Ako si vybrať kúpeľ?

5 jednoduchých krokov pri výbere dokonalej kúpeľne

Krok 1. V prvom rade je potrebné určiť presnú veľkosť priestoru, v ktorom sa bude kúpeľ nachádzať, a potom môžete preskúmať modely, ktoré sa na tomto mieste nachádzajú.
Zoberte pásku!
Čas sa nestratí zbytočne, ak venujete veľkú pozornosť meraniu plochy povolenej pre kúpeľ. Mali by ste si myslieť, aký model chcete. Voľne stojaca vaňa alebo kúpeľ nôh? Asymetrické, uhlové, oválne alebo obdĺžnikové? Ako budú prepojené vodovodné a kanalizačné siete a koľko miesta je potrebné na voľný prístup ku komunikácii? Aké stránky chcete opustiť? Po výbere týchto parametrov si môžete vybrať materiál.
Krok 2. Je potrebné študovať výhody a nevýhody materiálov, ktoré sa používajú v procese výroby kúpeľa, aby ste zistili, ktorý z nich je pre vás najvhodnejší.
Nedôverujte dedovi, ktorý zabezpečuje, že liatinové vane sú najspoľahlivejšie.
Vzhľadom k veľkému rozsahu, výber najlepších materiálov je pomerne ťažké. Zvážte výhody a nevýhody kúpeľov z bežných materiálov:

akryl


- Akryl je najobľúbenejším kúpacím materiálom na svete. Vyznačuje sa prirodzeným teplom, ľahkosťou údržby, schopnosťou prijímať rôzne formy a odolnosťou.
- Akrylátové vane sa ľahko udržiavajú vo výbornom stave. Mali by sa čistiť mäkkými, neabrazívnymi produktmi (s použitím obyčajného mydla alebo pracieho prášku) a mäkkou handričkou. Malé škrabance sa dajú ľahko odstrániť z povrchu jemným brúsnym papierom alebo súpravou na opravu. Akryl môže vrátiť krásny vzhľad aj po dlhých rokoch prevádzky, leštenie do lesku, čo je nemožné robiť s oceľou alebo liatinovým kúpeľom.
- Často sú akrylátové vane doplnené hydromasážnymi systémami. Okrem toho sa predávajú za prijateľné ceny.
- Akrylátové vane sú ľahké a odolné, ľahko sa prepravujú. Okrem toho sú bezpečnejšie. Dno nie je klzké a mäkkosť akrylu neumožňuje biť deti na hranie. So správnou voľbou výrobcu sa táto vaňa neohne a je schopná odolať akejkoľvek hmotnosti. Akryl je odolný voči plesniam, chemikáliám a vysokým teplotám.
- Mali by ste starostlivo zvážiť výber výrobcu a miesto nákupu. Zlá kvalita kúpeľa nebude potešená svojimi prednosťami, ako aj poškodením zdravia. Postupom času, kúpele lacných plastových prasklín a deformácií. Falošný môže byť identifikovaný ostrým chemickým zápachom. Tento akrylový zápach chýba.

Liatina


- Liatinové kúpele sú časovo testované, sú trvanlivé a trvanlivé, ale sú ťažké. Sú pokryté smaltom, ktorý prichádza v rôznych odtieňoch a má krásny lesk.
- Spočiatku je liatina na dotyk studená. Je ohrievaný vedením tepla z vody na kov a potom späť do miestnosti. Z tohto dôvodu je potrebné do kúpeľa pravidelne pridávať horúcu vodu.
- Neodporúča sa používať čistiace abrazíva - nezvratne ničí lesk. Smalt je odolný voči prasklinám a škrabancom, ale keď sa objavia, na obnovu sú potrebné drahé profesionálne opravy.
- Pri výbere stojí za to venovať pozornosť kvalite skloviny. Dokonca aj nepostrehnuteľné škody môžu ohroziť skutočnosť, že časom sklovina praskne a vzhľad výrobku sa zhorší.
- Odlievanie železa je pomerne zložitý proces, takže výber veľkostí a modelov takýchto kúpeľov je obmedzený.

oceľ


- Pri kúpe je potrebné pamätať na to, že steny musia byť aspoň 3-4 mm hrubé. Výrobky s tenšou stenou sa ohýbajú pod hmotnosťou naliatej vody, čo vedie k poškodeniu skloviny.
- Oceľový kúpeľ je štyrikrát až päťkrát ľahší ako liatinový. Ľahšie sa prepravuje a inštaluje.
- Mnohí ľudia nemajú radi zvuk vody, ktorá sa vlieva do kúpeľa - je obzvlášť počuteľný v kovových kúpeľoch. Zvuk je redukovaný špeciálnym
tesnenia, ktoré vyrába výrobca kúpeľa, alebo inštalácia samonosnej izolácie (napríklad s penou alebo penou).
- Kovové kúpele udržujú teplo horšie ako liatina a akryl, - voda v nich veľmi rýchlo ochladzuje.
- Rad modelov oceľových kúpeľov je pomerne široký. Môžete si vybrať oceľový sedací kúpeľ, roh alebo farebný smalt - to všetko záleží na vašich preferenciách. Oceľová vaňa môže byť vybavená aj hydromasážnym systémom.
- Vane vyrobené z ocele sú lacnejšie ako kvalitné akrylové a liatinové, čo môže byť rozhodujúcim faktorom pri výbere.

Vane z liateho mramoru (umelý kameň) t


- Umelý kameň je trvanlivejší ako akryl, je ťažké ho poškriabať alebo zlomiť.
- Široká škála farieb si môžete vybrať farbu do rôznych interiérov.
- Kúpeľ sa rozpadne kvôli silným úderom, pričom oprava je takmer nemožná.
- Je ľahké sa postarať o kúpeľňu z umelého kameňa, ale nemali by ste používať tvrdé kefy a výrobky obsahujúce chlór.
- Trvanlivosť a praktickosť takýchto kúpeľov závisí od kvality materiálov.
Zlá kvalita porézneho umelého kameňa, je dosť ťažké udržať ho v čistote. Pri nákupe by ste mali starostlivo skontrolovať povrch kúpeľa - ak je plný bublín a pórovitý, potom je lepšie produkt nekúpiť.

Vane z iných materiálovAk chcete špeciálny komfort, potom by ste si mali kúpiť kúpeľ z prírodného materiálu. V predaji kúpele z drahého dreva (kliešť, céder, smrekovec, wenge atď.). Tieto kúpele sú príjemné na dotyk a veľmi teplé.
Kúpele od prírodný kameň (mramor, žula, onyx) majú vysokú pevnosť, dokonale zadržujú teplo. Majitelia takýchto kúpeľov si môžu byť istí, že nikto nemá druhý takýto výrobok, pretože nie je opakovaný jediný kameň v prírode. Kamenný kúpeľ - naozaj inteligentný nákup - takáto akvizícia bude stáť veľmi slušné množstvo. Avšak šetrnosť k životnému prostrediu, trvanlivosť a pohodlie materiálu odôvodňujú vysoké náklady.
Vane sú tiež vyrobené z medi, mosadze, skla a iných materiálov. Mnohé z týchto kúpeľov sú skutočnými umeleckými dielami. V závislosti od materiálov však potrebujú osobitnú starostlivosť, aby si zachovali svoju krásu.

Krok 3. Vyberte si kúpeľ, ktorý je vhodný pre osobu, ktorá ju bude používať najčastejšie.
Veľké kúpele začínajú strácať svoju príťažlivosť príchodom účtov za vodu.
Veľké vane môžu byť pohodlné pre všetkých členov rodiny, ale potrebujú dostatok vody na kúpanie. A je to dosť drahé a vyžaduje veľa času na jeho naplnenie a vypustenie vody po kúpaní. Áno, a udržiavať v perfektnom stave veľké kúpele je ťažšie.


Pri výbere veľkosti a tvaru kúpeľne musíte:
- Zohľadnite sklon a výšku chrbta;
- Komfortné umiestnenie v kúpeľni s predĺženými nohami av uvoľnenom stave;
- Zariadenia zábradlia. Je to dôležité pre starších ľudí;
- Prítomnosť protisklzového povlaku na dne.
Existuje mnoho modelov kúpeľov na predaj, nemali by ste tráviť čas na výber toho najlepšieho pre vás, pretože to je nákup na mnoho rokov.
Krok 4. Nezachovajte na kvalite
Keď sa kúpeľ stane nepoužiteľným, často to vedie nielen k výmene misy, ale aj k nákladným opravám kúpeľne. Spravidla pri demontáži poškodených keramických obkladačiek. Je tiež potrebné nahradiť alebo prepracovať komunikáciu - vodovod a kanalizáciu. Mnohé miestnosti by nepotrebovali rekonštrukciu, ak by sa kúpele nestali nepoužiteľnými. Mali by ste porovnať špecifikácie, záruku a povesť rôznych výrobcov, aby ste sa uistili, že za svoje peniaze môžete získať produkt najvyššej kvality.
Krok 5. S alebo bez hydromasáže?
Určite každý chce relaxovať po pracovnom dni. A nie je nič príjemnejšie ako masáž. Moderné kúpele môžu byť vybavené masážnym systémom, keď prúd vody umyje osobu na kúpanie, masíruje a uvoľňuje telo.
V kúpeľni sú 2 hlavné typy masážnych systémov. Ide o leteckú masáž a hydromasáž.
klasický hydromasážny systém pomocou čerpadiel čerpá vodu z kúpeľne, prevzdušňuje ju a odvádza ju späť do umývačky. Po kúpaní zostáva v systéme voda. Z tohto dôvodu sa môžu v hydromasážnom systéme množiť baktérie a riasy. Vedenie kompletného dezinfekčného systému je ťažké.
Aero masážne systémy hygienický. Sú schopné čerpať vzduch, vykurovať ho. Potom sa zohriaty vzduch prechádza cez dýzy, ktoré sa nachádzajú v spodnej časti kúpeľne. Zároveň voda nevstúpi do systému, takže je možné sa kúpať so soľou a olejmi.

A môže si vybrať hydroboxing?

Hydromasážne boxy - Jedná sa o komplexné zariadenia, ktoré kombinujú masážne stroje, niekoľko typov spŕch, vodné misy, video a audio zariadenia, parné generátory, osvetlenie inštalované podľa programu a mnoho rôznych nástrojov, ktoré zmenia jednoduché kúpanie na veľmi príjemný rituál.Vane hydroboxy sú priestranné kabíny s hlbokým dnom, kde si môžete vziať hydromasážnu sprchu a vaňu. Okrem toho si môžete vybrať model hydroboxu vybavený parným generátorom. To zmení kúpeľ na domácu saunu. Hydromasážne parné kabíny prichádzajú v rôznych veľkostiach a tvaroch, ktoré môžu byť navrhnuté pre jedného alebo viacerých ľudí.

Zhrnutie

Výber kúpeľa je potrebné starostlivo a zodpovedne zaobchádzať, pretože tento nákup nie je na jednu sezónu. Pred výberom kúpeľa by ste mali starostlivo preštudovať vlastnosti materiálov, zobraziť modely, prečítať si recenzie. Kompetentný prístup k podnikaniu pomôže nielen dosiahnuť požadovaný nákup, ale aj ušetriť vám od ďalších problémov, ktoré môžu vzniknúť pri výbere nekvalitného kúpeľa.

Loading...