Ako si vybrať dobrý akrylový kúpeľ?

Nie všetky akrylové v obchode

Ako si vybrať kvalitný akrylový kúpeľ - Otázka, ktorá nevyhnutne vzniká pri nákupe inštalatérov, vyrobených z moderných polymérov. Výber modelov je ponúkaný v obrovskom rozsahu od neznámych firiem až po úctyhodných výrobcov a cenové rozpätie je šokujúce pre šírku intervalu. Ak chcete kúpiť skutočné akryl, a nie jeho lacný náprotivok, mali by ste sa zoznámiť so všetkými aspektmi voľby.

"Tajomstvo" akrylové: technologické riešenia kúpele

V predajniach a inštalatérskych trhoch nájdete nasledovné možnosti kúpania:

 1. Falošný akryl;
 2. Analógový akrylát;
 3. Skutočné akryl.

Pseudoakrylový kúpeľ, Je to pravý falošný materiál, ktorý je ako akryl, ale len vo vzhľadu. Táto konštrukcia sa skladá z vrstiev sklolaminátu, základný náter a akrylovej farby, ktoré sa po vysušení podrobia lešteniu. O trvanlivosti a spoľahlivosti výrobku sa ani nestojí za to hovoriť, a jeho nákup bude výškou nerozhodnosti. Identifikujte falošný ľahko: neznámy výrobca a lacný kúpeľ.

Takmer akrylový kúpeľ, Často nájsť na predaj možnosť, predstavovať miernu cenu a veľký výber vzorov a úprav. Vyrába sa extrúziou dvoch polymérov: polymetylmetakrylátu (PPMA) a akrylonetrilu-budatienstyrénu (ABS plastu). Prítomnosť polymérov v akrylovej zložke, ako aj podobnosť s rovnakým materiálom vám umožní volať vyrobené pomocou tejto technológie akrylátové vane, Podľa vlastností však tieto výrobky v podstate strácajú: rýchlo sa poškriabajú, žltnú, ich životnosť pri každodennom používaní trvá najviac 3-4 roky.

Akrylátový kúpeľ - drahé inštalačné zariadenia s vysokou kvalitou povrchu a zaujímavým dizajnom. Vyrába sa liatím z polyméru s názvom metakryl, ktorý sa tiež nazýva Akrilan alebo len akryl, Zoznam výhod kúpeľov od skutočného akrylátu je pomerne veľký, čo ho robí tak populárnym.


Akrylové hodnoty: vlastnosti materiálu a jeho výhody

Metakryl je jedným z názvov PPMA, najťažšieho zo všetkých existujúcich polymérov. O veľkolepom komplexe vlastností metakrylu rozpráva Alexander Nemirov, obchodný riaditeľ salónu Design-Keramika (//Www.sibremont.ru/expert0/91/1). Poskytujú ich hodnota akrylového kúpeľa v očiach spotrebiteľov:

 • Nízke emisie tepla, Voda sa ochladzuje oveľa pomalšie ako u výrobkov z ocele alebo liatiny.
 • Environmentálna šetrnosť, Materiál je úplne bezpečný pre ostatných.
 • hygiena, Chemická štruktúra akrylu, ako aj jeho absolútne hladký povrch sú prirodzenou bariérou pre akékoľvek baktérie.
 • opraviteľnosť, Akékoľvek poškodenie a poškriabanie akrylu môže opraviť aj neprofesionálny staviteľ.
 • trvanlivosť, Doba prevádzky 15 rokov s plnofarebným a lesklým povrchom
 • estetika, Rôzne tvary a farby vám umožňujú vybrať najlepšie riešenia pre interiér kúpeľne.
 • praktickosť, Jednoduché pravidlá starostlivosti

Samozrejme, že ani jeden výrobok nemôže robiť bez nedostatkov, ale pre akrylové vane, zoznam negatívnych vlastností má malý počet bodov:

 • Cena. Náklady na liate akrylové vane sú pomerne vysoké, ale v porovnaní s dĺžkou životnosti tento parameter stráca svoj význam.
 • Rýchle poškodenie pri čistení abrazívami. So správnym výberom výrobkov na starostlivosť, takéto problémy nikdy nenarušia majiteľov akrylových kúpeľov.
 • Nízka statická pevnosť. Rovnako ako väčšina veľkých výrobkov vyrobených z polymérov, akrylátový kúpeľ potrebuje špeciálny rám, aby sa zabezpečila stabilita a trvanlivosť výrobku.

Po vysporiadaní sa s typmi a technologickými prvkami a tiež s jasným pochopením Akrylátový kúpeľ je naozaj dobrý a ziskový nákup., môžete pristúpiť k priamemu výberu inštalatérstva v obchode. A aj tu sú nejaké nuansy.


Problémy voľby: akryl je jemná záležitosť ...

Pochopenie konečného cieľa pomáha rýchlo uskutočniť kvalitný nákup, ktorý v plnej miere spĺňa všetky kritériá ceny a kvality. Najprv sa rozhodnete akú spoločnosť si vyberie akrylátový kúpeľ, to znamená rozhodnúť medzi odlievacou sanitárnou akrylovou a koextrudovanou viacvrstvovou možnosťou.

Medzi najbežnejšie návrhy stojí za to venovať pozornosť výrobcovia:

 • Akrllan (Rusko) - liaty akrylát Lucite
 • Arrolo (Čína) - Co-Extusion ABS / PMMA
 • Aquatek (Rusko) - odlievaný akrylát Degussa
 • Hoesch (Nemecko) - lisovanie sanitárnych akrylátov ISA
 • IDO (Fínsko) - liaty akrylát Lucite
 • Senoplast (Rakúsko) - koextrudovaný Sanitárny akrylát / ABS.

Inštalatérske akrylové chvály viac ako obvyklé odliatky, pretože jeho zloženie obsahuje látky, ktoré zabraňujú reprodukcii väčšiny mikroorganizmov.

V hotových výrobkoch na určenie odlievania použitý spôsob výroby alebo vytláčania je pomerne jednoduchý. Kľúč bude:

 • hrúbka produktu
 • prítomnosť a počet vrstiev na bočnom rezu
 • nesprávna strana kúpeľa.

Ak sa pozriete na akrylátové potrubie od konca, môžete vidieť vrstvy použitých materiálov. V ideálnom prípade by mali byť dve:

 • metakryl - asi 5 mm
 • zosilnenie


V kvalite výstužná vrstva výrobcovia používajú:

 • sklolaminát vystužený polyesterovou živicou
 • polyuretánový kompozit.

Výstuha zo sklených vlákien sa vykonáva pomocou styrénu, ktorý je vo voľnom stave jedovatý a má nepríjemný chemický zápach. Preto je najlepšie zvoliť bezpečnejší a ekologickejší polyuretánový kompozit. O tom, aký druh výstuže sa použil, „povedzte“ vonkajší povrch výrobku. laminát má rebrovaný povrch a zložený rôzny nedostatok textúry a tmavej farby.

Ak je pri kontrole kúpeľa viac ako dve vrstvy a hrúbka akrylu 7-8 mm, potom je výrobok vyrobený z polymérnych zložiek extrúziou. Je lepšie odmietnuť takýto nákup, inak za tri alebo štyri roky bude opäť potrebné rozhodnúť o výbere akrylového kúpeľa.

Ak teda nevznikne otázka, či je lepšie zvoliť si liatinový alebo akrylový kúpeľ, definujú sa kritériá na analýzu materiálu a výrobcu, potom zostáva posledný krok - vykonať vlastné posúdenie výrobku na základe štandardných odborných požiadaviek.


Nákup akrylovej vane: trvá dlhšie, než ste si mysleli.

Ak chcete vybrať pohodlné a kvalitné akrylátové vane v obchode bude musieť vykonať rad manipulácií. Iba určitá postupnosť činností vám pomôže pochopiť, či stojí za kúpu tohto produktu, alebo sa musíte pozrieť ďalej.

Najlepšie je dodržať nasledujúcu schému:

 1. Vizuálne posúdenie. Študujeme hrúbku vrstvy, počet vrstiev a vyvodíme závery o materiáli a spôsobe výroby
 2. Taktilná analýza. Povrch kúpeľa by mal byť dokonale rovný. Široko inzerované vlnité dno je pokus skryť výrobné chyby a zlú kvalitu akrylu. Prirodzene by sa nemala pozorovať ani drsnosť, priehlbiny, škrabance.
 3. Skontrolujte hrúbku lúmenu. Metóda odporúčaná samotnými výrobcami spočíva v rozsvietení baterky na stene výrobku. V prítomnosti lúmenu z nákupu je lepšie odmietnuť, pretože tenký kúpeľ pod zaťažením sa nemusí ukázať ako najlepší.
 4. Farebné skóre. Akékoľvek rozvody, kvapky poltónov, žltnutie naznačujú nízku kvalitu sanitárnych výrobkov.

Prirodzene akrylátový kúpeľ nesmú mať žiadne pachy, Chemické "arómy" - veľa lacných materiálov a málo známych výrobcov.

Šírka, hĺbka, výška a tvar - patria do kategórie individuálnych a dizajnérskych preferencií a kupujúci si ich sami vyberajú. Malo by byť zrejmé, že nákup nie je obmedzený len na jednu kúpeľňu. Pre inštaláciu inštalatérskych prác, najmä z akrylu, je potrebné zvoliť si množstvo komponentov.

Úspora nie je rentabilná

Obchod štandardne ponúka dve možnosti zberu akrylových vaní: základné alebo voliteľné. Malo by sa okamžite opýtať na cenu za celý súbor, pretože stále musíte kúpiť viac.

Kompletná sada Patria sem:

 • rámový rám
 • ochranný dekoratívny panel
 • Súpravy spojovacích materiálov na montáž
 • sifónový odtok / prepad s poloautomatickým systémom otvárania a zatvárania odtokových kanálov.

Ak je výber akrylového kúpeľa vyrobený podľa pravidiel, bude veľmi dlhé potešiť svojou belosťou a štýlovým dizajnom.

Loading...