Čo odlišuje mixér od mixéra?

Mixér alebo mixér - ktorý z týchto prístrojov bude lepšie slúžiť v kuchyni? Odpovieme.

miešačka a mixér majú podobné názvy a podobné funkcie. Medzi týmito zariadeniami je však rozdiel.
Hlavným účelom mixéra je miešanie a hlavnou funkciou mixéra je brúsenie. To sa odráža v názvoch - mixer z angličtiny. sloveso mix - mix a mixér z angličtiny. miešať - kombinovať, aby zmes.
Mixér má vždy dve rotujúce koruny a mixér má jednu.

Funkcie zmiešavača

Vodovodné batérie dobre sa hodí na šľahanie smotany, suflé, krémov a iných leteckých jedál. Pomocou nich môžete poraziť cesto na palacinky a palacinky. Takmer vždy sú doplnené tryskami na miesenie cesta (hnetacie háky). Otáčanie miešačov sa vykonáva synchrónne v rôznych smeroch. Nemali by však hniesť tuhé cesto - môže sa zlomiť.

Funkcie mixéra

mixér - Toto je ľahké a kompaktné zariadenie s jednou axiálnou korunou. Je určený na miešanie, mletie alebo šľahanie výrobkov. Často je to alternatíva k kuchynskému robotu, väčšina jeho funkcií je dostatočná na každodenné použitie. Okrem toho je menšia a výrazne lacnejšia. Mixér je určený pre malé množstvo produktov. Môžete ľahko urobiť, že pyré pre dieťa, ale nie pre spoločnosť vojakov.

Ak je v rodine strúhanka, potom sa mixér stáva nenahraditeľným pomocníkom pre mamičky. Po dobu 5 sekúnd dokáže pre dieťa pripraviť rôzne pyré, pričom sa neschladí a nestratí vitamíny.

Čo si vybrať - mixér alebo mixér?

Ak často pracujete s cesto, piecť palacinky a iné pečivo, potom budete potrebovať mixér, to bude lepšie vyrovnať s hnetením.

Avšak, nerobíte vážne pečenie, ale chcete variť rôzne šťouchané polievky, sekanie syra, zeleniny a zeleniny, potom je samozrejme lepšie vybrať mixér.
Všeobecne platí, že musíte mať v kuchyni a mixer, a mixér. Mixér sa používa na zemiakovú kašu, mäso atď. A na šľahanie sa nakupuje lacný mixér.
Ak však len zriedka používate niektorú z funkcií a druhá je pre vás dôležitá, mali by ste si na úsporu peňazí a priestoru vybrať kombinovaný voľba.

Modely miešačov sú vyrábané s mixérom a väčšina miešačov je vybavená šľahačkou. Všetky modely radu Bosch MFQ sú napríklad vybavené brúskou na dýzy. Predávajú sa miešačky s mixérom od spoločnosti Clatronic, Zelmer, Tefal a iných výrobcov. Takmer všetky stacionárne miešače priemernej cenovej skupiny sú vybavené šľahačom na bitie.
Pri výbere mixéra a mixéra dávajte pozor na výkon zariadenia. Čo to je, tým lepšie.

Loading...