätko by mali byť čerstvo pripravené, čo znamená, že bude potrebná dávka 100 - 200 ml. Mixér na nohe zvláda túto úlohu lepšie.

Nezabúdajte, že existujú špeciálne modely, ktoré sú určené výhradne na výrobu detskej výživy - napríklad mixér Philips / parný varič.
Ak varíte zeleninu, omáčky - pre tieto účely je tiež lepšie zvoliť ponorný mixér. Okrem toho je univerzálnejší - v prípade potreby ho môžete strčiť do akejkoľvek panvice, zariadenie s kovovou nohou - dokonca aj v horúcej. Áno, a množstvo jedla nie je obmedzené na objem nádoby. Ak si chcete kúpiť ponorný mixér, potom stojí za to skontrolovať, či je pohodlný vo vašej ruke, ak nie je príliš ťažký, či môžete prepínacie tlačidlá v procese získať.
Máte radi ovocné nápoje a smoothies? Varenie šťavy s ľadom? Ste pekáč s náplňou orechov? Potom je lepšie kúpiť stacionárny mixér - to bude pre vás výhodnejšie. Pri nákupe by ste mali venovať pozornosť prítomnosti rukoväte a výtoku na kanvicu, stabilitu. Stojí za to skontrolovať dĺžku napájacieho kábla - či sa dostane do zásuvky. Ak bude mať kanvica jasné veľké značky, bude pohodlnejšie používať mixér.
Všeobecne platí, že čím viac funkcií - tým vyššie náklady. Rozhodnite sa najprv, aký typ mixéra chcete, a potom sa pozrite na možnosti, na ktorých vám najviac záleží. Zohľadnite aj výhody niektorých doplnkov, ktoré môžu neskôr ušetriť nákup iného zariadenia.
Prístroj musí byť dostatočne výkonný, aby vyhovoval vašim potrebám. Na miešanie omáčok, korenín, dezertov, 300 W stačí, ale ak chcete miešať ľadové nápoje, budete potrebovať mixér s kapacitou najmenej 500 wattov.
Prístroj musí mať najmenej tri rýchlosti.
Čepeľ je bezpečnejšia z nehrdzavejúcej ocele.
Vyskúšajte, či je pre vás vhodné ovládať zariadenie (je to dôležité najmä pri modeloch, v ktorých je potrebné počas prevádzky stlačiť tlačidlo).
No, keď je pulzný režim.
Vyberte si mixér správne - a váš kvalifikovaný asistent pridá do vašej kuchyne!

Loading...