Problémy pri výbere minerálnej izolácie

Pre nás tak teplejšie!

V našej krajine sa nevyskytuje zima - zaútočia! Rýchlo a nemilosrdne. A dom sa zima a v byte, aj keď vykurovací systém pracuje naplno. Alebo, aby sme mohli vykurovať dom, ako potrebujeme, musíme prinútiť všetky naše kachle, kotly, radiátory a systémy „teplej podlahy“, aby absorbovali obrovské množstvo energie, čo je mimochodom v našom rozpočte veľmi neekonomické. Je potrebné teplo domu alebo bytu - to umožní, aby zmraziť, a uložiť. Naučme sa vybrať moderné ohrievače.
Predhovor je predslov, iba medzi modernými izolačnými materiálmi nie je zvlášť rozptýlený s možnosťou výberu. Minerálka-bavlna medzi nimi - najzaujímavejšie v každom ohľade, a to ako v praktickej aplikácii a v schopnosti udržať teplo. Áno, a pokiaľ ide o náklady, šetrnosť k životnému prostrediu, a tak ďalej, čo je už tam ... Tak sa na ne pozrieme bližšie - ako si vybrať správnu vec a čo s nimi správne robiť.Pre vonkajšie alebo vnútorné otepľovanie - v skutočnosti, proces prakticky podobá jedinému systému, vo vnútri rámu, pohodlné kamenné dosky môžu byť optimálnou voľbou. Sú nehorľavé a paropriepustné a majú pomerne nízku absorpciu vody, ale dostatočnú odolnosť voči deformácii. To všetko môže slúžiť ako dobrá záruka, že takýto ohrievač sa bude s touto úlohou vyrovnávať po mnoho rokov prevádzky.
Viac detailov o výkonnostných charakteristikách, menovite - izolácia domu by mala byť:

  • Nízka hustota, 30-70 kg na meter kubický - to stačí. V opačnom prípade bude hustší materiál brániť úniku pár von. Hrúbka izolačného materiálu zvyčajne nie je väčšia ako 15 až 20 cm.
  • Pružne dosť, aby sa zmestili tesne k rámu, krokvám alebo iným sprievodcom. Pena vyfukujúca medzeru medzi rámom a izoláciou nemôže byť!
  • Hydrofóbne, takže po ďalšom mokrom (alebo jedinom, náhodnom) ľahko vysychajú a ľahko obnovujú všetky jeho technické vlastnosti.
  • Pri výbere viacerých materiálov - pomerne jednotných, schopných kombinovať. V zásade je možné kombinovať tepelnú izoláciu, ale je nevyhnutné zabezpečiť, aby bol menej hustý materiál počas montáže vyšší ako jeho hustší náprotivok.
  • V tomto prípade sa môže použiť hustá izolácia, ako je napríklad penofol, ale len také materiály by sa nemali ukladať medzi rámové vodidlá, ale nad alebo pod pevnú rovinu. V doskách takýchto materiálov je prítomnosť drážok povinná a s tenkými izolátormi nie sú dovolené medzery medzi listami.

Pokiaľ ide o penofol, môže byť použitý v kombinácii s izolátormi z minerálnej vlny, ale nie samostatne - ak, samozrejme, chcete, aby bola technológia pozorovaná, a vo vašom dome je naozaj teplá. A dajte to správne, pretože každá medzera je potenciálnym mostom chladu a pre paru - voľný priechod. Penofol je položený prekrytý, a ak je most ešte získaný (za ťažkých podmienok), potom sú tieto miesta lepené stavebnou páskou alebo lepiacou páskou.


Podstatou výberu materiálov teda nie je určenie mena alebo výrobcu, ale identifikácia a výber jeho vlastností v závislosti od konkrétnych okolností. A tiež v usporiadaní materiálov.

Čo máme okolo?

Izolačné materiály sú navrhnuté tak, aby oddelili dve priestory: pohodlnú zónu pre osobu a okolité prostredie. A tieto dve zóny, najčastejšie, majú úplne odlišné teplotné indexy (zároveň kvapky môžu niekedy dosiahnuť až 50 stupňov!). A iný tlak a tiež rôzna vlhkosť. To môže viesť k poškodeniu minerálnej vlny alebo k strate jej základných vlastností. Aby sa zachovala vlastnosť minerálnej vlny počas celej deklarovanej prevádzkovej doby, je potrebné pri jej montáži dodržiavať určité technologické pravidlá.
Parozábrana. Vnútorná vlhkosť je takmer vždy zvýšená. Ak vlhkostné pary prenikajú voľne do izolátorov, potom sa v nich začne „stúpať“, pohybujúc sa, ponáhľať sa smerom von. Potom, neskoro alebo neskoro, teplota týchto výparov dosiahne bod, v ktorom para jednoducho kondenzuje. To znamená, že vlhkosť sa objaví vo vrstve izolácie z minerálnej vlny, malých kvapiek. Vlhká, vlhká minerálna vlna už nebude ohrievačom.
Tu máte ďalší problém voľby: buď vyberte kamennú vlnu, ktorá je samostatným materiálom pre izoláciu stien a nemôže sa namočiť, alebo ísť inak, komplikujúca technológia. Ako komplikovať? Na zablokovanie cesty pre vlhkostné pary - na tento účel pri tepelných izolátoroch úzko prilieha aj fólia proti parám alebo špeciálna membrána. Parotesná zábrana je umiestnená na teplej strane dosky, to znamená na jej vnútornom povrchu. Menej priepustnosti takého filmu znamená, že menej bavlny sa namočí. Technológia pokládky a fixácie parotesných fólií a membrán je samostatnou témou, neovplyvňuje výber materiálov.
Všeobecne platí, že sa ukáže druh vrstvy tortu alebo sendvič - ako niekto chutí lepšie.


Difúzne filmy. V každom prípade, aspoň malé množstvo pary, ale v izolácii padne, tak či onak. Ale ak sa tam dostali, mali by nejako opustiť materiál? A chceme, aby to trvalo čo najmenej času. V našich tepelných izolátoroch s nízkou hustotou (a chceli sme si vybrať také, pamätajte?), Vlhkosť sa čoskoro dostane von. Nechajte ho padnúť, pretože sme si vybrali taký materiál! Len tu by vlhkosť nemala zotrvať, musí ísť von bez toho, aby sa stretla s prekážkami a prekážkami. Najideálnejšou možnosťou je ponechať izoláciu všeobecne zvonku, to znamená otvorenú. Nemôže to tak byť, musí byť uzavretý, inak z materiálov, ako sú obklady a iné, izolácia bude mať vlhkosť z kondenzátu alebo malých netesností. Preto by mala byť horná izolácia chránená aj fóliou. Ktorý (film) by nemal nechať kvapky vlhkosti vo vnútri, ale zároveň slobodne dať cestu von pre páry. Stručne povedané, povlak nášho izolačného materiálu by mal mať dostatočne vysokú priepustnosť pre pary. Tieto filmy sa nazývajú difúzia.


Nová izolácia minerálnej vlny spočiatku na výrobe zvonku je pokrytá podobnými fóliami. Alebo nie sú pokryté, správne ste si všimli, keď ste sledovali trh s izolačnou minerálnou vlnou. A tie, ktoré sú pokryté nie vždy spĺňajú naše normy. Alebo naše požiadavky. Alebo naše plánované náklady na materiál. A teraz je tu opäť voľba: buď získať a vybudovať technológiu izolácie s materiálom, ktorý je už vybavený difúznou fóliou, alebo komplikovať inštalačnú technológiu, nezávisle na montáži takejto fólie na povrch. A v skutočnosti, av inom prípade, existujú výhody a nevýhody.

Loading...