Ako si vybrať toaletu?

Nakupujeme "fajánsky trón"

Ako sa orientovať v rôznych sanitárnych výrobkoch a vybrať si toaletu, ktorá dokonale zapadne do interiéru vašej kúpeľne.

Pri výbere toalety sú všetky odlišné. Niektorí ľudia v nej vidia len utilitársky predmet pre každodenné použitie, iní chcú kombinovať funkčnosť a estetický vzhľad vo vybranom produkte. Voľba WC misy v inštalatérskych predajniach je veľmi rozsiahla. Líšia sa farbou, tvarom, usporiadaním odvodňovacích mechanizmov a, čo je najdôležitejšie, cenou. Pre priemerného kupujúceho, domáce toalety za približne 100 dolárov sa nelíšia od európskej vzorky za cenu 300-400 eur. Ako si vybrať toaletuČo hľadať, aby ste si kúpili najlepší spotrebič v jeho cenovej kategórii?


Dizajnové prvky

Kanalizačná prípojka, Prvá vec, ktorú musíte venovať pozornosť pri výbere záchodovej misy je spôsob, ako sa pripojiť k kanalizačnému stúpačku. V zadnej časti zariadenia sa nachádza výtoková dýza, ktorá môže byť umiestnená vertikálne (výstupný otvor „vyzerá“ do podlahy), vodorovne alebo v uhle 45 stupňov. Pre väčšinu bytových domov vhodné šikmá toaletná miska (alebo s horizontálnym). Zariadenia s vertikálnym uvoľnením sú vhodné len pre súkromné ​​domy a pre niektoré bytové domy postavené Stalinom.

Pripojenie vody k nádrži, Vo väčšine lacných domácich modelov je zabezpečené bočné pripojenie vody. Armatúra sa nachádza na vrchu nádrže tak dlho, ako je to možné WC misa nevyplňujte, počujeme zvuk lejacej vody. Je vhodnejšie zvoliť modely s takzvanou "tichou" plniacou nádržou, v ktorej je voda privádzaná zospodu. Tu sú možné možnosti.

V niektorých dovážaných toaletných miskách sa v kolekcii nachádza otvor pre armatúry, ale sada je dodávaná s tryskou, cez ktorú je voda odvádzaná na dno nádrže. Druhá možnosť - otvor pre prívod vody je umiestnený nižšie. Existujú aj modely pre univerzálne spojenie s dvoma otvormi - bočné a spodné. V tomto prípade sa po nainštalovaní toalety nepoužitý otvor uzavrie špeciálnou zátkou.


Spôsob vypúšťania vody. Väčšina moderných modelov toaletných misiek je vybavená tlačidlami na odvodnenie vody. A len medzi lacnými domácimi zariadeniami sa niekedy dajú nájsť výfukové mechanizmy s rukoväťou, ktorú musíte vytiahnuť. Prakticky všetky dovážané toalety sú vybavené dvojitým režimom vypúšťania. V ekonomickom režime je vypustená polovica objemu vody, v režime úplného vyprázdnenia je celá nádrž vyprázdnená. S dnešnými neustále rastúcimi cenami za zásobovanie vodou je najlepšou voľbou dvojitá splachovacia záchodová misa.

Tvar misy a prietok splachovaním, Pri zásahu prúdom vody vo vodnom uzávere záchodovej misy v niektorých prípadoch dochádza k striekajúcej vode. V tomto prípade sa môže striekať nie príliš čistá voda na zadok osoby sediacej na záchode. Ako si vybrať toaletu bez striekania? Aby sa zabránilo efektu rozstreku, niektorí výrobcovia vyrobia keramickú lištu s drážkou v nádobe, ktorá rozloží prietok vody. Tento dizajn nie je veľmi úspešný. Po prvé, voda je zadržiavaná vo výklenku a okolo neho sa neustále vytvára neupravený okraj hrdze a vápna. Okrem toho na "polici" pretrváva celé množstvo výkalov. A aby sa umyli, bude potrebovať veľké množstvo vody pod silným tlakom. Takže čo o ekonomickej absolutórium a reč nemôže byť.

Toalety bez "police" so šikmým vnútorným povrchom misy sú oveľa pohodlnejšie na použitie. V tomto prípade väčšina výkalov okamžite padá do vody. Zabraňuje sa tým šíreniu nepríjemných pachov a na umývanie misy je potrebné malé množstvo vody. Výrobcovia riešia problém rozstrekovania v takýchto toaletných miskách odlišne. Napríklad navrhnite tvar misky tak, aby sa striekanie vody nedostalo k sediacej osobe.

Usporiadať čo toaletné misy dobre umývajú, musíte vziať do úvahy také faktory, ako je organizácia preplachovania. Podľa tejto funkcie, WC misy môžu byť rozdelené do dvoch typov - s kaskády a kruhové (vír) vypúšťanie vody. V prvom prípade je kontinuálny prúd vody nasmerovaný do stredu misy, v druhom - rozmiestnený okolo okraja toaletnej misy. Pri kruhovom vypúšťaní vody sa vytvára sací lievik, takže nečistoty sa odstraňujú efektívnejšie. Teraz mnoho popredných výrobcov sanitárnej keramiky sa zameriava na výrobu toaletných misiek s kruhovým odtokom.

Spôsob inštalácie

Podľa spôsobu inštalácie je možné rozlíšiť tri skupiny toaletných misiek - podlaha, konzola a pomocné. Zariadenia na inštaláciu podláh sú najčastejšie na našom trhu. Záchodová misa je podlaha je pripevnený k základni podlahy hmoždinkami, ktoré sa zvyčajne dodávajú spolu so samotným zariadením.

WC konzola je namontovaná na špeciálnej kovovej konštrukcii - inštalácii. Inštalácia je inštalovaná skrytá - je prišitá montážnym materiálom (sadrokartón) a položená dlažbou. Inštalácia má zabudovanú odtokovú nádrž, takže sa tiež ukazuje, že je za zadnou doskou. Na prednej strane steny sa zobrazuje iba tlačidlo na vypustenie vody.

bočné WC môže byť dodávaný vo forme kompaktu (zariadenie, ktoré kombinuje nádobu a nádrž) a so samostatnou nádržou. V druhom prípade sa používajú splachovacie nádržky (ako v prípade WC misy konzoly).

Nedá sa povedať, že jeden z predložených typov toaletných misiek má výhodu oproti iným štruktúram. Pri výbere tu je potrebné zamerať sa na návrh rozhodnutia konkrétnej kúpeľne, najmä konfiguráciu miestnosti a osobné preferencie.

Kvalitné odlievanie

V každodennom živote nazývame materiál, z ktorého je vyrobená nádoba a toaletná cisterna, "fajáns". V skutočnosti môže byť toaleta vyrobená z kameniny a porcelánu. Ktoré WC je lepšie kúpiť - porcelán alebo kamenina? Teoreticky je sanitárny porcelán hustejší a menej porézny ako fajáns. V praxi však táto funkcia výrazne neovplyvňuje výkon zariadenia. Koniec koncov, odlievanie je pokryté silnou vrstvou smaltu a samotný materiál nie je v kontakte s vodným médiom. Takže "porcelánové WC" - skôr marketingový trik niektorých spoločností. Tradične vnímame porcelán ako materiál vyššej kvality a elity.


Pri výbere toaletnej misy je lepšie zamerať svoju pozornosť nie na materiál, z ktorého sa odlievanie robí, ale na jeho kvalitu. V prvom rade je potrebné odhadnúť geometriu dielu, ktorý bude susediaci so stavebnou základňou. V toaletných toaletách je spodná časť "nôh" v konzolových zariadeniach - bočná rovina, ktorá susedí so stenou. Povrch týchto častí by mal byť dokonale rovný, bez prehnutia a „hrboľov“. V opačnom prípade sa po inštalácii zariadenia objaví škaredá, nerovná medzera medzi ním a základňou a samotné zariadenie môže byť pri zaťažení nestabilné.

Druhým indikátorom kvality - vzhľad skloviny. Mal by byť hladký, lesklý, bez odier, škrabancov, tmavých škvŕn a iných chýb. Niektorí výrobcovia vyrábajú sanitárnu keramiku (vrátane toaletných misiek) so špeciálnym povlakom proti odkvapkávaniu. Vodné kvapky sa okamžite odvalujú od takého povlaku a po krátkom čase po použití sa vnútorný povrch zariadenia stáva takmer suchým. Tento typ povlaku je výhodnejší z hľadiska hygieny a starostlivosti o toaletu. Škodlivé mikroorganizmy sa nevytvárajú na suchých povrchoch. A keďže voda na náteri nezostáva dlho, prakticky na ňom nie je prakticky žiadna hrdza ani sediment vápenatých solí.

Príslušenstvo a technické vylepšenia

Väčšina výrobcov vybavuje toalety príslušenstvom, ako sú sedadlá. Sedadlá sa môžu líšiť v závislosti od kvality plastu, z ktorého sú vyrobené. Takzvané "tvrdé" sedadlá sú vyrobené z odolného plastu s nízkou poréznosťou. Na týchto sedadlách sa spravidla montujú pánty a upevňovacie prvky zo špeciálnych oceľových zliatin a kryt je vybavený mechanizmami, ktoré zabezpečujú jeho hladké spustenie. V reklamách na stránkach môžete niekedy nájsť takú pozíciu ako WC s mikrovýstupom, Toto nie je úplne správna definícia, ktorá označuje mechanizmus hladkého spúšťania krytu.

Lacné sedadlá sú vybavené polopevnými sedadlami z mäkšieho plastu. Upevňovacie prvky a pánty na týchto sedadlách sú tiež plastové. V súlade s tým životnosť polotuhých sedadiel nie je príliš dlhá, plast sa rýchlo opotrebuje a poškriaba.

Toaletu, ktorá zobrazuje údaje o analýze moču na elektronickej tabuli, možno len ťažko nazvať novinkou. Tento model bol vyvinutý v Japonsku pred viac ako dvadsiatimi rokmi. Takýto „zázrak technológie“ však možno nájsť len na špecializovaných výstavách. Cenovo dostupnejšie pre priemerného spotrebiteľa bidet WC, Teplá voda je privádzaná do špeciálnej výsuvnej batérie, ktorá je umiestnená v záchodovej miske. Teplotu vody je možné nastaviť vopred pomocou termostatu. Po vodných postupoch sa aktivuje funkcia sušenia. Existujú aj modely toaletných misiek so samočistiacou funkciou, ktoré po každej návšteve spracujú misku dezinfekčným prostriedkom alebo čistiacim prostriedkom. Samozrejme, takéto toalety sa vždy nenachádzajú na voľnom trhu. Musia byť objednané u dodávateľa vopred, berúc do úvahy skutočnosť, že v závislosti od výrobcu môže byť dodacia lehota od 1 do 2 mesiacov.


Neobvyklé toaletné misy

Niektoré verejné inštitúcie stále používajú vstavané WC podlaha typu "perzská miska". Ale skutočnosť, že pre našu krajinu je exotická alebo "relikvie sovietskej minulosti", absolútna norma pre moslimské krajiny. Vzhľadom na náboženské tradície je moslimom zakázané používať papier na hygienické postupy (aby sa nepoškodili ruky dotykom „nečistých miest“). A na perzskej miske môžete ľahko použiť hygienickú sprchu (hoci teraz mnoho ľudí inštaluje hygienickú sprchu a vedľa obvyklej toalety).


Bežné biele keramické WC misy pre nezasväteného diváka sú „na jednej osobe“. Ale dizajnérske modely sa nedajú nazvať monotónnymi. Nájdete tu vybavenie s kovovým povlakom, toalety, kompletne vyrobené z nerezovej ocele, porcelánové misy, pokryté ručne maľovanými, zlacenými a reliéfnymi dekoráciami. Samozrejme výber toaletnej misy Z elitných kategórií je lepšie zveriť profesionálneho projektanta.

Pozrite si video: Chytrý záchod VOGO: Nejpohodlnější trůn pro 21. století! PRVNÍ DOJMY #897 (Február 2020).

Loading...